Co inne typy cenia w 9?

Dyskusje na temat typu 9
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

#76 Post autor: Petroniusz » wtorek, 31 marca 2009, 22:35

Przypominają mi Neo z Matrixa. Pod pozorem przeciętnego szarego człowieka (pana Kowalskiego)kryje sie coś niezwykłego jakby chęć dojścia do jakiejś wyższej prawdy oraz świadomość bycia wybrańcem.


7w6 ENTP

Awatar użytkownika
edy
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 10:24
Lokalizacja: z Nangijali

#77 Post autor: edy » wtorek, 31 marca 2009, 23:07

"Rzadkie połączenie mani wielkości i kompleksu niższości."-z horoskopu :D
poszukujemy klucza do raju a mamy otwarte niebo ;)

9w8

Awatar użytkownika
Poetownik
Posty: 334
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2009, 22:11
Enneatyp: Mediator

#78 Post autor: Poetownik » wtorek, 14 lipca 2009, 17:11

Ech, dziewiątki są cudowne (poznałem ostatnio taką jedną) :(

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Co inne typy cenia w 9?

#79 Post autor: Grin_land » piątek, 4 grudnia 2009, 09:19

ojej chciałam się dowartościować a tu wszystko o przytulaniu. To ja powiem tak: jestem okropnie przylepna ale.. na codzień zimna i na dystans. No ok, ostatnio się poprawiam. Znaczy jeszcze nie tak dawno gdy na moim wydziale chciała mnie przytulić na powitanie/pocieszenie jakaś koleżanka...czy ktokolwiek..to był chłodny dystans "zostaw mnie w spokoju". Teraz robię dla niektórych wyjątki- jeśli ich lubię a wiem że to co robią jest wyrazem ich szczerej sympatii do mnie to owszem, ale reszta jest stopowana miną/żartem/postawą. Ale nie szaleję za tym. Przytulanie się do obcych jest jakimś naruszaniem swojej własnej prywatności i strefy ochronnej dla mnie. I jest bezcelowe, bo w "objęciach" kogoś obcego nie czuję się bezpiecznie (to chyba logiczne).
Ale robię wyjątki. I tak naprawdę obserwując różne etapy mojego życia- im bardziej chłodna i zapobiegająca nawiązaniu bliższych kontaktów byłam, tym gorzej mieli ci "wybrańcy" - bo stawałam się pluszowa i scukrzona, nie dało się mnei oderwać.

Kocham poczucie bezpieczeństwa, akceptacji w takim przytuleniu :)


a w ogóle to zajrzałam tu bo się zastanawiam czy jest jakaś typowo 9tkowa cecha której inne typy nam zazdroszczą. Nie mówię o zjednywaniu stron, bo do tego potrzebna jest nawet nam teoria i odrobina talentu, co najwyżej pomaga nam w tym trochę spokój. Ale może np. filozofia życiowa 9 jest czymś do czego w skrytości ducha wzdychają 1,3,5 czy nawet 4? A może umiejętność szybkiego przejścia ze stanu "praca" na stan "odpoczynek" ?? (w drugą stronę ten wskaźnik zdecydowanie mi się zacina...)
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Co inne typy cenia w 9?

#80 Post autor: Amber » piątek, 4 grudnia 2009, 10:06

Grin, spójrz na to z innej strony: dziewiątki przynajmniej mają temat sugerujący, że inne typy coś w nich lubią. Siódemki mają tylko temat o tym, co jest w nich denerwującego :wink:

A serio to nie znam zbyt blisko żadnej dziewiątki. Kiedyś przy jednej czułam się bardzo komfortowo przez to, że mogłam się trochę uspokoić i poczuć bezpiecznie :)
A jak chcesz się dowartościować, to ja ci mogę parę miłych słów walnąć indywidualnie, mam kilka pomysłów ;)
Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Co inne typy cenia w 9?

#81 Post autor: Grin_land » piątek, 4 grudnia 2009, 10:20

ale na mnie miłe słowa mało działają...raczej dowartościowuję się na skutek sygnałów pozawerbalnych :)
Ale mam do Ciebie sprawę- weź łyżwy do Lublina ^^ poprawimy sobie humor wśród przedświątecznych przygotowań.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Co inne typy cenia w 9?

#82 Post autor: Perwik » sobota, 12 grudnia 2009, 08:41

Grin_land pisze: Ale może np. filozofia życiowa 9 jest czymś do czego w skrytości ducha wzdychają 1,3,5 czy nawet 4? A może umiejętność szybkiego przejścia ze stanu "praca" na stan "odpoczynek" ?? (w drugą stronę ten wskaźnik zdecydowanie mi się zacina...)
jest coś w tym, że po wykonaniu kawałka dobrej pracy, która daje satysfakcje, ciężko mi się od niej odciąć. zamiast się zrelaksować i iść dalej, jeszcze analizuje co mogłem zrobić inaczej, co będę mógł poprawić w przyszłości, ewentualnie rozczulam się nad swoim nadzwyczajnym talentem i rozpływam w miłości i uwielbieniu do mnie :P
ale wydaje mi się, że to jest kwestia temperamentu - jestem sangwinikiem - melancholikiem - i takie rozmyślanie o tym co było, to cecha melancholika ;)
chociaż, nawet kiedy nie analizuje przeszłości mam problem z relaksacją. za bardzo się nakręcam :P

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Co inne typy cenia w 9?

#83 Post autor: Ninque » środa, 31 października 2012, 18:47

Już od 3 lat nikt się nie zachwyca Dziewiątkami :(

Trzeba strzepać kurz z postów i zacząć tworzyć nowe w tym jakże zacnym wątku :mrgreen:
Spoiler:
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Co inne typy cenia w 9?

#84 Post autor: Cotta » środa, 31 października 2012, 19:13

No niemożliwe, że mnie tu jeszcze nie było!

A w 9 cenię to, że są... takie normalne. W pozytywnym sensie. Przynajmniej te, które dane mi było poznać (i o tych piszę poniżej) - można z nimi normalnie o wszystkim pogadać, bo nie wydzierają od razu japy, ani nie strzelają focha o byle pierdołę. Szanują granice innych ludzi, nie szukają konfliktów. Są ciepłe i empatyczne, starają się zrozumieć drugą stronę, pomogą w potrzebie, ale w przeciwieństwie do Dwójek nie mają potem z tego powodu roszczeń w stosunku do osoby, której pomogły. Tacy ludzie i do tańca, i do różańca. No i dobrze gotują, więc warto się do nich wprosić na obiad (tudzież sernik). :twisted:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Mirabelka250
Posty: 192
Rejestracja: piątek, 26 października 2012, 22:01
Enneatyp: Lojalista

Re: Co inne typy cenia w 9?

#85 Post autor: Mirabelka250 » środa, 31 października 2012, 22:42

Jeśli dobrze identyfikuję mojego kolegę jako 9, to bardzo cenię w nich taką... dobroć, uczynność, poczucie, że jeśli nie mam co ze sobą zrobić, zawsze mogę się do niego zgłosić, pogadać ;) 9 to wg mnie świetni ludzie.
6w5, LII

Awatar użytkownika
SOS
Posty: 180
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 15:28
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Co inne typy cenia w 9?

#86 Post autor: SOS » czwartek, 1 listopada 2012, 15:18

Znajomy Dziewiątek w swoim niezmierzonym lenistwie świetnie potrafi znajdować rozwiązania na skróty, wymagające najmniejszego wysiłku. Też bym tak chciał.
Ja jestem Ja.


One Legged Sam knows what you've been through
A journey of madness 'till the "The Drift" found you too

Mirabelka250
Posty: 192
Rejestracja: piątek, 26 października 2012, 22:01
Enneatyp: Lojalista

Re: Co inne typy cenia w 9?

#87 Post autor: Mirabelka250 » piątek, 2 listopada 2012, 18:57

A teraz jeszcze okazało się, że moja mama jest 9w8 i naprawdę uważam, że jest bardzo silną, ciepła kobietą, której zawsze mogę się wyżalić, a ona ze spokojem mnie wysłucha. Mnie osobiście bardzo ciągnie do 9, chyba do tych 'zdrowych' ;)
6w5, LII

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Co inne typy cenia w 9?

#88 Post autor: TowarzyszFrytas » piątek, 23 listopada 2012, 20:22

Rozumieją, że piątka to piątka i nie ma co się obrażać.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Co inne typy cenia w 9?

#89 Post autor: sjofh_ystad » poniedziałek, 26 listopada 2012, 02:13

Zdałem sobie sprawę, że znam co najmniej jedną 9 w miarę dobrze, więc mogę się wypowiedzieć (tylko mam mało danych). Ale jestem leniwy, a na wstępie opisu 9 jest to idealnie ujęte, więc przekopiuję :D

Dziewiątka lubi pomagać innym, jest z natury dobra oraz wrażliwa.
Poza tym, tak konkretna 9 w pełni odpowiada temu, co napisał post wyżej TowarzyszF- inaczej by nie wytrzymała ze swoim 5.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Co inne typy cenia w 9?

#90 Post autor: Grin_land » poniedziałek, 26 listopada 2012, 04:14

TowarzyszFrytas pisze:Rozumieją, że piątka to piątka i nie ma co się obrażać.
FOCH!
(ystad Ty też!)
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

ODPOWIEDZ