9-tko pochwal się swoją pasją/hobby

Dyskusje na temat typu 9
Wiadomość
Autor
Fi5heR
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 12:53
Enneatyp: Mediator

9-tko pochwal się swoją pasją/hobby

#1 Post autor: Fi5heR » sobota, 27 stycznia 2018, 17:42

Nie wiem, czy to tendencja wszystkich 9, czy tylko moja... Ale prywatnie bardzo szybko zajawiam się na nowe tematy. Od wczoraj bardzo intensywnie czytam o kolejnych ośmiotysięcznikach- wypożyczyłem już książki o himalaizmie, zrobiłem listę filmów jakie chciałbym na ten temat obejrzeć. Sam nigdy nie wejdę, bo zbyt miękka du** ze mnie i ze swoim lękiem wysokości nie dam rady, ale zacząłem bardzo doceniać ludzi, którzy to robią. I takich "zajawek" mam całą masę. Wiem jednak, że po tygodniu/dwóch, może kliku miesiącach temat przeminie i będę potrzebował znalezienie sobie czegoś nowego, a temat zaginie i możliwe, ze kiedyś sobie o nim przypomnę.
To co jednak zawsze było przy mnie, to zainteresowanie ogólnie rozumianą popkulturą: kinem, książkami, grami, muzyką... i to zwykle odciąga mnie od szarości dnia codziennego. Jest to jednak temat tak rozległy, że trudno mówić tutaj o prawdziwej pasji... Stąd ten temat. Opiszcie, co robicie lubić w wolnym czasie, od jak dawna to robicie i jak wpadliście na tę zajawkę. Może to pomoże innym "zagubionym" 9 odnaleźć niepoznane dotąd zainteresowania.


"Love and take care of each other, so the guilt would never lead you to Silent Hill... "

Awatar użytkownika
IrekTki
Posty: 100
Rejestracja: środa, 16 listopada 2016, 12:29
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kielce

Re: 9-tko pochwal się swoją pasją/hobby

#2 Post autor: IrekTki » sobota, 27 stycznia 2018, 19:44

Oczywiście mam podobnie czyli duża ciekawość świata, od dzieciństwa, zadręczałem ojca pytaniami co jest silniejsze lew czy tygrys? co większe słoń czy hipopotam? Atlasy studiowane maniakalnie. Zajawka na punkcie programowania, motoryzacji, potem to co teraz czyli jak działa człowiek i ideologie. A kiedy to wyczerpe to zaraz znajde sobie nową zajawke. Nie wiem czy mamy monopol na te zajawki bo to bardziej mi pasuje do typu 5.
inkwizycja i gestapo w jednym

ODPOWIEDZ