Poziomy zdrowia Jedynki

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
pacanoid
Posty: 378
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 08:46

Poziomy zdrowia Jedynki

#1 Post autor: pacanoid » poniedziałek, 24 marca 2008, 11:08

Z nudów, mam nadzieję że nie było jeszcze takiego tematu.

Poziomy zdrowe

lvl1
Są niezwykle rozsądne i wnikliwe. Po zaakceptowaniu danego stanu rzeczy potrafią zaplanować swoje dalsze działania. Humanitarne, budzące natchnienie i obiecujące. "Prawda będzie wysłuchana".

lvl2
Sumienne, z bardzo jasno określonymi osobistymi przekonaniami. Posiadające ogromne wyczucie dobra i zła, osobiste oraz religijne wartości. Pragną być rozsądne, zdyscyplinowane, dojrzałe i umiarkowane pod każdym względem.

lvl3
Nadmiernie zasadnicze, zawsze chcą być sprawiedliwe, obiektywne i etyczne. Prawda i sprawiedliwość stają się nadrzędnymi wartościami. Poczucie odpowiedzialności, wewnętrznej spójności oraz posiadania wyższego celu często skłania je do wybrania zawodu nauczyciela lub prawnika.

Poziomy przeciętne

lvl4
Nieusatysfakcjonowane rzeczywistością stają się wielkodusznymi idealistami, czują, że ich wyższym celem jest ulepszanie wszystkiego. Wojownicy, adwokaci, sędziowie. Skłonne do wyjaśniania innym jakie rzeczy 'powinny' być.

lvl5

Pełne obaw przed popełnieniem pomyłki, dążące to tego, aby wszystko było zgodne z ich ideałami. Stają się przewidujące i dobrze zorganizowane, ale bezosobowe, purytańskie, stłamszone emocjonalnie i sztywne. Często są pracoholikami. Punktualne, pedantyczne i wybredne.

lvl6
Bardzo krytyczne w stosunku do siebie i innych, grymaśne, skłonne do wystawiania ocen, perfekcjoniści. Posiadają bardzo silnie ukształtowane opinie na każdy temat. Nakłaniają innych do wykonywania działań, które same oceniają jako 'słuszne i dobre'. Niecierpliwe, nigdy nie usatysfakcjonowane tym, co nie jest zrobione zgodnie z ich nakazami. Moralizatorskie, krytykujące, szorstkie, łatwo wpadające w gniew i oburzenie.

Poziomy niezdrowe

lvl7
Mogą stać się bardzo apodyktyczne, sztywne i tworzyć własne zasady moralne. Zaczynają postrzegać siebie jako 'jedynych znających prawdę'. W ich oczach każdy o innych poglądach staje się gorszy. Bardzo surowe w opiniach i osądach kiedy udowadniają słuszność swoich działań.

lvl8
Stają się obsesyjnie skupione na niedoskonałościach i wykroczeniach innych, chociaż mogą przekornie robić rzeczy kłócące się z wartościami oraz ideałami, które głoszą.

lvl9
Stają się 'katem' bliskich osób, karzące i okrutne po to by uwolnić się od 'sprawców zła'. Skłonne do depresji, załamań nerwowych i samobójstwa. Wahają się pomiędzy obsesyjno-kompulsywnymi, a depresyjnymi zaburzeniami.

Kwiaty oraz nagrody pieniężne na pw.


5

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#2 Post autor: Zielony smok » poniedziałek, 24 marca 2008, 11:28

Ostatni z ,,poziomów" do forumowego kompletu. Brawo. brawo, brawissimo.... Pozwoliłem - podobnie jak z innymi ,,poziomami" sobie przykleić na ,,weki weków amen".
A dla P_A 2 promienny uśmiech nr 7 szeroką zieloną smoczą paszczą :lol: :lol: :lol:
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Riviette
Posty: 405
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 13:09
Enneatyp: Lojalista

#3 Post autor: Riviette » poniedziałek, 24 marca 2008, 12:49

Level 2 bądź 4 levelem mym.
Gratuluję, faktycznie mistrzowsko określone.
6w5, IEI

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#4 Post autor: yusti » poniedziałek, 24 marca 2008, 21:21

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:40 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#5 Post autor: wiadukt » poniedziałek, 24 marca 2008, 22:09

według mnie (i tego co sie o mnie mowi) to 1 i mocne 6 (z wylączeniem ze do INNYCH LUDZI KRYTYCZNA - BO NiE JESTEM)

paranoid_android2, dobra robota Obrazek
Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#6 Post autor: Ediakar » wtorek, 25 marca 2008, 09:56

6 :twisted: :evil:

Bardzo krytyczne w stosunku do siebie i innych, grymaśne, skłonne do wystawiania ocen, perfekcjoniści. Posiadają bardzo silnie ukształtowane opinie na każdy temat. Nakłaniają innych do wykonywania działań, które same oceniają jako 'słuszne i dobre'. Niecierpliwe, nigdy nie usatysfakcjonowane tym, co nie jest zrobione zgodnie z ich nakazami. Moralizatorskie, krytykujące, szorstkie, łatwo wpadające w gniew i oburzenie.

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

#7 Post autor: Raven » piątek, 25 kwietnia 2008, 22:29

Ja wiem, chyba gdzieś w poziomach przeciętnych
1w9

taśmostworek
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 22:55

#8 Post autor: taśmostworek » czwartek, 12 czerwca 2008, 11:25

Moja mama z cała pewnoscia jest juz chora jedynką... jak sie nie wyprowadze to chyba skoncze jako warzywo...

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

#9 Post autor: car II » poniedziałek, 25 maja 2009, 11:42

2
4
5
czasem 7
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

#10 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » piątek, 24 lipca 2009, 10:19

u mnie najbardziej 3

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#11 Post autor: car II » niedziela, 25 kwietnia 2010, 13:56

byłem sobie ostatnio na levelu 5, straszne jest to "stłamszone emocjonalnie", a co dopiero moze byc na naprawde niskich poziomach. Zły byłem na cały świat i wszystkich ludzi po kolei , i resztkami sił tłamsiłem to w sobie żeby nie wybuchnąć. W nieuświadomionym napięciu cały czas nie myśląc o sobie a o wykonywaniu wszystkiego najbliżej ideału jakiegoś urojonego i nigdy nie zadowolony do końca. Masakra co sobie człowiek potrafi sam zrobic...
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
vil
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 22:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#12 Post autor: vil » niedziela, 25 kwietnia 2010, 22:05

Ja mam 6 i 7.
Zastanawiam sie nad 3,ale nie wierze w sprawiedliwosc. W rzeczywistosci nikt nie jest sprawiedliwy. Wszyscy jestesmy przekupni, tylko kazdy w inny sposob.
Jak mawia Smierc w "Swiecie Dysku" Pratchetta - "Nie ma sprawiedliwosci. Jestem tylko ja".
1w2

Awatar użytkownika
valerie
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:28
Enneatyp: Dawca

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#13 Post autor: valerie » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 21:11

Mój tato ma level 6 i 7. I to jest straszne!
2 sx/so
EIE
"W świecie szaleńców ludzie chorzy są zdrowymi." - Philip K. Dick

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#14 Post autor: yusti » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 21:32

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 18:53 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#15 Post autor: car II » wtorek, 27 kwietnia 2010, 00:37

Chyba nie jestem az tak uzależniony od opinii innych osób, a zresztą, niektórzy widzą też zalety :)
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

ODPOWIEDZ