Witam na forum

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Witam na forum

#286 Post autor: Sorrow » czwartek, 12 kwietnia 2018, 14:44

Intan pisze:
Sorrow pisze:
Intan pisze: Dlaczego właściwie typujesz się na ENFP?
To nie Ja się typuję. Zostałem przeczytany z wskazówek fizjologicznych. Ale poza tym to się zgadzają funkcje.
Co to znaczy, że zostałeś "przeczytany z wskazówek fizjologicznych"? O ile się nie mylę, w MBTI nie ma typowania po wyglądzie - to o to chodzi? Ktoś po prostu zaproponował dla Ciebie typ, Ty spojrzałeś na opis i uznałeś, że no okej, w sumie się zgadza?
W innym systemie który się pokrywa z MBTI jeśli chodzi o funckje. W MBTI główną metodą typowania są testy które są niewiarygodne. W przypadku powtórnego brania testu 50% ludzi ma inny wynik. To jest co najmniej 50% błędnych wyników bo nic nie gwarantuje że nowy wynik albo ten który się nie zmienił ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.
Test MBTI jest błędny ponieważ bierze odpowiedzi na pytania na które wpływ ma doświadczenie życiowe, środowisko, zdrowie psychiczne, itp. przypisuje je do paru zmiennych a potem te zmienne interpretuje jako to jakie ktoś ma 4 funkcje kognitywne i na jakich pozycjach.
To nie może działać. Dlatego jeśli chodzi o testy, dużo sensowniejszy jest BIG5 który tylko śledzi kilka zmiennych a nie bawi się w dziwne ich interpretacje.
Intan pisze:Nie żeby coś, ale jeśli jesteś ENFP, to najbardziej nieENFPowym, jakie to forum widziało.
Czemu?


ENFP, 1w9

ODPOWIEDZ