BMI (oraz waga) Jedynek

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

BMI (oraz waga) Jedynek

#1 Post autor: boogi » wtorek, 15 czerwca 2010, 02:05

BMI Jedynek - jakie jest? Policzyć to można tutaj: http://bmi.pasiasty.pl/

Może z zebranych informacji uda się wyciągnąć jakieś ciekawe wnioski? Może przy okazji Jedynki opowiedzą, jak oceniają własne ciało - czy jedynkowo-ostro-rygorystycznie i z niczego nie są zadowolone, czy też może doprowadziły ciało do perfekcyjnego stanu i mają być z czego dumne?

Niemniej jednak przewodnim tematem wątku jest: jakie BMI przy jakiej wadze mają Jedynki.


"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: BMI (oraz waga) Jedynek

#2 Post autor: Venus w Raku » wtorek, 15 czerwca 2010, 20:10

Twój wskaźnik BMI wynosi 22.9.
Brawo! Masz idealną masę ciała.
Wcale tak nie myślę. Ważę 60 kg przy wzroście 162cm, a moja idealna waga to 55 kg. Wtedy nie czuję się ani za chuda ani za gruba. Ale w sumie nie mam obsesji na punkcie ciała. Oczywiście ważyć więcej nie chcę i pilnuje tego, bo nadwaga, pomijając aspekty estetyczne, utrudnia jednak życie.

Ten wskaźnik nie rozróżnia podziału na kobiety i mężczyzn oraz na osoby o budowie drobnokościstej i grubokościstej. Wiek również nie jest brany pod uwagę. Chociaż osoby przed 30-stką są z reguły chudsze niż osoby po 30-stce o jakieś 3-5 kg.

Wydaje mi się, że odżywiam się zdrowo. Sama gotuję i zwracam uwagę, żeby jedzenie było lekkostrawne tzn. mało mięsa, a dużo warzyw i różnego rodzaju sałatek. Jedynie co, to używam dużo oleju z oliwek prawie do wszystkiego. Problem jest, że muszę gotować codziennie i jak nastoję się przy garach, to potem głupio jest nie jeść i jabłuszko se chrupać jak smaczne jedzonko pachnie. Ćwiczę czasami w porywach, ale głównie aktywność ogranicza się do spacerowania. Z suplementów to tylko witamina C i wapno z magnezem, bo mleka w zasadzie do ust nie biorę. Od czasu do czasu jakieś inne odżywki, ale niesystematycznie i tylko tak na wszelki wypadek, bo może coś brakuje.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: BMI (oraz waga) Jedynek

#3 Post autor: car II » wtorek, 13 lipca 2010, 21:34

Twój wskaźnik BMI wynosi 22.1.
Brawo! Masz idealną masę ciała.
heh, jeszcze 0,1 i byłbym dokładnie po środku tabelki (19,5 - 24,9 - waga prawidłowa) :)

Standardowo jem 3 posiłki dziennie, plus kanapka na 2 śniadanie kiedy jestem głodny.
-Rano= płatki z mlekiem i kanapeczka z serkiem.
-Potem 2 śniadanie= kanapeczka z wędlinką.
-Obiad= ziemniaki/kasza/makaron + coś mięsnego + coś warzywnego.
-owocek jeśli jest pod ręką.
-Kolacja= kanapki + herbata.
Nie jem wieczorem po umyciu zębów :)
Odżywek nie stosuję, ale gumę do żucia owszem, aż za często nawet.
Ryby lubię/toleruję ale mam wrażenie, że się nie najem nigdy i trzeba te ości wyciągać zamiast skoncentrować się na jedzeniu...
W McDonaldu ograniczam się do cheeseburgera dla smaku, bo i tak ile by się nie wydało to się nie naje człowiek tam, KFC jest paskudne. Pizze lubię ale też nie za często, to samo się tyczy kebabów.
Od cukru w każdej postaci staram się stronić, ale bez przesady. Po prostu wiem kiedy wlewam w siebie puste kalorie i staram się tego nie robić bez opamiętania. (bo otyłość i próchnicę powoduje i uzależnia)

W mojej diecie zmieniłbym:
-płatki na musli, ale nie smakuje mi żadne które próbowałem
-chleb na pełnoziarnisty, bo z przyzwyczajenia kupuję "biały"
-masło na jakiś benecol czy inne prozdrowotne ale toto jest 3 x droższe
-kieliszek czerwonego wina do obiadu zamiast soku przynajmniej kilka razy w tygodniu
-oliwę z oliwek zamiast słonecznikowego ale też drogie by to było chyba

Z owoców to najbardziej arbuza lubię, i sok z gruszek (we Włoszech dostępny wszędzie jak u nas jabłkowy; a w PL 10 zł za literek) mniammm :mrgreen:

ważyć więcej nie chcę i pilnuje tego, bo nadwaga, pomijając aspekty estetyczne, utrudnia jednak życie.
ja też tak uważam :)
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
vil
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 22:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: BMI (oraz waga) Jedynek

#4 Post autor: vil » czwartek, 15 lipca 2010, 21:31

ja mam 20.5 (57 kg przy wzroście 1.68), ale wyglądam krąglej, bo jestem drobnokoścista. Zmiany? Chętnie zmniejszyłabym sobie biust.
1w2

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: BMI (oraz waga) Jedynek

#5 Post autor: yusti » czwartek, 15 lipca 2010, 21:41

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 19:47 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vil
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 22:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: BMI (oraz waga) Jedynek

#6 Post autor: vil » piątek, 16 lipca 2010, 21:45

Musi być, że fanka Świetlickiego :D
1w2

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BMI (oraz waga) Jedynek

#7 Post autor: boogi » środa, 21 lipca 2010, 23:45

yusti pisze:Wiadomo ze jak BMI to i waga. No bo co?!
Nie ;)
Samo BMI nic wprost nie mówi o wadze.
vil pisze:ja mam 20.5 (57 kg przy wzroście 1.68), ale wyglądam krąglej, bo jestem drobnokoścista. Zmiany? Chętnie zmniejszyłabym sobie biust.
Kobiety... a ja bym sobie chętnie skrócił lub obciął, żeby mi podczas biegania nie dyndał - i w razie W wzajemnie bylibyśmy z siebie niezadowoleni :P

@Car: gdybyś całkowicie przerzucił się na ciemny chleb zamiast jasnego, to nagle byś zaczął chcieć więcej cukru - biały jest słodszy.
Oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia kupujesz za 20zł za pół litra, to nie jest wiele, i dodajesz do sałatek itp. Smażysz zaś na oliwie drugiego gatunku, która jest tania jak barszcz - i już cenowo wychodzi cała impreza naprawdę niewiele drożej niż olej. A jest zdecydowanie smaczniej.
Ryby - kupuj filety, byleby nie Pangę (to taka chińska rybka na hormonach).
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
valerie
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:28
Enneatyp: Dawca

Re: BMI (oraz waga) Jedynek

#8 Post autor: valerie » niedziela, 15 sierpnia 2010, 20:31

Moja siostra to 1 i ona jest baaaardzo szczupła, a nawet chuda, nie wiem dokładnie jakie ma BMI, ale jakiś czas temu to było lekko powyżej 16, czyli zdecydowanie za mało. Boję się, żeby nie wpadła w anoreksję, bo ona ciągle powtarza, że jest gruba itp. Uważa, że wszyscy ją okłamują, mówiąc że jest chuda.

A mój tato, również 1 ma BMI 23, czyli prawidłowo.
2 sx/so
EIE
"W świecie szaleńców ludzie chorzy są zdrowymi." - Philip K. Dick

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: BMI (oraz waga) Jedynek

#9 Post autor: Venus w Raku » sobota, 25 września 2010, 07:21

vil pisze:ja mam 20.5 (57 kg przy wzroście 1.68), ale wyglądam krąglej, bo jestem drobnokoścista. Zmiany? Chętnie zmniejszyłabym sobie biust.
Vil, fantastyczna waga przy Twoim wzroście (moim zdaniem, to ani za mało, ani za dużo) i do tego jeszcze duży biust, który też waży swoje. Musisz być ponętną kobitką.
boogi pisze:Kobiety... a ja bym sobie chętnie skrócił lub obciął, żeby mi podczas biegania nie dyndał
Faktycznie, dyndanie to problem, o którym się wcale nie mówi. W pewnym sensie, to współczuję facetom.

A ja znowu przytyłam 2 kilo na wakacjach w Polsce, bo tam 3 posiłki dziennie obowiązują i w ogóle dużo piwa i alkoholu było. Muszę przyznać się szczerze, że odpuściłam sobie kompletnie. Kiełbaski, śledziki, kaszaneczki i smaczny chleb i pieczywo z malutkiej piekarni w malutkiej osadzie, którego nie miałam dosyć.

A w moim własnym domu, to jem raz dziennie jak pies (około godziny 17) i to tylko, żeby utrzymać stałą wagę. Może to te hormony i różne łajno, którymi karmią zwierzęta w us-ramowie. Mój kuzyn w Polsce hoduje byki na wołowinę, ale karmi je naturalną paszą, którą sam produkuje. Trawka, sianko, kiszonki. A w usa, to podobno gówno mieszają z czymś tam i tym karmią zwierzęta rzeźne... ale tyle się gada o zdrowym odżywianiu i walce z otyłością, a raptem frytki, które podaje się w szkołach dzieciom na lunch, to w wytycznych rządowych są uznawane jako porcja warzyw, a więc warzyw nie ma, ale są frytki i to spełnia normy. Według mnie, to jest totalna głupota, ale ja jestem krytyczną Jedynką, która czepia się wszystkiego.
1w9, 6w5, sp/sx

Megan
Posty: 13
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 15:31

Re: BMI (oraz waga) Jedynek

#10 Post autor: Megan » środa, 9 lutego 2011, 16:18

Wlasnie, BMI wcale nie jest wyrocznia jezeli chodzi o wage.. Poczytajcie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Body_Mass_Index . Wedle tego sportowiec - waga ze wzgledu na miescie zwiekszona - jest zaliczany do osob otylych!! Tak samo jak osoby szczuple z natury uznawane sa wedle BMI za anorektyczki :(

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: BMI (oraz waga) Jedynek

#11 Post autor: yusti » środa, 9 lutego 2011, 17:02

Ale co się smucisz? Masz tego świadomość, rozumiesz i o to chodzi!

Jednak jest wiele organizmów wyniszczonych niedożywieniem czy obciążonych nadmiarem kalorii. To i bez BMI widać.

To, że w opis 1w9 opisuje przedstawicieli tego typu jako osoby kościste nie znaczy, że każdy 1w9 taki jest. To oczywiste.
Zawsze jakiś błąd pomiaru występuje.

Chociaż jak się tak zastanowić..jeśli cechą główna Jedynek jest dążenie do perfekcji i samokontroli to rozumiem, że kwestia niskiej wagi może tu być kluczowa. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

PS wydaje mi się że Siódemki, niestałe, zalatane, "z natury" pełne entuzjazmu, werwy, często podskakujące, mogą mieć umięśnione ciało, zwłaszcza nogi. Opieram się na pewnym przykładzie...I może są szczupłe ale "nabite". Wtedy BMI wskaże nieco wysoki wynik.

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: BMI (oraz waga) Jedynek

#12 Post autor: kroplablekitu » środa, 21 listopada 2012, 21:59

20 BMI, mniej wiecej cale zycie to samo, ale przez dlugi dlugi czas uwazalam ze jestem strasznie gruba - mimo ze bylo widac zebra. Mialam kiedys kompleksy na punkcie wzrostu, ale juz ich nie mam. Zmienilabym brzuszek, bo chce miec tam kaloryfer, i nad tym pracuje.
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

ODPOWIEDZ