Jak pocieszyć i ostudzić 1?

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Szyszek
Posty: 151
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 14:46
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak pocieszyć i ostudzić 1?

#1 Post autor: Szyszek » sobota, 3 października 2015, 19:08

Ostatnio już nie mam wątpliwości, że moja siostra jest 1. Zastanawiam się, jak mogę nieco ostudzić jej chorobliwy perfekcjonizm, który czasami wydaje się ją wykańczać psychicznie.

Już nieraz była taka sytuacja, że pokazała mi swój rysunek, ja uznałem, że jest bardzo ładny (absolutnie szczerze), ona się denerwowała, że mi się to podoba i niszczyła. Wydaje mi się, że czasami przydałoby się ją nieco ostudzić. Tylko nie wiem jak. Frazesy i ogólnikowe rady absolutnie nie działają. Ona sama przyznaje, że perfekcjonizm jest męczący, ale nie umie z nim walczyć.

Jakieś pomysły? :)



Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Jak pocieszyć i ostudzić 1?

#2 Post autor: silver_bullet » piątek, 9 października 2015, 11:17

Na początek spróbuj poszukać razem z nią jej głosu wewnętrznego krytyka. To jest to co najbardziej dręczy jedynki.
W momencie gdy głos się znajdzie, pozostaje jej, siostry twojej własna praca (możesz pomóc, ale to ona ma chcieć) aby zmienić naturę krytyka z dręczącego despoty o zawyżonych wymaganiach w coś bardziej na kształt doradcy który może pomóc ale nie decydować.

W skrócie - wyjaśnić siostrze ze wystarczy ze będzie lepsza od innych ludzi, sama do siebie wystarczy ze wyrówna.

Sent from my communication implant
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

ODPOWIEDZ