Socjoniczny kącik offtopiczny

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1471 Post autor: hippiee » niedziela, 16 lipca 2017, 20:15

Kwatermistrz pisze:ESE?
Ano może być. Zajeżdża alfiakiem :D


7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1472 Post autor: sjofh_ystad » wtorek, 15 sierpnia 2017, 03:17

jouziou pisze:
► Pokaż Spoiler
tak zdecydowanego gościa, jak Trump
>Trump
>zdecydowany
>wybierz jedno
No tak, ty patrzysz przez pryzmat swojej dominującej funkcji. I dobrze robisz. A Trump jest faktycznie niekonsekwentny motzno.
Na początku mu dawałem estraBetę (pisząc że Żiżek jest jego kwadrą), potem się jakoś przekonałem, że SEE - rozważę powrót.

Co do prezesa - wiem, że na umarłej świątyni sekty rozważaliście też Betę ST, ale ja się do tego nie przekonam. ESI i chxx xD

Czej, skorzystam z okazji kontekstowej. Aktualny cesarz Państwa Środka to SLI?
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1473 Post autor: boogi » wtorek, 15 sierpnia 2017, 21:20

"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1474 Post autor: Agon » wtorek, 19 grudnia 2017, 22:10

Sayna pisze:Gamma tak widzi deltę
Delta: Uważają ich za uprzejmych, kreatywnych i posiadających dobre intencje. Przeszkadza im zbytnie zorientowanie Delty na teraźniejszość i brak długofalowych ambicji. Uważają również, że przedstawiciele Delty są zbyt skłonni do witania z otwartymi ramionami i przebaczania ludziom, którzy według Gammy na to nie zasługują.
Delta tak widzi gammę
Gamma: Postrzegają ich jako ludzi z napędem, solidnych zarówno w osobistych i biznesowych relacjach, ale nie wystarczająco wyrozumiałych dla ludzi, którzy chcą iść przez życie swoją własną ścieżką. Czasami wydają się zbyt wymagający i nieco mściwi oraz złośliwi, co utrudnia im akceptowanie i przebaczanie.
Cytowany post http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... 90#p355788

Sayna wzięła opisy ze strony o socjonice, więc nie jest to jej interpretacja, a skopiowany tekst. Jednak mi te opisy nie do końca pasują. Moim zdaniem osoby z delty wcale nie witają z otwartymi ramionami i nie przebaczają wcale łatwo ludziom. Właściwie to bym to odwrócił, czyli, że to raczej gamma postrzega deltę jako zbyt snobistyczną i mającą trudności w akceptowaniu ludzi.
Gamma akceptuje osoby, które inne kwadry określiłyby jako złe, nieprzyjazne itd. Gamma łatwiej wybacza, bo gamma postrzega obrażanie się jako pewnego rodzaju słabość. Gamma potrafi być wredna, ale właśnie dlatego umie zaakceptować wredne wyskoki u innych. W delcie i alfie, czyli w kwadrach ceniących Si i Ne, a nie ceniących Se i Ni wystarczy raz zrobić coś nieprzyjemnego i już jest się u nich skreślonym.
Beta i gamma są pod tym względem bardziej wyrozumiałe, a gamma chyba najbardziej. Beta obraża się i odrzuca osoby, które zrobią coś niehonorowego. Czyli agresja ujdzie i nawet bywa wskazana jako okazanie odwagi, ale tylko tak.
Gamma natomiast ma wszystko jedno w jaki sposób będzie użyta agresja. Może tego nie pochwalać, jeśli osoby z gammy są na odpowiednio wysokim pro w enneagramie, ale z drugiej strony to zrozumie, bo wie że każdemu czasem zdarza się odwalić coś niefajnego. Obok alfy jest to kwadra demokratyczna w przeciwieństwie do arystokratycznych bety i delty. Jednak w przeciwieństwie do alfy nie ceni aż tak bardzo komfortu i pozytywnej atmosfery, by całkiem unikać osób, które z jakiś powodów ten komfort i pozytywną atmosferę popsują.
Alfa będzie unikać problematycznych osób. Delta też, ale delta będzie przy okazji ostrzegać innych i jakoś poruszać ten temat bo ceni Fi, alfa będzie bardziej śmieszkować by uniknąć tematu bo ceni Fe. A beta mocno stanie za, lub przeciw w zależności w jaki sposób taka osoba się zachowała. Beta nie tyle postrzega ludzi jako dobrych i złych (tak postrzegają alfa i delta) co jako honorowych(odważnych) i niehonorowych(tchórzliwych, fałszywych itd.) i w ten sposób to oceni. Gamma dostrzega te wszystkie rzeczy, ale nie przywiązuje aż tak bardzo do tego wagi. Oczywiście gamma też może komuś nie wybaczyć, ale wtedy to bardziej z jakiś konkretnych i osobistych powodów, a nie że ktoś zepsuł atmosferę, jest nieprzyjemny, fałszywy, czy jakoś tam zły. ESI zwykle najbardziej zwracają na to uwagę, ale mają też 4 wymiarowe Fi, więc ich oceny czyjegoś zachowania są zwykle trafne i nie zawsze muszą się wiązać z odrzucaniem. Zwykle wtedy użyją swojego Se by skarcić taką osobę, a potem wracają do porządku dziennego. Pozostałe gammiaki też (a przynajmniej SEE, nie wiem na ile takie rzeczy są w stanie ogarnąć LIE i ILI i czy w ogóle są świadomi) :what:

I tak w dużej mierze opierałem się na osobach z forum i jak się okaże, że się źle wytypowały, to może to co napisałem stracić sens, ale nie musi. Nie musi bo opierałem się też na swoim rozumieniu elementów informacyjnych i na tym, że w jednej kwadrze są cenione takie, a w drugiej inne. Czyli oparłem się i na obserwacji i na teorii.

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1475 Post autor: sjofh_ystad » piątek, 14 września 2018, 01:51

Ninque pisze:
wtorek, 11 września 2018, 12:13
https://www.youtube.com/watch?v=oy64t7PTG0M -strefa psyche SWPS wykład pt. Agresja - Nowe tabu
ESI? EII?
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1476 Post autor: sjofh_ystad » piątek, 14 września 2018, 02:24

Osziiit no przecież IEE. Teraz już bankowo. Echh, ale ja sektosłaby xD
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1477 Post autor: sjofh_ystad » niedziela, 16 września 2018, 21:54

Nie no rzuciłem okiem na bazy sektotwarzy (wtedy mi się nie chciało) i jednak EII xDDD (chyba że bazy kłamio)

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1478 Post autor: jouziou » wtorek, 18 września 2018, 16:36

raczej delta NF i też optowałabym za EII ;3
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1479 Post autor: sjofh_ystad » czwartek, 20 września 2018, 03:51

:thumbup:
Czyli pewnie nawet dobrze typujemy :)
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Co 5 kochają w 8?

#1480 Post autor: Wiatr1000 » wtorek, 9 marca 2021, 18:33

Czy ktoś moze mi wyjaśnić czemu ma na teście
https://www.sociotype.com/tests

Wyszło mi teraz:

Your Sociotype: LSE-2Te TeSi (ESTj)
Logical Sensing Extrovert - The Director

:?: :!: :!: :!: :shock: :shock: :shock: :shock:
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1481 Post autor: Eol » sobota, 26 czerwca 2021, 00:23

Może zbyt emocjonalnie odpowiadałeś :what:
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

ODPOWIEDZ