Socjonika - SEE (ESFp)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem ESFp i ten opis:

pasuje do mnie prawie całkowicie (90% - 100%):
5
38%
pasuje do mnie dobrze (75% - 89%):
6
46%
pasuje do mnie średnio lub wcale (0 - 74%):
2
15%
 
Liczba głosów: 13

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Socjonika - SEE (ESFp)

#1 Post autor: ewutek » sobota, 28 lipca 2007, 21:01

Based upon original work by Victor Gulenko with some alterations.
Sensoryczno - Etyczny Ekstrawertyk - ESFp / SEE (Polityk)

ESFp zazwyczaj ma gładką owalną twarz, która jest całkiem proporcjonalna - z wyjątkiem nosa, który bywa duży. Ich oczy są rozbiegane, wyglądają jakby były ciągle w ruchu. Prześlizgujące się spojrzenie po ludziach i przedmiotach daje wrażenie, że ESFp starają się nadać sens otoczeniu. Prawie nigdy nie mają głęboko osadzonych oczu.
Dolna partia ciała wyglądają dosyć ciężko. Niektóre ESFp kiedy chodzą lub poruszają się, sprawiają wrażenie jakby brnęli w wodzie. Ironicznie można powiedzieć, że dotyczy to przede wszystkim szczuplejszych ESFp. Ich większe i cięższe odpowiedniki są zazwyczaj dużo zręczniejsze i bardziej zwinne.

ESFp zazwyczaj ubierają się w oryginalną, kolorową i efektowną odzież z dodatkami, w celu zwrócenia na siebie uwagi. Dotyczy to w szczególności kobiet. Często są pod wpływem najnowszych trendów w modzie, ale nie zakładają nic na siłę, jeśli czują że im to nie odpowiada.
ESFp często reagują agresją i wrogością kiedy próbuje się im narzucić reguły, limity albo dyscyplinę. Bardzo się irytują, kiedy słyszą krytykę swojej kapryśności albo nielogicznego zachowania. Całkowicie wyprowadzają ich z równowagi sytuacje, w których podważa się ich zachowanie albo wytyka irracjonalność.

Podczas kontaktów towarzyskich otwarcie okazują swoje prawdziwe uczucia, które jednak potrafią być bardzo elastyczne i zmienne. Na przykład, po zaciekłym sporze (który normalnie oznaczałby koniec w większości związków), ESFp po jakimś czasie potrafią przeprosić i zachowywać się jak gdyby nigdy nic się nie stało.
W chwilach depresji i przygnębienia, które nie są takie rzadkie w przypadku ESFp, lubią się żalić, że nie są tacy za jakich się ich uważa, i właśnie widzą przyczynę niezrozumienia. W takich momentach ich oczy stają się zaszklone i nieobecne.

ESFp lubią wzbudzać u innych pozytywne emocje. Nie lubią zabawiać ludzi osobiście, natomiast chętnie wprowadzają i podtrzymują luźną atmosferę. Przeważnie są bardzo rozmowni i towarzyscy. Często rozmawiają na wiele różnych tematów - to m. in. jeden z powodów, dla których ich telefony są stale w użyciu.
ESFp dobrze wie jak manipulować ludzkimi uczuciami. Nie mają trudność ze skupianiem na sobie uwagi. Jeśli tylko tego chcą - robią to otwarcie i bez zbędnych ceregieli. ESFp posiadają zdolność przelewania swoich nastrojów na innych, zwłaszcza na członków rodziny. Kiedy jest im źle - wszyscy dookoła czują się źle (i vice versa). Będąc w dobrym nastroju są nieprzewidywalni. Mają liczne i szerokie znajomości. Zazwyczaj sprawia im trudność zakończenie niewygodnej relacji czy związku, dlatego też krąg znajomych sukcesywnie się powiększa.

ESFp to realiści. Jeśli jakieś przedsięwzięcie wydaje im się z ich punktu widzenia nierealne, to w nim nie uczestniczą. Zawsze starają się rozwiązywać swoje problemy bezpośrednio, uderzając w nie w momencie gdy się pojawiają. Zawsze szukają natychmiastowych zwrotów w swoich projektach i pracy. Jeśli tak się nie dzieje, mogą stracić ochotę by kontynuować działania w wytyczonym kierunku.
ESFp mają kłopot z wykonywaniem jednej czynności przez dłuższy czas. Stale rozglądają się za jakimiś zmianami. Niezależnie od nastroju zawsze znajdą sobie coś ciekawego do zrobienia. W sprawach codziennego życia bywają zapominalscy i nieostrożni. Mogą zapomnieć o zaopatrzeniu się w przedmioty codziennego użytku, itp. Na przykład w kuchni - przez zaniedbanie potrafią zniszczyć potrawę, której przyrządzenie wymaga stałego nadzoru. ESFp potrafią czule roztkliwiać się nad zwierzętami, jednak rzadko decydują się na to by trzymać je w domu, z uwagi na niehigieniczność.
  • +
    Twoją najsilniejszą stroną jest zdecydowanie i przedsiębiorczość. Twój typ osobowości posiada inklinacje do przywództwa. Nie boisz się wziąć na siebie ciężaru odpowiedzialności gdy angażujesz się w jakieś zadanie. Pokazujesz wiarę we własne siły - nawet w obliczu sporych przeciwności. Dobrze wiesz jak bronić siebie i swojej reputacji przed niesprawiedliwymi zarzutami. Żywo interesujesz się powodzeniem twojej rodziny. Ludzie doceniają twoje znakomite umiejętności w zarządzaniu, szczególnie w sprawach związanych z biznesem. Masz mnóstwo znajomych, którzy cię szanują i ufają ci. Łatwo rozpoznajesz jakie ludzie mają interesy i wiesz jak korzystnie zawierać z nimi transakcje. Troskliwość i urok osobisty są pomocne w nawiązywaniu znajomości i przyciąganiu ludzi. Jesteś dobrym negocjatorem.

    -
    Nie umiesz przyjmować krytyki. Czasami możesz być bardzo drażliwy i reagować negatywnie na drobne uwagi pod twoim adresem, co utrudnia relacje z otoczeniem. Czasami przeceniasz swoje warunki fizyczne i intelektualne. Możesz się mylić oceniając skalę wkładu i jakość pracy innych ludzi. Ponadto możesz mieć kłopot z odróżnieniem priorytetu od sprawy drugorzędnej. Starasz się załatwić każdy problem najszybciej jak to tylko możliwe. Często rozpoczynasz nowe zadania nie skończywszy poprzednich. Możesz podejmować nieprzemyślane decyzje bez uprzedniego przeanalizowania całej sytuacji. Masz też zasadniczy kłopot z odcięciem się od wpływu emocji w momencie podejmowania decyzji.
Funkcje - podsumowanie:

Se: Energiczny, silnie indywidualny. Przybliża cele i zadania, starając się je osiągnąć za wszelką cenę. Silnie wolicjonalny. Wie jak się troszczyć o zdrowie własne i najbliższych. Ład w domu, nacisk na jakość żywności - wynikają z ogólnych zasad troski o zdrowie.

Fi: Dzieli ludzi na znajomych i obcych, wysoko i nisko postawionych, próbuje wspiąć się najwyżej jak to tylko możliwe w pionowej hierarchii. Wie jak nawiązywać kontakty z ludźmi, z łatwością nimi manipuluje by osiągnąć określony cel.

Ne: Próbuje odgrywać rolę osoby zdolnej zgłębić sedno jakiegoś zagadnienia, ale przeważnie tego nie potrafi. Skłonny do impulsywnych działań, woli nie marnować czasu na długie rozmyślanie i fantazjowanie, dlatego też nie często stara się zrozumieć jakie są potencjalne możliwości - jest zbyt mocno związany z rzeczywistością tu i teraz.

Ti: System, struktura, konkretne zadania - to obszary w których SEE się zmaga. Kłopot z myśleniem dogłębnym i dokładnym analizowaniem problemu. Bardzo energiczny, wykonuje czynności w chaotyczny, pogmatwany sposób.

Preferencje zawodowe:
SEE sprawdza się znakomicie w zawodach wymagających kontaktów z ludźmi na wszystkich szczeblach: działalność polityczna, siły zbrojne (na możliwie najwyższych stanowiskach), prawoznawstwo, działalność artystyczna, nauczanie, handel, praca w sekretariacie. Ludzi o takim typie usposobienia powinno się ostrzegać przed wyborem pracy o charakterze naukowym, zwłaszcza dyscyplin teoretycznych.

Relacje potencjalnie korzystne:
ILI (INTp), IEI (INFp), SLI (ISTp), LIE (ENTj).

Relacje potencjalnie niekorzystne:
LII (INTj), LSI (ISTj), EII (INFj), SEI (ISFp).
Ostatnio zmieniony środa, 12 marca 2008, 00:34 przez ewutek, łącznie zmieniany 1 raz.


5w6

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#2 Post autor: Czekolada » niedziela, 29 lipca 2007, 14:27

Wady się zgadzają przy tych, które dotyczą Ti (wspólny PoLR).

Ewutku, podziękowania i pokłony.

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#3 Post autor: Kantus » niedziela, 29 lipca 2007, 19:15

Niby ESFp nie pasuje do 6w5 ale ostanio wydaje msi ie że skyrzdłą się równowazą.. zmieniają sie pod wpłyuwem znajomych:P
Często są pod wpływem najnowszych trendów w modzie, ale nie zakładają nic na siłę, jeśli czują że im to nie odpowiada.
taa
ESFp często reagują agresją i wrogością kiedy próbuje się im narzucić reguły, limity albo dyscyplinę. Bardzo się irytują, kiedy słyszą krytykę swojej kapryśności albo nielogicznego zachowania. Całkowicie wyprowadzają ich z równowagi sytuacje, w których podważa się ich zachowanie albo wytyka irracjonalność.
Noo jak ktoś mnie krytykuję to każe mu zrobić lepiej :P Heh nawet szef w mojej pracy(sezonowej:P) jak narzucał mi sposób pracy to i tak reagowałem agresją że przecież dobrze robie:)




Podczas kontaktów towarzyskich otwarcie okazują swoje prawdziwe uczucia, które jednak potrafią być bardzo elastyczne i zmienne. Na przykład, po zaciekłym sporze (który normalnie oznaczałby koniec w większości związków), ESFp po jakimś czasie potrafią przeprosić i zachowywać się jak gdyby nigdy nic się nie stało.
Zwłąszcza zachowywanie jakgdyby nic sie nie stało wychodzi mi świetnie i robie to dosyć często:) A uczucia.. noo zmienne..



W chwilach depresji i przygnębienia, które nie są takie rzadkie w przypadku ESFp, lubią się żalić, że nie są tacy za jakich się ich uważa, i właśnie widzą przyczynę niezrozumienia. W takich momentach ich oczy stają się zaszklone i nieobecne
Noo poza tym że to okresy jednak nie są częste... A czy oczy rtobią się zaszklone nei wiem.. nieobecne napewno (słyszałem od niektóych)



ESFp lubią wzbudzać u innych pozytywne emocje. Nie lubią zabawiać ludzi osobiście, natomiast chętnie wprowadzają i podtrzymują luźną atmosferę. Przeważnie są bardzo rozmowni i towarzyscy. Często rozmawiają na wiele różnych tematów
Taa]
to m. in. jeden z powodów, dla których ich telefony są stale w użyciu.
Sprzedany telefon :P

ESFp dobrze wie jak manipulować ludzkimi uczuciami. Nie mają trudność ze skupianiem na sobie uwagi. Jeśli tylko tego chcą - robią to otwarcie i bez zbędnych ceregieli. ESFp posiadają zdolność przelewania swoich nastrojów na innych, zwłaszcza na członków rodziny. Kiedy jest im źle - wszyscy dookoła czują się źle (i vice versa). Będąc w dobrym nastroju są nieprzewidywalni. Mają liczne i szerokie znajomości. Zazwyczaj sprawia im trudność zakończenie niewygodnej relacji czy związku, dlatego też krąg znajomych sukcesywnie się powiększa.
Nie no aż tak łątwo nie skupiam uwagi wszystkich na soibe - ale jak juz to robie to skutecznie i bez ceregieli :).
A znajomości niestety nie umiem zakończyć.. Noo krąg "znajomych" jest baaardzo duży.


ESFp to realiści. Jeśli jakieś przedsięwzięcie wydaje im się z ich punktu widzenia nierealne, to w nim nie uczestniczą. Zawsze starają się rozwiązywać swoje problemy bezpośrednio, uderzając w nie w momencie gdy się pojawiają. Zawsze szukają natychmiastowych zwrotów w swoich projektach i pracy. Jeśli tak się nie dzieje, mogą stracić ochotę by kontynuować działania w wytyczonym kierunku.
Punkty zwrotne muszą być. :)
ESFp mają kłopot z wykonywaniem jednej czynności przez dłuższy czas. Stale rozglądają się za jakimiś zmianami. Niezależnie od nastroju zawsze znajdą sobie coś ciekawego do zrobienia. W sprawach codziennego życia bywają zapominalscy i nieostrożni.
Wyjść bez plecaka do szkoły :lol: :P


Co do plusów to poza skłonnosciamui do przywódzctwa :)

CO do minusów taak nawet na drobne uwagi ejstem drażliwy :) Co do przeceniania umiejętnosci.. intelektualne chbya zawsze przeceniałem fizyczne od niedawna :P ( skoro inwestuje wt o mnóstwo czasu to muszę być w tym dobry)


Niby funkcje przeciwne mam silniejsze ale jak to przeczytałem teraz to pasuje do mnie najbardziej z obecnych tyu opisów. :)
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#4 Post autor: Czekolada » niedziela, 29 lipca 2007, 19:20

Teoretycznie, jeśli ESFp to 6w7. Ale co ma teoria do praktyki ... o ile jesteś pewien skrzydła.

I jeszcze coś: jakby coś jest tu duży krąg Twoich duali, hehe - nie ma to jak drobna sugestia ;p.

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#5 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » niedziela, 29 lipca 2007, 19:27

Według tabelki, którą widziałem tu gdzieś na forum ESFP, to 7w6.

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#6 Post autor: Kantus » niedziela, 29 lipca 2007, 19:56

No wiesz czytając te wszystkei opisy to człwiek w sumie jest kim chce a nie tym kim go wytypuje socjonika :P Chcesz byc towarzyskie to jestes towarzyski chcesz byc samotnikiem to jestes samotnikiem.

Co do teorii.. to tylko teoria Równie dobrze 4w5 może być ESFx :) Nie warto traktowac korelacji jako wyrocznia. :) Chodz na forum socjoniki doszłem wspólnie z kamilri do wniosku ze jestem z Alfy to po tym opisie nie jestem już tego taki pewien. A główna wada- to się samo rzuca w oczy po kilku spotkaniach ze mną :P

PS. w testach mi wychodzi 7w6 ale moja szóstkowa natura nie pozwala wierzyć testom:)
Cóż to? Szukasz? Chciałbyś się udziesięciokrotnić, ustokrotnić? Szukasz zwolenników? - Szukaj zer!

:]

Awatar użytkownika
Yurico
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 14:00
Lokalizacja: z Yuricolandu

#7 Post autor: Yurico » sobota, 25 sierpnia 2007, 16:18

No coż, zawsze miałam problem z określeniem swojego typu, za każdym razem w testach wychodziło mi coś innego i skłaniałam się ku myśleniu, że jestem ENFp, ale jak przeczytałam opis ESFp to stwierdziłam, że pasuje do mnie prawie idealnie, mimo tego, że w sumie troche gryzie sie z opisem 4-_-". Powiedziałabym, że jest raczej dla 3 albo 8... Ale jednocześnie pasuje do mnie w 100%. Szczególnie
ESFp zazwyczaj ubierają się w oryginalną, kolorową i efektowną odzież z dodatkami, w celu zwrócenia na siebie uwagi.

ESFp często reagują agresją i wrogością kiedy próbuje się im narzucić reguły, limity albo dyscyplinę. Bardzo się irytują, kiedy słyszą krytykę swojej kapryśności albo nielogicznego zachowania. Całkowicie wyprowadzają ich z równowagi sytuacje, w których podważa się ich zachowanie albo wytyka irracjonalność.
Na przykład, po zaciekłym sporze (który normalnie oznaczałby koniec w większości związków), ESFp po jakimś czasie potrafią przeprosić i zachowywać się jak gdyby nigdy nic się nie stało.
ESFp dobrze wie jak manipulować ludzkimi uczuciami. Nie mają trudność ze skupianiem na sobie uwagi. Jeśli tylko tego chcą - robią to otwarcie i bez zbędnych ceregieli. ESFp posiadają zdolność przelewania swoich nastrojów na innych, zwłaszcza na członków rodziny. Kiedy jest im źle - wszyscy dookoła czują się źle (i vice versa). Będąc w dobrym nastroju są nieprzewidywalni
Zawsze starają się rozwiązywać swoje problemy bezpośrednio, uderzając w nie w momencie gdy się pojawiają.
ESFp mają kłopot z wykonywaniem jednej czynności przez dłuższy czas (...) Na przykład w kuchni - przez zaniedbanie potrafią zniszczyć potrawę, której przyrządzenie wymaga stałego nadzoru.

Twój typ osobowości posiada inklinacje do przywództwa.

Nie umiesz przyjmować krytyki. Czasami możesz być bardzo drażliwy i reagować negatywnie na drobne uwagi pod twoim adresem, co utrudnia relacje z otoczeniem. Czasami przeceniasz swoje warunki fizyczne i intelektualne.



Co mi się nie zgadza:
Poza 1 akapitem (według mnie głupota by opisywać wygląd za pomocą socjoniki i to żadko kiedy się zgadza) to chyba tylko
Często rozpoczynasz nowe zadania nie skończywszy poprzednich. Możesz podejmować nieprzemyślane decyzje bez uprzedniego przeanalizowania całej sytuacji.
Poza tym umiem zrywać znajomości. No i nadal jednak uważam że potrafię zgłębiać sedno jakiegoś zagadnienia.

Dołączam do niewielkiego, acz zacnego grona ESFp 8)
"Arystokrata", w porywach "Dysydent', (szczypta 5 i 3)

ESFp "Cezar"

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#8 Post autor: ewutek » sobota, 25 sierpnia 2007, 17:06

Yurico pisze:według mnie głupota by opisywać wygląd za pomocą socjoniki i to żadko kiedy się zgadza
Głupota nie głupota, ale faktem jest że pewne tendencje psychiczne mają swoje odbicie w wyrazie twarzy, motoryce ruchów i sylwetce ciała. Reszta w opisach wyglądu, to tylko suma spostrzeżeń z zaobserwowanych prawidłowości.
5w6

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#9 Post autor: Absynt » sobota, 25 sierpnia 2007, 17:21

Sporo z tego na pewno do mnie pasuje. Ale procz tego mam ta cholerna czworkowata glebie uczuc, od ktorej siodemkowo staram sie uciec ;].
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#10 Post autor: kidziorek » sobota, 25 sierpnia 2007, 17:23

Absynt pisze:Sporo z tego na pewno do mnie pasuje. Ale procz tego mam ta cholerna czworkowata glebie uczuc, od ktorej siodemkowo staram sie uciec ;].

Pytanie czy ta głębia Cię "prześladuje"...czy staje się sensem istnienia ?
Bo tak chyba maja 4-ki

My tez mamy głębię, ale jak dobrze sobie zapchamy czas, to nas "nie dręczy" ;)
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#11 Post autor: Absynt » sobota, 25 sierpnia 2007, 17:29

Dręczy, teraz zdecydowanie dręczy ;]. Kiedys byla dla mnie sensem istnienia.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#12 Post autor: kidziorek » sobota, 25 sierpnia 2007, 17:37

Absynt pisze:Dręczy, teraz zdecydowanie dręczy ;]. Kiedys byla dla mnie sensem istnienia.
To może jednak 4-czka ? ;) Zdrowiejąca ? ;)
Smutno nam będzie bez Ciebie, ale nie można walczyć z "zewem krwi" ;)

A może to wpływ ESFp ? Nie znam nikogo takiego, więc ciężko mi porównać
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#13 Post autor: Maślany » sobota, 25 sierpnia 2007, 19:27

kidziorek pisze:Pytanie czy ta głębia Cię "prześladuje"...czy staje się sensem istnienia ?
Bo tak chyba maja 4-ki

My tez mamy głębię, ale jak dobrze sobie zapchamy czas, to nas "nie dręczy" ;)
To chyba najlepszy sposób by rozróżnić te dwa typy.
Dla mnie najgorszą chwilą jest ta między położeniem się a zaśnięciem, kiedy nie mogę się zająć światem zewnętrznym i zaczyna się introspekcja.

Co do wyglądu i ruchów to zgadzam się, że są zauważalne tendencje, szczególnie miarodajne jeśli idzie o określenie temperamentu.

Poza tym Absynt masz duży rozmach jeśli idzie o wytypowanie się w Socjonice.
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#14 Post autor: Absynt » sobota, 25 sierpnia 2007, 19:51

Olbrzymi, Maslany. Ale teraz nie bardzo sie przypominam z tamtego okresu. Kiedy bylem bardziej zamkniety w sobie, to staralem sie tak zyc i wmawiac sobie, ze tak jest mi dobrze. Potem otworzylem sie na ludzi i teraz widze, ze to z nimi jest mi dobrze. I badz tu madry ;].

Ja jednolity jednak na pewno nie jestem, mam rozne strony, wiec trudno mi samemu sie rozpoznac...
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#15 Post autor: kidziorek » sobota, 25 sierpnia 2007, 20:20

:shock: Maślany mnie pochwalił :shock:
"najlepszy sposób"

Absynt pisze:Olbrzymi, Maslany. Ale teraz nie bardzo sie przypominam z tamtego okresu. Kiedy bylem bardziej zamkniety w sobie, to staralem sie tak zyc i wmawiac sobie, ze tak jest mi dobrze. Potem otworzylem sie na ludzi i teraz widze, ze to z nimi jest mi dobrze. I badz tu madry ;].

Ja jednolity jednak na pewno nie jestem, mam rozne strony, wiec trudno mi samemu sie rozpoznac...
To by świadczyło, że przeszedłeś z I w E...podobno to się nie zmienia ;)
Ale...myślę, że człowiek może unikać ludzi nie z powodu I, ale też z innych przyczyn...nie chce tu na głos zgadywać, bo to sprawy Absynta...
Ale ja też sie o mało co I nie stałem, E przeżyło ale kosztem ujemnego poczucia wartości i pewności sieie na 3 miejscu po przecinku...a z tej okazji
jakies 10-15 lat temu byłem niemal wzorcową 2-ką ;) [/b]
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

ODPOWIEDZ