Socjonika - SEE (ESFp)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem ESFp i ten opis:

pasuje do mnie prawie całkowicie (90% - 100%):
5
38%
pasuje do mnie dobrze (75% - 89%):
6
46%
pasuje do mnie średnio lub wcale (0 - 74%):
2
15%
 
Liczba głosów: 13

Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#31 Post autor: Snufkin » piątek, 12 sierpnia 2011, 16:02

Właśnie doszedłem do wniosku, że wszystkie żeńskie SEE powinny być ładne.
Nie pytajcie skąd to wiem ale tak myślę.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#32 Post autor: SuperDurson » piątek, 12 sierpnia 2011, 23:07

Masz Snufkin rację, bo faktycznie, SEE "powinny" być ładne. Wszystkie! I dlatego też są..
      • Obrazek
  • ..ale pełne jakże drapieżnego seksapilu :twisted:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#33 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 14 listopada 2011, 15:31

Wpiszcie tę http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... 23#p273323 nową do pewnie wytypowanych xD
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#34 Post autor: Aleksandrowa » poniedziałek, 21 listopada 2011, 08:16

SuperDurson pisze:Masz Snufkin rację, bo faktycznie, SEE "powinny" być ładne. Wszystkie! I dlatego też są..
      • Obrazek
  • ..ale pełne jakże drapieżnego seksapilu :twisted:
what ?

SEE nie są drapieżnikami !
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#35 Post autor: Pablo » wtorek, 27 grudnia 2011, 21:10

Aleksandrowa pisze: what ?

SEE nie są drapieżnikami !
Oj nie czaruj nie czaruj - wyjdzie szydło z worka tak czy siak :mrgreen:

O ile ten pierwszy to jakiś kliniczny przypadek dorosłego z nieleczonym ADHD to znalazłem następny, bardzo dobry opis.
Właściwie to pierwszy, który można powiedzieć że do mnie pasuje w conajmniej 85%, aż mi gały wywaliło jak to czytałem
Spoiler:
Co o nim sądzisz Aleks?

Awatar użytkownika
.Anka.
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 14:56
Lokalizacja: z rpga ;-)

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#36 Post autor: .Anka. » wtorek, 10 stycznia 2012, 12:54

Snufkin pisze:Właśnie doszedłem do wniosku, że wszystkie żeńskie SEE powinny być ładne.
Nie pytajcie skąd to wiem ale tak myślę.
no, i dlatego te dwie osoby, które na forum socjoniki wytypowały mnie na SEE, niech odszczekają! :evil: Wybaczam, bo nie widziały mnie na żywo.

Ponadto każdy SEE ma w sobie sporą dawkę optymizmu.
6, ESI-Se (nadal nie wierzę, ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz?)

Za późno się zorientowałam. Łatwo pomylić 6 z 4.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#37 Post autor: SuperDurson » wtorek, 10 stycznia 2012, 15:11

Tak jak każda chmura jest w kształcie owieczki. :roll:

Seksapil (dużo seksualnej energii), a aktualne/subiektywne kanony piękna - to dwie różne rzeczy.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
.Anka.
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 14:56
Lokalizacja: z rpga ;-)

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#38 Post autor: .Anka. » wtorek, 10 stycznia 2012, 15:15

ja już sobie ładnie wmówiłam ESI. Wczoraj upiekłam babkę i wyszła. A ESI (bez urazy) wydaje mi się, że są wizualnym zaprzeczeniem SEE.



SuperDurson, a seksapil i kokieteria są sobie jakoś bliskie? Bo mnie już tysiąc razy wmawiano, że jestem kokietką w typie kobiety wapm. No, tyle, że SEE to przychodzi samo, z natury, a u mnie to "tymczasowa gra" sprawiająca przyjemność/śmiech.

wycięto zdublowaną część posta /boogi
6, ESI-Se (nadal nie wierzę, ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz?)

Za późno się zorientowałam. Łatwo pomylić 6 z 4.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#39 Post autor: yusti » wtorek, 10 stycznia 2012, 15:58

.ANko. Myślę, ze Se kreatywne to Se które się włącza, doraźnie, ad hoc zwał jak zwał. Ale ciągle ta to meczy i staje się przewidywalne. Myslę, ze SEE wychodzi ewidentnie samo z inicjatywą, jest śmiałe, a ESI tak nie ma, ją trzeba rozruszać, musi się poczuć bezpiecznie, pewnie i dopiero wtedy... typ cichej wody. Strażnik to Strażnik w końcu.

wycięto komentarz o błędzie w wymoderowanym już poście Anki /boogi

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#40 Post autor: Snufkin » wtorek, 6 marca 2012, 16:10

Im więcej obcuję z tymi ludźmi tym bardziej uważam, że potoczna nazwa tego socjotypu czyli Polityk jest nieadekwatna. Proponuję oficjalnie zmienić go na Uwodziciel/Uwodzicielka. I to nie jest wcale żart, im nawet gdy nie chodzi o jedno to i tak starają się oczarować drugiego człowieka. I ta bezpośredniość.. :twisted:
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#41 Post autor: SuperDurson » wtorek, 6 marca 2012, 19:25

Łatwiej ich nazwać po prostu Kłamca. :wink:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

ebadi
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2013, 18:54

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#42 Post autor: ebadi » czwartek, 21 listopada 2013, 19:07

Szukam ESFP. Jeśli jakaś dziewczyna jest chętna porozmawiać z INTP, to proszę zgłoś się do mnie pisząc e-maila na adres ebadi@o2.pl. Zawsze lubiłem ten typ (w końcu przeciwny) i dobrze mi się z nim żyło. Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#43 Post autor: sjofh_ystad » sobota, 11 stycznia 2014, 21:24

Yeah!

Udało mi się skłonić... nieee to złe słowo, zmusić żeńskie 13-letnie SEE do zrobienia zadania matematycznego po ludzku, a nie po swojemu JESTEM BOGIEM :D :D
Niestety na razie tylko jedno, trudniejsze pojawiło się pod koniec :( Ale pojutrze mam dobrą pozycję startową, bo też byłem uparty i wyszło chwilowo na moje.

Co więcej, zrobiłem to bez podnoszenia głosu (nawet nie mogłem, muszę go oszczędzać ostatnio) - oczywiście jedyna słuszna droga bo z oczywistych socjopowodów by to nie poskutkowało.
Ale ile się trzeba było napocić... Toć jak się zaprze to wołami nie zaciągniesz :)

Byłem cały czas spokojny, rzeczowy, mówiłem że to nic dziwnego, że na początku jest niezrozumiałe, że przecież zawsze, jak na jakimś przedmiocie zaczyna się nowy dział/nowa metoda działania (przykłady, przykłady), to przez pierwsze parę wykonań jest ciężej, a potem już coraz łatwiej, odwoływałem się do oszczędności czasu i tego, że może jej go na sprawdzianie zabraknąć. Pewnie jeszcze powinienem trochę niebezpośredniego odpowiednio dawkowanego sarkazmu dodać, nie wiem, może jeszcze coś... ILI pomóżcie (inni zresztą tyż), jak przemawiać SEE do rozumu w kwestiach związanych z teorią, gdy ona się zaprze przy swoich dziwnych metodach? Wszystko staram się pokazać powoli, spokojnie, przechodząc do zastosowań i rzeczywistego świata, do wszystkiego robię przykłady itp.

Fajnie mieć tą socjoniczną wiedzę, rozumieć tę istotę. Jakbym na nią trafił 3 lata temu to by mnie chyba szlag trafił, mózg by mi w końcu odmówił współpracy, a ją bym uważał za upartą kretynkę.
Przy trudniejszych zadaniach/pytaniach wręcz czuć wibracje Super-Ego, szczególnie Polarka. Wszystko robi po swojemu, za to szybko i niestarannie. Jak raz uznała jakąś metodę za dobrą, to już z niej korzysta wszędzie i tylko w niej rozwija skilla (dzięki temu jest całkiem szybka), nawet gdy to kompletnie bezsensowne. Ma policzyć 46% z 60 to nie pomnoży 0,46*60 CHOCIAŻ NA POPRZEDNIEJ STRONIE SAMA MNOŻYŁA UŁAMKI DZIESIĘTNE PISEMNIE :evil: nosz kxxxx :? Nie, rozpisze całkiem szybko, że 100% to tyle a tyle (tak, też to pisze), że 10% to tyle a tyle, że 5% to tyle a tyle, że 1% to tyle a tyle, pomnoży to pierwsze przez 4 i doda pozostałe 2... :lol: Nie chce skracać pisemnie, ułamków zwykłych, bo nie. Nie będzie dzielić zadanej części liczby przez zadany procent, by uzyskać szukaną liczbę BO ONA TEGO NIE WIDZI I JEJ ZDANIEM TO DZIWNE I BEZ SENSU. Nie, będzie szukać ręcznie, choćby miało jej to zająć 15 minut. Nawet jak się jej pokaże, że to tylko jedno przejście o dość napałowym schemacie do zapamiętania, a potem dzielenie pisemne ułamków, które dopiero co robiła w zadaniach.

Wieczny zaciesz na twarzy i zacieszowa atmosfera, ale jakieś takie spokojne, mało-Fe-owe. Próby wzbudzania litości/oczekiwanie pomocy, jak coś nie idzie. Jakaś tam mistrzyni Polszy do iluś lat w tańcu (ale nie bufonowata, nic z tych rzeczy). Rozwalona łapka w gipsie po którymś ze sportów a i tak dziarsko pisze, choć przez to to już totalnie niestarannie, wieczne błędy bo swoje własne 6 bierze za chwilę za 0 a 8 za 9. Uparte, milusie i troszkę bezczelne. Echhh :D
P.S. Duuuuży plus i sympatia na starcie od sofa za jakąś fabrykosłowną fantastykę na biurku, bodajże Anna Kańtoch.

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#44 Post autor: TasiemiecSpoleczny » sobota, 11 stycznia 2014, 21:54

Nie jestem ILI, ale myślę, że należałoby wykazać, że jest to najłatwiejsza droga prowadząca do rezultatu i mówić prostym językiem biznesowym.
Na pewno można też rzucić hasłami, że twoja obecna metoda nie ma sensu, bo cośtam. Doprowadzi to do kupieckiego dialogu najprawdopodobniej, gdzie trzeba będzie twardo negocjować. Gamma się potrafi oddzielić od emocji, by prowadzić kupiecki dialog ;).

Pracujesz w szkole?
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#45 Post autor: sjofh_ystad » sobota, 11 stycznia 2014, 21:56

TasiemiecSpoleczny pisze:Pracujesz w szkole?
HAHAHAHAHAHHHAAHAHA :D :D XDXD
Spójrz łaskawie na moją sygnaturkę i zastanów się nad swoim pytaniem i życiem :lol: Dodam, że w testach MBTI wychodzi mi I ponad 80% o ile dobrze pamiętam...

Musiałbym mieć baterię środków uspokajających i na dobre samopoczucie (albo się uchlewać), a do gimnazjum dodatkowo jeszcze kałasznikowa z zapasem magazynków.
TasiemiecSpoleczny pisze:Nie jestem ILI, ale myślę, że należałoby wykazać, że jest to najłatwiejsza droga prowadząca do rezultatu i mówić prostym językiem biznesowym.
Na pewno można też rzucić hasłami, że twoja obecna metoda nie ma sensu, bo cośtam. Doprowadzi to do kupieckiego dialogu najprawdopodobniej, gdzie trzeba będzie twardo negocjować. Gamma się potrafi oddzielić od emocji, by prowadzić kupiecki dialog ;).
Ok, przemyślę to. Ale z tym, że twoja metoda nie ma sensu itd. - nie za ostry wjazd w Polarka? SEE młode lubią, jak ktoś bardziej ogarnięty w danej kwestii brutalnie im uświadamia niektóre rzeczy? Może nie tyle lubią - to zadziała?

ODPOWIEDZ