Socjonika - SEE (ESFp)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem ESFp i ten opis:

pasuje do mnie prawie całkowicie (90% - 100%):
5
38%
pasuje do mnie dobrze (75% - 89%):
6
46%
pasuje do mnie średnio lub wcale (0 - 74%):
2
15%
 
Liczba głosów: 13

Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#46 Post autor: Snufkin » sobota, 11 stycznia 2014, 22:08

Wiele Ci nie pomogę w tej kwestii zarówno ze względów na brak doświadczenia jak i z tego powodu, że sam miałem problemy z przedmiotami ścisłymi. W każdym razie gdy brałem korki u jednego gościa to moim odkryciem było to, że gdy on mi tłumaczy to nagle wszystko staje się takie łatwe i proste. Tak więc może przemów jej do rozumu, że są różne sposoby dojścia do celu ale Ty wybierasz ten najłatwiejszy i najprostszy w użyciu a jej metoda tylko utrudnia życie.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#47 Post autor: sjofh_ystad » sobota, 11 stycznia 2014, 22:43

Snufkin pisze:Tak więc może przemów jej do rozumu, że są różne sposoby dojścia do celu ale Ty wybierasz ten najłatwiejszy i najprostszy w użyciu a jej metoda tylko utrudnia życie.
Uwierz, próbowałem. Nie mówiłem wcale, że ona robi źle, tylko właśnie że mój sposób jest najprostszy. Można rzeczywiście wspomnieć o tym utrudnianiu sobie życia.

Btw liczę po cichutku (pewnie się przeliczę), że zasiałem w niej zwątpienie tylko jako Se(+)-dominantka nie chciała tego przyznać i tak od razu oddać bez walki swojego nawyku, że łatwiej jej będzie samemu nad tym pokminić niż tak pod czujnym okiem Ti-egowca

(wogle to jest masakra jak niektóre laski robią głupie błędy w co 2-gim zadaniu, chyba je rozpraszam xD)

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#48 Post autor: jouziou » niedziela, 12 stycznia 2014, 01:04

przyszłam pomóc, ale nie wiem jak się do tego odnieść, w sumie to nie wiem jak możesz być pewien, że 13latka ma już na tyle ukształtowaną osobowość, żeby ją poddać socjoanalizie

Inv i Snuf dali dobre rady, nic więcej poza konwencjonalnym przekonaniem jej do swojego autorytetu i Twojej metody rozwiązywania jako nie wprost lepszej (bo może tupnąć nuszką) ale łatwiejszej, mi nie przychodzi do głowy :wink:
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#49 Post autor: Kapar » niedziela, 12 stycznia 2014, 05:48

Nie znam się na socjonice ale miałem w szkole dokładnie takie same jazdy jak owa 13 latka. Podobnie robiłem z ułamkami i ze wszystkim, co więcej swoich metod raz wyuczonych raczej nie zmieniałem. Jedno na mnie podziałało. Jak musiałem rozpisać całe zadanie z matmy na klasówce i miałem dobry wynik, to przez moje dziwne metody zwyczajnie oblewałem, bo nauczycielka wszystko przekreślała - wszak z zadaniu była instrukcja, żeby wynik osiągnąć najszybszym sposobem, a mój był dla niej długi, tylko, że w mojej pamięci był krótki - na papierze wyglądał na długi.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#50 Post autor: sjofh_ystad » niedziela, 12 stycznia 2014, 23:45

Hmm cóż, żadnego cudownego środka mi nie podpowiedzieliście (zapewne go nie ma), ale i tak bardzo dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi.
Muszę być konsekwentny i tyle :)

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#51 Post autor: sjofh_ystad » poniedziałek, 13 stycznia 2014, 00:20

jouziou pisze: w sumie to nie wiem jak możesz być pewien, że 13latka ma już na tyle ukształtowaną osobowość, żeby ją poddać socjoanalizie
Cóż, ja i socjonika to specyficzny związek. Nie mam nijak "twardych kompetencji" ani "rzetelnego, dogłębnego zrozumienia" (systemowe układanie psychiki z jednej strony mnie niemożebnie ciągnie, a z drugiej mogę je uważać za zbrodnię, zwłaszcza gdy nazbyt mechaniczno-matematyczne, ot taka ambiwalencja u mnie), natomiast swego czasu sporo siedziałem w różnego rodzaju opisach, artykułach itp. (możesz się domyślić, jak to wyglądać mogło u ILE-Ne który odkrył swoją słabą stronę oraz jednocześnie potencjalne narzędzia do rozwoju w tej kwestii, przede wszystkim do zrozumienia siebie, ale innych też) i mam w głowie sporo informacji (co prawda dość chaotycznie poukładanych). Jeśli akurat muszę mocno skupiać się na czyjejś psychice, a warunki sprzyjają, może (nie musi! to random :) ) mi nagle coś zaskoczyć w mózgu i w wyniku odbioru wielu różnych informacji jestem pewien, że mam do czynienia z takim a takim socjotypem, dość ciężko mi to wytłumaczyć.
Poza tym, hmm, z kimś mi się trochę dziewczyna skojarzyła.

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#52 Post autor: sjofh_ystad » czwartek, 16 stycznia 2014, 18:50

sjofh_ystad pisze: Btw liczę po cichutku (pewnie się przeliczę), że zasiałem w niej zwątpienie tylko jako Se(+)-dominantka nie chciała tego przyznać i tak od razu oddać bez walki swojego nawyku, że łatwiej jej będzie samemu nad tym pokminić niż tak pod czujnym okiem Ti-egowca
Wyszło na moje, dobrze przewidziałem :) Tylko trzeba było od tego zacząć i nie dać innego wyboru, no i poszło.

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#53 Post autor: duplo » sobota, 15 lutego 2014, 19:08

Hmmm czy SEE jest ekstrawertykiem?
Bo jeżeli jestem SEE to coś mi tu nie pasuje.
Socjonika pisze:Jeśli utknie w społecznym środowisku, którego mu się nie podoba, może przez jakiś czas sprawiać wrażenie dobrze się bawiącego i dogadującego z innymi, ale wkrótce zacznie się nudzić i słyszeć nieustanny, uciążliwy głos w jego głowie wołający „wydostań się stąd, do cholery”.
Socjonika pisze:Wśród osób, z którymi utrzymuje powierzchowne relacje, SEE doskonale radzi sobie z ożywianiem nastroju, pobudzaniu innych, sprawianiu, by się czymś ekscytowali. Zwykle jednak robienie tego go nudzi i nie szuka towarzystwa osób, które oczekują tego rodzaju zaangażowania.
Jak chcę to potrafię być otwarta i rozwarta w towarzystwie, ale zazwyczaj mi się nie chce więc zamykam się w sobie i sobie gburzę na świat.
Dla potrzeb stworzyłam nowe pojęcie: indupersja. Jak chcę to jestem ekstra, ale zazwyczaj mam to w dupie.
Czy to nadal można uznać za ekstrawersję? I czy pasuje do SEE?
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - SEE (ESFp)

#54 Post autor: TasiemiecSpoleczny » sobota, 15 lutego 2014, 22:40

SEE jest ekstratymikiem, więc typem glównie postrzegającym świat w kategorii obiektów.
Spoiler:
Bycie ekstratymikiem nie wyklucza bycia introwertykiem.
ekstrawersja-introwersja oraz ekstratim-introtim, to zupełnie różne sprawy.
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

ODPOWIEDZ