Socjonika - Postawy erotyczne

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#76 Post autor: Snufkin » piątek, 11 lipca 2008, 16:53

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 17:00 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#77 Post autor: Czekolada » piątek, 11 lipca 2008, 19:46

postwa- AGRESYWNA.
ale nie zonacza to despotyzmu. zwiazek to wymiana dwoch energii. np biernej(uleglej?) i agresywnej (motoru zyciowego).
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
10. Czekolada sie Ciebie boi Very Happy

11. Nikt Cie nie lubi i masz to w 4 literach jak na INTJ przystalo.
Pieprzysz :D .
Nie rozumiem za nic nie rozumiem Twojego sposobu myślenia - totalny kosmos: mówię o Twoim całokształcie, a tym bardziej o tych stwierdzeniach - od 5min mam lola i zdziwienie na twarzy zarazem XDDD. Proszę, podaj mi powody dlaczego tak uważasz - bo jako ktoś z kompletnie innym sposobem rozumowania nie rozumiem xD.

Edit: Zgadując o co Ci chodziło spróbuję naprowadzić Cię na to, co odbierasz jako strach :D .
ENFp Se pisze:U przedstawicieli tego typu niekiedy powstaje chęć zakosztowania swoich bojowych atutów, ale nie w realnej sytuacji, a trochę jakby w zabawie. Dlatego czasem niespodziewanie mogą sprowokować kogoś, mogą zacząć drażnić lub ubić półżartem, ale przy kolizji z teraźniejszością i silną presją niewątpliwie przegrywają. Z tego powodu, odczuwając wolicjonalną przewagę przeciwnika, oddalają się nie mając wsparcia u silnego i wpływowego sojusznika. (Huxley bardzo ceni silnych ludzi, dlatego właśnie marzy o takim partnerze, u którego znajduje oparcie i na którym może polegać.)
... którym jest ISTp:
ISTp Bystrickij pisze:W życiu codziennym wykorzystujecie logiczną analizę, aby obrać sposób postępowania. Właściwość Waszej logiki polega akurat na tym, że głównym obiektem analizy jest obiektywna rzeczywistość. Emocje prawie nie wpływają na zachowanie. Dzięki takiej mentalności jesteście zdolni działać samodzielnie, kierujecie się ogólną słusznością, a nie cudzymi wskazaniami i rozporządzeniami. Dlatego często wątpicie w ogólnie przyjęte wartości, a także decyzje oficjalnych instancji i nadrzędnych organów.
ENFp Se pisze:Sam Huxley nie zawsze uchodzi za obrońcę: jeśli widzi, że jego "podopieczny" ma zbyt dużo wpływowych wrogów, stara się opuścić sytuację unikając możliwej krzywdy dla siebie.
ENFp Bystrickij pisze:Nie boicie się brania na siebie odpowiedzialności zwłaszcza jeśli obok macie poplecznika, zdolnego bronić Wasze poglądy i zasady.
Jeżeli jednak jestem w błędzie to proszę o wyjaśnienie 8) .
Ostatnio zmieniony piątek, 11 lipca 2008, 20:16 przez Czekolada, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#78 Post autor: Eruantalon » piątek, 11 lipca 2008, 20:11

Wskaż mi jedno miejsce, gdzie jadę po kimś jak po szmacie.
Każdy, w którym udowodni Ci się, ze bredzisz. Wtesy się irytujesz i costam bluzgasz, choć z polotem i inteligentnie, ale treść jest zawsze ta sama "jesdteś ignorantem i morda". Nie wiem, jakiego typu to cecha, tbh.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#79 Post autor: Emjotka » piątek, 11 lipca 2008, 20:15

Wiesz, też sobie mogę powiedzieć "każdy" w odniesieniu do dowolnej rzeczy, osoby, miejsca, czasu. Ale ja prosiłam o przykład, a nie puste hasełko.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#80 Post autor: Eruantalon » piątek, 11 lipca 2008, 20:45

A ja nie mam czasu, ochoty, chęci, zeby wyszukiwać costam na Twoją prośbę, bo rozmowa z Toba i udowadniani Ci czegokolwiek już dawno przestały być dla mnie zajmujące. Niech Ci Snufkin wklei, jak mu się chce, czy kto tam stwierdził tenże fakt.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#81 Post autor: Maro » piątek, 11 lipca 2008, 23:36

zgadzam sie ze np postawa agresywna nie przez wzystkich musi byc szczeslwie przyjmowana. tak samo jak infantylna przeze mnie. i nie mowie ze ejst zla pisze tylo wlasna opinie na ten temat. Podobnie jak opiekuncza.
zycie jest piekne wlasnie dlatego ze jestesmy rozni. dzis dostalam w ramach przeprosin rozowe roze. Niedosc ze roze(banal) to jeszcze rozowe!
wolalam jak swego czasu gosc zbieral dla mnie jarzebine godzine i zrobil z nich serce na kartce papieru albo ulepil kostke z gliny wlasnorecznie.
i wole jak moj ulegly partner zamaist mowic chodz na super kolacje( ktore lubie z dobrym winem lub afrykanskim piwem zawsze) mowil chodz jest 3 w nocy chodz na spacer popatrzymy w gwiazdy.
pewna doza opiekunczosci jest chyba w kazdej postwie, agresywnosc tez. Ja np pewna stateczna opiekunczosc odczytuje jako agesje. mowienie 2000 razy kocham cie a Ty mnie - tez. tzn mojej definicji jest to agresywne trucie dupy. a okaanie emocj milosci to siedzenie pod moim oknem w deszczu dwie godziny a jak schodze i mowie 'to wejdz bo nie mpoge patrzec jak mokniesz' i' jestes glupi ze tak siedzisz' oraz jego odpowedz 'i tak nic do Ciebie nie czuje'. a pozniej happy end;]
Ps. dobra ta wypowiedz byl;a glupia ;]
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#82 Post autor: Snufkin » sobota, 12 lipca 2008, 00:04

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 17:00 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#83 Post autor: Azagal » sobota, 12 lipca 2008, 15:13

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 13:57 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#84 Post autor: Czekolada » sobota, 12 lipca 2008, 16:28

I znowu wyszło, że kompletnie się nie rozumiemy.
Cytaty były w odniesieniu do MNIE - nie do Ciebie, więc bawi mnie Twoje rzucanie się :D . Proszę o konkrety - jeżeli nie umiesz ich podać to lepiej, żebyś zachował swoje myśli dla siebie. Podając wysoką hiperbolizację mojego zachowania, wykręcasz się tylko od odpowiedzi.

Peace, nawiedzony szamanie z epoki kamienia łupanego :D .

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#85 Post autor: Azagal » sobota, 12 lipca 2008, 17:27

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 13:55 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marco
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:17
Enneatyp: Szef

#86 Post autor: Marco » środa, 23 lipca 2008, 00:29

Czekolada pisze:Jako infantylny mój idealny związek polegałby na robieniu wielu rzeczy razem ... od opieki nad ogródkiem po skoki na bungee. Nie chcę księcia na koniu, który spłaszczyłby się przede mną i 'zrobiłby dla mnie wszystko' (uległy), ani kogoś kto będzie dominował i podejmował za mnie decyzje, bo tego nie znoszę (agresor). Pragnę kogoś kto będzie brał moje zdanie pod uwagę, a zarazem zaopiekuje się mną (w sferach, w których mam widocznie kłopoty i nie tylko), lecz nie odbierając mi wolności osobistej.

Można to nazwać prawidłową definicją pragnień infantylnego.
No nareszcie mam jakiś porządny obraz postawy infantylenj, szkoda że na FS tego nie było. :wink:
LSI-Se, 8w7, sp/sx. ( 835, DC, LVFE, RCOEI )

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#87 Post autor: Emjotka » środa, 23 lipca 2008, 00:57

I jak, odpowiada Ci? ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#88 Post autor: Kemal » środa, 23 lipca 2008, 02:36

Do mnie idealnie pasuje postawa infantylna, za to kompletnie nie zgadza się postawa agresywna. Jest to sprzeczne z Emjotkową teorią na temat mojej ISFj-owatości. Jestem pewien, że wyjaśni mi to niezwykle inteligentny, zawoalowany sposób, który udowodni jej tezę.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#89 Post autor: Emjotka » środa, 23 lipca 2008, 10:47

Kemal Pasza pisze:Jestem pewien, że wyjaśni mi to niezwykle inteligentny, zawoalowany sposób, który udowodni jej tezę.
Bardzo ładnie, tak jak tu, operujesz kreatywnym Se, problem w tym, że strasznie widać przy tym Ne-PoLR. ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Marco
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:17
Enneatyp: Szef

#90 Post autor: Marco » środa, 23 lipca 2008, 16:24

Emjotka pisze:I jak, odpowiada Ci? ;)
Brzmi ciekawię, szególnie ta część o ogródku i bungee :D
LSI-Se, 8w7, sp/sx. ( 835, DC, LVFE, RCOEI )

ODPOWIEDZ