Socjonika - Postawy erotyczne

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#256 Post autor: Snufkin » wtorek, 2 grudnia 2014, 08:27

atis pisze::fe: mentalnie postawa infantylna, emocjonalnie postawa agresywna - przecież to brzmi jako określenie istoty będącej "niezrównoważonym kretynem" a raczej nie o to chodzi ;p
YYY tak to właśnie postrzegam, vide Perwik :sad2:


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#257 Post autor: Cotta » wtorek, 2 grudnia 2014, 11:52

:fi: mentalnie postawa uległa, emocjonalnie postawa opiekuńcza - jakoś mi to nie pasuje do ESI i SEE

:te: mentalnie postawa agresywna, emocjonalnie postawa infantylna - jakoś mi to nie pasuje do LSE
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#258 Post autor: atis » wtorek, 2 grudnia 2014, 12:12

Snufkin pisze:
atis pisze::fe: mentalnie postawa infantylna, emocjonalnie postawa agresywna - przecież to brzmi jako określenie istoty będącej "niezrównoważonym kretynem" a raczej nie o to chodzi ;p
YYY tak to właśnie postrzegam, vide Perwik :sad2:
Ok. Już widzę ten typ człowieka. To zdaje się takie najbardziej zjebane warianty dwójek, czwórek i żeńskich ósemek.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#259 Post autor: Snufkin » wtorek, 2 grudnia 2014, 12:35

Cotta pisze::fi: mentalnie postawa uległa, emocjonalnie postawa opiekuńcza - jakoś mi to nie pasuje do ESI i SEE
A mi z perspektywy aktywatora/duala pasuje.
Cotta pisze::te: mentalnie postawa agresywna, emocjonalnie postawa infantylna - jakoś mi to nie pasuje do LSE
Kapar xD
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#260 Post autor: Intan » wtorek, 2 grudnia 2014, 14:22

atis pisze:Przy czym 'duchowe' i 'mentalne' jakoś mi się zlewają."
Wedle tego, jak ktoś tam próbował to wytłumaczyć, "mentalnie" powinno zostać zastąpione "intelektualnie". Chyba. :f
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#261 Post autor: duplo » wtorek, 2 grudnia 2014, 16:08

Cotta pisze::fi: mentalnie postawa uległa, emocjonalnie postawa opiekuńcza - jakoś mi to nie pasuje do ESI i SEE
A ja właśnie ostatnio myślałam sobie, że moją postawę erotyczną najlepiej oddałoby określenie "agresywny opiekun", ponieważ wobec niektórych bliźnich jestem bardzo opiekuńcza (nie dotyczy wyłącznie partnera, również innych osób, z którymi nawiązałam intymną relację). Zauważyłam, że lubię opiekować się innymi w ''si-owy" sposób, czyli dbając o czyjś komfort fizyczny (choć moja pierwotna motywacja wypływa z :fi:, takie ciepłe zwierzę z tego dupla).
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#262 Post autor: Snufkin » sobota, 6 grudnia 2014, 08:40

Potwierdzam Si-ową opiekuńczość u ESI natomiast taka bardziej emocjonalna wydaje mi się dość problematyczna, chyba że właśnie ESI swoją fizycznością wyraża pozytywne emocje i o to tu chodzi. W każdym razie jakby porównywać ESI z SEE to SEE będzie bardziej opiekuńcze w takim stricte emocjonalnym charakterze i podejrzewam choć nie wiem, że w mniejszym stopniu fizycznie.
Ogólnie odnoszę wrażenie, że ESI bardziej niż SEE jest gotowe np. do konkretnej pomocy komuś i wzięcia spraw w swoje ręce.
W sumie jeśli LIE mają Si-polara to może mieć sens a u ILI Fe polar indukuje większe zapotrzebowanie na 'dobre słowo'.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#263 Post autor: Ael » niedziela, 7 grudnia 2014, 07:40

EIE: fizycznie postawa uległa, duchowo postawa opiekuńcza, mentalnie postawa infantylna, emocjonalnie postawa agresywna

Niby troche dziwne, ze wszystkie cztery typy sa uzwglednione ale...jesli "duchowo" rozumiemy jako pewien ideal, ktory chcemy realizowac a "mentalnie" jako cos danego, z czym albo sie zgadzamy albo jie, to powiedzialabym, ze sie zgadza.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#264 Post autor: Ninque » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 10:19

Ne fizycznie postawa infantylna, duchowo postaw agresywna

Se fizycznie postawa agresywna, duchowo postawa infantylna
troche jakby się to na f1 i f3 opierało

nie wiem jak mam rozumieć duchowo postawę agresywną :|
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#265 Post autor: Irranea » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 11:03

Ja tam tego nie bardzo rozumiem. Pewnie dlatego, że dla mnie 'mentalnie' i 'duchowo' to jedno i to samo. Dlatego dwa różne pojęcia, z różnymi postawami, która znaczą dla mnie praktycznie to samo, tylko mieszają mi w głowie.
Spoiler:
Ti, ok, pasuje, ale Se, co to jest 'duchowo infantylna'?

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#266 Post autor: Ninque » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 11:14

mam wrażenie ze opis se bardziej pasuje do SXE gdzie jest Se1 i Ne3
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#267 Post autor: Cotta » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 11:17

Ninque pisze: nie wiem jak mam rozumieć duchowo postawę agresywną :|
Tam na socjo jest fajna odpowiedź na podobne pytanie:
dlaczego ośmielamy się mówić? pisze:
mignonne pisze:
kamilri pisze: :ne: fizycznie postawa infantylna, duchowo postaw agresywna
Ktoś mi to przełoży na konkretny przykład. Bo nie kumam. :P
może coś w stylu: Masz się ze mną bawić kurwaaaaaaaaa!

?
:lol:

A ktoś inny dowyjaśnia, co to te duchowe, mentalne itd.
Alojzy Bombelak II pisze:Mentalnie = intelektualnie: jak jesteś pewny swoich przekonań, jak prowadzisz intelektualne dyskusje, jak bronisz argumentów
Emocjonalnie = [w sumie to mi się do tej pory wydawało najbardziej oczywiste] sposób w jaki sposób operujesz emocjami, kiedy się pojawiają, znikają, kiedy wycofujesz się emocjonalnie, kiedy je przejawiasz, w jaki sposób, etc.
Fizycznie = to jak jawisz się na zewnątrz, ogólne podporządkowanie w interakcjach, to co widać na pierwszy rzut oka (obok emocji)
Duchowo = jaki jesteś w głębi i co będzie często twoją motywacją [np. duchowo opiekuńczego będzie motywowało działanie na zasadzie opiekuńczości, któremu podporządkuje część swojej interakcji, mimo że na zewn. może być to ciężko zauważalne].
Padły też propozycje innych nazw:
kierująca (agresywna), wykonująca (uległa), wspierająca (opiekuńcza), stymulująca (infantylna)
Co nie zmienia faktu, że dalej nie czuję tej duchowej agresji, którą też rzekomo posiadam.... I którą w takim razie posiadają także EII.

LII: mentalnie postawa opiekuńcza, emocjonalnie postawa uległa, fizycznie postawa infantylna, duchowo postawa agresywna

Emocjonalną uległość kumam - w tym aspekcie jestem niejako osobą przyjmującą, zależną od drugiej strony.
Fizyczna infantylność też się zgadza - faktycznie puszczam jakieś sytuacyjne żarciki, wygłupiam się itp.
Przy mentalnie opiekuńcza już się trochę gubię, ale powiedzmy, że gdzieś intuicyjnie mniej więcej łapię....
Ale duchowej agresji/kierowania w ogóle nie ogarniam, ani w stosunku do LII, ani w stosunku do EII. :scratch:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#268 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 11:31

W przypadku Cotty może się to wyrażać np. w sformułowaniach typu "na razie daję mu ignora bo nie mogę go czytać" lub "jak to dobrze, że jest was tak mało". Można to zinterpretować jako swego rodzaju duchową pogardę i wywyższanie wobec istot znajdujących się na niższym poziomie rozwoju.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#269 Post autor: Irranea » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 11:33

Spoiler:
Dzięki Cocia, nie zauważyłam tego.
Ninque pisze:mam wrażenie ze opis se bardziej pasuje do SXE gdzie jest Se1 i Ne3
[/quote]
Tak, też o tym myślałam, że bardziej to pasuje do SXE. Czyli jednak te opisy dotyczą tylko elementów informacyjnych w pierwszej funkcji? Jak tak, to widzę siebie w Ti, słabiej widzę siebie w Se, bo kiepsko widzę tę duchowo postawę infantylną. Analogicznie do wyjaśnienia duchowej postawy opiekuńczej z cytatu Cotełki, wynika, ze duchowo infantylnego będzie motywowało działanie na zasadzie infantylności, któremu podporządkuje część swojej interakcji, mimo, że na zewnątrz może być to ciężko zauważalne. Hm, hm, hm. Nie rozumiem. :D

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#270 Post autor: Ninque » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 11:36

Mi pasuje Fi w sumie (jakbyśmy mieli już klasyfikowac mnie jakoś ale ja nie mam typu wiec tylko tak rzucam pustymi słowami pozbawionymi znaczenia, nie moge miec 2 funkcji jeśli nie mam typu przecież)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

ODPOWIEDZ