Socjonika - Postawy erotyczne

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#61 Post autor: Azagal » piątek, 11 lipca 2008, 11:07

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 13:56 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#62 Post autor: Maro » piątek, 11 lipca 2008, 11:18

z testow i to profesjonalnie psyhologicznych wynika ze mam meska plec mozgu. czy to cos wyjasnia ;>? ale i tak uwielbiam byc kobieta, chodz przede wszytskim jestem SOBA. nie oceniam siebie przez pryzmat plci (bo to ogranicza). dlaczego nie moge byc zdobywca, inicjtorem bo jestem kobieta - bzdura czasy sredniowiecza minely... nie bede sie uczyc szydelkowac i czekac cierpliwe na mojego pana bo hmmm. dlaeko mi do tego ale czy to czyni mnie facetem ? wiekszosc moich kumpli to faceci mozna isc z nimi na piwo i posmiac sie zamist uzalac jak to biedna jestem i wykorzystywana ale i babek takich nie brakuje... stereotypy moi drodzy stereotypy. Moje cechy nie czynia mnie mezczyzna bo jestem wybitnie hetero np. facetem tez nie chcial bym byc. a to ze spelniem przypisywane w sredniowiecznej ikonie cechy meski - hmmm trudno, dobrze sie bawilam przez polowe zycia to i dalej bede.
AGRESOR?
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#63 Post autor: Snufkin » piątek, 11 lipca 2008, 12:15

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 16:55 przez Snufkin, łącznie zmieniany 3 razy.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#64 Post autor: Azagal » piątek, 11 lipca 2008, 12:16

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 13:56 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#65 Post autor: Snufkin » piątek, 11 lipca 2008, 12:34

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 16:55 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#66 Post autor: Azagal » piątek, 11 lipca 2008, 12:44

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 13:57 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#67 Post autor: Emjotka » piątek, 11 lipca 2008, 13:32

Maro pisze:i to jest komentarz TYPOWEJ baby. niby nic a jednak ujawnia zlosliwosc malosc - infantylnosc;>?
To jest właśnie odpowiedź agresora z absolutnym zanikiem poczucia humoru i dystansu do siebie. Pogratulować. ;)
Maro pisze: agresorzy maja jednak na to wy.....e gdyz i tak maja kogo chca. jakie to cudowne uczucie w zyciu. ;]
Tak, właśnie widzę, jak masz wy....e :lol:. Rzucasz się jak karp na desce przed Bożym Narodzeniem.
Maro pisze:z testow i to profesjonalnie psyhologicznych wynika ze mam meska plec mozgu.
Testy profesjonalnie psychologiczne i płeć mózgu :lol:. Bogowie, bo przestanę wierzyć, że w ogóle takowy organ posiadasz. ;)
Snufkin pisze:
Emjotka pisze: Yusti Ci nie odpowiada? :P Ani Maro? Wybrednyś. ;)
Ty to jesteś typ infantylny co ? Faktycznie wyczuwam pewną 'głupkowatość' w zachowaniu :roll:
Opiekuńczy, urwipołciu (choć infantylny też muszę przypominać, bo spora część ludzi z reala, którzy nie znają mnie zbyt dobrze, stawiała na ENTp albo INTj). Wystarczy trochę poczytać Twoje posty, żeby zobaczyć, że widzisz głupkowatość w postach wszystkich, którzy pokazują Ci, że sam jesteś jej mistrzem. ;)
Azagal pisze:Mi tez sie wydaje ze EM to typ infantylny i zdaje sobie sprawe ze wlasnie teraz trzasnie mnie bicz bozy
Nie sądzę, żeby jakikolwiek bóg interesował się takimi pierdołami. No chyba, że mnie uważasz za boga. :P
Azagal pisze: ale jednak widze EMJotke jako rasową INTJotke bo to taki damski dr House :D
Fakt faktem, że widziałam tylko dwa odcinki House`a, ale to wystarcza mi, żeby stwierdzić, że jest raczej ISTx, bo 1) intuicjonista z niego żaden, 2) INTj nie są takie wredne.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#68 Post autor: Eruantalon » piątek, 11 lipca 2008, 13:48

Wysłany: Pią Lip 11, 2008 10:30 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

postwa- AGRESYWNA.
ale nie zonacza to despotyzmu. zwiazek to wymiana dwoch energii. np biernej(uleglej?) i agresywnej (motoru zyciowego).
juz w takim zwiazku bylam i chodz powiedzmy bylam widocznym motroem zciowym (z obseracji na zewnatrz) wiem ze to tak naprawde on rzadzi w zwiaku(emojonalnie na pewno tak). trudno to opisac ale generalnie ejst chyba tak ze agresywnosc kojarzy sie zle a przeciez w psychologii tak nietr jest no chyba ze operujemy pojeciami gminnymi.
a u mnie zdecydowanie agresywna - to ja podbijam i anektuje. pozniej wbrew pozorm pozwalam na pewnych poalch na ktorych ja jestem 'ulomna' prowadzic siebie....
romantyczna interakcja bardziej jest związana z „ostrością” niż z czułością
to tez bywa zle interpretowane bo dla jednych romantyczne sa kwiatki co niedziela najlepiej roze(boze uhowaj) a dla innych toz po klotni rzuceie na schodach i wyznanie jak bardzo sie kocha i nie moze sie zyc bez danej osoby (co mi sie zdarzalo w karierze)
również w trakcie relacji lubią „wstrząsać” i „napędzać” związek.
zgadza sie to co bede komentowac. nuda jest najgorszym wrogiem.

i wydej mi sie ze wiekszosc tzw romantycznych kochankow to tak zwani agresorzy i ulegli. no zazwyczaj kobieta ulegla facet agresywny, ale tez nie zawsze...
Best opis EVA. Pierwszą częśc można by wręcz wykorzystać do poprawy opisu na socjoniki stronie ; )
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#69 Post autor: Azagal » piątek, 11 lipca 2008, 15:45

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 13:56 przez Azagal, łącznie zmieniany 2 razy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#70 Post autor: Snufkin » piątek, 11 lipca 2008, 15:58

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 16:59 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#71 Post autor: Azagal » piątek, 11 lipca 2008, 16:03

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 13:56 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#72 Post autor: Snufkin » piątek, 11 lipca 2008, 16:23

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 17:00 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#73 Post autor: Azagal » piątek, 11 lipca 2008, 16:26

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 13:56 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#74 Post autor: Emjotka » piątek, 11 lipca 2008, 16:31

Azagal pisze:1. House to socjopata ktory niczego sie nie boi :D
Nie socjopata, tylko ISTx. Dość łatwo się pomylić. ;)
Azagal pisze: 2. Obejrzyj reszte odcinków.
Jak moje Ni znajdziej trochę czasu...
Azagal pisze: 1. Najwazniejszy punkt jest taki ze wypowiadasz sie na tematy. ktore ISTP delikatnie mowiac mialby w nosie jak tematy wiary, polityka, aborcje - historia wszystkich twoich postow.
ISTp pisze:Najmocniejszą stroną twojej osobowości jest ogromna ciekawość otaczającego świata. Interesują Cię przygody, turystyka, zderzenie kultur, poznawanie praw natury i architektura.
Delta pisze:Dyskutują o interesujących faktach związanych z ludźmi i miejscami.
ISTp nigdy nie ma w nosie tematów, które w jakiś sposób -go dotyczą-.
Azagal pisze: 2. W Twoich wypowiedziach zawsze dominuje surowa logika - funkcja Ti. Sama zreszta bardzo czesto uzywasz slowa logika w swoich postach. Nie dominuje tylko wtedy kiedy jestes sarkastyczna, co jest rowniez cecha INTJ.
W moich postach widać raczej kreatywne Te... Surowa logika dominuje u wszystkich T, a u introwertyków zdaje się być bardziej widoczna.
Azagal pisze: 3. Rozwalasz wszystko na czynniki pierwsze i doglebnie analizujesz.
Może dlatego, że jestem sensorykiem z niedomagającym Ni i Fe (odpada spora część intuicyjności i nagłe porywy uczuć), kreatywnym Te (dążącym do sprawności działania mechanizmów, w tym i tych istniejących jedynie w moim umyśle), sugestywnym Ne (co w praktyce oznacza, że jak mnie ktoś tyknie, to zaczynam zastanawiać się nad różnymi możliwościami) i nie do końca świadomym, ale mocnym Ti (funkcja standardowa)?
Azagal pisze: 4. Kiedy wciagasz sie w wir dyskusji na jakikolwiek temat to w wiekszosci przypadkow nie odpuszczasz i rozmowy moga sie ciagnac na kilkanascie podston. Pamietajmy ze alfa to przedewszystkim swobodna wymiana mysli czyli to co Ty dokladnie robisz.
ISTp pisze:ISTp są raczej sceptyczni w swoich ocenach i bardzo upierają się przy swoim zdaniu. Często nawet przed rozpoczęciem rozmowy, stanowisko ISTp jest już ustalone i nie podlega negocjacjom. Dyskusje z ISTp mogą się ciągnąć w nieskończoność. Nawet jeśli ISTp wydaje się zgadzać z tobą, jego zdanie raczej się nie zmienia.
Delta jest względem alfy kwadrą sąsiadującą i też ma Ne w cenionych - tak więc wymiana myśli i doświadczeń u nas też działa pełną parą...
Azagal pisze: 5. Sadze ze masz z Wawelem relacje dualizmu swiadczy o tym fakt, ze w przewazajacej ilosci przypadkow bardzo czesto tak samo typujecie znanych ludzi czyli podobnie myslicie.
Wawel jest definitywnie moim nadzorem - początkowo kompletnie się nie rozumieliśmy i dość często działamy sobie wzajemnie na nerwy. Znanych ludzi typujemy tak samo, bo dość często oboje typujemy z wyglądu - Si w akcji. Myślimy na tyle podobnie na ile podobnie myślą przedstawiciele sąsiednich kwadr ze wspólną funkcją w ego.
Azagal pisze: 6. Nawet jesli lubisz robic rozne rzeczy manualnie i wychodzi Ci to z powodzeniem to:

a) Jestes nie praktyczna jak na ISTP przystalo bo siedzisz godzinami na forum i wypowiadasz sie w przeroznych watkach o czym juz wspomnialem.

b) Nawet ja polar si w dziecinstwie kleilem mnostwo modeli samolotow co wychodzilo mi z niezlym powodzeniem i pochlanialo niezmierne ilosci czasu, lubilem to robic i robilem to dobrze, a jednak jestem niepraktycznym ENFJ
Nie wiem, jakie ma znaczenie punkt b. Co do a:
ISTp pisze:Utalentowane lenistwo. Bez celu pracować nie będzie. Urodzony wynalazca, ale z wdrożenieм swoich idei nie śpieszy się, dopóki nie dojrzeją warunki dla maksymalnej efektywności działania. Dumny jest ze swej umiejętności nie robić niczego, co nie przynosi korzyści.
(...)
Cel i metodyki. Jeśli obok nie ma swego duala, można go przyjąć za leniucha i gadułę. Dużo mówi, а sam nic nie robi, czegoś wyczekuje. On naprawdę wyczekuje - wołania о pomoc. Bez celu pracować nie będzie, а celów sam wymyślać nie umie.
A na forum tak naprawdę zaglądam w przerwach szukania czegoś innego w necie, co pomogłoby mi coś zrobić czy słuchania muzyki. Czasem mam je włączone przez godzinę a siedzę na nim tak naprawdę 5 minut...
Azagal pisze: 7. Nie udowodnie tego i to akurat tylko spekulacja z mojej strony, ale mam dziwne wrazenie ze w RL nie jestes taka harda jak tutaj i wychodzac do sklepu pewnie boisz sie kupic masełko. Takie zachowanie jest blizsze INTJ niz ISTP.
Nie tyle boję się, co czasem unikam tego, bo bywa to -nieprzyjemne-, jeśli sprzedawca patrzy na mnie jak na potencjalnego złodzieja. Jeśli druga strona jest pozytywnie nastawiona, to nie mam z tym najmniejszych problemów. Poza tym uchodzę raczej za upartą i umiejącą bronić własnego tyłka i poglądów.
Azagal pisze:8. Zlejesz wszystko z gory na dół to co tu wypisalem bo jestem ENFJ czyli z zalozenia swojego typu opowiadam bajki.
To by był dogmatyzm i aprioryzm, co sensorykowi i logikowi nie przystoi. ;)
Azagal pisze: 9. Nawet jakbym nie byl ENFJ to i tak zlejesz to wszystko bo jestes INTJ, choc fakt faktem stanowisko ISTP tez jest z gory na na poczatku dyskusji juz ustalone.
Jeśli ISTp coś wcześniej przeanalizował i doszedł do takich a nie innych wniosków, to musiałbyś je wszystkie bezsprzecznie obalić, żeby zmienił zdanie. ;)
Azagal pisze: 10. Czekolada sie Ciebie boi :D
Chciałbyś. ;)
Azagal pisze: 11. Nikt Cie nie lubi i masz to w 4 literach jak na INTJ przystalo.
Zdziwiłbyś się, gdybyś wiedział ile osób choćby z tego forum pisało mi na PW co innego. ;) A ja bardziej cenię sobie takich właśnie ludzi od prymitywnych krzykaczy, którzy są niesamowicie szczęśliwi, kiedy uda im się poprzeklinać na kogoś, kto jest mądrzejszy od nich. A to, że nie lubi mnie człowiek, który nie jest ani inteligentny, ani w żadny inny sposób ciekawy - to rzeczywiście mam w poważaniu...
ISTp pisze:ISTp mają własne przekonania, którymi się kierują, nawet gdy różnią się one od powszechnie uznawanych norm i zasad moralnych. To może sprawiać wrażenie, że ISTp nie interesują się opiniami innych ludzi na swój temat.
Azagal pisze: 12. Zadko po zadko ale potrafisz sie czasem wqrwic w niektorych dyskusjach jak ktos wypisuje nielogiczne glupoty i zaczynasz po nim jechac jak po szmacie, tak jakby to mialo cos zmienic w jego zachowaniu w przyszlosci. To wyklucza moim zdnaiem Twoje :si: czyli chec unikniecia niemilych doznan.
Wskaż mi jedno miejsce, gdzie jadę po kimś jak po szmacie. ;)
Azagal pisze: Prawdopodopodobnie to bedzie rowniez spekulacja z mojej strony bo chcesz mimo wszystko unikac niemilych doznan, ale robisz to poprzez umysl-logike-Ti, a nie poprzez zmysly-Si. Roznica miedzy jednym a drugim jest taka ze spokoj w pierwszym przypadku osiaga sie poprzez odpowiednie podejscie do sprawy i jest swiadomym procesem w miare uplywu lat zycia jednostki, natomiast w drugim wypadku czyli poprzez zmysly jest to cecha wrodzona dla typów ISXP.
Robię to między innymi poprzez moje Te - funkcja kreatywna ma też za zadanie wspomagać funkcję główną. Mój spokój jak najbardziej osiągany jest przez zmysły - w sytuacjach kiedy inni wariują, ja zachowuję stoicki spokój... o ile tylko fizycznie czuję się dobrze.

Z góry uprzedzam Twoje stwierdzenie, że ISTp nie straciłoby czasu na napisanie takiego posta. Uprzejmie informuję, że aktualnie nie mam żadnego innego zajęcia jak i też chciałam być miła i nie chciałam być posądzona o to, że Cię olewam.



Snufin, radzę zacząć się wypowiadać na temat intelektualizmu i merytoryczność dopiero wtedy, kiedy zrozumiesz co to jest. ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#75 Post autor: Azagal » piątek, 11 lipca 2008, 16:40

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 13:55 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ