V.I. - wizualna identyfikacja typów

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#226 Post autor: Orest_Reinn » czwartek, 2 października 2008, 20:26

NoMatter pisze:Mimika na zdjęciach jednak pozostaje :P
Tylko Fe-PoLaRom może się tak zdawać ;]



Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#227 Post autor: NoMatter » czwartek, 2 października 2008, 20:52

Uważasz że mam Fe-PoLR? xD
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Kivi
Posty: 235
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 17:15
Lokalizacja: Warszawa

#228 Post autor: Kivi » poniedziałek, 13 października 2008, 18:36

Ostatnimi czasy zaczęłam poważnie rozważać, czy przypadkiem nie jestem introwertyczką. Sporo osób zwraca mi uwagę na to jak niewiele ujawniam ze swoich emocji, czemu nie zaprzeczę- głębsze uczucia zostawiam dla siebie i sporadycznie zdarza mi się powiedzieć, tylko osobom którym ufam, o wszelkich uczuciach bardziej dramatycznej natury. I tu napotykam na pewien problem a mianowicie jestem ENFp-ekstrawertycznym typem. Po prostu :) ten typ najbardziej do mnie pasuje i wszelkie jego funkcje również. INFj również rozważałam, ale temperament Ixxj...? niiie, jestem koszmarnym leniem. INFp? funkcje Ni i Fe przemawiają do mnie mniej niż Ne i Fi.
Wychodzi na to że technicznie rzecz biorąc nie mogę być socjoniczną introwertyczką, podczas gdy w praktyce prawdopodobnie jestem(wyniki w testach zawsze wychodziły mi gdzieś na pograniczu bądź w chwilach lepszego samopoczucia ekstrawertyczne, gorszego-introwertyczne x.x)

A teraz pytanie: czy możecie mnie zidentyfikować metodą V.I? Ja nie jestem w stanie obiektywnie ocenić, czy mogę być INFj bądź INFp
Zdjęcia:
http://img148.imageshack.us/my.php?imag ... aaajw6.jpg
http://img148.imageshack.us/my.php?imag ... iaaee9.jpg
http://img148.imageshack.us/my.php?imag ... 381li3.jpg

tak, lubię się dziwnie ubierać:D funkcja Ne?
"Myślimy, że jesteśmy tacy oryginalni, że wszystko w nas jest takie wyjątkowe i niespotykane. Ale to niesamowite, do jakiego stopnia jesteśmy tylko echem innych, własnej rodziny i tego, jaki kształt nadało nam dzieciństwo."

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#229 Post autor: Kemal » poniedziałek, 13 października 2008, 18:50

No jak dla mnie to INFj dziwnie się nie ubiera :wink: Raczej stara się wtopić w tłum :D No, ale jakby do mnie przykładać kwestię ubioru to ESI byłoby stanowczo wykluczone ze swoim perfecyjno-modnym stylem :mrgreen:
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#230 Post autor: yusti » poniedziałek, 13 października 2008, 18:50

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 19:53 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kivi
Posty: 235
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 17:15
Lokalizacja: Warszawa

#231 Post autor: Kivi » poniedziałek, 13 października 2008, 19:19

yusti pisze:temperament Ixxj...? niiie, jestem koszmarnym leniem.

a co ty myślisz, że ja nie?!
Ja jestem tym rodzajem lenia, który samym myśleniem o robocie się męczy;p
I w rezultacie potrafię stracić sporo tylko dlatego, że akurat nie chce mi się wstać z fotela. Generalnie kiedy wymaga się ode mnie wysiłku, moją pierwszą reakcją jest "yyy......?" ewentualnie wyśmianie osoby, która mnie o to poprosiła (to raczej w sprawach trywialnych typu posprzątanie, podniesienie, załatwienie, przejście się po sratytaty)
"Myślimy, że jesteśmy tacy oryginalni, że wszystko w nas jest takie wyjątkowe i niespotykane. Ale to niesamowite, do jakiego stopnia jesteśmy tylko echem innych, własnej rodziny i tego, jaki kształt nadało nam dzieciństwo."

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#232 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 13 października 2008, 19:39

Kivi pisze:Ostatnimi czasy zaczęłam poważnie rozważać, czy przypadkiem nie jestem introwertyczką. Sporo osób zwraca mi uwagę na to jak niewiele ujawniam ze swoich emocji, czemu nie zaprzeczę- głębsze uczucia zostawiam dla siebie i sporadycznie zdarza mi się powiedzieć, tylko osobom którym ufam, o wszelkich uczuciach bardziej dramatycznej natury. I tu napotykam na pewien problem a mianowicie jestem ENFp-ekstrawertycznym typem. Po prostu :) ten typ najbardziej do mnie pasuje i wszelkie jego funkcje również.
Ekstrawersja nie równa się otwartości. ENFp to jedne z bardziej nieśmiałych typów.
INFj również rozważałam, ale temperament Ixxj...? niiie, jestem koszmarnym leniem.
Co by przemawiało za Te w super-ego ;] (INFp, ENFj, ISFp, ESFj).
INFp? funkcje Ni i Fe przemawiają do mnie mniej niż Ne i Fi.
Wychodzi na to że technicznie rzecz biorąc nie mogę być socjoniczną introwertyczką, podczas gdy w praktyce prawdopodobnie jestem(wyniki w testach zawsze wychodziły mi gdzieś na pograniczu bądź w chwilach lepszego samopoczucia ekstrawertyczne, gorszego-introwertyczne x.x)
Pierdolić testy!
A teraz pytanie: czy możecie mnie zidentyfikować metodą V.I? Ja nie jestem w stanie obiektywnie ocenić, czy mogę być INFj bądź INFp
Zdjęcia:
http://img148.imageshack.us/my.php?imag ... aaajw6.jpg
http://img148.imageshack.us/my.php?imag ... iaaee9.jpg
http://img148.imageshack.us/my.php?imag ... 381li3.jpg
Kojarzę ostatnie zdjęcie, zapadło mi w pamięć ;]
Ubiór skojarzył mi się z ENFj.
tak, lubię się dziwnie ubierać:D funkcja Ne?
Fe ;)

Reasumując: beta wzywa! :D

Awatar użytkownika
Kivi
Posty: 235
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 17:15
Lokalizacja: Warszawa

#233 Post autor: Kivi » poniedziałek, 13 października 2008, 19:49

Orest_Reinn pisze:Ekstrawersja nie równa się otwartości. ENFp to jedne z bardziej nieśmiałych typów.
Wiem. Napisałam to ze względu na podobieństwo do zachowań INFj. Ten typ jest towarzyski i będąc ze znanymi mu ludźmi bywa bardzo zabawowy, a introwertzm przejawia się między innymi w tym, że nie obarcza swoimi emocjami innych ludzi, zatrzymuje je dla siebie, nie lubi robić z siebie gwiazdy telenoweli. To bardzo jak ja, z tym że zdarza mi się myśleć o swoim życiu jak o operze mydlanej, dramatyzm może być, ale w myślach, nigdy w slowach.

Odnośnie testów, też ich nie lubię, wolę sama oceniać;p
A beta jest zła. Sam opis mojego ewentualnego duala tj. ESTp, jest dla mnie odrażający. Nienawidziłabym takiego człowieka. Blah.
"Myślimy, że jesteśmy tacy oryginalni, że wszystko w nas jest takie wyjątkowe i niespotykane. Ale to niesamowite, do jakiego stopnia jesteśmy tylko echem innych, własnej rodziny i tego, jaki kształt nadało nam dzieciństwo."

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#234 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 13 października 2008, 20:40

introwertzm przejawia się między innymi w tym, że nie obarcza swoimi emocjami innych ludzi, zatrzymuje je dla siebie, nie lubi robić z siebie gwiazdy telenoweli
Pierdolisz.
To bardzo jak ja, z tym że zdarza mi się myśleć o swoim życiu jak o operze mydlanej, dramatyzm może być, ale w myślach, nigdy w slowach.
I dlatego możesz być INFp, ale raczej nie ENFj ;)
A beta jest zła.
Wiem :D
Sam opis mojego ewentualnego duala tj. ESTp, jest dla mnie odrażający. Nienawidziłabym takiego człowieka. Blah.
INFp+ESTp to najbardziej pokręcona para dualna. Większość INFp zapewne czułaby odrazę czytając tendencyjne opisy ESTp ;]

Awatar użytkownika
Koki
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 19:31

#235 Post autor: Koki » poniedziałek, 13 października 2008, 21:16

Mnie też opis i wyobrażenie ESTp-a nieco przeraża, ale z drugiej strony, znam kogoś kogo podejrzewam o bycie ESTp-em. Wcale nie jest agresywny, dopóki ktoś do niego nie zacznie, a przy mnie to on czasem nawet pokaże się od wrażliwszej strony. Są różne ESTp-y, jedne to takie stereotypowe bestie, które budzą we mnie strach i pogardę (przez takich czasem wątpie w bycie INFpem, tudzież ENFjotem), a inni to całkiem spokojni i dowcipni ludzie, którzy po prostu chcą być przed sobą twardzi i nie lubią okazywać słabości.
.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#236 Post autor: yusti » wtorek, 14 października 2008, 09:49

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 19:57 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#237 Post autor: NoMatter » wtorek, 14 października 2008, 10:49

Kivi, jak dla mnie ubierasz się lekko alfowo. Sprawdź Alfę SF.

Są różne ESTp-y, jedne to takie stereotypowe bestie, które budzą we mnie strach i pogardę
Mam wrażenie że te stereotypowe ESTpy są często ESFpami...
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#238 Post autor: yusti » wtorek, 14 października 2008, 12:11

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 19:57 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kivi
Posty: 235
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 17:15
Lokalizacja: Warszawa

#239 Post autor: Kivi » wtorek, 14 października 2008, 21:06

Burzycie mój światopogląd;p
"Myślimy, że jesteśmy tacy oryginalni, że wszystko w nas jest takie wyjątkowe i niespotykane. Ale to niesamowite, do jakiego stopnia jesteśmy tylko echem innych, własnej rodziny i tego, jaki kształt nadało nam dzieciństwo."

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#240 Post autor: NoMatter » wtorek, 14 października 2008, 23:52

Burzycie mój światopogląd;p
Że ja? :P Sprawdź tą alfę. ;D
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

ODPOWIEDZ