V.I. - wizualna identyfikacja typów

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#331 Post autor: e7th04sh » piątek, 21 listopada 2008, 16:55

A jaki typ ma tak, że się dystansuje, ale jak go ktoś wkurwi to nie ma zmiłuj, czeka świat potop?

:evil:

ja


Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Membaris
Posty: 124
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 20:04
Lokalizacja: B-tów

#332 Post autor: Membaris » sobota, 22 listopada 2008, 11:41

Wykazać, że i gdzie bredzisz, czy uczcimy to chwilą milczenia? Wink
Dawaj :lol: niczego tak nie pragnę jak dostać
kolejną wiązankę obalania mojego zdania
:twisted:

Emjotka, Ty nie jesteś SLI, Ty jesteś NAD :lol: NADgorliwa, NADinterpretujesz, NADeptujesz ludziom na odciski, NADzwyczajnie się czepiasz, uważasz, że masz NADrzędne poglądy i ogólnie chcesz być NAD. Ale całkiem fajna z Ciebie babka, choć czasem byś mogła se trochę odpuścić :wink: [teraz mi walnij wyjaśnienie, że masz tam jakąś literkę i nie odpuścisz i że jestem głupia :twisted: ]
I ogólnie to sobie odpuść poważne traktowanie tej wypowiedzi :P
ESE Si

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#333 Post autor: Emjotka » sobota, 22 listopada 2008, 13:50

Luknij sobie relację nadzoru. Gdybym miała się przejmować tego typu smęceniem ESFjotów, musiałabym sobie w łeb strzelić, więc nie bój się, nie traktuję Cię poważnie. ;)
Zresztą NADpieprzysz, więc powodu do brania na poważnie nie widzę.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Membaris
Posty: 124
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 20:04
Lokalizacja: B-tów

#334 Post autor: Membaris » sobota, 22 listopada 2008, 14:36

Luknij sobie relację nadzoru.
Luknęłam. Nic mi to nie mówi. 8)
tego typu smęceniem ESFjotów
ale tam jest napisaaaane entuzjastaa :lol:
ESE Si

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#335 Post autor: Emjotka » sobota, 22 listopada 2008, 14:37

Membaris pisze:
tego typu smęceniem ESFjotów
ale tam jest napisaaaane entuzjastaa :lol:
Internet kłamie.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Membaris
Posty: 124
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 20:04
Lokalizacja: B-tów

#336 Post autor: Membaris » sobota, 22 listopada 2008, 14:41

Internet kłamie.
Sama z niego korzystasz. Czyżby Twój mózg był super nowoczenym filtrem na kłamstwa w internecie, żebyś jako jedyna oświecona wiedziała, gdzie ten internet kłamie, a gdzie nie?
ESE Si

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#337 Post autor: Emjotka » sobota, 22 listopada 2008, 14:51

Poddaję się. Rzucanie grochem o ścianę nie jest moim hobby. Popieprz do kogoś innego...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#338 Post autor: NoMatter » sobota, 22 listopada 2008, 19:21

Ej, Emjotka, a to nie powinno być w drugą stronę? Nadzór chyba miał sprawiać że nadzorowany nie rozumie nadzorcy, kiedy nadzorca nie ma problemu ze zrozumieniem nadzorowanego...

Sama z niego korzystasz. Czyżby Twój mózg był super nowoczenym filtrem na kłamstwa w internecie, żebyś jako jedyna oświecona wiedziała, gdzie ten internet kłamie, a gdzie nie?
To był sarkazm :roll:

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#339 Post autor: Emjotka » sobota, 22 listopada 2008, 20:35

NoMatter pisze:Ej, Emjotka, a to nie powinno być w drugą stronę? Nadzór chyba miał sprawiać że nadzorowany nie rozumie nadzorcy, kiedy nadzorca nie ma problemu ze zrozumieniem nadzorowanego...
Mam wrażenie, że mylisz nadzór z prośbą, ale może źle Cię rozumiem.
Nadzór pisze:
Asymetryczna relacja. Jeden partner (odbiorca) czuje się jak by był oglądany dokładnie przez drugiego (nadawca) i staje się nadmiernie skrępowany i nastawiony na obronę albo skruszony. Nadawca nie docenia większości co odbiorca robi i nie docenia jego zdolności i osobistych cech, co rani poczucie własnej godności odbiorcy i może doprowadzić do długotrwałych blizn. Nadawca jest zaskoczony przez wrażliwość odbiorcy i nie wie co by z tym zrobić. Odbiorca czuje że nie może podjąć inicjatywy kiedy on jest obok nadawcy, z ten a kolei zastanawia się dlaczego odbiorca nie robi niczego z własnej woli. Trudna relacja dla bliskiego albo średniego dystansu psychologicznego
Membaris pisze:Emjotka, Ty nie jesteś SLI, Ty jesteś NAD :lol: NADgorliwa, NADinterpretujesz, NADeptujesz ludziom na odciski, NADzwyczajnie się czepiasz, uważasz, że masz NADrzędne poglądy i ogólnie chcesz być NAD.
A to, że ja nie rozumiem, dlaczego i po co pieprzy, to już inna para kaloszy. Po przeczytaniu pięciu moich postów na krzyż wie, jaka jestem i -co więcej- widzi w nich to, czego nie napisałam. Mogę się tylko domyślać, że jest tak jak w przypadku Wawela - który przyznał, że w tym, co ja uznawałam za suche i nieemocjonalne on widział emocje, w związku z tym źle mnie oceniał. To znaczy - właściwie mogę tylko mieć taką nadzieję.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#340 Post autor: NoMatter » niedziela, 23 listopada 2008, 03:12

Mam wrażenie, że mylisz nadzór z prośbą, ale może źle Cię rozumiem.
Tak, masz rację. Myliłem. Coś mi się pokręciło :?

Membaris
Posty: 124
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 20:04
Lokalizacja: B-tów

#341 Post autor: Membaris » niedziela, 23 listopada 2008, 11:06

Ja mam jeszcze pytanie. Od jakiego wieku człowieka jesteście w stanie określić typ? Czy u dzieci cechy wyglądu są już na tyle charakterystyczne, że jesteście w stanie je zidentyfikować?
ESE Si

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#342 Post autor: Emjotka » niedziela, 23 listopada 2008, 12:56

Membaris pisze:Ja mam jeszcze pytanie. Od jakiego wieku człowieka jesteście w stanie określić typ? Czy u dzieci cechy wyglądu są już na tyle charakterystyczne, że jesteście w stanie je zidentyfikować?
15-20 lat, zależy od sztuki. Jeśli chodzi o dzieci, to ja bym się nie podejmowała czegoś więcej niż określenia temperamentu (EJ, EP, IP, IJ - i to nie tyle po samym wyglądzie, co sposobie poruszania, zachowania [co też wypadałoby zaliczyć do V.I. ] ) ;) /co nie zmienia faktu, że są słodkie :P /.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Membaris
Posty: 124
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 20:04
Lokalizacja: B-tów

#343 Post autor: Membaris » niedziela, 23 listopada 2008, 13:27

Z tego, co czytałam socjotyp jest uwarunkowany genetycznie. Więc czy dziecko nie ma juz przypisanego jakieś typu? Czy po prostu my nie jesteśmy w stanie jeszcze go określić?
ESE Si

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#344 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 23 listopada 2008, 13:35

Przypuszcza się, że jest uwarunkowany genetycznie. Nie deprecojonowałbym roli wychowania i środowiska.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#345 Post autor: Emjotka » niedziela, 23 listopada 2008, 13:43

Membaris pisze:Z tego, co czytałam socjotyp jest uwarunkowany genetycznie. Więc czy dziecko nie ma juz przypisanego jakieś typu? Czy po prostu my nie jesteśmy w stanie jeszcze go określić?
Zygoty ssaków są genetycznie zaprogramowane na bycie jakimś zwierzątkiem - czy to człowiekiem, czy psem, krową, czy kotem. Czy jesteś w stanie patrząc na zygotę określić, którym z tych zwierząt będzie?
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ODPOWIEDZ