V.I. - wizualna identyfikacja typów

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
zed
Posty: 229
Rejestracja: piątek, 2 stycznia 2009, 13:42

#421 Post autor: zed » sobota, 10 stycznia 2009, 18:46

Emjotka pisze:
carlos pisze: Może ja za bardzo generalizuje i sensoryczność wcale nie wyklucza powodzenia w naukach ścisłych.. co o tym myślicie?
Żadna z socjonicznych właściwości: sensoryczność, intuicyjność, etyczność, logiczność nie wyklucza powodzenia w żadnej dziedzinie. Nie na tym to polega. ;)


Przyłączę się do zachęty - poczytaj więcej, najlepiej na socjonika.pl (wraz z forum)i socioniko.net, bo tam znajdziesz materiały po polsku.

-

Moje typowanie wynika z tego, że wyglądasz mi na człowieka z natury wesołego, ale potrafiącego popaść w samoudręczenie (w najmniej spodziewanym momencie). Lekkoducha, który chce bawić się życiem, który lubi odczuwać przyjemność (Si) i poznawać nowe ciekawe perspektywy (Ne) (co w socjonice ISXpowi najlepiej zapewnia dual), chce coś robić, jednak nie zawsze wie, jak się za to wziąć. O wiele lepiej kieruje swoimi i cudzymi emocjami (Fe), niż praktycznymi działaniami (Te-PoLR) i potrzebuje kogoś, kto mu pomoże usystematyzować obraz świata (Ti).

Zaznaczyłam na niebiesko te elementy informacyjne (cholerstwo, na którym w dużej mierze opiera się socjonika), które wzięłabym za cenione przez Ciebie, kiedy na Ciebie patrzę. Mogę się mylić, może to tylko złudne wrażenie, w końcu to tylko fotki. Najlepiej sam o socjonice poczytaj, sprawdź. ;)
Chyba pasuje w miare dobrze do mojej osoby. Jak ci sie chce, to poczytaj ostatnie 2-3 strony tego czegos: http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... &start=165



Awatar użytkownika
carlos
Posty: 51
Rejestracja: czwartek, 8 stycznia 2009, 16:05
Enneatyp: Lojalista

#422 Post autor: carlos » niedziela, 11 stycznia 2009, 00:12

Emjotka pisze:
Rzeczywiście, wydaje mi się że mam silne Si - szczególnie jesli chodzi o fizykę - transfer substancji w ciałach i między różnymi ciałami, oddziaływanie na siebie ciał i np sprawy zdrowotne.
Ti w ego + Si sugestywne. ;)
Moje Fe jest raczej nieśmiałe. Boje się zachowywać bardzo teatralnie lub próbować zmieniać czyjeś emocje, żeby nie wyróżniać się za bardzo - nie być w centrum uwagi, ale czuje że mam zdolności właściwe dla Fe.
Poczytaj o funkcji aktywacyjnej.
yyy gubie się :) Twierdzisz, że mam Ti w ego? :D ale poważnie?
6w5, ISTJ, ISxp, RLOEI

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#423 Post autor: Emjotka » niedziela, 11 stycznia 2009, 02:21

Poważnie. Co masz przeciwko? (najlepiej napisz, co z tego /mam na myśli fragment do minusów włącznie/ nie pasuje ;) )
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
carlos
Posty: 51
Rejestracja: czwartek, 8 stycznia 2009, 16:05
Enneatyp: Lojalista

#424 Post autor: carlos » niedziela, 11 stycznia 2009, 10:22

Emjotka pisze:Poważnie. Co masz przeciwko? (najlepiej napisz, co z tego /mam na myśli fragment do minusów włącznie/ nie pasuje ;) )
ok :) dzięki Emjotka, a więc

- ja raczej mało gestykuluje
- nigdy nie wtrącam się w rozmowę innych, staram się grzecznie poczekać aż ktoś skończy
- pomysły hmm - nie mam ich za wiele, czasem mam troszkę niedopasowane pomysły, ogólnie powiem tak - moje pomysły rzadko kiedy nadaja sie do wprowadzenia w praktyce; są albo dziwne, albo jest ich mało albo nie ma ich wcale.

ogólnie nie jestem raczej kopalnią pomysłów

i bardzo ważne - nie pasuje do mnie to że się nie przyznaje nigdy do ponoszenia winy - bardzo często mam skrupuły i sam nie wiem czy jestem winien czemuś czy nie, dlatego przyznaje się do winy i obwiniam siebie, żeby osiągnąć ideał moralny jaki sam sobie stawiam. Ogólnie jestem idealistą i często mam poczucie winy że nie jestem tak idealny jak bym chciał.

-zawsze uważałem się za dość powolnego, podczas gdy tam jest napisane że jestem w pewnych sprawach szybki i sprytny

w plusach to jakby przejaskrawiony obraz mnie :) mogę potwierdzić, że interesują mnie właśnie nowości, sprawy niezwykłe, nieszablonowe rozwiązania i często gdy mam coś do zrobienia to staram się nie robić tego w sposób tradycyjny, tylko w jakiś nietypowy, często gdy mam do wyboru dwie drogi - jedną prostą i łatwą, a drugą zawiłą i trudną - to wybieram tę trudną bo spodziewam się, że zdobęde jak najwięcej nowych doświadczeń.
W pewnym sensie nie potrafię osiągnąć spokoju wewnętrznego - sam się pcham w rożne sytuacje, które nie są łatwe i przyjemne i mam stres, ale coś mnie tam ciągnie.

minusy się zgadzają, choć też trochę przejaskrawione.

Ogólnie opis ENTp do mnie pasuje ale w rzeczywistości trudno mi być tak spontanicznym, to jakby jakiś wewnętrzny strażnik zabraniał mi być nieuporządkowanym i mieć surrealistyczne pomysły - za wszelką cenę pragnę by ludzie mnie nie odrzucili więc staram się być "grzeczny" - poprawny, logiczny, miły, cichy, spokojny - mam wstręt do agresywności.
6w5, ISTJ, ISxp, RLOEI

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#425 Post autor: Maślany » sobota, 17 stycznia 2009, 10:01

E tam, to już chyba raczej Zed wygląda jakby do ubrania się potrzebował "mamuśki" z Obrazek. :P
Poza tym jest podobny do tych gości:

Obrazek Obrazek Obrazek
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#426 Post autor: Emjotka » sobota, 17 stycznia 2009, 10:28

Dobra, żeby była jasność, bo Zed i Carlos odpowiadali w sposób tak nieprzewidywalny, że już sama nie wiem, co do którego napisałam. xD Przedstawię to obrazowo:

Obrazek -ENTp

Obrazek - ISFp
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
carlos
Posty: 51
Rejestracja: czwartek, 8 stycznia 2009, 16:05
Enneatyp: Lojalista

#427 Post autor: carlos » sobota, 17 stycznia 2009, 14:32

hehehe :) rzeczywiście tu się dużo dziwnych rzeczy działo :) Emjotka, najśmieszniejsze jest to, że mnie przekonałaś, ze jestem (uwaga uwaga) ENTp i jego opis całkiem do mnie pasuje. Wyglada wiec na to że mamy obydwaj z zedem ten sam typ.
6w5, ISTJ, ISxp, RLOEI

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#428 Post autor: Emjotka » sobota, 17 stycznia 2009, 14:49

Obawiam się, że to tylko ze względu na niesamowicie dużą liczbę cech wspólnych u duali. ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
carlos
Posty: 51
Rejestracja: czwartek, 8 stycznia 2009, 16:05
Enneatyp: Lojalista

#429 Post autor: carlos » sobota, 17 stycznia 2009, 22:45

Obstaje przy ENTp, a ja sie uważałem za INFj :shock:
zawsze w testach wychodziło że jestem INFj, jego opis pod wieloma wzgledami się zgadza ze mną. Na pewno chciałbym być taki - INFj to można powiedzieć mój ideał tego jakim bym chciał być... ISFp jest podobny do niego bo jest cichy i spokojny, ale to nie ja raczej...

jestem pewien że w ego mam Ne
Ni do mnie pasuje
Se do mnie nie pasuje
Si raczej też nie

i teraz jaka jest moja druga funkcja
Fi czy Ti?

biorąc pod uwagę, że zawsze miałem kłopoty w nawiązaniu i utrzymaniu kontaktów z ludźmi (Fi) wnioskuje że moją drugą funkcją jest Ti

tak więc w ego mam Ti i Ne - jestem ENTp lub INTj,i jak to rozstrzygnąć? :)

tak w ogloe to dzięki wam zrozumiałem na czym polega socjonika i że trzeba myśleć funkcjami a nie dychotomiami, dzięki wielkie :P
6w5, ISTJ, ISxp, RLOEI

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#430 Post autor: Elkora » niedziela, 18 stycznia 2009, 02:06

ja próbowałam się tam znaleźć ale wzrokowo nie mogę a p opisach kręcę się w kółko, bo wszędzie coś nie pasuje albo pasuje pół na pół
pewnie tez nie będzie eis zgadzać ale wkleję może traficie
to tak dla formalności:
http://b62.grono.net/88/9/gallery-58793748-500x500.jpg
w miarę dobrze mi ryjek widać jestem ta z przodu
Obrazek

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#431 Post autor: Absynt » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 13:21

Przypominasz mi moja jedna kolezanke

Obrazek
Jaki to typ?
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#432 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 15:51

Po mojemu to Twoja koleżanka jest bardziej podobna do koleżanki Elkory niż do niej samej. ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Shironeko
Posty: 174
Rejestracja: czwartek, 20 listopada 2008, 11:36
Lokalizacja: że znowu?

#433 Post autor: Shironeko » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:09

Boogi zachęcił mnie, żebym poprosiła o wizualną identyfikację typu. Obiecał dużo zabawy... W to do końca nie wierzę, ale i tak jestem ciekawa.
http://img73.imageshack.us/img73/6299/253gn1.jpg

Niecierpliwie czekam na wyniki ^^....
7w8 (~)
When I woke up tonight I said
I'm gonna make somebody love me
And now I know, I know that it's you
You’re lucky, lucky, you're so lucky!!

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#434 Post autor: Elkora » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:34

Emjotka pisze:Po mojemu to Twoja koleżanka jest bardziej podobna do koleżanki Elkory niż do niej samej. ;)
po mojemu tez...
jak ktoś się podejmie zidentyfikowania mojej zajebistosci to radze się specjalnie nie kierować uśmiechem bo to się u mnie zmienia
Obrazek

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#435 Post autor: Emjotka » wtorek, 20 stycznia 2009, 12:02

Shironeko pisze:Boogi zachęcił mnie, żebym poprosiła o wizualną identyfikację typu. Obiecał dużo zabawy... W to do końca nie wierzę, ale i tak jestem ciekawa.
http://img73.imageshack.us/img73/6299/253gn1.jpg

Niecierpliwie czekam na wyniki ^^....
E Ny Fy py bym obstawiała.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ODPOWIEDZ