V.I. - wizualna identyfikacja typów

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#511 Post autor: kamilri » sobota, 4 kwietnia 2009, 11:54

Może być długo i nudno...

Do opisu podtypu Ne to może i by pasował, tylko że podtyp Ne jest podtypem INTj, a on ogólnie mi na INTj nie pasuje :P...

Jeśli chodzi o mnie, to podtypem Ti na pewno nie jestem (choć się przyzwyczaiłem że w tą stronę z nieznanych mi względów wychodzę na forach)... Mogę ewentualnie nie mieć podtypu, bo ciężko tu tak naprawdę ustalić granicę...

Szczerze mówiąc kiedy po raz pierwszy spotkałem się z podtypami to opis podtypu Ne pasował mi całkowicie, opis podtypu Ti niezbyt... Potem doszedłem do wniosku że opisy to niespecjalnie istotne źródło i przestałem przywiązywać uwagi do podtypów...

A potem spotkałem na uczelni wykładowce INTj - bardzo dziwne wrażenie obserwować swoje odruchy i maniery u kogoś starszego o XX lat :D... W każdym razie jeśli chodzi o zachowanie różniła nas jedna sprawa - on był w pewien sposób surowy, nie ustępował studentom, trzymał się zasad (do tego stopnia że gdy się pomylił to ludzie podejrzewali że dalej będzie tkwił przy swoim, gdy ja byłem przekonany że ze względu na to samo trzymanie się reguł naprawi błąd - oczywiście naprawił)... Ja mam w zwyczaju ustępować ludziom, chyba że chodzi o jakąś ważną dla mnie regułę... Zresztą jeśli chodzi i o ważniejsze reguły to zdarza mi się pozornie ustąpić, a zrobić po swojemu jeśli uznam że tak będzie dla mnie wygodniej...

Więc oceniając po "Podtyp Intuicyjny przejawia pewną niepewność, nawet miękkość w kontaktach z ludźmi. Nie zawsze stanowczy w twierdzeniach, ale zawzięty i bezkompromisowy w swoich działaniach." stawiam że mam podtyp Intuicyjny...

Właśnie, wręcz powiedział bym że ta osoba ze zdjęcia od Snufkina mimo sprawiania wrażenia "pewnej niepewności" jest o wiele bardziej stanowcza ode mnie w kontaktach z ludźmi czy może bardziej "w swoich twierdzeniach"...

EDIT: Jeszcze trzy sprawy:
Emjotka pisze:Ne raczej pomysły chciałby, nie wiem jak to ująć w słowa... powiedzmy, że "przygotować do wdrożenia".
Napisałaś na FS że zastanawiasz się czy u J podtypy nie działają odwrotnie... Nie wiem czy to miałaś na myśli, ale o ile u P podtyp kreatywny faktycznie dotyczy "przygotowań do wdrożenia" - jest związana z funkcją T/F które gdzieś widziałem jako opisane że dotyczą działań, o tyle u J w kreatywnej jest N/S dotycząc "odbioru obrazu świata", więc efektem podtypu kreatywnego u J będzie bardziej wizja świata czy poszczególnych jego elementów, a nie bardzie związane z działaniem "przygotowania do wdrożenia"...
http://www.dziennik.pl/opinie/article149267/Sierakowski_zdradza_jak_rozbil_koalicje_LiD.html pisze:Zawsze się dobrze uczyłem, ale zawsze miałem nieodpowiednie zachowanie.
Nie pasuje mi do INTj zawsze "nieodpowiednie zachowanie", zwłaszcza w kontekście tego co było tu...
Emjotka gdzieś, kiedyś pisze:Eeee, pasowałoby raczej coś w stylu "Jest wielce prawdopodobnym, że nie ma w tym zupełnej racji".
Nie jestem pewien czy widzę u niego to "wielce prawdopodobnym" - sama to napisałaś więc powinnaś wiedzieć o co chodzi :D...


5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

#512 Post autor: morbus » wtorek, 7 kwietnia 2009, 18:35

NoMatter pisze: M0rbus - Na zdjęciach masz "pusty" Niowy wzrok(tak jakbyś bardziej żył w swoich myślach niż "tu na zewnątrz") osoba z Se w ego patrzy analizując każdy skrawek otoczenia, jest skupiony na tym co jest wokół niego(co może wyglądać jakby była do kogoś wrogo nastawiona...)
Tak jest na zdjeciach, bo patrze się w obiektyw. A tam nie ma czego analizować.
Chodząc po mieście patrzę na wszystko. Do tego mania prześladowcza bo patrzę w szyby wystaw ;p
Ostatnio w barze jeden koleś do mnie czego sie tak na niego patrze, czy mam coś do niego etc etc. Później ludzie mi mówili że tak rzeczywiście wyglądało.
Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#513 Post autor: yusti » wtorek, 7 kwietnia 2009, 20:08

.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 października 2010, 19:09 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#514 Post autor: boogi » wtorek, 7 kwietnia 2009, 20:40

NoMatter pisze:M0rbus - Na zdjęciach masz "pusty" Niowy wzrok(tak jakbyś bardziej żył w swoich myślach niż "tu na zewnątrz") osoba z Se w ego patrzy analizując każdy skrawek otoczenia, jest skupiony na tym co jest wokół niego(co może wyglądać jakby była do kogoś wrogo nastawiona...)
Dziwne... ja też zazwyczaj rozglądam się zawsze i wszędzie, oglądam każdy szczegół czegokolwiek koło siebie. Nie zawsze, czasami mam "głowę w chmurach" i ów nigdzie nie patrzący wzrok (nie "pusty", tylko nie skupiony na niczym konkretnym, "niewidzący"), ale zazwyczaj jednak jestem skoncentrowany :>
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

#515 Post autor: morbus » wtorek, 7 kwietnia 2009, 22:01

I zawsze ta myśl, czy ktoś mnie śledzi? Wszystko zależy od tego czy o czymś myślę czy nie. Jak nie mysle to obserwuje oceniam analizuje. Jak mysle badz slucham muzyki mam pusty jakbym zaglądał do innego świata wzrok...
Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#516 Post autor: boogi » środa, 8 kwietnia 2009, 00:24

m0rbus pisze:I zawsze ta myśl, czy ktoś mnie śledzi?
Dobra, to jest przegięte i ja tak nie mam.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#517 Post autor: yusti » środa, 8 kwietnia 2009, 09:23

.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 października 2010, 19:09 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#518 Post autor: Czekolada » środa, 8 kwietnia 2009, 15:15

NoMatter pisze:M0rbus - Na zdjęciach masz "pusty" Niowy wzrok(tak jakbyś bardziej żył w swoich myślach niż "tu na zewnątrz") osoba z Se w ego patrzy analizując każdy skrawek otoczenia, jest skupiony na tym co jest wokół niego(co może wyglądać jakby była do kogoś wrogo nastawiona...)
Gwoli ścisłości ... Zdaje mi się, że to nie jest zupełnie tak. Określenie "pusty wzrok" o wiele bardziej pasuje do osób z Ne w ego. Osoby z Ni mają marzycielski wzrok, ale to jest spojrzenie świadome tego, co się dzieje na zewnątrz, nie odłączają się zupełnie od czasoprzestrzeni tak jak robią to Ne. One w niej tkwią, ale jakby w innym wymiarze. To widać nawet, kiedy odrywa się od zamyślenia daną osobę - w trakcie przejścia z tego "oderwania się" do stanu świadomości Ne w ego wpierw niejako gubi się kompletnie, a Ni w ego z większą płynnością przechodzi z jednego stanu w drugi.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#519 Post autor: Snufkin » niedziela, 12 kwietnia 2009, 22:48

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 13:45 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#520 Post autor: kamilri » poniedziałek, 13 kwietnia 2009, 13:31

Snufkin pisze:Sierakowski kiedyś napisał, że trzeba pomyśleć nad pewną formą państwowej reglamentacji miłości bo jest wielu ludzi samotnych i biednych.
Napisać? Napisać by nie napisał...

EDIT: Żeby była jasność: Wymyślić? Mógł by wymyślić... Ale po paru sekundach doszło by do głosu Ti (patrz niżej) i odzyskał by rozsądek :roll:, więc żeby o czymś takim mówił lub pisał szanse są bliskie zeru...
Snufkin pisze:W ogóle co go słyszę w radiu to jęczy nad losem bezrobotnych, ociepleniem kilmatu, związkowcami itp.
INTj mają Fi w roli... Mogą uważać takie rzeczy za ważne... Mogą się nawet przez chwilę czymś takim zajmować... Ale po chwili górę bierze Ti, więc mała szansa że INTj by dużo o tym mówił, na ciągle wręcz zerowa...
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
Vadi
Posty: 460
Rejestracja: środa, 16 lipca 2008, 21:20
Lokalizacja: Zambrów

#521 Post autor: Vadi » środa, 15 kwietnia 2009, 17:10

I tu sie wstrzelę.

Obrazek

qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#522 Post autor: qqq » czwartek, 16 kwietnia 2009, 20:33

LSE bym chyba obstawiał

Eda
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 19 kwietnia 2009, 10:35

#523 Post autor: Eda » niedziela, 19 kwietnia 2009, 11:50


Awatar użytkownika
xkairix
Posty: 270
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2009, 20:02
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: 3city

#524 Post autor: xkairix » niedziela, 19 kwietnia 2009, 12:10

Nie mam kompletnie wprawy w wizualnej ocenie typów, ale co powiedzielibyście o mnie :D ?

Kairix
sxe

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#525 Post autor: Snufkin » niedziela, 19 kwietnia 2009, 19:35

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 14:00 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ