V.I. - wizualna identyfikacja typów

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#811 Post autor: Absynt » czwartek, 15 lipca 2010, 10:30

Mandala pisze:
Spoiler:
A co powiecie o koledze?
Spoiler:
I o tej pani?
Beta NF :mrgreen:

Sama sobie zgadnij kto jest kto dokładnie ;].

Malv: rób jak chcesz, będzie dobrze.


6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#812 Post autor: azetka » czwartek, 15 lipca 2010, 15:35

Absynt pisze:
Mandala pisze:
Spoiler:
A co powiecie o koledze?
Spoiler:
I o tej pani?
Beta NF :mrgreen:

Sama sobie zgadnij kto jest kto dokładnie ;].
W przypadku pani zgadzam się z Absyntem, ale kolega wygląda mi bardziej na:
Spoiler:
Jakiś fajny podpis.

Awatar użytkownika
Malv.
Posty: 88
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 23:42
Lokalizacja:

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#813 Post autor: Malv. » czwartek, 15 lipca 2010, 17:41

Więc zamieszczam zdjęcia, starałam się wybrać jak najbardziej naturalne, w większości niepozowane, raczej nienadające się na fotkę.pl, ani na nic w tym stylu :wink: . Trochę tego sporo, ale zwykle piszecie, że ktoś daje za mało ujęć, żeby go zidentyfikować, więc wolę przegiąć w drugą stronę :D . Praktycznie wszystkie są sprzed roku-dwóch, ale to chyba nie ma większego znaczenia.

.

Przemilczmy fakt, że wyglądam na nie więcej niż 15 lat :mrgreen: .
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 lipca 2010, 23:57 przez Malv., łącznie zmieniany 1 raz.
Na jakieś 91% 9(w)1 ;) .

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#814 Post autor: NoMatter » czwartek, 15 lipca 2010, 18:08

iei
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#815 Post autor: yusti » czwartek, 15 lipca 2010, 18:35

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 19:44 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#816 Post autor: Mandala » czwartek, 15 lipca 2010, 19:06

azetka pisze:
Absynt pisze:
Mandala pisze:
Spoiler:
A co powiecie o koledze?
Spoiler:
I o tej pani?
Beta NF :mrgreen:

Sama sobie zgadnij kto jest kto dokładnie ;].
W przypadku pani zgadzam się z Absyntem, ale kolega wygląda mi bardziej na:
Spoiler:
Też obstawiałam, że to ESFj. Gdyby ona była INFp, nadzorowałaby go wtedy, a on (jest na etapie prób zorientowania się w socjonice) uważa, że ona ma typ niekompatybilny z jego.

Dzięki za odpowiedzi. :D Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, to oczywiście chętnie posłucham. Stopniowo uczę się wyodrębniać pewne cechy wyglądu czy mimiki charakterystyczne dla wielu osób tych samych typów, ale na razie dopiero się wprawiam, chociaż przyznam, że zaskakujące jest dla mnie, że to w ogóle działa.
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

Awatar użytkownika
Malv.
Posty: 88
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 23:42
Lokalizacja:

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#817 Post autor: Malv. » czwartek, 15 lipca 2010, 22:49

NoMatter pisze:iei
Hm, dzięki za szybką odpowiedź. Zastanawiałam się jeszcze nad INFj. Albo raczej obawiałam się :wink: . Co w moim wyglądzie sprawiło, że tak bez wahania określiłeś, że jestem INFp, a nie np. INFj albo innym typem?
Na jakieś 91% 9(w)1 ;) .

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#818 Post autor: NoMatter » czwartek, 15 lipca 2010, 22:52

Oprócz charakterystycznych póz - podobieństwo do znanych mi iei, kojarzenie facjat z socioniko.net.

Co jest złego w eii?
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Malv.
Posty: 88
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 23:42
Lokalizacja:

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#819 Post autor: Malv. » czwartek, 15 lipca 2010, 22:59

W samych EII nic, wręcz przeciwnie. Ale mam wrażenie, że zwyczajnie ciężko jest nimi być. Nie z nimi, bo chyba są to dość bezproblemowe i przyjemne osoby, ale nimi. Wydaje mi się, że taka osobowość jak EII może być z łatwością wykorzystywana przez innych. Nie posługuję się jeszcze Socjoniką w praktyce, póki co jest to dla mnie teoria. Ale z samej teorii wnioskuję właśnie coś takiego.
Na jakieś 91% 9(w)1 ;) .

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#820 Post autor: NoMatter » czwartek, 15 lipca 2010, 23:16

Cóż, jakieś ziarno prawdy w tym jest, ogólnie mam wrażenie, że Fi dominanci są najbardziej narażeni na nerwice. Często strasznie się przejmują innymi, często za bardzo (szczególnie ESI w tym królują).

Jednak patrząc ogólnie, to wśród moich rówieśników tego typu większość była bardzo 'cheerful' (jak to fajnie jest gdy szybciej do głowy przychodzi określenie w innym języku niż ojczysty :D) - jak i ogólnie cała delta, która z opisów może wydawać się bardziej stonowana i 'nudna' niż w rzeczywistości jest.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Malv.
Posty: 88
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 23:42
Lokalizacja:

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#821 Post autor: Malv. » czwartek, 15 lipca 2010, 23:48

NoMatter pisze:Cóż, jakieś ziarno prawdy w tym jest, ogólnie mam wrażenie, że Fi dominanci są najbardziej narażeni na nerwice. Często strasznie się przejmują innymi, często za bardzo (szczególnie ESI w tym królują).
Może jednak jestem tym Fi dominantem :roll: . Chodzi mi o to przejmowanie się innymi. No nic, będę musiała jeszcze w tym posiedzieć, pogrzebać, pomyśleć i może coś wymyślę :wink: .
W jakim sensie ESI i EII przejmują się innymi? Chodzi o postawę typu "co ludzie powiedzą", czy raczej "powiedziałem coś i teraz komuś jest przykro"? Bo to w sumie spora różnica. Ja potrafię roztrząsać jakąś sytuację i zastanawiać się, czy przypadkiem nie uraziłam kogoś (tymczasem często ten ktoś nawet nie zwrócił na to uwagi). A jeśli druga osoba powie mi wprost, że sprawiłam jej przykrość to czuję się niesamowicie winna, a moje wyrzuty sumienia sięgają zenitu.
Na jakieś 91% 9(w)1 ;) .

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#822 Post autor: NoMatter » piątek, 16 lipca 2010, 00:03

W jakim sensie ESI i EII przejmują się innymi? Chodzi o postawę typu "co ludzie powiedzą", czy raczej "powiedziałem coś i teraz komuś jest przykro"?
W sensie poczucia odpowiedzialności za innych. (borze, muszę popracować nad precyzyjnością moich wypowiedzi, masakra jak na wiele interpretacji pozwalam xD)
czy raczej "powiedziałem coś i teraz komuś jest przykro"? Bo to w sumie spora różnica. Ja potrafię roztrząsać jakąś sytuację i zastanawiać się, czy przypadkiem nie uraziłam kogoś (tymczasem często ten ktoś nawet nie zwrócił na to uwagi). A jeśli druga osoba powie mi wprost, że sprawiłam jej przykrość to czuję się niesamowicie winna, a moje wyrzuty sumienia sięgają zenitu.
To pasuje do IEI.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Malv.
Posty: 88
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 23:42
Lokalizacja:

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#823 Post autor: Malv. » piątek, 16 lipca 2010, 00:07

NoMatter pisze: W sensie poczucia odpowiedzialności za innych. (borze, muszę popracować nad precyzyjnością moich wypowiedzi, masakra jak na wiele interpretacji pozwalam xD)
To raczej ja jestem mistrzynią w szukaniu drugiego dna. I trzeciego, i czwartego...;].

Ok, czyli już prawie nie mam wątpliwości. Dzięki za rozjaśnienie :D .
Na jakieś 91% 9(w)1 ;) .

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#824 Post autor: Absynt » piątek, 16 lipca 2010, 00:20

NoMatter pisze:Cóż, jakieś ziarno prawdy w tym jest, ogólnie mam wrażenie, że Fi dominanci są najbardziej narażeni na nerwice. Często strasznie się przejmują innymi, często za bardzo (szczególnie ESI w tym królują).
Z tym, że u ESI troska objawia się chęcią manipulowania osobą, jakoby wszystko było dla jego własnego dobra i ESI najlepiej wiedziało co jest dobre dla każdego :? .
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: V.I. - wizualna identyfikacja typów

#825 Post autor: NoMatter » piątek, 16 lipca 2010, 01:03

Bo wydaje mi się, że ESI widzą tylko jedno, słuszne rozwiązanie (w końcu Ne polarek + Te cenione się kłaniają). Dodatkowo często wydają osąd, zanim ktoś naprawdę cokolwiek zrobi (viva la racjonały).
Rozwiązanie jest proste - mówić, mówić, mówić, mówić. O tym jak coś działa, jak może oddziaływać, dlaczego inne rozwiazania są lepsze, czemu warto dane myślenie zmienić. To działa, sam na własnej skórze sprawdzałem to na znanych mi ESI, tak naprawdę są one bardzo sugestywne w tej kwestii. Wystarczy zdobyć krztynę ich zaufania (a czasem wystarczy tylko ich zainteresowanie).
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

ODPOWIEDZ