Socjoniczny kącik offtopiczny

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1021 Post autor: Enturie » niedziela, 15 listopada 2015, 12:27

Hm, chyba faktycznie.. NF tak często nie mówią po imieniu.. Kurcze! :-) Ciekawe skąd się to bierze.


► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1022 Post autor: Cotta » niedziela, 15 listopada 2015, 17:08

EIE mówią po imieniu. SF alfa też. I też na to zwróciłam uwagę, bo sama rzadko mówię po imieniu. Po prostu mówię, co mam do powiedzenia, bo przecież jak są dwie osoby, to wiadomo, do kogo mówię. Jednak u SEIów, ESE i EIE widzę, że nawet w rozmowie 1x1 często używają imienia rozmówcy.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1023 Post autor: Agon » poniedziałek, 30 listopada 2015, 16:39

Obrazek

SLE tym razem wyrwał dziewczynę dzięki swej zasadniczej służbie wojskowej i LIE musiał obejść się smakiem xD

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1024 Post autor: Kapar » piątek, 11 grudnia 2015, 04:56

Jakie typy socjoniczne czy kwadry czy coś byłyby zdolne do takich zachowań jak na klipie:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A8GLoRmeOig[/youtube]

?????????????????????
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1025 Post autor: duplo » piątek, 11 grudnia 2015, 07:06

Kapar pisze:Jakie typy socjoniczne czy kwadry czy coś byłyby zdolne do takich zachowań jak na klipie:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A8GLoRmeOig[/youtube]

?????????????????????
Ósemka podtyp: Kapar
Ewentualnie jakaś eko-feministka :p
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1026 Post autor: Kapar » piątek, 11 grudnia 2015, 09:11

Może zapaliłaby mi się taka lampka ale raczej przeszedłbym do stanu - nie chce mi się nic z tym robić, nie warto. No chyba, że byliby to palacze ;p
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1027 Post autor: Marcc » piątek, 11 grudnia 2015, 15:29

Kapar pisze:Jakie typy socjoniczne czy kwadry czy coś byłyby zdolne do takich zachowań jak na klipie:

?????????????????????
Może beta ST? Prawidłowa reakcja, choc sam bym tak nie zrobił.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1028 Post autor: Agon » piątek, 11 grudnia 2015, 20:26

Kapar pisze:Jakie typy socjoniczne czy kwadry czy coś byłyby zdolne do takich zachowań jak na klipie
Myślę, że socjotyp nie ma tu znaczenia. Bardziej światopogląd, poziom wkurzenia itp. Na siłę mógłbym przyporządkować deltę, bo to kwadra pragnąca by świat stał się lepszym miejscem np. LSE, bo mają 4 wymiarowe Se, a to mi pasuje do wojowniczych zachowań.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1029 Post autor: Eol » piątek, 11 grudnia 2015, 21:03

Agon pisze:Myślę, że socjotyp nie ma tu znaczenia. Bardziej światopogląd, poziom wkurzenia itp. Na siłę mógłbym przyporządkować deltę, bo to kwadra pragnąca by świat stał się lepszym miejscem np. LSE, bo mają 4 wymiarowe Se, a to mi pasuje do wojowniczych zachowań.
A ja myślę inaczej :wink:
Jeśli chodzi o socjotyp, to stawiałbym na Se-ceniących. LSE mógłby coś takiego zrobić ale raczej w pojedynczym przypadku. Tu gość raczej wziął sobie rolę Supermena - Obrońcy Zasad i Dobrych Obyczajów. Kiedyś trafiłem, z tego co pamiętam, na więcej jego filmików. Stawiałbym raczej na betę lub gamme. Filmik był robiony pod kątem edukacyjnym z przesłaniem - "bądź grzeczny i dobrze się zachowuj, bo i ciebie może coś podobnego spotkać" ale nie jestem pewny, czy pod tym płaszczykiem nie kryje się potrzeba akceptacji przez innych tego co robi lub zaistnienia w sieci. Jak dla mnie autora prowadzi gniew, czyli to chyba jakaś Jedynka (Ósemkę bym nie brał pod uwagę, bo zaraz po tym, gdy coś robi, szybko odjeżdża, a takie zachowanie coś do ósemki mi nie pasuje). Ewentualnie może być ktoś z Trójek, jeśli rzeczywiście robi to dla jakiegoś obrazu siebie ale nie jestem do tego przekonany. Tak myślę :)
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1030 Post autor: Agon » piątek, 11 grudnia 2015, 21:18

Eol pisze:Jeśli chodzi o socjotyp, to stawiałbym na Se-ceniących.
Bardziej Si-ceniący z silnym Se. Dba o estetykę, komfort itd. Śmieci mu to niszczą. Se-ceniący bardziej by kozakował, by pokazać że rządzi. On po prostu to wrzucał i odjeżdżał.

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1031 Post autor: Enturie » sobota, 12 grudnia 2015, 00:17

Mi się czasem zdarzało upominać ludzi, podawać im ich śmieci z hasłem "to chyba Pana/i", znajomy LII też tak czasem robi. Jak dla mnie to kwestia zasad, które ktoś przyjmuje za swoje. Tak naprawdę sposób w jaki robi to ten koleś jest niegrzeczny... I to taka trochę hipokryzja jak dla mnie. Że owszem - super, patrzcie jak nawracam świat, a z drugiej strony jestem takim samym chamem. Na siłę się nie da nic zmienić.
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1032 Post autor: Intan » sobota, 12 grudnia 2015, 00:47

To chyba akurat kobieta. :D
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1033 Post autor: Agon » sobota, 12 grudnia 2015, 12:44

Enturie pisze:Mi się czasem zdarzało upominać ludzi, podawać im ich śmieci z hasłem "to chyba Pana/i", znajomy LII też tak czasem robi.
Ludzie, którzy śmiecą są nieodpowiedzialni. Jeszcze zrozumiem zbuntowanego nastolatka, ale śmiecącego dorosłego nie rozumiem. Tak jakby nie wiedział do czego służą kosze, a jeśli do tego jeszcze narzeka, że jest smog, że coś śmierdzi itp. to świadczy o kompletnej głupocie. Gdybym chciał żyć w chlewie to bym śmiecił, namawiałbym innych by śmiecili, a później bym się cieszył z chaosu i syfu wokół mnie, gdybym dostał raka uznałbym to za naturalną kolej rzeczy mojego wyboru, ale nie jestem masochistą i wolę czyste środowisko. Nieodpowiedzialność jest jak demencja np. ktoś śmieci, a potem czepia się przy innej okazji że jest brud. Tak jakby mu szwankowała pamięć, albo nie ogarniał, że sam wpływa na rzeczywistość którą współtworzy.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1034 Post autor: Eol » sobota, 12 grudnia 2015, 19:13

Agon pisze: Bardziej Si-ceniący z silnym Se. Dba o estetykę, komfort itd. Śmieci mu to niszczą. Se-ceniący bardziej by kozakował, by pokazać że rządzi. On po prostu to wrzucał i odjeżdżał.
Nie wszyscy Se-ceniący muszą kozakować. Poza tym branie na siebie takiej roli Stróża Porządku pasuje mi do Ni, a tam gdzie Ni, tam też jest Se.
Enturie pisze:Mi się czasem zdarzało upominać ludzi, podawać im ich śmieci z hasłem "to chyba Pana/i", znajomy LII też tak czasem robi. Jak dla mnie to kwestia zasad, które ktoś przyjmuje za swoje. Tak naprawdę sposób w jaki robi to ten koleś jest niegrzeczny... I to taka trochę hipokryzja jak dla mnie. Że owszem - super, patrzcie jak nawracam świat, a z drugiej strony jestem takim samym chamem. Na siłę się nie da nic zmienić.
:plusone:
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1035 Post autor: Agon » sobota, 12 grudnia 2015, 19:37

Eol pisze:Poza tym branie na siebie takiej roli Stróża Porządku pasuje mi do Ni, a tam gdzie Ni, tam też jest Se.
Według mnie to bardziej pasuje do delty, głównie do LSE, czyli Te sparowane z Si i racjonał. Porządek to pewna estetyka, coś co ma działać dobrze, dawać poczucie komfortu, pasuje do cenienia Si. Co innego porządek pojęć, logika formalna, to pasuje do Ti.

Ale każdy ma swoją wizję socjotypów ;)

ODPOWIEDZ