Socjoniczny kącik offtopiczny

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1096 Post autor: Agon » wtorek, 19 stycznia 2016, 23:19

Enturie pisze:Brzmi to strasznie, ale jednak tak trochę jest, duplo... Alfa to dzieciaki, które chcą się bawić i cieszyć życiem, a gamma to tacy poważni dorośli ludzie, którzy mają swoje interesy i na zachowania alfy patrzą w tym momencie jak na coś, co nie jest w dobrym tonie.
To zależy jak patrzeć, bo z drugiej strony te wszystkie podchody gammy, te przepychanki, docinki itd. są strasznie gimbusiarskie. Kojarzy mi się to trochę z takimi panienkami, co chcą pokazać, że są lepsze/fajniejsze, z wyścigiem szczurów, chęcią wybicia się, mobbingiem, tworzeniem kozłów ofiarnych, obgadywaniem, patologicznymi korporacjami itd. No i z gimnazjum. Alfa to bardziej podstawówka, czy nawet przedszkole, ale też i normalni, prości, przyjaźnie nastawieni i współpracujący dorośli ludzie.



Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1097 Post autor: duplo » wtorek, 19 stycznia 2016, 23:23

Ten wątek zaczyna mnie bawić xD

<wystawia worek treningowy>
<dalej chlipie>
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1098 Post autor: Intan » środa, 20 stycznia 2016, 07:54

Agon pisze:To zależy jak patrzeć, bo z drugiej strony te wszystkie podchody gammy, te przepychanki, docinki itd. są strasznie gimbusiarskie. Kojarzy mi się to trochę z takimi panienkami, co chcą pokazać, że są lepsze/fajniejsze, z wyścigiem szczurów, chęcią wybicia się, mobbingiem, tworzeniem kozłów ofiarnych, obgadywaniem, patologicznymi korporacjami itd. No i z gimnazjum. Alfa to bardziej podstawówka, czy nawet przedszkole, ale też i normalni, prości, przyjaźnie nastawieni i współpracujący dorośli ludzie.
A czym jest delta? XD
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Socjoniczny kącik offtopiczny

#1099 Post autor: Ninque » środa, 20 stycznia 2016, 10:31

Delta to ci ktorych gnębi gamma i potem placza lecza rany ale nigdy ich nie wyelcza i cierpia na poczucie niskiej wartosci cale zycie tylko dlatego ze kiedys gamma zechciala poczuc sie fajna :sad2:


Wysłane za pomocą Tapatalk
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1100 Post autor: Irranea » środa, 20 stycznia 2016, 10:47

Zaznacz, że mówisz o deltowym NF. Jakoś nie widzę cierpiącego LSE za to, ze gamma sobie ulżyła. :P

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1101 Post autor: Eol » środa, 20 stycznia 2016, 10:52

Znam jednego LSE, ktory sam po gammie jezdzi :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1102 Post autor: Agon » środa, 20 stycznia 2016, 11:38

Eol pisze:Znam jednego LSE, ktory sam po gammie jezdzi :D
I prawidłowo, bo gamma to panienki z PMS. Nawet jeśli są tam faceci :P

LSE mocno masakrują gammę, bo mają wprawdzie niecenione, ale za to silne 4-wymiarowe witalne Se. Przynajmniej zajmują się efektownymi działaniami mającymi na celu poprawić komfort życia Te+Si, a nie zajmują się jakimiś osobistymi wycieczkami, obmawianiem, wzbudzaniem poczucia winy, ocenianiem itd. Tzn. czasem oceniają, ale zwykle są to oceny dotyczące jakości wykonanej pracy, starają się w tym być obiektywne w przeciwieństwie do gammowych oceniaczy, których celem jest jedynie pogrążenie kogoś emocjonalnie, choć czasem gamma pozytywnie kogoś ocenia, ale to też ma swój cel np. żeby zdobyć przychylność tej osoby. Generalnie łączenie Se+Fi i udawanie że ocenia się coś pod kątem Te, jest be.

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1103 Post autor: sjofh_ystad » środa, 20 stycznia 2016, 20:26

Chciałem powiedzieć że nienawidzę gammy. Nie-na-wi-dzę.
Każdy przedstawiciel też ohydnej kwadry wzbudza we mnie odruch wymiotny, każde spojrzenie przekonuje mnie o niecnych zamiarach, każde słowo tchnie niechęcią i zawiścią.
Gammiaki pławią się w swych ocenach innych ludzi, znajdując perwersyjną przyjemność w uświadamianiu innym ich błędów i zdzieraniu ich masek, a sami pozostają szczelnie zakryci.
Najlepiej dla biednych, skrzywdzonych przedstawicieli pozostałej części ludzkości najlepiej by było, gdyby cała Gamma zniknęła z powierzchni ziemi. Tylko przemocą wywalczymy przestrzeń wolną dla nieskrępowanych uczuć i radości!!!!!11jeden

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1104 Post autor: Eol » środa, 20 stycznia 2016, 20:35

Co za manifest :D Niektóre gammiaki są fajne. Mam siostrę LIE i jest na prawdę w porządku. Także z Duplo na czacie można razem bardzo fajnie się pośmiać. Może trafiłeś na jakieś wadliwe egzemplarze :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1105 Post autor: Agon » środa, 20 stycznia 2016, 20:45

Eol pisze:Co za manifest :D Niektóre gammiaki są fajne. Mam siostrę LIE i jest na prawdę w porządku. Także z Duplo na czacie można razem bardzo fajnie się pośmiać. Może trafiłeś na jakieś wadliwe egzemplarze :D
Masz na myśli tą duplo, która mordowała chomiki, czy jakąś inną?

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1106 Post autor: Eol » środa, 20 stycznia 2016, 21:11

Nie mamy innej Duplo na forum :wink:
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1107 Post autor: chokureika » czwartek, 21 stycznia 2016, 02:28

Ej, ale introwertyczna gamma jest przecież całkiem spoko. Znam kilka ILI i to na prawdę fajne osoby, a ESI mimo swojego powierzchniowego moralizatorstwa, w bliskiej relacji są niesamowicie lojalne, oddane i współczujące. Wydaje mi się, że do ESI trudno się zbliżyć, bo z powodu swojego Fi-owego szukania motywów, mają przy tym jednak bardzo słabą intuicję, więc nie potrafią określić, przewidzieć co może się stać i jako negatywiści zbroją się, by przygotować się na ewentualny cios.
U duplo nie zauważyłam jednak rzucania rozdmuchanym Fi. Wydaje mi się, że ESI swoim moralizatorstwem podzielą się dopiero w gronie bliskich, w przeciwieństwie do delty, która rzuca Fi na prawo i lewo. ESIowe Fi potrafi strasznie mnie zirytować, ale nie uważam, że to zło wcielone. (Już dużo bardziej mnie irytuje Fi połączone Ne, o dziwo nawet bardziej, niż mój konfliktor.)
Spoiler:
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1108 Post autor: Snufkin » czwartek, 21 stycznia 2016, 08:31

1. W pracy poznałem fajne ESI - określiłbym go mianem skromnego egocentryka lub introwertycznego narcyza. Na początku go miałem nawet za LSI bo jakoś ciężko mi było z niego wydobyć to wasze demoniczne "Fi ocenianie". W ogóle myślę że to ich Fi działa bardziej na zasadzie wewnętrznego przekonania "lubię/nie lubię" niż tego stereotypowego zewnętrznego oceniania zachowań wszystkich ludzi. W naszej relacji to bardziej ja oceniam...Problem w tym, że ja jestem mało spostrzegawczy i chętny pogłębiać wiedzę o ludziach którzy mnie nie interesują a ESI chyba delikatnie skanuje całe otoczenie i może podzielić się ze mną swoimi spostrzeżeniami (a raczej emocjonalnymi odczuciami).
2. Co do manifestu sofa to w pracy najbardziej irytującym osobnikiem jest pewne 6 ILE. Lizus i przydupas. I właśnie ESI wyjaśniło mi dlaczego ludzie od niego stronią (sam stroniłem ale nie wiedziałem dlaczego, po prostu wydawał mi się nudny i zarozumiały). A mianowicie ma on w zwyczaju powtarzać innym treść rozmów prywatnych, zupełnie bez uwzględnienia ich rangi i kontekstu (FI polar ?). To mniej więcej wygląda tak, że gdy usłyszy jakąś plotkę (także w formie żartu) idzie i powtarza to tej osobie albo nawet idzie plotkować z kierowniczką którą sucho, Ti-owo "informuje" co w trawie piszczy.
3. Mam tam też takiego lekko obleśnego EIE i tak się zastanawiam czy wszystkie EIE nie są trochę obleśne ? Mianowicie ten pan w wieku już dość słusznym każdą możliwą rozmowę sprowadza na tematy seksualne. Nie pierwszy raz to już zauważyłem u tego typu ludzi, zresztą wystarczy sobie poczytać naszego forumowego Perwika. W dodatku chyba go kręci moje speszenie i zażenowanie bo jakby się podświadomie jarał i wgapiał we mnie spojrzenie obserwując reakcję (w sumie jestem chyba jedyną osobą co akceptuje jego głupią gadkę, wyczuwam jego sympatię i jest mi troszkę wstyd, że jestem zmuszony go później oceniać i oczerniać w rozmowach z ESI xD).
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1109 Post autor: Intan » czwartek, 21 stycznia 2016, 14:00

chokureika pisze:Już dużo bardziej mnie irytuje Fi połączone Ne, o dziwo nawet bardziej, niż mój konfliktor.
Relacja quasi-tożsamości? xD
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1110 Post autor: Ninque » czwartek, 21 stycznia 2016, 14:30

Intan pisze:
chokureika pisze:Już dużo bardziej mnie irytuje Fi połączone Ne, o dziwo nawet bardziej, niż mój konfliktor.
Relacja quasi-tożsamości? xD
e tam, pewnie o kontrast chodzi :mrgreen:
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

ODPOWIEDZ