Socjoniczny kącik offtopiczny

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1456 Post autor: Snufkin » środa, 14 czerwca 2017, 22:29

Całkiem prawdopodobne.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1457 Post autor: hippiee » środa, 14 czerwca 2017, 22:48

Jestem więc ciekawa, jak sobie wyobrażacie SLE jako enneagramową 2w3...Brzmi abstrakcyjnie (przynajmniej dla mnie) a jednak jest to jak widać możliwe... Choć chyba nie bez powodu mi się wydawało kiedyś, że może być ósemką...w tym przypadku może się jedynie co uaktywniać połączenie z 8. A bzik na punkcie pomagania innym i wie, że ona wie najlepiej jak komu i w czym pomóc typowo dwójkowe... więc co do tego nie mam wątpliwości
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1458 Post autor: Shavira » środa, 14 czerwca 2017, 23:22

Mnie wygląda bardziej na SEE. Może to 3w2 z mocnym skrzydłem.

Generalnie ja myślałam, że znam 2w3 LIE, okazało się, że gość równie dobrze może być 3w2, wydawało mi się też, że znam 9w8 SLE, a wyszło na to, że to po prostu 6 z mocnym połączeniem. Motywacje ludzi na pierwszy rzut oka mogą się wydawać inne, niż są na prawdę.
6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1459 Post autor: hippiee » czwartek, 15 czerwca 2017, 00:15

Na pewno nie SEE. Ona jest raczej pragmatykiem i widać to u niej bardzo, bardzo ;) Po za tym na pewno nie mam z nią relacji biznesowej. ;) W naszych relacjach zawsze odczuwałam jakiegoś rodzaju konflikt...
Wahałam się chwilę nad LSI ale jest raczej ekstrawertykiem i raczej nie waha się przed podejmowaniem ważnych decyzji. Hierarchia ma dla niej dość duże znaczenie. ;) Raczej daleko jej do uczuciowca. ;)
SEE to raczej tutaj:
https://scontent.flhr3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=59DE0B91
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1460 Post autor: Snufkin » czwartek, 15 czerwca 2017, 07:41

Chciałem napisać czym się one różnią i dlaczego potwierdzają Twoje typowanie ale może to są bliskie Ci osoby więc nie będę nikogo obrażał swoimi skojarzeniami xd
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1461 Post autor: chokureika » czwartek, 15 czerwca 2017, 12:29

Jedno zdjęcie to trochę za mało, żeby wytypować. :what: a co do połączenia SLE 2... Nie wierzę. Bardziej prawdopodobne jest błędne typowanie, niż taka kombinacja.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1462 Post autor: Agon » czwartek, 15 czerwca 2017, 12:34

hippiee pisze:Na pewno nie SEE. Ona jest raczej pragmatykiem i widać to u niej bardzo, bardzo ;) Po za tym na pewno nie mam z nią relacji biznesowej. ;) W naszych relacjach zawsze odczuwałam jakiegoś rodzaju konflikt...
SEE potrafią być pragmatyczne i konfliktowe. Za konfliktowość ogólnie i częściowo pragmatyczność (częściowo bo za to odpowiada też w dużej mierze Te) odpowiada Se. Trzeba odróżnić konfliktowość wynikającą z relacji socjonicznej, a tę wynikającą z cenionego i silnego Se.

To tylko taka dygresja, bo jeśli znasz się na socjonice to pewnie wiesz o co chodzi i możesz mieć rację, że to nie jest SEE

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1463 Post autor: hippiee » czwartek, 15 czerwca 2017, 19:04

Tu jeszcze jedno zdjęcie owej SLE:
https://scontent.flhr3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=59D9A4A3
Agon pisze: SEE potrafią być pragmatyczne i konfliktowe. Za konfliktowość ogólnie i częściowo pragmatyczność (częściowo bo za to odpowiada też w dużej mierze Te) odpowiada Se. Trzeba odróżnić konfliktowość wynikającą z relacji socjonicznej, a tę wynikającą z cenionego i silnego Se.

To tylko taka dygresja, bo jeśli znasz się na socjonice to pewnie wiesz o co chodzi i możesz mieć rację, że to nie jest SEE
Tzn ona nie jest konfliktowym typem jakoś szczególnie ale faktem jest, że lubi kierować ludźmi bo twierdzi, że to co ona proponuje będzie dla nich dobre ;).
Ja przez to wyczuwam w mojej relacji z nią pewien konflikt i zawsze czułam się przez nią w jakiś sposób osaczona - dlatego pasuje to mi bardziej do SLE. Betą zajeżdża mi na kilometr.
To jest akurat osoba, którą znam myślę aż za dobrze aczkolwiek z określeniem jej socjotypu miałam mały dylemat. Z podanym później przykładem SEE mam natomiast luźniejszy kontakt i widać, że dzielimy jakąś część słabości i typowo sprawdza się relacja biznesowa - ja pomagam jej, ona mnie i się w miarę rozumiemy. ;)
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1464 Post autor: hippiee » czwartek, 15 czerwca 2017, 19:36

A odchodząc od tego tematu...

jak wytypujecie tego gościa? :
[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=tzYeY6eFQms[/bbvideo]
[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=NRnB6yvuXdY[/bbvideo]
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1465 Post autor: jouziou » wtorek, 20 czerwca 2017, 16:48

jakieś Ni-ego, LIE? Obrazek
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1466 Post autor: Agon » środa, 21 czerwca 2017, 23:18


Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1467 Post autor: And » środa, 21 czerwca 2017, 23:38

Jak zobaczyłem tego linka, to od razu przyporządkowałem sobie w głowie poszczególne domy do kwadr i wyszło mi dokładnie tak samo, jak to przyporządkowano w linku.

A nie pamiętam treści książki aż tak dobrze. Znaczy się moja intuicja nieźle działa. ;)

Swoją drogą koncepcja ta mnie nieco zafascynowała. :scratch:

Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1468 Post autor: Shavira » czwartek, 22 czerwca 2017, 00:17

Zawsze się widziałam w Slytherinie albo Gryffindorze (w tej kolejności). Ale analiza w sumie trafna.
6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Heteroseksualność, a dualizm w ujęciu socjonicznym

#1469 Post autor: Agon » poniedziałek, 3 lipca 2017, 13:50

Mózg mężczyzny różni się od mózgu kobiety. Człowiek w zależności od płci inaczej przetwarza informacje. Poza budową mózgu znaczenie mają także hormony płciowe. Trochę mi to przypomina socjonikę gdzie typy o różnych sposobach przetwarzania informacji dopełniają się jako duale i w ten sposób tworzą pary.

W takim zestawieniu mielibyśmy 2 typy męski i kobiecy oraz 2 relacje dualizmu i tożsamości. Pary heteroseksualne byłyby dualami, a homoseksualne identialami. W parach identiali zwykle jeden partner przyjmuje na siebie cechy duala. W związku dwóch mężczyzn jeden zachowywałby się jak kobieta, a w związku dwóch kobiet jedna zachowywałaby się jak mężczyzna.

Awatar użytkownika
Kwatermistrz
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 14 lipca 2017, 20:45
Enneatyp: Szef

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1470 Post autor: Kwatermistrz » niedziela, 16 lipca 2017, 16:51


ODPOWIEDZ