Dual(les fur mich)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Dual(les fur mich)

#1 Post autor: yusti » środa, 17 marca 2010, 20:23

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 października 2010, 20:38 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Dual(les fur mich)

#2 Post autor: Absynt » czwartek, 18 marca 2010, 01:26

Jakiś czas temu spotkałem taką jedną dualkę, która wypowiedziała magiczne słowa, po których byłem gotów ściągnąć dla niej majtki natychmiast.
A brzmiały one: "Pokaż nam swój świat!" - takie słowa to dla EIE coś wielce znaczącego.
Niestety była zajęta :P.

Co by nie było jednak to duale mają straaaasznie kompatybilne pomysły i idee. Kiedy rozmawiam z jakimś dualem np. o rozwiązaniu sytuacji albo o planach życiowych w zarysie, to praktycznie wszystko się zawsze zgadza. To mi się wyjątkowo podoba :).
Jednak dual to nie zbawca. Duale muszą spełniać parę warunków, aby pozytywna i długotrwała relacja mogła się zawiązać: podobać się sobie, mieć podobne cele/ być na podobnej drodze no i być na podobnym poziomie intelektualnym.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Dual(les fur mich)

#3 Post autor: yusti » czwartek, 18 marca 2010, 16:51

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 października 2010, 20:38 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dual(les fur mich)

#4 Post autor: Mandala » czwartek, 18 marca 2010, 18:58

yusti pisze:Eh, socjonika. Chłopie! Przecież każdy wrażliwy człowiek chce, by go doceniono. Pragnie cieszyć się uznaniem, aprobatą społeczną. Zwłaszcza taki Szóstek potrzebuje zrozumienia, chęci poznania go i polubienia. Japa sama się cieszy, gdy ktoś cię słucha i z uwagą akceptuje.
Ja też bym poleciała na taki tekst.
Jest wiele rzeczy, które większość ludzi chciałoby usłyszeć. Ale coś, co fajnie usłyszeć, a ten "klucz" to jednak nie to samo. Nie wszystko tak samo silnie działa, nie wszystko trafia w nasze najgłębsze potrzeby i pragnienia. Jasne, chcę, żeby ktoś poznał mój świat, ale to dla mnie dużo za mało, a taki tekst mogłabym uznać za banał. Jestem romantyczką bardziej sezonową, niż na stałe. Już chyba wolę, żeby ktoś mi powiedział (nie bezpośrednio, ale jakoś to wyraził, pokazał w czynach): "choć, pokażę Ci mój świat, zobacz, ile ciekawych rzeczy mam do zaoferowania". Na żadną piękną wizję ani słowa nie polecę tak, jak na bystry (najlepiej ścisły) umysł, a wrażliwości wcale mi nie brakuje i też jestem Szóstką, więc enneagramowo mam pewnie całkiem podobne potrzeby. ;-) W dualności chodzi o to, by docenić najsilniejsze strony partnera i dać mu to, co go najlepiej pobudza i pozwala mu być najlepszym sobą, jakim potrafi. ;-) Ja chcę, by doceniono moje szalone pomysły, wygłupy, specyficzny humor,a także szanowano umiejętność zrozumienia wielu rzeczy z różnych dziedzin, z wyszczególnieniem spraw dotyczących psychiki człowieka, orientowania się w relacjach międzyludzkich. Wolę kogoś, kto mnie będzie wyciągał z mojego wewnętrznego świata, niż będzie się do niego pchał. :P Wspólne rozmowy oparte na grze słownej, wspólna zabawa fizyczna i intelektualna przy porozumieniu bez słów działa na mnie chyba najbardziej pociągająco. Kiedy złapiemy pozawerbalne porozumienie w jakieś nietypowej dziedzinie i spontanicznie zrobimy coś w kompletnym zgraniu, osoba wydaje mi się nagle dużo bardziej atrakcyjna, choć nie wiem, czy to jakiś poszukiwany element z relacji dualnej.
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Dual(les fur mich)

#5 Post autor: yusti » czwartek, 18 marca 2010, 19:24

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 października 2010, 20:37 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mandala
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 10:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dual(les fur mich)

#6 Post autor: Mandala » czwartek, 18 marca 2010, 19:39

yusti pisze:
"choć, pokażę Ci mój świat, zobacz, ile ciekawych rzeczy mam do zaoferowania"
Ej, laska-nie podkradaj mi duala!;>
Kolorowe farbki w pudełeczkach noszą ENTjoty
Bez obaw. Nie powiedziałam jeszcze co dla mnie jest ciekawe. ;-) A ta z ciekawości: skąd wiesz, że jesteś właśnie ISFjotem?
......................................................................... ZŁOTY ŚRODEK!
6 z mocnym wpływem obu skrzydeł - kiedyś nauczę się latać
"Jeśli nie wiesz do jakiego portu zmierzasz, żaden wiatr nie jest ci sprzyjający"

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Dual(les fur mich)

#7 Post autor: yusti » czwartek, 18 marca 2010, 20:45

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 października 2010, 20:37 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Lifelover
Posty: 244
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 09:30

Re: Dual(les fur mich)

#8 Post autor: Lifelover » czwartek, 8 kwietnia 2010, 11:59

.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 09:37 przez Lifelover, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Dual(les fur mich)

#9 Post autor: Absynt » czwartek, 8 kwietnia 2010, 15:27

Być może jesteś źle wytypowany i źle typujesz innych. Socjonika nic nie mówi o pociągu fizycznym (?!). Skąd Ci to przyszło do głowy wogle?
Relacja super-ego jest jedną z najmniej wygodnych i korzystnych, choć super-egowcy mogą być dla siebie nawzajem pełni podziwu.

Poznaj lepiej duala, zwłaszcza na bliskim dystansie i wtedy się wypowiedz.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Dual(les fur mich)

#10 Post autor: SuperDurson » czwartek, 8 kwietnia 2010, 19:53

WOW! Dla mnie też wiele ESI jest totalnie nieciekawych i to nie tylko fizycznie, ale także umysłowo, czy duchowo. To wszystko kwestia egzemplarza - z dualami po prostu często "interesy" obu stron są zbieżne i łatwiej żyć.

Często gadka ogranicza się do tego, że słuchasz, słuchasz, słuchasz i możesz jedynie dodać: "tak, masz rację". Bo wiesz, że ma.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Lifelover
Posty: 244
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 09:30

Re: Dual(les fur mich)

#11 Post autor: Lifelover » czwartek, 8 kwietnia 2010, 20:15

.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 09:37 przez Lifelover, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Dual(les fur mich)

#12 Post autor: Orest_Reinn » piątek, 9 kwietnia 2010, 01:22

Nie wiem czy cię to pocieszy, ale podobnie postrzegam większość naszych "duali". Ta relacja jest po prostu często nazbyt idealizowana. A ponieważ socjotyp to tylko mała cząstka naszej osobowości, to również relacje socjoniczne mają mały wpływ na relację ogólnie.
Ostatnio zmieniony piątek, 9 kwietnia 2010, 23:24 przez Orest_Reinn, łącznie zmieniany 1 raz.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Dual(les fur mich)

#13 Post autor: yusti » piątek, 9 kwietnia 2010, 09:02

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 października 2010, 21:41 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Dual(les fur mich)

#14 Post autor: Absynt » piątek, 9 kwietnia 2010, 22:30

Lifelover pisze:@absynt taak, jestem pewna swoich typowań innych ludzi. swojego typu raczej też (sei)
o przyciaganiu fizycznym odnosilam sie do ostatniej czesci pierwszego postu w temacie
A ten dual Ci się podoba? http://www.youtube.com/watch?v=8F6EoMdn95E
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Dual(les fur mich)

#15 Post autor: yusti » piątek, 9 kwietnia 2010, 22:48

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 października 2010, 21:41 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ