Dual(les fur mich)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Dual(les fur mich)

#31 Post autor: Absynt » czwartek, 15 kwietnia 2010, 20:47

G.I.Joe pisze: A wiesz ze czerwony kapturek i wilk mogli być dualami z Bety? To jedna z 8 bajek, które nie kończa się szczęśliwie. Dlatego potwierdzam mit dualności na swoim przykładzie.

Yusti: Częstymi parami są ESI-SLE.
Tylko gdzie się podział Twój przykład?

yusti: coś w tym jest :). Pary xSI i xIE mają ze sobą sporo wspólnego. Tylko, że w przypadku pary ESI - LIE to ESI zaczepia skaczącego LIE :).

Co by nie było jednak to znam przynajmniej 3 pary dualne, które się rozpadły. Tylko czy to zaprzecza temu, że dualność to najlepsza relacja? Nie. Dla wszystkich tych ludzi były to bowiem najbardziej znaczące związki.


6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Dual(les fur mich)

#32 Post autor: yusti » czwartek, 15 kwietnia 2010, 20:55

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 18:12 przez yusti, łącznie zmieniany 5 razy.

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

Re: Dual(les fur mich)

#33 Post autor: G.I.Joe » czwartek, 15 kwietnia 2010, 20:56

z katurkiem i wilkiem to miałem na myśli oczywiście IEI-SLE. Na swoim przykładzie potwierdzam mit dualności - po prostu to się nie sprawdza u mnie, nie będę natomiast opisywał konkretów relacji między sobą a różnymi SLE.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Dual(les fur mich)

#34 Post autor: yusti » czwartek, 15 kwietnia 2010, 21:06

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 18:12 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Dual(les fur mich)

#35 Post autor: Absynt » czwartek, 15 kwietnia 2010, 22:39

G.I.Joe pisze:z katurkiem i wilkiem to miałem na myśli oczywiście IEI-SLE. Na swoim przykładzie potwierdzam mit dualności - po prostu to się nie sprawdza u mnie, nie będę natomiast opisywał konkretów relacji między sobą a różnymi SLE.
To po prostu źle trafiałeś, lub źle typowałeś lub źle typujesz. Ja duali w swoim życiu i to, że faktycznie byli dla mnie znaczącymi ludźmi rozpoznałem dopiero po a) zapoznaniu się z socjoniką b) rozpoznaniu swojego typu c) rozpoznaniu ISTjotów teraz i w mojej przeszłości. I jak się okazało jeden z duali towarzyszył mi od wczesnego dzieciństwa. Był to mój dziadek - szczególna dla mnie osoba, której zawdzięczam po swojej matce najwięcej. Nie bez powodu my się bardzo lubiliśmy. Potem był jeszcze np. kumpel w klasie - też wspaniały ziomek, z którym utrzymuję znajomość już od 17 lat, no i inni ludzie...

Bo socjonika opiera się na inżynierii wstecznej, na obserwacjach prawdziwych relacji międzyludzkich, a nie chodzi w niej o to, że rzeczywistość ma pasować do teorii socjonicznej. U Ciebie to nie pasuje, bo coś nie gra, lub nie zagrało. Być może znałeś lub znasz duala, tylko tak naprawdę nie wiesz kto to jest, bo źle szukasz. A być może jednak nie nawiązałeś nigdy bliższych relacji z dualami.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Dual(les fur mich)

#36 Post autor: SuperDurson » piątek, 16 kwietnia 2010, 03:38

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi pokazał bajkowych duali (nie PARĘ, tylko po prostu duali) z alfy..
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

Re: Dual(les fur mich)

#37 Post autor: G.I.Joe » piątek, 16 kwietnia 2010, 07:32

Absynt pisze: U Ciebie to nie pasuje, bo coś nie gra, lub nie zagrało. Być może znałeś lub znasz duala, tylko tak naprawdę nie wiesz kto to jest, bo źle szukasz. A być może jednak nie nawiązałeś nigdy bliższych relacji z dualami.
SLE jest łatwo wytypować dlatego wykluczam błąd.

1. Urocza dzierlatka
2. Pani domu
3. Dres fajny jest
4. Ryj bawoła

Niespecjalnie interesuje mnie wnętrze tych uległych kokietek, skoro już samo zewnętrze dostarcza mi ważnych informacji... Nikt mi nigdy nie wmówi że z kobietami typu stworzę dopełniająca się i szczęsliwą relację. Począwszy od kwestii wizualnej a skończywszy na charakterologicznej, one wszystkie są dokładnie tym czego nie szukam i czego nie cenię.

Pozdro

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Dual(les fur mich)

#38 Post autor: yusti » piątek, 16 kwietnia 2010, 11:29

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 18:35 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: Dual(les fur mich)

#39 Post autor: NoMatter » piątek, 16 kwietnia 2010, 11:35

G.I.Joe pisze:Niespecjalnie interesuje mnie wnętrze tych uległych kokietek, skoro już samo zewnętrze dostarcza mi ważnych informacji...
gahahahaha lol


a wcześniej sam tu fotki wklejałeś :roll:
czemu same grube ESTpki?!?
Bo (najprawdopodobniej) Az albo dostał amnezji i zasugerował się tylko tą stroną (sam nie sprawdzałem jakie są inne SLE na tym serwisie, więc mógł wrzucić te które mu się "spodobały"), albo ma zły humor i ze złości/smutku wrzuca te które mniej mu się podobają, albo świetnie się bawi patrząc jak ludzie reagują na brednie które on pisze.
Ostatnio zmieniony piątek, 16 kwietnia 2010, 18:19 przez NoMatter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Dual(les fur mich)

#40 Post autor: yusti » piątek, 16 kwietnia 2010, 11:39

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 18:35 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Dual(les fur mich)

#41 Post autor: Snufkin » piątek, 16 kwietnia 2010, 17:08

.
Ostatnio zmieniony środa, 16 czerwca 2010, 19:57 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Dual(les fur mich)

#42 Post autor: Absynt » sobota, 17 kwietnia 2010, 02:17

G.I.Joe pisze:
Absynt pisze: U Ciebie to nie pasuje, bo coś nie gra, lub nie zagrało. Być może znałeś lub znasz duala, tylko tak naprawdę nie wiesz kto to jest, bo źle szukasz. A być może jednak nie nawiązałeś nigdy bliższych relacji z dualami.
SLE jest łatwo wytypować dlatego wykluczam błąd.

1. Urocza dzierlatka
2. Pani domu
3. Dres fajny jest
4. Ryj bawoła

Niespecjalnie interesuje mnie wnętrze tych uległych kokietek, skoro już samo zewnętrze dostarcza mi ważnych informacji... Nikt mi nigdy nie wmówi że z kobietami typu stworzę dopełniająca się i szczęsliwą relację. Począwszy od kwestii wizualnej a skończywszy na charakterologicznej, one wszystkie są dokładnie tym czego nie szukam i czego nie cenię.

Pozdro
Nie no, Az?

INFp? Aha...

Wiesz co o tym myślę i co bym miał na ten temat do powiedzenia, gdyby mi się chciało...
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

ODPOWIEDZ