Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#16 Post autor: NoMatter » środa, 21 lipca 2010, 21:17

yusti pisze:hohpoho!
toś się rzucił z deklaracją!
ciekawe czy nieGammowcowi można ufać w tej kwestii.
Tym bardziej, że nie ma uprawnień admina ani moda.
Śledzę na bierząco proces wrzucania forum na nowy serwer. Będzie postawione na nowym cmsie, co z góry narzuca fakt, że błędu wynikającego ze złego działania tamtego cmsa nie będzie.


"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Malv.
Posty: 88
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 23:42
Lokalizacja:

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#17 Post autor: Malv. » środa, 21 lipca 2010, 21:18

Oj yusti, nie przesadzaj. Proszę Cię, nie używaj moich słów, które miały służyć czemuś kompletnie innemu, do wyrażania swojego niezadowolenia.

Celem mojego posta było tylko i wyłącznie to, żebym mogła zarejestrować się na forum jak już będzie ono dostępne. Nie wyrażeniu jakiejś frustracji. Jasne, wkurzałam się, gdy chciałam się zarejestrować i nie dało się, ale rozumiem, że mogły wystąpić jakieś problemy natury technicznej. To nie jest na tyle wielka sprawa, żeby ją tutaj wywlekać i rozpamiętywać. Zresztą dla mnie zasada jest prosta-jeśli nie odpowiada mi coś, to (jeśli istnieje taka możliwość) w tym nie uczestniczę.
Na jakieś 91% 9(w)1 ;) .

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#18 Post autor: yusti » środa, 21 lipca 2010, 21:22

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 20:00 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#19 Post autor: NoMatter » środa, 21 lipca 2010, 21:37

Ale, dzióbku, nie wyklucza to faktu pojawienia się nowych komplikacji.;>
Forum jest zakładane na NOWO. Będzie zakładane dopóty, dopóki żadna komplikacja nie będzie miała miejsca.
W późniejszym czasie... Wszystko jest możliwe :shrug: ;d
PS Oświeć nas KIEDY dostąpimy łaski (rzekomo) bezproblemowego zalogowania się. Wiesz-bo MY TĘSKNIMY niezmiernie <rotfl>
Aktualnie termin ustawiony jest na jutro, kiedy będzie do oficjalnie? Jak wszystko będzie gotowe.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#20 Post autor: boogi » środa, 21 lipca 2010, 23:00

NoMatter pisze:Śledzę na bierząco proces wrzucania forum na nowy serwer. Będzie postawione na nowym cmsie, co z góry narzuca fakt, że błędu wynikającego ze złego działania tamtego cmsa nie będzie.
Naprawdę forum stawiacie na CMS'ie? Prawie jak hackowanie emacsem przez sendmail ;) (dla niewtajemniczonych - także dla NoMattera - CMS to skrót od Content Management System i na takiej technologii zapewne będzie zrobiona strona informacyjna - w CMS z definicji łatwo wrzuca się materiały informacyjne, więc przypuszczam że będzie robiła za swoistą wiki; zaś forum to jest forum, a nie CMS :) )
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#21 Post autor: yusti » środa, 21 lipca 2010, 23:11

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 19:59 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#22 Post autor: Orest_Reinn » środa, 21 lipca 2010, 23:15

Boogi, mnie się zdaje, że forum jest czymś jakby cms-em ;] W końcu umożliwia użytkownikom edycję treści na stronie z pozycji przeglądarki, więc można je tak nazwać.

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#23 Post autor: NoMatter » środa, 21 lipca 2010, 23:25

Naprawdę forum stawiacie na CMS'ie?
Nie, wg Twojego rozumienia na forum (najprawdopodobniej na SMF). Chociaż wg mnie takie twory jak phbb łapią się pod definicję CMSa (a'propos - są CMSy z wbudowanym w siebie forum (takie stare rzeczy jak phpnuke i jego klony czy coś takiego jak mkportal)). Moim zdaniem się czepiasz ;)
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#24 Post autor: boogi » czwartek, 22 lipca 2010, 00:03

NoMatter pisze:
Naprawdę forum stawiacie na CMS'ie?
Nie, wg Twojego rozumienia na forum (najprawdopodobniej na SMF). Chociaż wg mnie takie twory jak phbb łapią się pod definicję CMSa (a'propos - są CMSy z wbudowanym w siebie forum (takie stare rzeczy jak phpnuke i jego klony czy coś takiego jak mkportal)). Moim zdaniem się czepiasz ;)
Uznałem, że socjonistów można się czepiać o szczegóły techniczne spraw, na których się nie znają, a o których się wypowiadają, na tej samej zasadzie na której socjoniści czepiają się osób, które mówią o socjonice, nie znając się na niej ;) (forum pod CMS podpada tylko tym, którzy na CMS'ach i forach się nie znają, sorry :P )
Simple Machines... a przerobicie jakoś domyślny (obrzydliwy) wygląd? PhpBB3 jest całkiem przyjemnym skryptem. Jedyną przewagą smf nad phpbb jaką znalazłem, jest fakt iż w smf user może wybrać, z którego zestawu emotikonek chce korzystać - tego w phpbb nie ma, albo nie znalazłem (mam nadzieję, że w najnowszej wersji smf poprawili bug, który powodował oznaczanie na stronie głównej forum działu jako przeczytanego, nawet jeżeli były w nim nieprzeczytane posty).
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#25 Post autor: NoMatter » czwartek, 22 lipca 2010, 08:43

(forum pod CMS podpada tylko tym, którzy na CMS'ach i forach się nie znają, sorry )
Jak mi powiesz, co nie wchodzi w definicję forum internetowego z tych założeń, to Cię ozłocę:
wiki pisze:A content management system (CMS) is the collection of procedures used to manage work flow in a collaborative environment. These procedures can be manual or computer-based. The procedures are designed to:

Allow for a large number of people to contribute to and share stored data
Control access to data, based on user roles. User roles define what information each user can view or edit
Aid in easy storage and retrieval of data
Reduce repetitive duplicate input
Improve the ease of report writing
Improve communication between users
In a CMS, data can be defined as nearly anything - documents, movies, pictures, phone numbers, scientific data, etc. CMSs are frequently used for storing, controlling, revising, semantically enriching, and publishing documentation.
Ja nie jestem z wykształcenia informatykiem i informatycznego żargonu i przyzwyczajeń przejąć nie moglem. Dalej jednak twierdzę, że nie ma żadnego powodu, żeby forum nie uznać za cmsa. Jeśli widzisz mi taki powód, to mnie nim oświeć, lub dostarcz odpowiednie źródło proszę. Dodatkowo ignoranckie pytanie - w czym takim można się znać na forach? Z tego co się orientuję obsługa ich (z poziomu admina) jest trochę trudniejsza od budowy cepa, tak samo doinstalowywanie składników i inne szmery bajery. Sam postawiłem kilka for, kiedyś jednym moderowałem i naprawdę nie widzę w forach za bardzo niczego do znania się (i z góry nie, nie będę odpowiadać na żadne z głupich pytań typu: "to jak działa funkcja sratatata na forum blbabalaba przy uprawnieniach moderatora trzeciej generacji" nie mam takiej wiedzy i nie zamierzam jej nabywać, jeśli nie będzie mi to niczego potrzebne)
na tej samej zasadzie na której socjoniści czepiają się osób, które mówią o socjonice, nie znając się na niej
Moment.. Chcesz wrzucać mnie do jakiejś grupy, bo interesuje się rzeczą, którą interesują się też osoby które w jakiś sposób kogokolwiek się czepiają?! Czy ja osobiście, kiedykolwiek dałem przykład takiego zachowania? Poproszę o przykłady (jak możesz to jeszcze dokładnie czepiania się na takim poziomie. Istnieje czepianie się i czepianie..) bo konkretnie żadnego sobie nie przypominam. Karanie jednej osoby za to, że ktoś inny coś popełnił jest dla mnie lekko nie fair. Pogratulować humanitarnej postawy.
Simple Machines... a przerobicie jakoś domyślny (obrzydliwy) wygląd? PhpBB3 jest całkiem przyjemnym skryptem. Jedyną przewagą smf nad phpbb jaką znalazłem, jest fakt iż w smf user może wybrać, z którego zestawu emotikonek chce korzystać - tego w phpbb nie ma, albo nie znalazłem (mam nadzieję, że w najnowszej wersji smf poprawili bug, który powodował oznaczanie na stronie głównej forum działu jako przeczytanego, nawet jeżeli były w nim nieprzeczytane posty).
Nie wiem. Ja nic przerabiać, dorabiać, urabiać nie będę, bo jak napisałem, tylko śledzę proces stawiania forum. Wychwytywanie błędów, stawianie itd to broszka kamiliego. Co do przyjemności phpbb3 - było tak przyjemne że bez usunięcia forum i wgrania go na nowo nie było możliwe usunięcie problemu normalnej rejestracji (coś się spieprzyło, jak bodaj Maślany dodał do forum jakąś wtyczkę dodającą funkcję RSS, przez co przestały pojawiać się obrazki z CAPTCHA :lol: ) I nie mówię że to oznacza że to forum jest złe i okropne. Możliwe nawet, że ten błąd został zauważony i usunięty, nie wiem, nie orientuję się zupełnie w tym światku od jakichś 4 lat. Zresztą nic nie mówię - ja się tylko temu jak powiedziałem przyglądam, bo mnie to interesuje, a że wiem do kogo się zwrócić to coś tam wiem. Znowu czepiasz się nie tej osoby co trzeba...
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#26 Post autor: kamilri » czwartek, 22 lipca 2010, 13:37

boogi pisze:Simple Machines... a przerobicie jakoś domyślny (obrzydliwy) wygląd? PhpBB3 jest całkiem przyjemnym skryptem. Jedyną przewagą smf nad phpbb jaką znalazłem, jest fakt iż w smf user może wybrać, z którego zestawu emotikonek chce korzystać - tego w phpbb nie ma, albo nie znalazłem (mam nadzieję, że w najnowszej wersji smf poprawili bug, który powodował oznaczanie na stronie głównej forum działu jako przeczytanego, nawet jeżeli były w nim nieprzeczytane posty).
Dla mnie ma jedną znacząco przewagę nad phpBB - w moim odczuciu jest o wiele bardziej eleganckie i przemyślane. Z mojej perspektywy phpBB to taki zlepek prostych elementów w php pisanych chyba z myślą o jak największej elastyczności. SMF jest zdecydowanie mniej elastyczne ale sprawia wrażenie jakby nad wieloma elementami myślano jak je rozwiązać najlepiej.

W ramach przykładu choć by taki drobiazg jak żonglerka nickami na naszym starym forum vs. SMF podział na nick i nick wyświetlany.

Aczkolwiek nie wiem czy dzisiaj zdążę skonwertować forum do SMF (SMF np. nie podobają się duplikaty ID w bazie danych :roll:), więc możliwe że jeszcze przez jakiś czas będzie phpBB...
5 sx/sp, LII

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#27 Post autor: Chinook » czwartek, 22 lipca 2010, 14:13

Znam fora z SMF i są wygodne w użytkowaniu.

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#28 Post autor: kamilri » czwartek, 22 lipca 2010, 16:10

Tamdaradam: http://www.socjonika.ats.pl/forum/

Generalnie jutro wyjeżdżam na dwa tygodnie więc mam nadzieję że wszystko działa, szczegóły dogram jak wrócę.

A jak by było tragicznie to zawsze możecie się przenieść na: http://www.socjonika.ats.pl/archiwum
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#29 Post autor: boogi » czwartek, 22 lipca 2010, 16:46

@Kamilri: nie wiedziałem o takim traktowaniu loginów - bardzo dobrze rozwiązana sprawa. Widzę, że forum już się chyba przyjęło :)

@NoMatter: ojej, ale burzę rozpętałem - ale.. Maciek, ja tylko żartowałem ;)
Sposób dyskusji na temat CMS vs forum (vs Wiki vs blog vs cokolwiek do zarządzania jakąś treścią - różne narzędzia są specjalizowane do różnych zadań i dlatego też różnie się nazywają) przypomniał mi sposób dyskusji o socjonice jaki naprawdę często na obu forach widać.
Coś w stylu:
boogi mniej więcej pisze:Mówiłem już, to jest FORUM A NIE CMS.
No nie mów, że nie ma podobieństwa w sposobie prowadzenia dyskusji w postach powyżej, oraz że nie wyczułeś też zaprezentowanej przeze mnie autoironii (postawa socjonistów do socjonicznych n00bów jest protekcjonalna i to jest często wyśmiewane, ja zaś teraz zastosowałem ową przeze mnie wyśmiewaną postawę względem Ciebie ;) )
Rozumiesz już mam nadzieję żarcik - wojny rozpętywać nie chciałem :)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Ogłoszenia parafialne odnośnie strony i forum socjonicznego

#30 Post autor: Chinook » czwartek, 22 lipca 2010, 16:56

kamilri pisze:Tamdaradam: http://www.socjonika.ats.pl/forum/

Generalnie jutro wyjeżdżam na dwa tygodnie więc mam nadzieję że wszystko działa, szczegóły dogram jak wrócę.

A jak by było tragicznie to zawsze możecie się przenieść na: http://www.socjonika.ats.pl/archiwum
A gdzie szałt? :P

ODPOWIEDZ