SocjoTypy PytaniaMi?

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

SocjoTypy PytaniaMi?

#1 Post autor: SuperDurson » wtorek, 6 grudnia 2011, 22:32

Nasunęło się to spontanicznie kiedy rozmawialiśmy o żądzach, gammie i słownikach w socjonice, oraz docelowo o tym w jaki sposób można krótko scharakteryzować typy po tym jakie zadają najczęściej pytania bo jednocześnie tutaj pary dualne bardzo ładnie łączą się w zgrabny zestaw i nagle wyszła z tego tortu cała, bajecznie piękna układanka w czterech walutach, której czekoladkowe niegdyś pół było z budyniem. Drugie PółKrwiste na-i-czystym talerzyku.
Oto wyniki:
Spoiler:
  • PS. Odnoszę wrażenie, że można by chyba przyporządkować na sztywno do każdego elementu informacyjnego jedno pytanie, chociaż funkcja elementu ma znaczenie i możliwości są zazwyczaj dwie dlatego pytań było by około - 2 razy 16 czyli 32 - ale czy umiemy je wszystkie zadać i czy w ogóle wystarczy nam sensownych pytań..? :wink:


..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: SocjoTypy PytaniaMi?

#2 Post autor: Cotta » środa, 7 grudnia 2011, 11:22

Że co? Obrazek
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: SocjoTypy PytaniaMi?

#3 Post autor: atis » środa, 7 grudnia 2011, 11:47

Sensownych pytań już zabrakło, bo nie wydaje mi się sensownym 'takie to?'.
Mógłbys wyajśnić jakie przesłanki keirowały Tobą gdy zakładałeś ten wątek na forum?
Gdziie widzisz logiczne połączenie międyz KTORĄKOLWIEK parą dualną a zwlaszcza "SLE: Co moje? IEI: Może tam?" ?
Jaki budyń, ciasta i waluty? o_o'

(chcę mieć nadzieję, ze wątek ten to jakiś żart mikołajkowy.. czy coś... :lol: )
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: SocjoTypy PytaniaMi?

#4 Post autor: Snufkin » środa, 7 grudnia 2011, 23:48

Ja skapowałem ocb. gdzieś za trzecim czytaniem xD
Szkoda tylko, że autor zapomniał o reszcie socjotypów.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: SocjoTypy PytaniaMi?

#5 Post autor: yusti » niedziela, 18 grudnia 2011, 00:12

Domniemywam, że autor nie zapomniał.
Spoiler:
Po prostu autor silnie pragnie Se* (jak każdy LIE... pewnie wręcz bywa "rozanielony" Seozą; nie znam autora, ale znam takie zjawisko u LIErów), więc na niej się skupia. Zestawienie pytań autora dotyczy zatem par wyłącznie gammo-betowych, czyli ceniących Seozę:
  • Se-Fi i jego dual,
    Fi-Se i jego dual.
    Se-Ti i jego dual,
    Ti-Se i jego dual.
Spoiler:
Snuff, atis zna się na postawach nieSeowych, to skieruj do niej prośbę wyjaśnienia reszty typów. Nie męcz pragnącego Se, żeby na to precyzyjne działanie swoje cenne (bo ograniczone) zasoby, tj. czas i energię, marnował. - porada jak na Fi (domniemana statyka relacji) zdrowoJedynkowe (Przewodnik) przystało. :wink: 8-)
Ha! I nawet ładnie się wkomponowałam - całkowicie mimochodem - swoją postawą w teorię Autora:
ESI: Kto? Co?
LIE: Jak to?
Bo wybieram ludzi odpowiednich do danych kompetencji. Uwielbiam obserwować ludzi i ich wartościować. Automatem. Od niechcenia.
Ja zajmuję się podmiotami i zakresem działań, a LIEry zajmują się metodami/sposobami działań, wdrażaniem danych ludzi w określony proces.
LIEr słucha zamysłu ESI i tłumaczy jak go zrealizować. Ja wyławiam z pamięci osoby i ich predyspozycje (Se - obserwacje otoczenia) i dopasowuję do jego zamiarów (Ni). Po rzuceniu hasła czuję bezradność i zwątpienie, wtedy LIEr odpowiada na moje jękolenie i zdecydowanie inicjuje czyny. Tego zamartwiającemu się wiecznie niepewnemu ESI potrzeba.

A-Ja Na-To:
Nasunęło się to spontanicznie kiedy rozmawialiśmy o
-my? znaczy "KTO"?!
xD

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: SocjoTypy PytaniaMi?

#6 Post autor: yusti » niedziela, 18 grudnia 2011, 21:35

Spoiler:
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: jeśli ktoś 8-) jest musztrowany musami i powinnościami, i na postawione przez siebie - z ciekawości i pragnienia zdobycia wiedzy - pytanie o przyczynę, cel czy sposób działania dostaje słowny zjeb i z liścia w łeb, to trudno żeby nie poprzestawał na kategorii KTO CO ma robić.
Pozostałe pytania to już "pyskowanie" i bluźniercza bezczelność...
Spoiler:

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: SocjoTypy PytaniaMi?

#7 Post autor: Elkora » niedziela, 18 grudnia 2011, 22:04

Z tym ze może inny typ by się nie dostosował tak do "oczekiwań". Teraz już w zasadzie możesz robić co chcesz(jesteś dorosła nikt cie nie uderzy), a i tak jak nie jesteś w stanie czegoś uzasadnić/czegoś nie ogarniasz to mówisz porostu "skoro tak jest, tak to ktoś wymyślił, to widać musi tak być". Możesz mówić ze reakcja wyrabiana od dzieciństwa ale ja jakoś wątpię aby cala reszta typów miała zajebiste dzieciństwo.
Obrazek

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: SocjoTypy PytaniaMi?

#8 Post autor: yusti » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 07:56

Nie dostosować się? Ale nie masz możliwości wyboru!
A to, ze nie zna się czegoś przyczyny, albo nie chce się jej wyjawiać, bo to nic nie warte domysły niemające sensu [nawet NLP mówi: nie zadawaj pytania "dlaczego?" bo to cię nigdzie nie posunie do przodu; wystartuj od akceptacji zjawiska], to nic nie znaczy. [a MJ mówi, że to nieprawda, że Se kreatywne to brak wiedzy o przyczynach!] Nie zamierzam dyskutować o Bozi co Stworzyła trawnik, bo to jest strata czasu i energii, bo to niczego nie zmienia. Co za różnica kto k... stworzył trawę?! Pierdolenie. I zło, ze ktoś marnuje czas na takie nic. itd.
nie chodzi o zajebistość czy niezajebistośc
chodzi bardziej o to, że z pustego to i Salomon nie naleje, warunki nie sprzyjają, mandarynek na Grenlandii hodowała nie będziesz

Co Beduin ma wiedzieć o śniegu?! itd.
Jak się chowasz w jakiejś zapyziałej afryce i pierwszy raz widzisz białego blondyna o niebieskich oczach no to jest SZOK i tak od razu nie będziesz uwzględniać go w kategorii oczywistości jak dotychczas znana czarna skóra. w ogóle nie wiem jak rozbuchane musiałabyś mieć Ne w ego by go uważać za swojego i normalnego
Spoiler:

ODPOWIEDZ