Ta przebrzydła Gamma

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Ta przebrzydła Gamma

#91 Post autor: Ceres » piątek, 28 czerwca 2013, 20:01

Szej-Hulud pisze:
eszpe pisze: To bardziej temperament EJ niż sztuczność, one się tak gibają i jak to nazwałeś "gość sprawia wrażenie wyjątkowo zaabsorbowanego własną osobą" takie sprawiają wrażenie. Chociaż pewnie jako Fe roli też robi swoje.
To chyba takie połączenie tych dwóch elementów. Nie sądzę, aby sam tylko temperament aż tak drażniąco na mnie działał.


Dołączam do opinii - chyba (?) mój temperament tak drażniąco nie działa (chociaż cholera wie... no i zakładając, że jestem faktycznie EIE), natomiast mój szwagier zachowuje się jak ten gość na filmiku... A szwagra nie trawię i dłuższej niż 5min jego obecności nie znoszę :/


Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Ta przebrzydła Gamma

#92 Post autor: eszpe » piątek, 28 czerwca 2013, 20:10

Ceres pisze:
Szej-Hulud pisze:
eszpe pisze: To bardziej temperament EJ niż sztuczność, one się tak gibają i jak to nazwałeś "gość sprawia wrażenie wyjątkowo zaabsorbowanego własną osobą" takie sprawiają wrażenie. Chociaż pewnie jako Fe roli też robi swoje.
To chyba takie połączenie tych dwóch elementów. Nie sądzę, aby sam tylko temperament aż tak drażniąco na mnie działał.


Dołączam do opinii - chyba (?) mój temperament tak drażniąco nie działa (chociaż cholera wie... no i zakładając, że jestem faktycznie EIE), natomiast mój szwagier zachowuje się jak ten gość na filmiku... A szwagra nie trawię i dłuższej niż 5min jego obecności nie znoszę :/
EIE lubię i dobrze się dogaduje, tylko jest to krótka fascynacja i zazwyczaj szybko mnie nuży, drugą strone również nudzę albo drażnie samą obecnością. Taa się kontakt urywa. Potem znów krótko i intensywnie i z powrotem. Tak do usranej śmierci chyba będzie.

Konkretnie co do EJ to drażni mnie najbardziej jakaś nieumiejętność zrelaksowania się i ta ciągła próba zwracania na siebie uwagi, chociaż pewnie są wyjątki i bardziej spokojne egzemplarze, nie chce zbytnio generalizować.
papa ludki

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Ta przebrzydła Gamma

#93 Post autor: Ceres » piątek, 28 czerwca 2013, 20:16

eszpe pisze: EIE lubię i dobrze się dogaduje, tylko jest to krótka fascynacja i zazwyczaj szybko mnie nuży, drugą strone również nudzę albo drażnie samą obecnością. Taa się kontakt urywa. Potem znów krótko i intensywnie i z powrotem. Tak do usranej śmierci chyba będzie.

Konkretnie co do EJ to drażni mnie najbardziej jakaś nieumiejętność zrelaksowania się i ta ciągła próba zwracania na siebie uwagi, chociaż pewnie są wyjątki i bardziej spokojne egzemplarze, nie chce zbytnio generalizować.
Dobra, sprawdzimy na zlocie w praktyce :mrgreen:
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
ubiotech
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 5 lutego 2012, 10:41
Enneatyp: Dawca

Re: Ta przebrzydła Gamma

#94 Post autor: ubiotech » sobota, 29 czerwca 2013, 18:13

Hej! Właśnie zgłębiam lekturę świetnego bloga i widzę że Gamma w cale nie musi być taka 'przebrzydła' :wink: Autor bloga jest bardzo rzetelny i sprawia sympatyczne wrażenie.
Polecam poczytać o zarabianiu i oszczędzaniu tutaj Co myślisz? Warta uwagi postać prawda?

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Ta przebrzydła Gamma

#95 Post autor: Snufkin » sobota, 29 czerwca 2013, 21:08

Może i warta uwagi ale jak dla mnie to i tak nie ma sensu. W sumie to nic nie ma sensu dlatego m.in. wycofałem pieniądze z funduszy i niech mi je zeżre inflacja, jeden uj. Nie ma sensu niczego planować czy budować, wystarczy zadbać żeby się nie rozpaść za wcześnie. Za wcześnie to oczywiście rzecz względna gdyż zawsze istnieje hamulec ręczny: panie maszynisto to chyba mój przystanek i ja wysiadam.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)


Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Ta przebrzydła Gamma

#97 Post autor: Snufkin » sobota, 23 listopada 2013, 08:46

To jest popularny bloger o inicjałach M.K. aka 'mistrz', znam go od bodaj 7 lat. Sam go tu swego czasu parodiowałem. Większość jego przemyśleń jest zapożyczona. Z powodu choroby jest Noł Lajfem ale to przecież nie jest dobry argument, z wyglądu także trudno mi ocenić choć co charakterystyczne niemal na każdym zdjęciu się uśmiecha. Cenione Se, cenione Ni ale nigdy nie zaakceptuję twierdzenia jakoby był logikiem xD
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ