Ta przebrzydła Gamma

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ta przebrzydła Gamma

#61 Post autor: boogi » niedziela, 26 sierpnia 2012, 13:11

ubiotech pisze:
boogi pisze:Rozwój funkcji leżących poza blokiem świadomym? Hm... dyskusyjny temat.
Dlaczego?
Bo są poza blokiem świadomym. Może się mylę, ale trudne bądź niemożliwe wydaje mi się świadome rozwijanie czegoś leżącego w podświadomości.


"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Ta przebrzydła Gamma

#62 Post autor: bruno dievs » poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 12:33

paweu pisze:Nie ma tego wyjaśnione wprost, ale po mojemu najlepiej jest starać się wypracowywać zachowania jakie charakteryzują Twoich duali czy aktywatorów.
SuperDurson pisze:paweu juz wszystko napisal.

dualizuj sie. to wszystko czego potrzebujesz. wszystko czego szukasz. wszystko czego chcesz umiec uzywac :-)
Myślę, że to kiepska i płytka rada. Zalecałbym większą ostrożność w naśladowaniu innych ludzi. Jeśli już powielać cudze zachowania, to ludzi, którzy są w czymś na prawdę dobrzy. To, że ktoś jest czyimś dualem, to za mało.

Stawiam hipotezę, że to, co kto "ma w bloku ego" mało mówi o rzeczywistym poziomie umiejętności, więcej o tym jak dana osoba postrzega samą siebie, oraz jaki prawdopodobnie jest względny rozkład jej umiejętności - np lepiej komuś idzie "jednoznaczne wnioskowanie o działaniu podmiotów, dostarczające pewnych danych do podejmowania decyzji i działań, bezpośrednie operowanie, znajdowanie zastosowań i wykorzystywanie informacji" niż "dopasowywane do sytuacji rozważanie zależności pomiędzy stałymi cechami danych rzeczy, tworzące kontekst do podejmowania decyzji i działań, kategoryzacja względem odczuć do poszczególnych rzeczy", ale tak na prawdę to w obu przypadkach ssie...
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Ta przebrzydła Gamma

#63 Post autor: SuperDurson » środa, 29 sierpnia 2012, 17:09

Napisałem gdzieś, że masz naśladować ślepo innych?
Przeinterpretowujesz! Dla mnie dualizacja to przebywanie z dualami. Nie przebywanie i kopowanie WSZYSTKICH zachowań jednej konkretnej jednostki, ale..

Umiesz myśleć?

To wybieraj z nich to co Ci pasuje. Dokładnie to co robią dla ciebie dobrze i z tych którzy robią to dobrze..






Masz rację - predyspozycje nie determinują umiejętności. Ludzie, nawet tego samego socjotypu, są różni. A ty umiesz wyciągać wnioski. :wink:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Ta przebrzydła Gamma

#64 Post autor: bruno dievs » środa, 29 sierpnia 2012, 21:15

Nie zarzuciłem Ci, że każesz naśladować WSZYSTKICH duali. Sęk w tym, że nawet jeśli miałeś na myśli nie wszystkich, a na przykład SPORĄ CZĘŚĆ, albo OKOŁO 32,123%, to nadal się nie zgadzam.
Nie przebywanie i kopowanie WSZYSTKICH zachowań jednej konkretnej jednostki, ale..

Umiesz myśleć?

To wybieraj z nich to co Ci pasuje. Dokładnie to co robią dla ciebie dobrze i z tych którzy robią to dobrze..
rada w stylu true but useless... "gdy zastanawiasz się co zjeść, to powinieneś zjeść to co uważasz że powinieneś zjeść ...", "naśladuj tych ludzi oraz te cechy które uważasz, że powinieneś naśladować..." :D jaki jest sens dawać takie rady?
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
Sentenza
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 14 kwietnia 2012, 02:42

Re: Ta przebrzydła Gamma

#65 Post autor: Sentenza » sobota, 29 września 2012, 01:58

bruno dievs pisze:Nie zarzuciłem Ci, że każesz naśladować WSZYSTKICH duali. Sęk w tym, że nawet jeśli miałeś na myśli nie wszystkich, a na przykład SPORĄ CZĘŚĆ, albo OKOŁO 32,123%, to nadal się nie zgadzam.
Nie przebywanie i kopowanie WSZYSTKICH zachowań jednej konkretnej jednostki, ale..

Umiesz myśleć?

To wybieraj z nich to co Ci pasuje. Dokładnie to co robią dla ciebie dobrze i z tych którzy robią to dobrze..
rada w stylu true but useless... "gdy zastanawiasz się co zjeść, to powinieneś zjeść to co uważasz że powinieneś zjeść ...", "naśladuj tych ludzi oraz te cechy które uważasz, że powinieneś naśladować..." :D jaki jest sens dawać takie rady?
Taki jest sens że trzeba mieć własny punkt odniesienia, jakiś cel który sam musisz najpierw określić/odkryć a duale mogą pomóc do niego dojść - w pojedynkę będzie o wiele trudniej o ile będzie to wogóle możliwe. Albo nawet pomóc ci ten cel odkryć jeżeli jesteś gamma Ni

Umiesz myśleć - myśl - tylko nie za dużo.

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Ta przebrzydła Gamma

#66 Post autor: bruno dievs » czwartek, 4 października 2012, 00:09

Sentenza pisze:Taki jest sens że trzeba mieć własny punkt odniesienia, jakiś cel który sam musisz najpierw określić/odkryć a duale mogą pomóc do niego dojść - w pojedynkę będzie o wiele trudniej o ile będzie to wogóle możliwe. Albo nawet pomóc ci ten cel odkryć jeżeli jesteś gamma Ni

Umiesz myśleć - myśl - tylko nie za dużo.
Musiałabyś precyzyjniej wyrazić co masz na myśli mówiąc o "własnym punkcie odniesienia", bo na ten moment jestem skłonny powiedzieć, że każdy człowiek po skończeniu 2-3 roku życia ma jakiś punkt odniesienia ;] oraz umie myśleć.

Co do tego, że trzeba mieć jakiś cel ... Ja od jakiegoś czasu nie wyznaczam sobie w ogóle celów. I czuję się z tym bardzo dobrze.
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Ta przebrzydła Gamma

#67 Post autor: Snufkin » czwartek, 4 października 2012, 09:41

Trzeba odrzucić wszystkie zewnętrzne cele i poczekać gdy naturalnie pojawią się te które adresowane są bezpośrednio do nas.
Nie tyle wyznaczamy sobie 'nowe ambitne cele' co odnajdujmy w życiu swoje przeznaczenie.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Sentenza
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 14 kwietnia 2012, 02:42

Re: Ta przebrzydła Gamma

#68 Post autor: Sentenza » piątek, 5 października 2012, 09:54

bruno dievs pisze:Musiałabyś precyzyjniej wyrazić co masz na myśli mówiąc o "własnym punkcie odniesienia", bo na ten moment jestem skłonny powiedzieć, że każdy człowiek po skończeniu 2-3 roku życia ma jakiś punkt odniesienia ;] oraz umie myśleć.
A piszę z 3 letnim dzieckiem czy kimś po 20-tce?

Co do tego, że trzeba mieć jakiś cel ... Ja od jakiegoś czasu nie wyznaczam sobie w ogóle celów. I czuję się z tym bardzo dobrze.[/quote]

Takie coś kojarzy mi się z siedzeniem całe dnie i gapieniu się w ścianę no ale... może się mylę i co innego miałeś na myśli - rozwiń trochę.

PS poza tym widzę że podwazałeś bycie gammą więc jak to w końcu jest, jesteś nią czy nie?
Snufkin pisze:Trzeba odrzucić wszystkie zewnętrzne cele i poczekać gdy naturalnie pojawią się te które adresowane są bezpośrednio do nas.
Nie tyle wyznaczamy sobie 'nowe ambitne cele' co odnajdujmy w życiu swoje przeznaczenie.
O to jest ciekawe. Nie mam pojęcia jak postrzega świat Ni bazowe ale ciekawi mnie jak jesteś w stanie rozróżnić ze coś adresowane jest do Ciebie czy nie będąc logikiem i jak zdefiniowałbyś to przeznaczenie? Potrafisz je określić jakoś? Jak to w umyśle ILI wygląda?

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Ta przebrzydła Gamma

#69 Post autor: bruno dievs » piątek, 5 października 2012, 11:30

@Snufkin
Zgadzam się z Tobą, zakładając, że podobnie rozumiemy "zewnętrzne cele". Ja przez nie rozumiem cele powstałe w wyniku oczekiwań innych ludzi wobec nas, cele przyjęte bezkrytycznie za swoje bo tak robią inni, mało istotne cele odciągające uwagę od spraw ważnych, czy cele które się ma tylko dlatego, że "trzeba mieć jakieś cele", bo teraz jest moda na posiadanie celów itp... Może nie napisałbym, że trzeba je odrzucić, tylko, że warto rozważyć, no bo jakie ja mam prawo mówić ludziom co trzeba robić...

Z jednym się nie zgadzam, że trzeba czekać na odkrycie "prawdziwych celów" czy przeznaczenia. Życie jest dosyć krótkie, a czekanie na jakiś moment w życiu, który sprawi, że wszystko stanie się klarowniejsze, sensowniejsze, piękniejsze, jest dobrym sposobem, żeby przegapić wiele radości z obecnej sytuacji.
Sentenza pisze:
bruno dievs pisze:Musiałabyś precyzyjniej wyrazić co masz na myśli mówiąc o "własnym punkcie odniesienia", bo na ten moment jestem skłonny powiedzieć, że każdy człowiek po skończeniu 2-3 roku życia ma jakiś punkt odniesienia ;] oraz umie myśleć.
A piszę z 3 letnim dzieckiem czy kimś po 20-tce?
Zwracamy się do siebie z szacunkiem czy nie?
Napisałem Ci, że wyraziłeś się niejasno i ogólnikowo, a ty reagujesz argumentem ad personam - jak myślisz, jak to o Tobie świadczy?
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 00:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Kontakt:

Re: Ta przebrzydła Gamma

#70 Post autor: Paweu » sobota, 22 czerwca 2013, 14:12

ILI (prawdopodobnie) ciśnie polewę z LIErków siedzących w branży tzw. "rozwoju osobistego" :D
http://www.youtube.com/watch?v=qh4Mbhx1cBA
Podobno 1w9 LIE

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Ta przebrzydła Gamma

#71 Post autor: Snufkin » sobota, 22 czerwca 2013, 14:58

Strasznie męczące te jego parodie, jak ktoś wytrzyma z 15 minut lub dłużej to gratuluję.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 00:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Kontakt:

Re: Ta przebrzydła Gamma

#72 Post autor: Paweu » sobota, 22 czerwca 2013, 15:08

Snufciu, obejrzyj sobie "The Secret" lub inną tego typu dymiącą kupę to zrozumiesz kontekst :)
Podobno 1w9 LIE

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Ta przebrzydła Gamma

#73 Post autor: Snufkin » sobota, 22 czerwca 2013, 18:15

Świetnie rozumiem kontekst ale oglądanie tego pana jest po prostu psychofizyczną męczarnią.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Ta przebrzydła Gamma

#74 Post autor: eszpe » sobota, 22 czerwca 2013, 18:17

Gonciarz to LIE, nie potrafię oglądać tych "parodii"
papa ludki

Awatar użytkownika
Szej-Hulud
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 11:54

Re: Ta przebrzydła Gamma

#75 Post autor: Szej-Hulud » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 12:29

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=g4o8FdKm3vE[/youtube]
Ten po lewej to LIE? Bo jeśli tak, to stanowi wręcz podręcznikowy(w sensie stricte negatywnym- niestety) egzemplarz :lol:
5w4,
ENTp-Don Kichot

Ludzie, którym się spełnia życzenia, często okazują się nie całkiem mili. Czy więc powinno się im dać to, czego chcą, czy raczej to, czego potrzebują?

Beneath the rule of men entirely great
The pen is mightier than the sword.

ODPOWIEDZ