Socionika - LII (INTj)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem INTj i ten opis:

Pasuje do mnie prawie całkowicie (>90%)
25
45%
Pasuje do mnie dobrze (90%> >75%)
26
47%
Pasuje do mnie średnio lub wcale
4
7%
 
Liczba głosów: 55

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#31 Post autor: Eruantalon » niedziela, 13 stycznia 2008, 15:02

Moment - wszystkie literki maja inne, to nie sa duale? ; p

EDIT: Dpbra, juz wiem. W takim razie moja przyjaciolka najlepsza jest moim konfliktorem. To CI dopiueor cios dla teorii.


Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#32 Post autor: Wawelski » niedziela, 13 stycznia 2008, 15:30

Zwyczajnie źle typujesz :] Z wyglądu jesteś ENTj, moim super - ego, otwarty konflikt te sprawy :* A jak INTp za którego (chyba?) się podajesz, toś mój ulubiony konfliktor :D
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

KR
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:58

#33 Post autor: KR » niedziela, 13 stycznia 2008, 16:39

co jak co. Ale rzeczy przeciwne nie prowadzą do niczego dobrego. Proton i elektron dają światło przy okazji anihilacji. Ja się do przeciwieństw nie zbliżam, bo z doświadczenia wiem, że moja obiektywność mocno działa na nerwy.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#34 Post autor: yusti » niedziela, 13 stycznia 2008, 16:40

.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 października 2010, 16:39 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#35 Post autor: Wawelski » niedziela, 13 stycznia 2008, 16:57

KR pisze:co jak co. Ale rzeczy przeciwne nie prowadzą do niczego dobrego. Proton i elektron dają światło przy okazji anihilacji. Ja się do przeciwieństw nie zbliżam, bo z doświadczenia wiem, że moja obiektywność mocno działa na nerwy.
Proton i elektron też się przyciągają i tworzą atom. Robią razem coś fajnego, uzupełniają się. Dają światło ? Czyli tworzą... Myślę, że lepszym przykładem na relację konfliktu jest antymateria - dodatnie i ujemne elektrony.
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 stycznia 2008, 16:59 przez Wawelski, łącznie zmieniany 1 raz.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Autsajder
VIP
VIP
Posty: 297
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 07:27
Lokalizacja: spoza układu...

#36 Post autor: Autsajder » niedziela, 13 stycznia 2008, 16:59

Czemu nie potrafimy nawiązań z ludźmi kontaktu, trzy zdania z opisu najlepiej to pokazujące.:
INTj zachowują się w powściągliwy sposób z nieznajomymi, nigdy nie okazują pierwsi inicjatywy i zawsze utrzymują daleki dystans psychologiczny.
Masz także skłonność do tracenia kontaktów z ludźmi z którymi miałeś emocjonalną więź.
Nie mogą działać w sposób uważany przez nich za haniebny i żałosny.
Wychodzenie z inicjatywą w celu nawiązania kontaktu z drugą osoba uważam jako coś nachalnego. Działanie nachalne uważam za haniebne. Skoro coś jest haniebne to nie robię tego. Takie zamknięte koło.
5w4, LII (INTj)

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#37 Post autor: Eruantalon » niedziela, 13 stycznia 2008, 17:14

Zwyczajnie źle typujesz :] Z wyglądu jesteś ENTj, moim super - ego, otwarty konflikt te sprawy :* A jak INTp za którego (chyba?) się podajesz, toś mój ulubiony konfliktor
Z wygladu, ple, ple, ple. Taki ze mnie ekstrawertyk, jak z p*** kombinerki ; ]

BTW:

Mógłby mi ktoś wyjaśnić, jak się mają literki do sioebie w konfliktorach/dualach et c.?:>
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 stycznia 2008, 17:22 przez Eruantalon, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#38 Post autor: Wawelski » niedziela, 13 stycznia 2008, 17:16

Eruantalon pisze:
Zwyczajnie źle typujesz :] Z wyglądu jesteś ENTj, moim super - ego, otwarty konflikt te sprawy :* A jak INTp za którego (chyba?) się podajesz, toś mój ulubiony konfliktor
Z wygladu, ple, ple, ple. Taki ze mnie ekstrawertyk, jak z p*** kombinerki ; ]
Zobaczymy za kilka lat jak się bardziej rozwiniesz :lol:
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Słoniu
Posty: 231
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 20:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Wrocław

#39 Post autor: Słoniu » niedziela, 13 stycznia 2008, 17:17

to ja zaproponuje spotkanie introwertyków,
szklanka wody i węgorz
dla zelektryzowania towarzystwa....
czy mi się wydaje czy ten post tu nie pasuje ale jakoś mnie tak tchneło :lol:
ISFj/INFp/ISTp/ Trzy światy normalnie...

"Nie zawracajcie mi głowy waszymi pieprzonymi
bredniami, chcę być trzeźwy." J.R

I know how you feel. I'm just too sober to care.

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#40 Post autor: dillinger » niedziela, 13 stycznia 2008, 17:52

intro jest ekstra, lol

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#41 Post autor: yusti » niedziela, 13 stycznia 2008, 18:04

.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 października 2010, 16:43 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#42 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 13 stycznia 2008, 19:04

Mógłby mi ktoś wyjaśnić, jak się mają literki do sioebie w konfliktorach/dualach et c.?:>
Twoja funkcja sugestywna jest funkcją dominującą twojego duala, a aktywacyjna jego kreatywną.
Maslany na swojej mądrej stronie pisze:Blok Super-ID

Strefa zależności, dziecinności i sugestywności
"Nie wiem czy nie potrafię"
To co czujesz i robisz na skutek opieki innych lub braku opieki.
Osoba potrzebuje wsparcia dla tych funkcji i często "nie ma wystarczającej ilości czasu" aby przejmować się takimi problemami i rozwiązywać je samej. Poza tym osoba często nie wie, czego naprawdę chce i dlatego daje partnerowi pełną wolność w działaniach w tej materii.

Funkcja Sugestywna (5)

"Nie zauważam dopóki nie zacznie boleć", ale gdy tylko pojawiają się kłopoty osoba zaczyna być zależna od tej funkcji, chętnie podąża za radami innych ma nadzieję na ich pomoc.

Funkcja Aktywacyjna (6)

Działania osoby na tej funkcji zależą od otoczenia, kiedy ta funkcja jest "ładowana" przez innych działania osoby mogą nawet przekraczać działania innych osób, a kiedy nie jest działanie znika bez śladu.
Z wygladu, ple, ple, ple. Taki ze mnie ekstrawertyk, jak z p*** kombinerki ; ]
Mnie też tak się kiedyś zdawało 8)

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#43 Post autor: Azagal » niedziela, 13 stycznia 2008, 19:34

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 17:35 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

KR
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:58

#44 Post autor: KR » poniedziałek, 14 stycznia 2008, 18:51

Najbardziej mnie wnerwia ktoś kto jest bardzo nachalny i bezwzględnie zabiega o moją uwagę. Do tego monotematyczność na przykład u dziewczyny wygląda, a u zioma coś typowego do tego wieku....wiecie o co chodzi.......gimnazjum itd. Po za tym jak dziwnie się zachowują i bez względu na wszystko chcą się dowierca się do mojej mocno zawężonej sfery uczuciowej. Lubię jak ktoś podejdzie i wymieni się poglądami naukowymi. Ale na ziemi racjonalistów jest 6-8%. Więc na 1000 osób będzie góra 80. Nie cierpię też osób, które chcą ode mnie tylko ściągnąć, a traktują mnie jak żywą encyklopedię. Takie dwie osoby są bardzo irytujące i apsolutnie nietaktowne woobec każdego INTJ w tym mnie. Słucham muzyki, ale ciężko zrozumieć kogoś kto o jednym umie tylko mówić i do tego zabiega o uwagę prymusa, a nie normalnego człowieka. Co prawda ludzie powoli zauważają, że jest u mnie coś w środku, a nie tylko bezduszny człowiek, ale przyszło to po dużym trudzie.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#45 Post autor: yusti » wtorek, 15 stycznia 2008, 10:10

.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 października 2010, 16:46 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ