Socjonika - SLI (ISTp)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem ISTp i ten opis:

Pasuje do mnie prawie całkowicie (>90%)
7
50%
Pasuje do mnie dobrze (90%> >75%)
7
50%
Pasuje do mnie średnio lub wcale
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 14

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#16 Post autor: Zielony smok » wtorek, 24 kwietnia 2007, 17:08

Mea cupa....plus głuchy łomot piersi smoczej łapą własną walniętej...znikła mi jedna strona...już wkleiłem. Zapraszam P.T. Forumowiczkę Hydrę do lektury....


9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#17 Post autor: Hydra » wtorek, 24 kwietnia 2007, 17:14

Kobiety ISTP łatwiej wykorzystują swoje skłonności i zalety w pracy niż poza nią, Przedstawicielki płci pięknej tego rodzaju często wyrastają na pewne siebie profesjonalistki, chociaż ich zachowanie zwykle jest odbierane jako dziwaczne. Mężczyznom nie jest łatwo zaakceptować kobietę, która męską pracę wykonuje lepiej niż oni. Takim kobietom nie jest łatwo znaleźć odpowiedniego partnera i częściej niż inne typy pozostają same, przeważnie „biorą ślub ze swoją pracą",
Wygląda na to, że jestem skazana na BIURO MATRYMONIALNE MAŚLANEGO :lol:
MY NIE MóWIMY NIC

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#18 Post autor: Maślany » wtorek, 24 kwietnia 2007, 17:20

Wygląda na to, że jestem skazana na BIURO MATRYMONIALNE MAŚLANEGO
No..... może nawet jakiś rabacik się znajdzie?
Najbardziej znaną karykaturalną postacią typu ISTP jest Don Kichot
W socjonice Don Kichot to symbol ENTp
Obrazek

i co Rzemieślnicy pasuje ten opis ?
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#19 Post autor: Hydra » wtorek, 24 kwietnia 2007, 17:39

Maślany pisze:
Wygląda na to, że jestem skazana na BIURO MATRYMONIALNE MAŚLANEGO
No..... może nawet jakiś rabacik się znajdzie?
Myslę, że TAKIM sukcesem jak znalezienie mężczyzny dla kobitki ISTp mógłbyś zareklamować biuro - nie wyobrażam sobie sytuacji, w której za to płacę :lol:
Maślany pisze:
Najbardziej znaną karykaturalną postacią typu ISTP jest Don Kichot
W socjonice Don Kichot to symbol ENTp
i co Rzemieślnicy pasuje ten opis ?
Czy prawidłowa odpowiedź brzmi "NIE"? :wink:
Duzo rzeczy się zgadza, ale założę się, że masz zestawienie rozbieżności dla każdego typu Socjonika/MBTI. Pokaż coś takiego to się wypowiem.
MY NIE MóWIMY NIC

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#20 Post autor: Maślany » wtorek, 24 kwietnia 2007, 18:01

nie wyobrażam sobie sytuacji, w której za to płacę
Za znalezienie swojej drugiej połówki dzięki której będziesz mogła wieść wspaniałe życie - oczywiście będziesz musiała zapłacić :D
założę się, że masz zestawienie rozbieżności dla każdego typu Socjonika/MBTI
przegrałaś zakład
Pokaż coś takiego to się wypowiem.
to raczej ty powinnaś wiedzieć co się nie zgadza, ja jeszcze tych typów nie znam tak dobrze - ale poznamy je 8)
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#21 Post autor: Hydra » wtorek, 24 kwietnia 2007, 21:20

Skupię się na tym, co się NIE ZGADZA, bo jest tego mniej :D
Socjonika:
Preferują nieformalny lub sportowy styl ubierania się, przedkładają wygodę nad estetykę.
Na co dzień tak, na imprezy - z reguły strój przyciągający uwagę (w końcu nie przychodzę po to by być niewidzialną :D)
Cenią duchową równowagę i mogą interesować się wszystkimi rodzajami medytacji itp.
Nieprawda.
Poza własnym terytorium, ISTp mogą otwarcie ignorować ludzi, których wcześniej poznali.
Oduczyłam się tego.
Masz również rozwinięty zmysł estetyczny.
Nie wiem, co to znaczy. Nie interesuję się modą, designem, ani innymi tego typu bzdetami. Mieszkanie mam urządzone po spartańsku (ale przynajmniej mam dużo przestrzeni :D)
trzymasz się z daleka od przedsięwzięć nie przynoszących zysków.
Tu chyba chodzi o zyski w bardzo szerokim pojęciu, bo lubię ludziom wyświadczać przysługi.
Planujesz każdy szczegół zadania i przygotowujesz wszystkie potrzebne zasoby zanim rozpoczniesz działanie, często wykazując się inwencją i zmysłem praktycznym.
To jest opis planowego, metodycznego działania – ja taka nie jestem. Do największego, niemal heroicznego wysiłku organizacyjno-wykonawczego jestem zdolna tylko wtedy, gdy stoję przed plutonem egzekucyjnym :D
Posiadasz mnóstwo sceptycyzmu, który wypływa z twoich własnych doświadczeń. Przejawia się on w pesymistycznym spojrzeniu na przyszłość. Często powoduje depresje i melancholie i w efekcie prowadzi do apatii zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.
Przesada. Owszem, roztaczam straszne scenariusze, ale sama w nie nie wierzę. Zawsze mi się wydaję, że jakoś sobie poradzę (i z reguły tak jest :D)
przejawia się głównie w poczuciu harmonii, piękna i zdrowia
Życzyłabym sobie tego, zwłaszcza PIĘKNA :)
MBTI:
Ludzie typu ISTP, tak jak inni z grupy temperamentów SP, są zadowoleni wówczas, kiedy zaczną działać nie na zasadzie wcześniejszego zamiaru, ale impulsu, zupełnie ad hoc. .
Jeśli „ad hoc” oznacza reagowanie na zewnętrzne naciski.
Życie oznacza dla nich dzieło sztuki.
Nieprawda
Starają się spróbować wszystkiego tylko raz. Niezbędne działania wykonywane konsekwentnie w kierunku określonego celu nie przedstawiają dla nich żadnej wartości. Czynność nie może być podporządkowana celowi i jemu służyć. Musi posiadać urok niezależny od wyników.
I tak i nie :D Fakt, że mam w zwyczaju nie spędzać urlopu dwa razy w tym samym miejscu i najczęściej jestem jedyną osobą przy stole, która próbuje dziwnych potraw (tak na marginesie: uwielbiam smażony móżdżek :D). Ale żeby od razu „bez względu na wynik”?
ISTP są bardzo odważni.
Nie wiem czy jestem odważna, odwaga to za duże słowo – bezczelność, postawa „nic do stracenia” ale czy odwaga?
Potrafią ryzykować o wiele więcej niż inni bez względu na to, że od czasu do czasu, a nawet dość często, dostają nauczkę. Częściej też niż inne typy osobowości ruszają w bój, chociaż mają bardzo małą szansę na zwycięstwo. Najbardziej znaną karykaturalną postacią typu ISTP jest Don Kichot.
Nie sądzę bym tak często dostawała w kość, a Don Kichota zawsze uważałam za idiotę.
Wiele osób ISTP można znaleźć wśród kierowców Formuły 1, ale nie stronią też od innych sportów uważanych za ekstremalne.
No nie wiem, moje marzenie (skok ze spadochronem) to ciągle marzenie…
Narzędziem, które najbardziej oczarowało ISTP, jest broń….Trudno jest określić archetyp kobiecości w ramach tej grupy. Kobiety ISTP łatwiej wykorzystują swoje skłonności i zalety w pracy niż poza nią, Przedstawicielki płci pięknej tego rodzaju często wyrastają na pewne siebie profesjonalistki, chociaż ich zachowanie zwykle jest odbierane jako dziwaczne.
Te zdania są przerażająco prawdziwe …
Ich mocną stroną jest to, że sami potrafią się motywować, rozpocząć pracę i kontynuować ją całkowicie niezależnie.
Nieprawda. Z reguły są to zachęty zewnętrzne lub tzw. „samooszukiwanie się” – np. chcę chodzić na aerobic – kupuję karnet, chcę uczyć się j. obcego – zapisuję się na egzamin itp. itd.

I CO TY NA TO, MAŚLANY?
MY NIE MóWIMY NIC

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#22 Post autor: Maślany » wtorek, 24 kwietnia 2007, 21:38

Tak po prostu jest 8)
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#23 Post autor: Hydra » środa, 25 kwietnia 2007, 17:35

Maślany pisze:Tak po prostu jest 8)
Obrazek
Wiem o tym od urodzenia (niemal od poczęcia :wink: ). Może coś bardziej odkrywczego?

P.S. Wszystko, co powiedziałeś lub zrobiłeś może zostać wykorzystane przeciwko Tobie :lol:
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#24 Post autor: Zielony smok » środa, 25 kwietnia 2007, 19:33

Na Ciebie my dual soul przydałby się dwudyplomowiec. Psycholog - hydrolog, ale nauka jeszcze nie ostrzega związku między tymi dwoma z pozoru różnymi dyscyplinami wiedzy. Nauka wiele się jeszcze musi uczyć.... :lol:
Naprawdę jak jesteś nie wie nikt, tak to słowami Jonasza Kofty, czarował płeć piękna obecnie w balzakowym wieku imć Bogusław Metz.
Jaka byś nie była...fajno się z Toba poprzekomarzać... :wink:
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#25 Post autor: Hydra » czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:48

Zielony smok pisze:Na Ciebie my dual soul przydałby się dwudyplomowiec. Psycholog - hydrolog, ale nauka jeszcze nie ostrzega związku między tymi dwoma z pozoru różnymi dyscyplinami wiedzy. Nauka wiele się jeszcze musi uczyć.... :lol:
Naprawdę jak jesteś nie wie nikt, tak to słowami Jonasza Kofty, czarował płeć piękna obecnie w balzakowym wieku imć Bogusław Metz.
Jaka byś nie była...fajno się z Toba poprzekomarzać... :wink:
:lol:
Ależ wszyscy wiedzą jaka jestem - taka, jak w opisach ISTp z drobnymi korektami!
Konia z rzędem temu, kto wymyśli jakim jestem typem enneagramu :lol:
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26 Post autor: Nuit » czwartek, 26 kwietnia 2007, 13:02

1w9 ? ;p
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#27 Post autor: Maślany » czwartek, 26 kwietnia 2007, 15:18

3w2?
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#28 Post autor: Wawelski » czwartek, 26 kwietnia 2007, 15:35

1w9 lub 5w6

Edycja:
Obstawiałbym jednak 3w4.
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 kwietnia 2007, 17:59 przez Wawelski, łącznie zmieniany 1 raz.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#29 Post autor: Czekolada » czwartek, 26 kwietnia 2007, 15:48

Ja będę oryginalna :lol: .
8w9
...
Muahaha. Ale nie powiem, przydałaby się dla odmiany osoba z tym typem.

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#30 Post autor: Hydra » czwartek, 26 kwietnia 2007, 17:20

Jestem doprawdy mocno zdziwiona rozbieżnościami stanowisk… Szczegółowy opis, niemal na 2 strony, a takie różne opinie. Co ciekawsze, sugerujecie się tym, co myślicie, że wiecie o innych, bo żadne z Was nie pisze: „jesteś X, tak jak ja” :lol:

W tej chwili nie mam czasu na dokładniejszą analizę, ale ze względu na fakt, iż zostałam PORAŻONA typowaniem 1w9, poniżej kilka najbardziej rzucających się w oczy cytatów:
Co lubię w byciu jedynką pisze: ciężko pracuję aby uczynić swoje otoczenie lepszym miejscem
ISTp pisze: Na pewno nie są typem, który będzie pracował motywowany jedynie entuzjazmem.
Co lubię w byciu jedynką pisze: mam wysokie wymagania wobec siebie i wysokie poczucie etyki. Nie uznaję w tej sprawie żadnych kompromisów
ISTp pisze: ISTp mają własne przekonania, którymi się kierują, nawet gdy różnią się one od powszechnie uznawanych norm i zasad moralnych.
I najlepsze:
Co lubię w byciu jedynką pisze: starając się jak najlepiej, daję dobry przykład innym jak postępować
ISTp pisze: w młodości mogą nawet popaść w konflikt z prawem
:lol: :lol: :lol:

P.S. Chciałabym podkreślić, że sama nie wiem jakim jestem typem, więc stąd to pytanie.
MY NIE MóWIMY NIC

ODPOWIEDZ