Nin a socjo

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Nin a socjo

#91 Post autor: Elkora » niedziela, 29 października 2017, 21:21

nie lubisz mieć pieniążków grin?

chciałabym żeby nin mnie zbiła :oops:


Obrazek

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#92 Post autor: toner » poniedziałek, 30 października 2017, 19:40

Nin to ESE

Bez urazy.
5w4 LII

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Nin a socjo

#93 Post autor: Eol » poniedziałek, 30 października 2017, 21:35

też tak myślałem na początku ale to jednak IEE :P
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Nin a socjo

#94 Post autor: Irranea » wtorek, 31 października 2017, 00:23

Eol pisze:też tak myślałem na początku ale to jednak IEE :P
Też tak myślałam na początku, ale jednak bije Fi po pupie.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#95 Post autor: Ninque » wtorek, 31 października 2017, 00:41

Powiedzialabym ze mrr lubisz to!

Ale chyba nie.. :(
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Nin a socjo

#96 Post autor: Sayna » wtorek, 31 października 2017, 09:08

Z opisów wychodzi, że jesteś IEE jak w mordę strzelił :D

P.S. dobry pomysł na typowanie, chyba zrobię podobnie z IEI i EII i zobaczę, gdzie będzie więcej na zielono :P

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#97 Post autor: Ninque » wtorek, 31 października 2017, 09:28

haha no niby tak ale! opisy to w sumie tylko opisy.. więc chyba najlepiej byłoby się zastanowić po prostu w jaki sposób przetwarza się informacje. Ale to jest dosyć trudno wychwyćić :<
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Nin a socjo

#98 Post autor: Sayna » wtorek, 31 października 2017, 10:16

Jakoś nie umiem sobie wyobrazić 9 SEE. Jak u 9 miałoby się przejawiać Se programowe? :D Jesteś może 9w8, ale to jednak jest tylko skrzydło. To nadal jest Dziewiątka. IEE ma tu więcej sensu. A kto jest zdania, że jesteś SEE i jakie mają na to argumenty?

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#99 Post autor: Ninque » wtorek, 31 października 2017, 14:50

Temat jest dosyć stary, i chyba nie ma sensu go drążyć, przynajmniej mi się już nie chce xDD ale wtedy chyba to dosyć przeżywałam. Wydaje mi się że może być 9 SEE jesli Se rozumiemy jako sposób przetwarzania informacji a nie jako sposób interakcji z otoczeniem.

Więc też skoro osoby typujace mnie na SEE wciągu tych chyba dwóch lat jeszcze się nie wypowiedziały to można uznać tę argumentację za wymarłą xD
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#100 Post autor: toner » środa, 1 listopada 2017, 10:18

Wszyscy się zawsze bronią przed tym ese bo to shame ale moim zdaniem nie patrzycie całościowo. Mocne Fi wcale nie oznacza IEE, zwłaszcza jeżeli daje się wybór między dwoma typami. Ja akurat po spotkaniu z Nin odniosłem wrażenie o mocnym Fe. Moim zdaniem Nin powinnaś się też kierować typami osób z którymi lubisz przebywać albo konfliktorami. Zresztą to stary temat socjoniczny jak najlepiej typować, moje jest takie żeby patrzeć w pierwszej kolejności na konfliktorów.
5w4 LII

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Nin a socjo

#101 Post autor: Sayna » środa, 1 listopada 2017, 18:09

Łatwo uznać ILI za swojego konfliktora. W ten sposób lepiej się nie typować, bo inaczej większość ludzi wytypuje się na ESE. Ja myślę, że skoro nikt nie podał żadnych argumentów, że Ninque jest SEE, a z opisów wynika bardziej IEE, to Ninque jest IEE :what:

Jak sobie wyobrażacie 9 SEE? Bo ja nie wiem. Ktoś dominujący i wpływowy, potrafiący wywierać nacisk na ludzi i podporządkowujący sobie otoczenie, a jednocześnie unikający bezpośredniej konfrontacji jak to robią 9 w swoich mechanizmach obronnych. Brzmi trochę jak szara eminencja i manipulator. Opis SEE jest okropny i gamma mocno się różni od delty.

Gamma tak widzi deltę
Delta: Uważają ich za uprzejmych, kreatywnych i posiadających dobre intencje. Przeszkadza im zbytnie zorientowanie Delty na teraźniejszość i brak długofalowych ambicji. Uważają również, że przedstawiciele Delty są zbyt skłonni do witania z otwartymi ramionami i przebaczania ludziom, którzy według Gammy na to nie zasługują.
Delta tak widzi gammę
Gamma: Postrzegają ich jako ludzi z napędem, solidnych zarówno w osobistych i biznesowych relacjach, ale nie wystarczająco wyrozumiałych dla ludzi, którzy chcą iść przez życie swoją własną ścieżką. Czasami wydają się zbyt wymagający i nieco mściwi oraz złośliwi, co utrudnia im akceptowanie i przebaczanie.
A Ninque jest uważana za osobę przyjazną, za to właśnie tylko gamma i to też nie cała za nią nie przepada. Ja bym odrzuciła SEE u Ninque. Już ESE bliżej niż SEE, ale na pewno nie typować sposobem na konfliktora.

Może jakby Ninque się chciało zrobić jeszcze opis ESE i pokolorować tak jak opisy IEE i SEE :what:

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Nin a socjo

#102 Post autor: sjofh_ystad » środa, 1 listopada 2017, 19:36

Sayna pisze:Łatwo uznać ILI za swojego konfliktora. W ten sposób lepiej się nie typować, bo inaczej większość ludzi wytypuje się na ESE.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
<3

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#103 Post autor: toner » wtorek, 7 listopada 2017, 20:14

Powiem szczerze że nie wiem jednak.
5w4 LII

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#104 Post autor: Ninque » wtorek, 7 listopada 2017, 22:58

toner pisze:Powiem szczerze że nie wiem jednak.
xD
 ! Wiadomość z: lasuch
już wystarczy takich postów, bo będą kary
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Nin a socjo

#105 Post autor: toner » niedziela, 12 listopada 2017, 21:15

Już przemyślałem. Krypto ILI.
5w4 LII

ODPOWIEDZ