Ne

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Ne

#16 Post autor: Osteoporoza » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 20:38

Pamiętajmy o polularności 50 twarzy szarości
Wszystkie te znajome, które niejednokrotnie robiły wrażenie cnotliwych używając tych wielkich słów o miłości potem rajcowały się opowiaściami o dominacji i bólu xd


6w5

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Ne

#17 Post autor: Agon » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 20:44

Osteoporoza pisze:Wszystkie te znajome, które niejednokrotnie robiły wrażenie cnotliwych używając tych wielkich słów o miłości potem rajcowały się opowiaściami o dominacji i bólu xd
To głównie EIE, IEI, LIE i ILI. Po reakcji na 50 Buziek Szarego, można wyciągać pewne wnioski co do socjotypu takiej dziewczyny ^^

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Ne

#18 Post autor: Irranea » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 20:45

Osteoporoza pisze:Znamy chyba postawy erotyczne, co? xd
Od kiedy postawy erotyczne dotyczą preferencji w łóżku? :shock:

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Ne

#19 Post autor: Osteoporoza » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 20:46

To zależy co się kryje za słowem "preferencje" w Twoim mniemaniu, bo wprowadziłaś nam te pojęcie, ale mają wpływ na zachowania w podrywie jak i w łóżku, jest w teorii podane wprost, nie wiem po co udajesz, że nie wiesz :P
6w5

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Ne

#20 Post autor: Irranea » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 20:52

W podrywie, jak i w zachowaniach międzyludzkich, ale w łóżku? Serio? Nie wiem od kiedy i nie wiem, gdzie to wyczytałeś. Poproszę więc o źródło, gdzie napisane jest, że postawy erotyczne dotyczą zachowań łóżkowych. I mówię tu o podstawowych czterech postawach.

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Ne

#21 Post autor: Osteoporoza » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 20:57

Jest w opisach postaw erotycznych w każdym socjotypie na wikisocionie.

Zresztą biorąc przykłady z działania agresywnych na starej stronie socjo

- romantyczna interakcja bardziej jest związana z „ostrością” niż z czułością
- potrzebuje mieć w pewnym sensie przewagę, ale ma to wartość jedynie gdy partner jest zdolny się przeciwstawić
- związek może wyglądać jak pewna gra sił, która dla innych może wydawać się okrutna

To tylko niedosłowność, chodzi też o łóżko, stąd takowe opisy w wikisocionie. Nie bądźmy śmieszni Irka xd
6w5

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Ne

#22 Post autor: Irranea » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 21:07

Dalej widzę tu relację w związku (romantyczna) i relacje międzyludzką, a nie zachowania w łóżku. Czekam na dalsze cytaty z wyczerpującym opisem "zachowania łóżkowe". Wg Twojego rozumowanie istnieją tylko 4 zachowania w łóżku? Każdy Se, Ne, Ni, Si egowiec zachowuje się w dokładnie taki sam w łóżku, ma tendencje do tego samego? Widać z tego, każdy Se + Ni uprawia w łóżku bdsm. A Si + Ne mają udany seks tantryczny. No, to jest dopiero śmieszne. :lol:

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Ne

#23 Post autor: Osteoporoza » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 21:25

Nie projektuj, to nie moje uproszczenia :P Relacja romantyczna mieści w sobie sferę łóżkową. Powiedz mi jak dwie osoby które zabawiają się w przeciąganie liny i rywalizację we flircie na każdym poziomie nagle zupełnie zmieniają swoje zachowania w łóżku. Łózko jest tylko przedłużeniem całej gry, to na początku gry pokazujesz jakimi kartami grasz. Myślę, że inni się zgodzą.
6w5

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Ne

#24 Post autor: duplo » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 22:04

Osteoporoza pisze:Myślę, że inni się zgodzą.
Nie.
U mnie wszystko zależało od zgrania i indywidualnych preferencji, ale z pewnością nie mogę powiedzieć, że w łóżku przeważały zachowania opisane w postawie agresywnej. Każdy kochanek ma inne ograniczenia, inną fantazję i tworzy inny klimat, i w zależności od tego powstają indywidualne preferencje, które odnoszą się tylko do tej jednej osoby (bo z inną osobą można mieć już skrajnie inne). Czasem różnorodność nie jest nawet kwestią osoby, ale również nastroju i tego, na co ma się akurat w tej chwili ochotę.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ne

#25 Post autor: Cotta » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 22:06

duplo pisze:
Osteoporoza pisze:Myślę, że inni się zgodzą.
Nie.
U mnie wszystko zależało od zgrania i indywidualnych preferencji, ale z pewnością nie mogę powiedzieć, że w łóżku przeważały zachowania opisane w postawie agresywnej. Każdy kochanek ma inne ograniczenia, inną fantazję i tworzy inny klimat, i w zależności od tego powstają indywidualne preferencje, które odnoszą się tylko do tej jednej osoby (bo z inną osobą można mieć już skrajnie inne).
To co powyżej + bieżący nastrój (bo nawet z tą samą osobą też nie zawsze się tak samo uprawia seks - a przynajmniej ja sobie nie wyobrażam, żeby tak było).
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Ne

#26 Post autor: Irranea » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 22:20

Osteoporoza pisze:Myślę, że inni się zgodzą.
duplo pisze:Nie.
Cotta pisze: To co powyżej + bieżący nastrój
Och cóż za niespodzianka.

Będę wdzięczna,Osti, jeśli nie będziesz zaczynać z personalnymi uwagami, typu nie projektuj. Niczego nie projektuję. Rozmawiam, staram się czegoś dowiedzieć i podzielić swoim zdaniem.

Dla mnie relacja erotyczna nie mieści w sobie strefy łóżkowej, tj. zachowań seksualnych i tego co się lubi w łóżku. Wystarczająco dużo widzę po sobie.

A ponieważ to temat o Ne, to możesz mi powiedzieć swoimi słowami co Ne-ego lubi w łóżku? Skoro się upierasz, że postawa erotyczna dotyczy seksu. W jaki sposób lubi uprawiać seks, jakie preferuje miejsca (domowe zacisze, może tylko łóżko, a prysznic już odpada? a może gdzieś na zewnątrz?). W końcu każde Ne-ego lubi to samo w łóżku (no bo postawa erotyczna przeeeeecieeeż).
W ogóle czy można to określić, co lubi Ne-ego w łóżku, czy jakikolwiek inny socjotyp? Nie, nie można. Każdy człowiek ma swoje własne zachowania seksualne, preferencje* niezależne od tego jaki ma metabolizm informacyjny, a zależne od wielu innych czynników, nie mających nic wspólnego z socjoniką.

* jak nie znasz znaczenia słowa 'preferować", to polecam słownik języka polskiego: 'przedkładanie czegoś nad coś innego'

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Ne

#27 Post autor: Osteoporoza » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 22:24

duplo pisze:
Osteoporoza pisze:Myślę, że inni się zgodzą.
Nie.
U mnie wszystko zależało od zgrania i indywidualnych preferencji, ale z pewnością nie mogę powiedzieć, że w łóżku przeważały zachowania opisane w postawie agresywnej. Każdy kochanek ma inne ograniczenia, inną fantazję i tworzy inny klimat, i w zależności od tego powstają indywidualne preferencje, które odnoszą się tylko do tej jednej osoby (bo z inną osobą można mieć już skrajnie inne). Czasem różnorodność nie jest nawet kwestią osoby, ale również nastroju i tego, na co ma się akurat w tej chwili ochotę.
To w żaden sposób nie neguje tego co powiedziałem.

@Irka, nie skorzystam z takiej propozycji - to nazbyt wiele szczegółów.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 22:25 przez Osteoporoza, łącznie zmieniany 1 raz.
6w5

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Ne

#28 Post autor: Agon » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 22:24

Z tego co zauważyłem w relacji Ne/Si liczy się równorzędność partnerów. Ne-egowiec zabawia, Si-egowiec dba o komfort i ciepełko.
Ni/Se to bardziej coś na zasadzie rywalizacji, gdzie Se-egowiec stara się zdominować, a Ni-egowiec nie ulec.

W liceum znałem parę dualną chłopak ILE i dziewczyna SEI. Jeszcze przed pójściem do liceum ten ILE był z nią i była to jego pierwsza dziewczyna, nie wiem jak z tą SEI, bo ją słabiej znałem. Ich związek przetrwał lata i do dziś są razem. Ich relacja wyglądała właśnie tak, jak to jest opisane w socjonice. Snufkin ma trochę racji z tym, że postawa infantylna polega na śmieszkowaniu, ale to nie oznacza bagatelizowania relacji i wiążącego dwie osoby uczucia. Alfa po prostu nie lubi brać na poważnie tej romantycznej otoczki, albo nie chce wyjść na takich co to biorą na serio, więc zawsze jakaś prześmiewczość w tym jest. Może to dla niektórych wyglądać jak wstydzenie się uczuć.
ILE był w MBTI typowym ENTP. Z testu na enneatyp wyszło mu 2w3, albo 3w2. Nie pamiętam, bo to dawno było.

Kolejna relacja dualna, którą zaobserwowałem to dziewczyna IEI i chłopak SLE. Nie byli parą, ale uprawiali seks. Ta IEI mi się zwierzała z tego (nie do końca normalna była :roll: ) i wyglądało to właśnie jak jakieś BDSM. Tyle, że to nie było typowe BDSM, bo SLE nie był dość szalony na coś takiego. Ale podobno nazywał ją podczas stosunku swoją suką, a ją to rajcowało. IEI zwierzała mi się też, że chciałaby być przez niego związana podczas seksu. Czytała wszystkie części 50 Twarzy Greya.
Relacja między nimi polegała też na tym, że SLE wyśmiewał się z IEI. To wyglądało nieco jak poniżanie. IEI zachowywała się jakby miała do niego ambiwalentny stosunek. IEI próbowała się słownie bronić, ale było to słabe w jej wykonaniu (niby intuicja, a z wyobraźnią w ripostowaniu niewiele ma wspólnego), jak SLE jej pojechał, to odpowiadała coś w stylu "a ty też". Jej odzywki były niezbyt lotne intelektualnie i wiadomo było kto dominował. SLE był też sporej postury i starszy od niej. Myślałem, że ćwiczy na siłce, ale całymi dniami grał w gry na kompie, więc to bardziej genetyka.
IEI rozwiązywała 2 różne testy MBTI, w obu wyszło jej INFJ oraz test na enneatyp i wyszło jej 5w4. Z opisem 5w4 i INFJ całkowicie się zgadzała. SLE to albo 8w9, albo 9w8, typowy sensoryczny męski tur. Bardziej obstawiałbym 9w8, ale mało w nim uległości i delikatności typowej 9kom.

Może Osti nie ma racji, ale tu akurat stereotyp o BDSM Ni/Se się sprawdził xD

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Ne

#29 Post autor: Osteoporoza » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 22:28

No ale ja wiem z doświadczeń swoich i innych, że to się pokrywa, oczywiście o ile trafi się para w tej samej dynamice, bo przecież nie musi.
6w5

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Ne

#30 Post autor: Agon » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 22:31

W sumie socjonika sporo by straciła, gdyby się nie pokrywało. Skoro jest napisane postawy erotyczne, a nie jakieś romantyczne, to wydawałoby się, że powinno chodzić o łóżko.

ODPOWIEDZ