Socjonika - EIE (ENFj)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem ENFj i ten opis:

pasuje do mnie prawie całkowicie (90% - 100%):
12
71%
pasuje do mnie dobrze (75% - 89%):
4
24%
pasuje do mnie średnio lub wcale (0 - 74%):
1
6%
 
Liczba głosów: 17

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Socjonika - EIE (ENFj)

#46 Post autor: atis » niedziela, 25 kwietnia 2010, 10:21

chyba nigdy nie potrzebowałam w zadnej sytuacji zyciowej takiego okreslania i nie mam pojecia jak sie do tego odniesc. no ok, czasem w pracy, ale tam jednak zadania są mi chocby w minimalnym stopniu znane - czas typuje zawsze ze lekką górką i to by bylo na tyle.
przedsiebiorczosc i pewnosc siebie SEE byly podkreslane w opisach, a poniewaz tak strasznie wmawiacie mi ten, swoja droga, chyba najbardziej odlegly mi z ekstrawertycznych typ, przeczytałam wszystko o jego fragmentach i co?
nadal uwazam ze oprocz paru niemal losowo wybranych stwierdzen nic sie nie zgadza. zapytałam bliskich mi osob i spojrzaly na mnie jak na idiotkę, bo to 'nie jestem ja'.
a ponaddto kolejny raz stwierdzilam ze socjonika to jeden wielki smietnik i poczekam az siostra skonczy psychologie i nauczy sie jakis sensowniejszych typologii, bo ta jest beznadziejna :roll:


xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: Socjonika - EIE (ENFj)

#47 Post autor: NoMatter » niedziela, 25 kwietnia 2010, 11:29

SEE nie przedsiębiorczy. Mało tego ma często problemy z zauważeniem co dla niego jest korzystne, i może nic nie robić jeśli nie wie że jego praca nie przyniesie mu zysków w przyszłości.

Wyglądasz na SEE.
a ponaddto kolejny raz stwierdzilam ze socjonika to jeden wielki smietnik i poczekam az siostra skonczy psychologie i nauczy sie jakis sensowniejszych typologii, bo ta jest beznadziejna
Śmietnik bo? Bo ktoś źle napisał opis tak bo można go interpretować na wiele sposobów? Bo jest mało danych po polsku? Genialne powody.
zapytałam bliskich mi osob i spojrzaly na mnie jak na idiotkę, bo to 'nie jestem ja'.
Ten opis jest beznadziejny. Wiele SEE nie chce się z nim zgodzić (choć czasem świadomie zaprzeczają, nie chcąc przyznać się do wad ;))

http://www.forum.socjonika.pl/viewtopic.php?f=6&t=1774 Ten podobno jest całkiem trafny.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - EIE (ENFj)

#48 Post autor: Snufkin » niedziela, 25 kwietnia 2010, 11:33

.
Ostatnio zmieniony piątek, 9 lipca 2010, 19:26 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: Socjonika - EIE (ENFj)

#49 Post autor: NoMatter » niedziela, 25 kwietnia 2010, 11:43

Zastanawiałem się przez chwilę nad SLE ale jednak mi nie pasuje.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: Socjonika - EIE (ENFj)

#50 Post autor: Aleksandrowa » niedziela, 25 kwietnia 2010, 11:46

Absynt pisze:
http://i63.photobucket.com/albums/h123/ ... 3-1811.jpg przypominasz mi Aleksandrową i wiele innych koleżanek SEE po prostu.
A w czym Ci ja przypominam atis ? :shock:

Co ktos widzi SEE na obu forach, to 'podobne do Aleksandrowej'. Co ja jestem jakas ikona typu :P?
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - EIE (ENFj)

#51 Post autor: Snufkin » niedziela, 25 kwietnia 2010, 11:57

.
Ostatnio zmieniony piątek, 9 lipca 2010, 19:27 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Socjonika - EIE (ENFj)

#52 Post autor: Piotr » niedziela, 25 kwietnia 2010, 12:07

Atis, może spróbuj, jeśli tego jeszcze nie robiłaś, wybrać elementy [informacyjne], które cenisz: http://socjonika.pl/forum/viewtopic.php?f=16&t=657 - artykuł z opisami tego jak przekłada się cenienie na rzeczywistość.

Najlepiej gdybyś nie sugerowała się znajomością el. cenionych przez socjotyp, o jaki się podejrzewasz.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Socjonika - EIE (ENFj)

#53 Post autor: atis » niedziela, 25 kwietnia 2010, 12:39

i wlasnie dlatego nie podoba mi sie socjonika, bo poszczegolne opisy maja sie do siebie nijak, a gdy czytam to z podanego wyżej linka to mam wrazenie ze pisza o calkiem innym typie niz na socjonika.pl :roll:
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: Socjonika - EIE (ENFj)

#54 Post autor: NoMatter » niedziela, 25 kwietnia 2010, 12:55

i wlasnie dlatego nie podoba mi sie socjonika, bo poszczegolne opisy maja sie do siebie nijak, a gdy czytam to z podanego wyżej linka to mam wrazenie ze pisza o calkiem innym typie niz na socjonika.pl
Te 'pierwsze' opisy z socjonika.pl mają zniknąć bo są w dużej części beznadziejne. Nie podoba Ci się socjonika, bo jakiś człowiek nie umiał zrobić dobrego opisu, a że jakoś tak wyszło i ten był najłatwiej i najwcześniej dostępny, to znalazł się na pierwszym miejscu na liście opisów... :???:
ten opis moze nieco bardziej do mnie pasuje. ale pasuje tylko do momentów, kiedy mam swietny nastroj i zasadniczo wszystko mi sie uklada, a ja jestem w takim, zazwyczaj utrzymujacym sie pare tygodniu roztrzepańczo-olewczo-artystyczno-optymistycznym stanie - wtedy moze i tak sie zachowuję.
Bo ten opis zarysowuje ogół osobowości. Nie interesują go patologie.
Spoiler:
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Socjonika - EIE (ENFj)

#55 Post autor: Absynt » niedziela, 25 kwietnia 2010, 17:00

Aleksandrowa pisze:Co ja jestem jakas ikona typu :P?
Lepiej Ty niż Jola Rutowicz ;].
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
valerie
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:28
Enneatyp: Dawca

Re: Socjonika - EIE (ENFj)

#56 Post autor: valerie » niedziela, 29 sierpnia 2010, 22:18

ENFj szanują hierarchię odnoszącą się do ludzi. Jeśli osoba jest na niższej pozycji, ich stosunek do niej może być oziębły i pozbawiony szacunku. Wobec osób wyżej postawionych zachowują się skromnie i z taktem. Wierzą w koncepcję lidera i przywództwa.
No to mi tak trochę nie pasuje... To znaczy: zależy jak to rozumieć. Bo niektórym osobom postawionym wyżej ode mnie nie jestem i nigdy nie będę posłuszna. Ale tak z drugiej strony, chyba ciężej mi odmówić komuś postawionemu wyżej ode mnie, niż komuś o równym statusie... Jeśli się tak głębiej zastanowić, to nawet się mogę zgodzić.
Ubrania ENFj zazwyczaj są źle dobrane.
No wypraszam sobie! :evil:
Zaniedbujesz zdrowie.
Pół na pół. No nie wiem, czy zaniedbuję w takim sensie, że się nim w ogóle nie przejmuję. Chociaż... ostatnio i może tak. Bo kiedyś to bardziej tak było, że właśnie nadmiernie się przejmowałam i brałam mnóstwo lekarstw, w tym 90% niepotrzebnych...
W relacjach bywają pasożytniczy i wścibscy ze swoimi opiniami i komentarzami. Podczas konwersacji potrafią być szczerzy do bólu, niektóre opinie trudno im zachować dla siebie.
No i nie wiem. Na początku to budzi mój sprzeciw, ale ja się tak zastanowię... Zależy. Zależy od tego z kim rozmawiam.

A pod resztą mogę się podpisać bez żadnych wątpliwości.
2 sx/so
EIE
"W świecie szaleńców ludzie chorzy są zdrowymi." - Philip K. Dick

Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

Re: Socjonika - EIE (ENFj)

#57 Post autor: chupser » piątek, 3 września 2010, 23:25

tak z ciekawości jeżeli można się spytać na jakiej podstawie się wytypowałaś?

Awatar użytkownika
valerie
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 19:28
Enneatyp: Dawca

Re: Socjonika - EIE (ENFj)

#58 Post autor: valerie » sobota, 4 września 2010, 15:43

Poczytałam trochę na socjonika.pl i na innych stronach o tych funkcjach i ich działaniu w różnych blokach, wypisałam sobie możliwe typy i tak wykluczałam po kolei, na podstawie różnych opisów i zostało EIE...
2 sx/so
EIE
"W świecie szaleńców ludzie chorzy są zdrowymi." - Philip K. Dick

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

Re: Socjonika - EIE (ENFj)

#59 Post autor: Matea » poniedziałek, 27 września 2010, 15:39

ENFj szanują hierarchię odnoszącą się do ludzi. Jeśli osoba jest na niższej pozycji, ich stosunek do niej może być oziębły i pozbawiony szacunku. Wobec osób wyżej postawionych zachowują się skromnie i z taktem. Wierzą w koncepcję lidera i przywództwa.
Z tym się w ogóle nie zgodzę. I nawet mi to stwierdzenie do reszty charakterystyki typu nie pasuje, bo jeśli "mentor" patrzy na wszystko w sposób globalny, interesują go związku międzyludzkie, a zwłaszcza rozwiązywanie problemów z nich wynikających to nigdy, ale to nigdy nie klasyfikował by ludzi w taki sposób. Dla mnie to akurat stwierdzenie jest błędne i radziłabym się na nim zastanowić.
W relacjach bywają pasożytniczy i wścibscy ze swoimi opiniami i komentarzami. Podczas konwersacji potrafią być szczerzy do bólu, niektóre opinie trudno im zachować dla siebie.
A to już cala ja. Nie ważne z kim rozmawiam, nie ważne jakie relacje mnie z tą osobą łączą - zawsze jestem szczera do bólu. Chowając swoje opinie i odczucia czuję się z tym po prostu ŹLE.
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

ODPOWIEDZ