Socjonika - Typowanie

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#241 Post autor: Wawelski » sobota, 16 maja 2009, 11:27

kamilri pisze:Generalnie chodzi o to że funkcja demonstracyjna służy do demonstracji o ile to funkcja kreatywna jest od demonstracyjnej lepsza...
Czy lepsza to nie wiem, ale często daje więcej przyjemności.
kamilri pisze:Mnie się nie podoba ani jedno ani drugie przy normalnym znaczeniu... Ale chyba gardzę łatwiej nadać niepoważne brzmienie...
Dla mnie gardzenie ma znaczenie negatywne i emocjonalne. Trudno mi idzie trawienie tych słów, ale przyzwyczaiłem się do nich. Gardzę pogardą :D Żal.pl ma dla mnie zabarwienie żartobliwe.


„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#242 Post autor: kamilri » sobota, 16 maja 2009, 12:01

Wawelski pisze:Dla mnie gardzenie ma znaczenie negatywne i emocjonalne. Trudno mi idzie trawienie tych słów, ale przyzwyczaiłem się do nich. Gardzę pogardą :D Żal.pl ma dla mnie zabarwienie żartobliwe.
Dla mnie gardzenie jest czymś wystarczająco abstrakcyjnym że nie miał bym oporów przed niepoważnym jego użyciem... To drugie ma już chyba od razu nie do końca poważne przesłanie, więc nie da się wyzbyć negatywnego wartościowania przez potraktowanie go niepoważnie...

Innymi słowy "gardzę pogardą" jest mniej dla mnie negatywne niż "żal.pl" :D...
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#243 Post autor: Wawelski » sobota, 16 maja 2009, 12:12

Gardzę pogardą jest żartem i grą słów, jest swego rodzaju odbiciem piłeczki :D Żal.pl służy np. wyśmianiu , że ktoś jest żalowy lub jest to nieagresywne zwrócenie uwagi na problem, a pogarda służy wg mnie wartościowaniu i wprowadzaniu jakiejś formy hierarchi opartej na złu lub nienawiści :D Odbieram to jako toksyczny język. Ludzie czasem żartują z tą pogardą, ale dla mnie to ciężko zjadliwe jest, jednym słowem żal.pl :D
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#244 Post autor: kamilri » sobota, 16 maja 2009, 13:55

Wawelski pisze:Gardzę pogardą jest żartem i grą słów, jest swego rodzaju odbiciem piłeczki :D Żal.pl służy np. wyśmianiu , że ktoś jest żalowy lub jest to nieagresywne zwrócenie uwagi na problem, a pogarda służy wg mnie wartościowaniu i wprowadzaniu jakiejś formy hierarchi opartej na złu lub nienawiści :D Odbieram to jako toksyczny język. Ludzie czasem żartują z tą pogardą, ale dla mnie to ciężko zjadliwe jest, jednym słowem żal.pl :D
Ok, to inaczej...

W ogóle nie odpowiada mi ani "np. wyśmianie" ani "wartościowanie i wprowadzanie jakiejś formy hierarchii opartej na źle lub nienawiści"...

Ale słowo pogarda można chociaż wykorzystać np. do "żartu i gry słów", o co z tym drugim ciężej :D...

Po za tym "gardzę pogardą" też jest wyrażeniem swojej do niej niechęci ("zwrócenie uwagi na problem"), ale o wiele mniej negatywnym niż napisanie o pogardzie "żal.pl"... Bo najpierw się rzuca w oczy gra słów...
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#245 Post autor: SuperDurson » sobota, 16 maja 2009, 15:02

"Gardzę" - "mam swoje sposoby, tych nie używam"
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

pacanoid
Posty: 378
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 08:46

#246 Post autor: pacanoid » sobota, 16 maja 2009, 17:01

Wawelski pisze:A kto Ci Absynt powiedział, że OR i p_a to alfa :D

Ty na pewno wiesz lepiej. Oświeć nas.

(Oczywiście to, że co tydzień zmieniasz swój własny typ ani trochę nie odbiera ci kompetencji. PS. Widzę że dzisiaj jesteś introwertykiem ;d)
5

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#247 Post autor: Wawelski » niedziela, 17 maja 2009, 21:39

paranoid_android pisze:
Wawelski pisze:A kto Ci Absynt powiedział, że OR i p_a to alfa :D

Ty na pewno wiesz lepiej. Oświeć nas.

(Oczywiście to, że co tydzień zmieniasz swój własny typ ani trochę nie odbiera ci kompetencji. PS. Widzę że dzisiaj jesteś introwertykiem ;d)
Chcesz się bawić lego ? ;d
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

ODPOWIEDZ