Jak przyciągnąć uwagę SLE?

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Stormx
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 21:19
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#16 Post autor: Stormx » niedziela, 9 października 2016, 12:44

sjofh_ystad pisze:Nie słuchaj Snufa w tym przypadku. INTJ może też być LII (i często jest to bardziej Ni-owe LII).

Aha i widzę że za dużo myślisz o tej relacji socjonicznej, jak i o tej relacji w ogóle - jedno i drugie rzuci Ci się na mózg, gwarantuję. Polecam spokój. Ale samej relacji nie skreślaj, na pewno nie tylko dlatego, że śp. Auszra Jakaśtam i inny Gulenko twierdzą, że to nie ma sensu.
Być może. W zasadzie na obecną chwilę trochę niepokoi mnie, że ta relacja nie jest najlepsza, jednak z drugiej strony, gdyby się okazało, że to np. mój dual, zastanawiałabym się, dlaczego nic nie rusza do przodu.


5w6

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#17 Post autor: Agon » niedziela, 9 października 2016, 22:53

Stormx pisze:gdyby się okazało, że to np. mój dual, zastanawiałabym się, dlaczego nic nie rusza do przodu
To, że ktoś jest dualem, nie oznacza że automatycznie dąży do związku

SLE jako Se-egowiec powinien dawać dość jasne sygnały czego chce. A z drugiej strony może nie dawać żadnych sygnałów, by nie wyjść na zakochanego, a więc w jakiś sposób zależnego - fani mangi i anime nazywają taką postawę "tsundere". Na dwoje babka wróżyła. W zasadzie to na troje, bo jest i trzecia opcja tzn. rzeczywiście mu nie zależy. Nie wiem jak wyglądasz, kim jesteś, ale taka opcja też może być. Trzeba zakładać każdą możliwość.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#18 Post autor: Kapar » poniedziałek, 10 października 2016, 08:30

To może ja jako SLE się wypowiem choć na socjo się znam, albo nie udaje, że się znam jak niektórzy :)
Byłem w blizszej relacji z kimś kto był jak twój typ z opisu ale nie wiem jaki miała konkretnie typ. Podobieństwo pozwala mi powiedzieć, że ten związek to była kompletna strata czasu pomimo wspólnych zainteresowań, głównie dlatego że druga osoba nie dotrzymywala mi kroku. No i do tego im dalej w las, tym bardziej wydawała się oziebla. No i miała jakby postawę, że ja mam ją z jej lasu wyrwać. Osobiście nie widzę takich relacji jak z takimi typami, bo ta introwertyczna strona "czerpie" wiecej z relacji niz SLE. Panuje imbalans. Jeśli SLE potrafi ogarnąć swoje potrzeby i spełniać się poza intymną relacją, to spoko. Ale z mojego doświadczenia spoko jest wtedy tylko dla SLE.

Sent from my SM-G900I using Tapatalk
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#19 Post autor: Agon » poniedziałek, 10 października 2016, 18:55

Kapar pisze:No i miała jakby postawę, że ja mam ją z jej lasu wyrwać.
Ta postawa wydaje się najbliższa postawie uległej typowej dla Ni-egowców, więc powinna być spoko dla Se-egowców, którzy tolerują bierność u partnerów bo sami lubią przejmować inicjatywę i narzucać tempo.

Może jesteś LSE tak jak twierdzi Snufkin?

Stormx
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 21:19
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#20 Post autor: Stormx » poniedziałek, 10 października 2016, 19:03

Agon pisze:Może jesteś LSE tak jak twierdzi Snufkin?
Wychodzi mi z testów, ale czytając opisy LII brzmi bardziej jak ja.
5w6

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#21 Post autor: Agon » poniedziałek, 10 października 2016, 19:15

Stormx pisze:
Agon pisze:Może jesteś LSE tak jak twierdzi Snufkin?
Wychodzi mi z testów, ale czytając opisy LII brzmi bardziej jak ja.
To było do Kapara ;)

Poczytajcie sobie o postawach erotycznych itp. http://socjonika.pl/ LII ma postawę infantylną, ILI uległą, LSE opiekuńczą, a SLE agresywną

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#22 Post autor: sjofh_ystad » poniedziałek, 10 października 2016, 19:31

Ciekawe nieporozumienie :) Wynik LSE u 5 jest dosyć nietypowy, @pani Stormx, ale jak wiadomo "testy kłamią" (i "enneagram morduje", cytując sygnaturkę jakiejś ziomki).
► Pokaż Spoiler
@Kapar - raczej jesteś LSE, choć przez tą 8 możesz jakby iść w stronę stereotypowego SLE.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#23 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 10 października 2016, 19:36

To było do Kapara, Kapar jest LSE.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#24 Post autor: jouziou » poniedziałek, 10 października 2016, 19:54

@Agon:
[...]Se-egowców, którzy tolerują bierność u partnerów bo sami lubią przejmować inicjatywę i narzucać tempo.
teraz będzie offtop, ale z racji tego, że znów zaczyna się mieszanie przybywam by coś sprostować, bo tradycyjnie to zależy
Kapar pisze:No i miała jakby postawę, że ja mam ją z jej lasu wyrwać.
imo nie da się jednoznacznie określić o jaką postawę chodzi, możliwe że słabe Se i możliwe też że do końca nie rozumiemy co autor miał na myśli, tak jak z "byciem oziębłym", zbyt subiektywne by coś po tym wnioskować*
► Pokaż Spoiler
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#25 Post autor: Agon » poniedziałek, 10 października 2016, 20:16

jouziou pisze:teraz będzie offtop, ale z racji tego, że znów zaczyna się mieszanie przybywam by coś sprostować, bo tradycyjnie to zależy
Zależy, ale rozkładanie socjoniki na takie czynniki i tłumaczenie każdego odstępstwa powoduje, że traci ona sens, bo zaczyna być jak horoskop - niezależnie od jakiej strony się popatrzy, to zawsze coś się znajdzie na poparcie/zanegowanie typu.

Dlatego właśnie generalizuję, bo generalnie Ni-egowcy mają taką postawę opisaną przez Kapara. Infantylni śmieszkują, więc w jakiś sposób chcą pobudzać relację, opiekuńczy się opiekują pokazując tym samym troskę i zainteresowanie, a agresywni po prostu kierują, natomiast ulegli popadają w wątpliwości, czekają, są generalnie najbardziej bierni ze wszystkich odmian postaw erotycznych.

Se-egowców może to wkurzać ta bierność, ale ostatecznie im to odpowiada, a ich wkurzenie tylko nakręca relację. Podobnie jak Ni-egowcy mogą być niezadowoleni z bycia kierowanymi, ale ten ich opór jest zachętą dla Se-egowców.

Jeśli ta dziewczyna Kapara była oziębła, ale zależało jej na związku, to mogła być Ni-ego. Gdyby była Ne-ego, to by śmieszkowała, co Kaparowi (gdyby był SLE) powinno wydawać się żałosne i słabe i to byłaby przyczyna rozstania tzn. Kapar stwierdziłby że w głupawy sposób okazywała zainteresowanie, a nie że była zbyt bierna. Chyba że była Ne-ego, miała Se-polar i Kapar jej nie interesował, to wtedy z racji słabego Se mogła nie umieć w inny sposób okazać niechęci i przypominała Ni-ego. Ale to przy założeniu, że nie chciałaby być z Kaparem, bo gdyby chciała z nim być toby uruchomiła Ne i śmieszkowała, a sposób odbioru tego śmieszkowania zależałby od socjotypu Kapara.

Stormx
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 21:19
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#26 Post autor: Stormx » poniedziałek, 10 października 2016, 21:41

sjofh_ystad pisze:Ciekawe nieporozumienie :) Wynik LSE u 5 jest dosyć nietypowy, @pani Stormx, ale jak wiadomo "testy kłamią" (i "enneagram morduje", cytując sygnaturkę jakiejś ziomki).
Z rozpędu nie doczytałam (ostatnio dość często mi się to zdarza :roll: ). Miałam na myśli ILI, ale pytanie i tak skierowane nie do mnie, więc w sumie nieistotne.
5w6

ODPOWIEDZ