Psychepatos

Dyskusje na tematy szeroko pojętej psychologii
Wiadomość
Autor
nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

#16 Post autor: nudis_verbis » wtorek, 12 grudnia 2006, 09:34

chcesz powiedzieć że psychopatię wyciaga się przez pepowine już w łonie matki? rodze się i wstępują we mie demony i tak psychopatą już zostaje?
Chodziło mi o to, że ósemki są jakby łagodnymi psychopatami.
Posiadam cechy, które mogą być odbierane jako psychopatyczne ale psychopatą nie jestem i to, że takie cechy mam, nie znaczy, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że psychopatą jestem i to samo tyczy się innych ósemek.
To są cechy chrakteru a psychopatą może być każdy typ i toćka, trzeba odróżnić ogólne usposobienie od totalnego wykolejenia. Wypaść ze społecznego toru każdy ma równe szanse!
Nie mogę sobie pozwolić na luksus niedokładności, hehe



Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 126
Rejestracja: środa, 13 grudnia 2006, 23:53
Lokalizacja: Wrocek

#17 Post autor: Romanov » piątek, 15 grudnia 2006, 13:59

cos w temacie

Bezwzględni, zimni, źli 1
Bezwzględni, zimni, źli 2
Bezwzględni, zimni, źli 3
Bezwzględni, zimni, źli 4

Kim jest psychopata 1
Kim jest psychopata 2
Kim jest psychopata 3

Milej lektury :)

Mialam robiony test jakis oficjalny. Bylo tam z 10 roznych skal, cech. Ponad norme wyszla mi psychopatia, okreslana jednak jako trudnosc korzystania z wlasnego doswiadczenia, przystosowania sie do wlasnego srodowiska, wystepowanie problemow rodzinych i niedojrzalosc emocjonalna.

W tej psychopatii mam duzo wlasnie z osemki, czasem jest to przyjemnie-zabawne. Wielu 'symptomow' nie mam zamiaru porzucac, a inne sa do wyszlifowania tudziez smieci.
Zawsze jest sposób
Wygrasz czy przegrasz, zostaw krew na lodzie

Obrazek

7w8 sx/sp/so <=> 6 <=> 3 ENTP/ xSTP wtorek

Awatar użytkownika
Kiciak
Posty: 384
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 19:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#18 Post autor: Kiciak » piątek, 15 grudnia 2006, 22:25

yay, czytajac te artykuly doszlam do wniosku ze jestem psychopata ;)
zrobilabym sobie taki test :)
8w7 sp/sx/so oraz wplyw z 4 i dumna z tego :D ISTP
"Szybko zmieniający się temperament, markotność, egocentryzm, gwałtowne wybuchy gniewu"
coz ;) i pragne dodac ze jestem wredna! ;)

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Psychepatos

#19 Post autor: Venus w Raku » piątek, 28 lutego 2014, 19:59

Socjopaci i psychopaci jakkolwiek nie zachowywali by się na zewnątrz (bo mogą przybrać każdą osobowość w zależności od potrzeb i sytuacji) są osobami bez sumienia, która nie liczą się z nikim i z niczym za wyjątkiem siebie samego, chcą zdobywać korzyści dla siebie i zaspokajać własne potrzeby. I wbrew pozorom nie czynią ani źle, ani dobrze tylko dla samej przyjemności czynienia źle lub dobrze, bo to robią tzw. przeciętni i normalni ludzie miotani różnymi emocjami. Psychopata (całkowiecie - brak sumienia) i socjopata (w mniejszym stopniu - upośledzone sumienie) nie mają poczucia zła i dobra, ale tylko poczucie własnej korzyści.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Psychepatos

#20 Post autor: Zielony smok » piątek, 30 stycznia 2015, 13:34

Venus w Raku pisze:Socjopaci i psychopaci jakkolwiek nie zachowywali by się na zewnątrz (bo mogą przybrać każdą osobowość w zależności od potrzeb i sytuacji) są osobami bez sumienia, która nie liczą się z nikim i z niczym za wyjątkiem siebie samego, chcą zdobywać korzyści dla siebie i zaspokajać własne potrzeby. I wbrew pozorom nie czynią ani źle, ani dobrze tylko dla samej przyjemności czynienia źle lub dobrze, bo to robią tzw. przeciętni i normalni ludzie miotani różnymi emocjami. Psychopata (całkowiecie - brak sumienia) i socjopata (w mniejszym stopniu - upośledzone sumienie) nie mają poczucia zła i dobra, ale tylko poczucie własnej korzyści.
Na potwierdzenie artykulik..... który dał mi do myślenia.....choć z tezą o elementach psychopatii w buddyzmie bym się nie zgodził....

http://www.styl.pl/magazyn/wywiady/news ... Id,1597280
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Psychepatos

#21 Post autor: Snufkin » sobota, 31 stycznia 2015, 09:17

Autor zapomniał, że jednak buddysta powinien kierować się współczuciem i empatią...taką przynajmniej wersję filozofii buddyjskiej znam.
Natomiast zastanawia mnie kwestia czy psychopaci potrafią być (do jakiego stopnia) dobrymi, lojalnymi przyjaciółmi.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ