Spadający poziom IQ w XXI wieku

Dyskusje na tematy szeroko pojętej psychologii
Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Spadający poziom IQ w XXI wieku

#16 Post autor: Snufkin » wtorek, 12 listopada 2013, 09:22

baby_kapar pisze:Snufkinie jest właśnie przykładem typowego internetowicza, który nie zagłębia się w głębsze treści, nie chce mu się czytać niczego dłuższego, tylko skacze od jednego bodźca do drugiego, sam się odmóżdżasz.
Rozumiem, że gdybym był inteligentny to bym czytał wszystkie nudne tematy i wgłębiał się w Twoje spoilery...? No way nie mam ochoty.
BTW ziomeczku uprzedzając Twój atak nie sądzę żebym miał wysokie IQ i faktycznie mam nieco z lesera (a raczej 'wolno'myśliciela). No ale to chyba nie jest wina internetu bo mam z nim kontakt dopiero od ukończenia liceum więc nie pasuje to zbyt do Twojej teorii.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Spadający poziom IQ w XXI wieku

#17 Post autor: Zielona » wtorek, 12 listopada 2013, 14:17

baby_kapar pisze:Ciekawe ilu osobom chciało się wszystko przeczytać w moim kolejnym "megapoście" :P
Mnie. Bardzo ciekawy film i świetnie obrazuje to co się dzieje. Człowiek jest "zaprogramowany na bycie "tu i teraz", bo intereakcja z "tu i teraz" jest potrzebna do rozwoju. Multitasking poprzez rozmycie granicy "tu i teraz" odbiera możliwość przeżywania obecnej chwili i otoczenia, a tym samym rozwoju. Jestem nigdzie, więc jesteśmy niczym" ;)
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

ODPOWIEDZ