Koncentracja

Dyskusje na tematy szeroko pojętej psychologii

(ankieta bo uwielbiam ankiety)

mam powazne problemy z koncentracją
8
21%
mam
7
18%
mam tylko w czasie sesji
1
3%
troche mam, troche nie mam
16
42%
nie mam, i jestem z tego dumny/a
6
16%
 
Liczba głosów: 38

Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Problemy z Koncetracja i pamiećia-nauka prawa

#46 Post autor: Snufkin » wtorek, 10 lutego 2015, 18:41

Molik pisze:1. Mapy myśli.
2. Nauka z kimś innym - wzajmne przepytywanie.
3. Opowiadanie sobie defnicji innymi słowami.
4. Głośne czytanie.
Nauka prawa mapami myśli albo innymi słowami ? :shock:
Zależy od przedmiotu ale często trzeba wykuć każdy artykuł słowo, w słowo
Ja na tych studiach nie znalazłem patentu na pamięciową naukę wszystkiego dlatego się poddałem.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Problemy z Koncetracja i pamiećia-nauka prawa

#47 Post autor: Molik » wtorek, 10 lutego 2015, 19:08

Snufkin pisze: Nauka prawa mapami myśli albo innymi słowami ? :shock:
Zależy od przedmiotu ale często trzeba wykuć każdy artykuł słowo, w słowo
Ja na tych studiach nie znalazłem patentu na pamięciową naukę wszystkiego dlatego się poddałem.
Moja siostra (pisze pracę magisterską z prawa cywilnego) w ten sposób się przy mnie uczyła. 90% definicji da się w jakiś sposób rozpisać. Poniżej mój przykład z fonetyki, bo do jej notatek dostępu nie mam.
Wiem, że trudnego słowa do rozpisania nie wybrałam.

Jak nie mapa myśli, to zwykłe rozpisanie kolorami coś dać powinno.

Nawiasem mówiąc, ekonomia na mojej uczelni ma punktowany przedmiot z robienia map myśli.
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Problemy z Koncetracja i pamiećia-nauka prawa

#48 Post autor: Cotta » wtorek, 10 lutego 2015, 20:04

Miałam na studiach trzy przedmioty prawnicze, ale na żadnym nie wymagano kucia paragrafów, tylko rzeczy na zasadzie, co trzeba zrobić / czego nie należy robić / co można zrobić w danej sytuacji, żeby było zgodnie z prawem. Większość była logiczna, więc dało się wydedukować.

Wprawdzie nigdy tego nie próbowałam, ale tak mi przyszło do głowy - może układaj sobie jakieś historie do tych rzeczy, których musisz się nauczyć. Np. stwórz sobie postać, która ciągle popada w tarapaty i potem musi się bronić w sądzie. Jak będzie miało fabułę, sytuacyjny kontekst i element psychologiczny, może łatwiej Ci się zapamięta. A nawet, jeżeli się w ten sposób nie nauczysz prawa, to może jakiś kryminał napiszesz. :wink:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
chmurka
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 22:13

Re: Koncentracja

#49 Post autor: chmurka » piątek, 13 lutego 2015, 23:14

Nie potrafię nauczyć się na pamięć, czegoś, co mnie nie interesuje. Chciałabym umieć się zmusić do chcenia.
"musi wiedzieć, że cokolwiek się stanie, nikt z dorosłych nie przyjdzie mu z pomocą. Musi wierzyć, aż do samej głębi swej duszy, że może dokonać tylko tego, do czego dojdzie sam"

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Koncentracja

#50 Post autor: Agon » sobota, 14 lutego 2015, 00:11

chmurka pisze:Nie potrafię nauczyć się na pamięć, czegoś, co mnie nie interesuje. Chciałabym umieć się zmusić do chcenia.
Nie da się. Można chcieć tylko to co się lubi. Ewentualnie możesz przeznaczyć na coś dużą sumę pieniędzy i wtedy świadomość, że nie ma sensu by się to zmarnowało spowoduje, że zaczniesz coś robić np. ciężko się zmusić do ćwiczeń w domu, ale jak się ma wykupiony karnet na siłownię, to się tam ćwiczy, bo szkoda marnować wydanych pieniędzy.

ODPOWIEDZ