Podtypy Dwójki

Dyskusje na temat typu 2

Jestem 2 ...

sp
7
21%
so
8
24%
sx
19
56%
 
Liczba głosów: 34

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Podtypy Dwójki

#1 Post autor: Orest_Reinn » piątek, 18 kwietnia 2008, 21:26

Samozachowawczy (sp): Uprzywilejowanie
Dwójki z tym podtypem kieruja się przekonaniem o własnym uprzywilejowaniu. Skłonne są uważać, że należy im się pierwszeństwo względem innych. To sprawia, że stają się mocno skupione na sobie. Oczekują od innych specjalnego traktowania. Aby uzasadnić tę potrzebę, doszukują się swoich wybitnych zasług w przeszłości, podkreślając je bardziej lub mniej subtelnie. Typowym stwierdzeniem samozachowawczej Dwójki jest "Dałam już tak wiele. Teraz kolej innych, żeby mi się odwdzięczyli." Gdy nie zapewni jej się należytej uwagi, staje się pochmurna i naburmuszona. Uważa, że stawianie jej w jednym szeregu z przeciętnymi ludźmi jest niesprawiedliwe. Najbardziej w świecie boi się i nie znosi obojętności. Robi wszystko - może hałasować, wykłócać się, pajacować - byle tylko ludzie ją dostrzegli.

Socjalny (so): Ambicja
Socjalna Dwójka silnie przywiązuje się do wszelkich autorytetów. Wkraczając w nowe towarzystwo, błyskawicznie rozpoznaje pozycję poszczególnych członków grupy, a następnie zręcznie wkupuje się w łaski tych najbardziej szanowanych. Osoby posiadające pozycję i siłę stanowią dla niej przepustkę do zaistnienia w danym środowisku. Socjalne dwójki często zostają małżonkami ludzi z pierwszych stron gazet: aktorów, piosenkarzy, polityków. Odznaczają się ambicją, jednak rzadko zajmują najwyższe stanowiska. Zamiast tego wolą przyjąć rolę szarej eminencji, manipulując ludźmi posiadającymi władzę. Bardzo im zależy na odgrywaniu szczególnej roli, co może skutkować nie tylko w dążeniu do kariery, ale na przykład w aktywnym uczestniczeniu w życiu towarzyskim, lub spełnianiu się jako głowa rodziny.

Seksualny (sx): Uwodzenie/Agresja
Gdy taka Dwójka wejdzie do pomieszczenia pełnego ludzi, automatycznie wyszukuje spośród nich najbardziej dla niej interesując osobę i przez resztę spędzonego tam czasu stara się zwrócić na siebie jej uwagę. Ma dobrze rozwinięty zmysł empatii. Jest elastyczna. Doskonale rozpoznaje nastrój danego człowieka, jego potrzeby, potrafi wyczuć jakimi środkami najlepiej jest zaspokoić pragnienia swojego wybranka. Następnie dostosowuje do niego swoje zachowanie. Podtyp seksualny sprawia wrażenie oddanej, a jednocześnie bywa bardzo niestała, szukając stale nowych "ofiar". Związki są dla niej sensem życia, poświęcają się w nich całkowicie. To okazuje się dla niej zgubne, gdyż jako Dwójka oczekuje od partnera zaspokojenia jej własnych potrzeb. Niestety, niektórzy nie dosztrzegają tej ukrytej za uwodzicielstwem potrzeby i przyjmują rolę jednostronnego biorcy.


Inne opisy:
Podtypy Dwójki by boogi
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 maja 2009, 20:16 przez Orest_Reinn, łącznie zmieniany 7 razy.



Awatar użytkownika
Epona
Posty: 283
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: Opole

#2 Post autor: Epona » piątek, 18 kwietnia 2008, 21:51

a co jeśli pasują dwa podtypy?:P
a Ty Orest którym jesteś?
Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec.

2w1

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#3 Post autor: Orest_Reinn » piątek, 18 kwietnia 2008, 21:56

Epona pisze:a co jeśli pasują dwa podtypy?:P
To masz problem ;]
Epona pisze:a Ty Orest którym jesteś?
Kto szuka, ten znajdzie. Rozejrzyj się 8)

Awatar użytkownika
Epona
Posty: 283
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: Opole

#4 Post autor: Epona » piątek, 18 kwietnia 2008, 22:01

Epona pisze:a Ty Orest którym jesteś?
Kto szuka, ten znajdzie. Rozejrzyj się 8)[/quote]

aj, mało spostrzegawcza jestem ; )
już wiem!


i fakt...mam spory problem, ale chyba zaraz coś wybiorę
Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec.

2w1

Tenar
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 1 listopada 2007, 14:13
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: Tenar » sobota, 26 kwietnia 2008, 19:41

Ooo, czuję się nieco osamotniona w swoim podtypie :D
"Jeżeli już mam wierzyć w coś, czego nie widać, to wolę wierzyć w cuda niż w bakterie".

Awatar użytkownika
enngiv
Posty: 209
Rejestracja: środa, 6 czerwca 2007, 12:29
Lokalizacja: Warszawa

hm

#6 Post autor: enngiv » wtorek, 29 kwietnia 2008, 08:15

sx...rules...uwodze kogo chce i kiedy chce...jak prawdziwa profesjonalna dziwka, facet, kobieta, dziecko...co za roznica...

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#7 Post autor: Orest_Reinn » czwartek, 8 maja 2008, 07:34

Adaras pisze:tak szczerze, to ten cytat sporo się mnie tyczy... ale ja mam pogląd na życie
że istnieją ludzie, którzy są dobrzy
istnieją ludzie, którzy nie krzywdzą
istnieją ludzie szlachetni
w miłości również daję całego siebie i idealizuję trochę... dużo w ten sposób można stracić, to jest ryzykowne, ale jeszcze więcej zyskać, jeśli się trafi na odpowiednią osobę.

choć wiem że istnieje dobrych ludzi mało... to jednak ufam ludziom.
muszę Wam jednak powiedzieć że naprawdę rzadko się zdarza, że przejadę się na zaufaniu drugiej osoby. po prostu intuicyjnie wiem z kim rozmawiać, a z kim nie...

to mi się podoba w dwójce i ENFp.... wysoko wykształcona intuicja i umiejętność nawiązywania szybkiego i bliskiego kontaktu z ludźmi.
Czyżby so? :) A jak ze stosunkiem do autorytetów?

Awatar użytkownika
Adaras
Posty: 78
Rejestracja: piątek, 29 lutego 2008, 21:40

#8 Post autor: Adaras » piątek, 9 maja 2008, 23:47

Ja myślę że jednak dużo bardziej sx.
powiedzmy 1/4 so 3/4sx ;)


Wiecie ile smutnych rzeczy można sie dowiedzieć o sobie na tym forum?
2w1 z odchyleniem ku 5w6.
ENFp 75%sx 25%so

Advanced Global Personality Test Results

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#9 Post autor: Orest_Reinn » środa, 16 lipca 2008, 14:29

Zaktualizowałem opisy. Teraz powinny być znacznie bardziej przejrzyste i zawierać konkretniejsze informacje.

Awatar użytkownika
Vadi
Posty: 460
Rejestracja: środa, 16 lipca 2008, 21:20
Lokalizacja: Zambrów

#10 Post autor: Vadi » środa, 16 lipca 2008, 22:26

No ja jestem wszystkimi. Bardzo trafnie opisane. Ale zaznaczyłam sx, żeby już było. Bo mnie to samą bulwersuje często i frapujące jest... ;)

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#11 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 22:46

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 14:36 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Membaris
Posty: 124
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 20:04
Lokalizacja: B-tów

#12 Post autor: Membaris » wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:37

a ja mam wrażenie, że jestem każdym podtypem :? nie wiem, jak to określić, ktorym najbardziej

Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

#13 Post autor: chupser » sobota, 18 października 2008, 20:55

R
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 września 2009, 17:24 przez chupser, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

#14 Post autor: Aleksandrowa » poniedziałek, 11 maja 2009, 20:47

.....
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 września 2009, 00:46 przez Aleksandrowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#15 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 11 maja 2009, 20:54

Poradzę ci nie przywiązywać się specjalnie do skrzydła. Po pierwsze, są one bardzo niestałe i jutro już przewagę uzyska skrzydło 3. Ja sam na przykład skrzydła w ogóle w podpisie nie uwzględniam, bo nie uważam go za składową mojej osobowości, a jedynie wypadkową osobowości i aktualnego nastroju.
Po drugie, test na stronie w zdecydowanej większości przypadków wyrzuca wynik ze skrzydłem, podczas gdy w zdecydowanej większości przypadków skrzydła są zrównoważone.
Po trzecie, większość teorii omawianych tutaj odnosi się do wszystkich 2, bez względu na skrzydło. Częściej zwraca się uwagę na podtyp (so, sx, sp), ale i to nie zawsze.

ODPOWIEDZ