Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

Dyskusje na temat typu 2
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#61 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 13 kwietnia 2008, 16:47

enngiv pisze:Kiedy cos mowie wprost
Tekst miesiąca :lol:



Awatar użytkownika
enngiv
Posty: 209
Rejestracja: środa, 6 czerwca 2007, 12:29
Lokalizacja: Warszawa

hm...

#62 Post autor: enngiv » niedziela, 13 kwietnia 2008, 17:43

Usmial sie ten co uwarza swoje korzenie za durnowate...

:oops:

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#63 Post autor: Maro » niedziela, 13 kwietnia 2008, 21:16

co z tymi korzeniami bo to interesujace?
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
koefe
Posty: 140
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 16:46
Lokalizacja: zlw, Łódź

#64 Post autor: koefe » poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 11:04

Orest_Reinn pisze:
enngiv pisze:Kiedy cos mowie wprost
Tekst miesiąca :lol:
Człowieku, enngiv jest jak Pytia Delficka. Powie "kura wiadro Eskimos" i wiemy już wszyscy, że Rzym spłonie :lol:
"Próżnowanie jest początkiem wszelkiej psychologii." F. Nietzsche

Awatar użytkownika
enngiv
Posty: 209
Rejestracja: środa, 6 czerwca 2007, 12:29
Lokalizacja: Warszawa

hm...

#65 Post autor: enngiv » poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 12:54

Slowa to bycza odpowiedzialnosc, ale zero kasy...

Ale ja..ja..ja nie chcialem...oni mnie takim zrobili...ja nie chcialem...ja...ja...ja sie staram wiecej niz inni...ja przepraszam...ja wiem ze nie powinienem narzekac...ja nie chcialem...buuuuuuuuuuuuuuuuuu :twisted: :shock: :lol: :twisted:

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#66 Post autor: Maro » poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 14:36

koefe pisze: Człowieku, enngiv jest jak Pytia Delficka. Powie "kura wiadro Eskimos" i wiemy już wszyscy, że Rzym spłonie :lol:
a chyba ze tak.... ;]
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Epona
Posty: 283
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: Opole

#67 Post autor: Epona » piątek, 18 kwietnia 2008, 20:06

Maro pisze:kto smie twierdzic ze osemki nie maja serca? no oczywiscie w przeciwienstiwe do udajacych serce dwojek tylko po to by pasozytowac cala reszzte zycia na innych te serce wydaje sie pojeciem abstrakcyjnym ;>
wszystko zależy od poziomu zdrowia.
i ja śmiem tak twierdzić, bo wszystkie ósemki, które znam są oschłe i sprawy sercowe zrzucają na dalszy o ile nie ostatni plan.

a dobry partner dla dwójki?
nie wiem - jestem w trakcie "testowania" :D
1 była całkiem ok, ósemka się nie nadawała, siódemka sama nie wie czego chce, czwórce trzeba było cały czas pomagać i wyciągać ją z dołów, którymi niejednokrotnie zarażała.
Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec.

2w1

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#68 Post autor: Maro » piątek, 18 kwietnia 2008, 20:42

to milego testowania tylko sie dobrze zabezpieczaj..... :P
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Epona
Posty: 283
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: Opole

#69 Post autor: Epona » piątek, 18 kwietnia 2008, 21:39

Maro pisze:to milego testowania tylko sie dobrze zabezpieczaj..... :P
ok, ok, dzieki za radę. chcę mieć dużo dzieciaków ale jeszcze nie w tym wieku... ; )
Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec.

2w1

Tenar
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 1 listopada 2007, 14:13
Lokalizacja: Kraków

#70 Post autor: Tenar » sobota, 19 kwietnia 2008, 20:19

Maro pisze: to chyba jedyny typ dla dwojki ktory moze nia jakos rozsadnie wstrzasnac i poprowadzic przez zycie.
Wypraszam sobie, Dwójka to nie kurczątko, które trzeba prowadzić. Partner idzie obok, ani z przodu, ani z tyłu. Od tego jest partnerem, a nie przewodnikiem albo kulą u nogi.
Co do serca, każdy je ma, tylko inaczej to okazuje. Ech, te 8 ze swoją chęcią monopolu na "właściwe" widzenie świata :P
Idealny partner dla 2? Coraz bardziej sie skłaniam do tezy, że albo inne 2, albo 5 :D 2 wiadomo czemu (przyciąganie, odgadywanie potrzeb i te sprawy) a 5... z 2 są zupełnie rózni i dopełniają się. Jakby tak dodać do siebie taki związek i podzielić przez ilość osób, to wychodzą zupełnie normalni ludzie :P :D
"Jeżeli już mam wierzyć w coś, czego nie widać, to wolę wierzyć w cuda niż w bakterie".

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#71 Post autor: Maro » sobota, 19 kwietnia 2008, 20:37

piatka z dwojka zanudza sie na smierc. Osemki maja serce i nie maja monopolu na prawde i takie tam. bardziej to wyglada u osemek ja jestem soba i wiem czego hce ale ty tez badz soba i badz pewna czego chcesz. nie wiem przynajmniej w enneagramie jest napisane ze sa naturalnym polaczeniem. 2 i 8. piatka moze i odgadnie - wiem z praktyki ,ale nieruszy palcem by to urzeczywistnic ;] i to tez znam z praktyki. a wogole to jest chore zeby odgadywac tzn jak Was to bawi to ok swiat jest piekny dizeki innosci. tylko mi nie wmawiajcie ze Osemki nie maja racji bo zamiast siedziec i fantazjowac sprawdzaja w praktyce ;] ale pozwalaja zyc innym tylko zeby ktos ich nie zaglaskiwal i dal oddychac. i jak pracuja nie wtracal sie. heh ;)
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#72 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 19 kwietnia 2008, 21:03

Co do 2+5...
2 - Alfa SF (najczęściej)
5 - Alfa NT (najczęściej)
:D
ale ty tez badz soba i badz pewna czego chcesz
Innymi słowy: nie bądź 2 ;) Z tego co rozumiem, to ósemka jest konkretna i bezpośrednia i tego też wymaga od partnera, co w przypadku dwójki nie przejdzie ;)

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#73 Post autor: Maro » sobota, 19 kwietnia 2008, 21:19

ok w tych okresleniach jeszcze nei siedze i NIC mi to nie mowi ale mozesz wyjasnic...

edytuj posty/ewutek

Osemka wymaga oddania. niekoniecznie zdecydowania ale napewno podarzania za nia. no kurka to lider. a dobry lider powtarzam dobry lider potrafi przewidywac oczekiwania zespolu ja tak mam np jalk zarzadzam ludzmi. a liderem jest walsnie dlatego ze wie czego chce i przede wszystkim WIE jak to zrobic zeby to osiagnac!
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Epona
Posty: 283
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: Opole

#74 Post autor: Epona » sobota, 19 kwietnia 2008, 21:23

2 i 5 nie przejdzie.. za dużo różnic.
to naturalne odpychanie.

a co do ósemki z dwójką - racja - naturalne połączenie ale niekoniecznie w związku. Dwójka potrzebuje mocnej więzi i kogoś, kto by jej towarzyszył i ją wspierał. Ósemka jako lider próbowałaby zagłuszyć dwójkę - to moje zdanie.

Dwójka i ósemka - NIE!
Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec.

2w1

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#75 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 19 kwietnia 2008, 21:28

ok w tych okresleniach jeszcze nei siedze i NIC mi to nie mowi ale mozesz wyjasnic...
http://socjonika.pl
Alfa, Beta, Gamma, Delta to kwadry. SF, ST, NF, NT to kluby. ISFp i ESFj to w skrócie Alfa SF, a INTj i ENTp Alfa NT. Pomiędzy różnymi klubami z tej samej kwadry są najlepsze relacje - dualizmu i aktywacji.
INTj i ENTp są częstymi typami dla 5, a ISFp i ESFj dla 2.
2 i 5 nie przejdzie.. za dużo różnic.
to naturalne odpychanie.
Różnice niczego nie przesądzają.
Dwójka potrzebuje mocnej więzi i kogoś, kto by jej towarzyszył i ją wspierał.
Raczej kogoś, komu ona mogłaby towarzyszyć. To ona odgrywa rolę opiekuna.
Ostatnio zmieniony sobota, 19 kwietnia 2008, 21:35 przez Orest_Reinn, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ