Podpierdalacz

Dyskusje na temat typu 2
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Podpierdalacz

#1 Post autor: silver_bullet » wtorek, 18 marca 2014, 13:13

W jaki sposob powiedziec dwojce ze jak zrobi sobie rajd po lodowce czy zwyczajnie sie czyms poczestuje (czytaj: wyzeruje, jak to dwojka) to nie mam nic przeciw tylko niech K(**)wa uzupelni magazynek?
Sympatyczne z was demony, i uzyteczne rowniez, ale cholernie wrazliwe jak przystalo na prawego egoiste.

Wiec jak powiedziec "Lubie cie ale odp!dol sie" czy tez "Zezarles to uzupelnij" tak zeby sie bydle nie obrazilo? :roll:


| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Podpierdalacz

#2 Post autor: atis » wtorek, 18 marca 2014, 14:42

1) Obrócić to w żart, bo to proste i każda siódemka potrafi zastosować więc dasz radę ;) /przerobione w moim lokum, gdzie efekt komediowy był podwójny, a jedyny mięsożerca oskarżył o zjedzenie kotletów dwie wegetarianki ;p/. Coś jak wejście do pokoju z rękami na biodrach i usmiechem i rzucić "NO! to teraz przyznawać się: KTO zjadł moje kotlety?"
2) ktoś kto kradnie mi jedzenie nie zasługuje na łagodność i kulturę: zapytać wprost w pelnym gronie "Kto zjadł moje .... " i potem ewentualne zagranie na emocjach "chciałem to zabrać do pracy/przedszkola/parku/na randkę/gdzieś, więc albo pytaj ("pytajcie" jak się winowajca sam nie zgłosi) albo uzupełniajcie zapas w ciągu dnia."
Generalnie dobrą metodą okazuje się robienie zakupów WYŁĄCZNIE razem/naprzemiennie/wspólnie i wyraźne akcentowanie, że któryś, ten konkretny, produkt - planujesz zjeść w najblizwszym czasie wiec 'prosze nie ruszac'. Swoją drogą, współlokator-kradziej to jedna z najbardziej wkurwiających istot świata.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Podpierdalacz

#3 Post autor: silver_bullet » wtorek, 18 marca 2014, 17:40

Więc właśnie całość sprowadza się do tego że wróciłem na dom, wstawiłem browary do lodówki, a rano ich nie było...
W domu oprócz mnie pije tylko jedna osoba, więc... jak tu wyjsc na swoje bez mordu na duchu?
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Podpierdalacz

#4 Post autor: silvergirl » wtorek, 18 marca 2014, 18:56

Mam pomysł, ale nie napisze. Wredny pomysł ;p
i nie chodzi o mówienie ;p

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Podpierdalacz

#5 Post autor: atis » wtorek, 18 marca 2014, 21:09

Ou... to ból. Nie baw sie w grzeczność. Alko to nie szynka ani mrozone pierogi i ta zniewaga krwi wymaga. Ktoś kto kradnie ostatnie piwo nie zasluguje na litosc. :evil: :evil: :evil: :evil:
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Podpierdalacz

#6 Post autor: Intan » wtorek, 18 marca 2014, 21:59

Alkohol to zwykła trucizna, więc można powiedzieć, że ta osoba zrobiła Ci przysługę, uniemożliwiając dostęp do piwa. :lol: Polecam obrócić całą sytuację w żart, skoro zależy Ci na nieranieniu jej (o ile to faktycznie Dwójka, bo ja po prostu nie wyobrażam sobie takiego zachowania, choć to już może kwestia dobrego wychowania lub jego braku ;)).
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Podpierdalacz

#7 Post autor: duplo » wtorek, 18 marca 2014, 22:16

Nono, ja tak działam z dwójkami gdy nie chcę je ranić, w żartach mówię im że ich nie lubię, żeby się odczepiły, że mam lepsze rzeczy do roboty niż one, niestety one biorą to za żart. Ale się zaśmiewamy, ubaw po pachy, zwłaszcza ja. Jak załatwisz to żartem to następnym razem skroi Ci sześciopak z tym że z uśmiechem na twarzy, dawca nie oddawca
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Podpierdalacz

#8 Post autor: silvergirl » wtorek, 18 marca 2014, 22:22

To duplo wypiła ;p

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Podpierdalacz

#9 Post autor: silver_bullet » środa, 19 marca 2014, 01:52

atis pisze:Ou... to ból. Nie baw sie w grzeczność. Alko to nie szynka ani mrozone pierogi i ta zniewaga krwi wymaga. Ktoś kto kradnie ostatnie piwo nie zasluguje na litosc. :evil: :evil: :evil: :evil:
Wiec wlaznie z tym ostatnie piwo... Chodzi o to ze z multipacka zostawil mi dwa, najwyrazniej jakbym mial sie ochote napic zeby nie bylo na zero... Niepojete... :roll:

Miedzy innymi dlatego szukam "humanitarnego" rozwiazania sprawy 8-)
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Podpierdalacz

#10 Post autor: atis » środa, 19 marca 2014, 11:12

Sorry, ale to tak czy inaczej używka i od tego nalezy zacząć cała dyskusję. To jak podpieprzanie komuś słodyczy czy drogich kosmetyków - osoba spokojnie MOŻNA się bez tego obejść ale kradziejstwo jest niejako 'dla przyjemności' a nie dlatego że 'był głodny i zrobił kanapke z ostatniego kawałka sera czy umył zeby twoją pastą żeby nie śmierdzieć'. To JEST brak kultury, a dla chamów nie ma sensu utrzymywać taryfy ulgowej. Nie wiem, czy palisz obecnie - ale gdybyś palił i ktoś podbierałby Ci fajki (i wypalił powiedzmy 15 z nowego opakowania i nie powiedział słowa ani nie poprosił ani NIC), to jak byś zareagował? Zareaguj dokładnie tak samo odnośnie piwa, bo jak ktoś powiedział wczesniej: jak pozwolisz na to, to następnym razem wypije wszystko. A jeszcze następnym zapyta, czemu nie kupiłeś mu browara, bo ma akurat ochotę.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: Odp: Podpierdalacz

#11 Post autor: Yarpen_Zigrin » środa, 19 marca 2014, 12:23

Intan pisze:Alkohol to zwykła trucizna, więc można powiedzieć, że ta osoba zrobiła Ci przysługę, uniemożliwiając dostęp do piwa. :lol:
Sposób myślenia 2: "uważam, że to dla Ciebie złe, więc powinieneś się cieszyć, że Ci zabrałem" xD

Ja też sądzę, że najlepiej to obrócić w żart, ale z niedopowiedzeniem, albo tak, żeby poczuł wyrzuty sumienia. Druga opcja to właśnie zaznaczanie, że te rzeczy mają konkretne przeznaczenie(może karteczki z miłą prośbą o niedotykanie?)
Ew powiedzieć wprost, zaznaczając co drugie słowo, że nic do niego nie masz i bardzo go lubisz, ale to dość niestabilne.

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Podpierdalacz

#12 Post autor: silver_bullet » środa, 19 marca 2014, 13:40

Chyba trafilem na inteligentny egzemplarz dwojki, cenne bo rzadkie. Jeszcze sie upewnie, bo ciezko uwierzyc.

Wczoraj po zauwazalnej cieplej ignorancji z mojej strony dwojeczka pojechala do sklepu i wstawila cos do chlodziarki spowrotem.
Generalnie postanowilem sobie juz wczesniej ze w okresie postu zrezygnuje z alko i zbadam swoja z nim relacje - innymi slowy nie pije. Ale jak byl Sw.Patryk to jak tu sie nie napic? Wiec skonczylo sie na tym ze wrzucilem chyba najwiekszy pakiet guinessa jaki jest (8 czy 12...)
Wracasz z pracy, zagladasz do lodowki - a tu lodowka pelna browara. Co robisz?
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Podpierdalacz

#13 Post autor: duplo » środa, 19 marca 2014, 14:41

silver_bullet pisze: Wracasz z pracy, zagladasz do lodowki - a tu lodowka pelna browara. Co robisz?
Odbieram swoje + % za zwłokę
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: Podpierdalacz

#14 Post autor: silver_bullet » poniedziałek, 24 marca 2014, 15:10

Wiec final sprawy byl taki ze dwojeczka wstawila jakis kontrolny czteropak do lodowki, po czym nastepnego dnia zapytala sie bardzo BARDZO uprzejmie czy moze sie poczestowac. Hehehe... O czasy! O obyczaje!
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Podpierdalacz

#15 Post autor: Kapar » wtorek, 25 marca 2014, 01:15

Hehe, historia od silver_bullet to historia Dawcy, który jest biorcą. Ale w sumie mnie to nie dziwi, możliwe, że "ten typ tak ma", bo w moim osobistym doświadczeniu Dwójeczki mają problem z przestrzeganiem granic.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

ODPOWIEDZ