Co złego za plecami

Czy słyszałoście coś czego niepowinnoście, co zepsuło cały dzień

Tak ale głupoty
3
23%
Żadko ale skrajnie niszczące stan emocjonalny
6
46%
Nie
4
31%
 
Liczba głosów: 13

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

Więc!

#16 Post autor: Ediakar » piątek, 14 grudnia 2007, 15:58

Emjotko :shock: bardzo mądra wypowiedź która coś wg. mnie wniosła!

Emjotka o niektórych jedynkach: "ach-jak-mi-źle-wszystko-jest-przeciwko-mnie" - ja tak wogóle nie myślę.

A jak chodzi o szczerość, to gdy się mi powie w tważ co jest nie tak to mi nic nie będzie, co by to nie było, ale gdy się mówi za plecami a ja to usłyszę to jest mi przykro :cry: a dlaczego?

Przykro bo zauważam nieszczerość drugiej osoby względem mnie, nie najważniejsze jest to co ktoś powiedzieł lecz to w jaki sposób - tak jak by chciał opisać mnie całego, moje czyny jednym słowem, czego nikt nie może czynić bo mnie nie zna i nie pozna ( bo nie jest mną ). Chodzi też o to, że osoby słuchające biernie przysłuchują się i nie stają w obronie chość bezinteresownie się im pomagało i nadal bedzie.

Zato bardzo zyskują ci któży stają w obronie :( - zyskuja naprawdę w moich oczach.

Tak więc szczerość to podstawa i nigdy na nią się nie obrażę gdyż sam jestem szczery do bulu. Zawsze mówcie do 1 tylko prawdę a będziecie przez nie cenieni - to pewnik.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 grudnia 2007, 16:25 przez Ediakar, łącznie zmieniany 8 razy.



Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#17 Post autor: Emjotka » piątek, 14 grudnia 2007, 16:05

Nie wiem, czy mądra. Na pewno szczera i prawdziwa. To jest główny problem z jedynkami: powiesz im, co myślisz - są złe/smutne, nie powiesz - są złe/smutne/obrażone. Ja najzwyczajniej w świecie nie wiem, jak z Wami postępować i m.in. nie potrafię obdarzyć choć trochę niezdrowej jedynki sympatią. Zresztą (wracając do tego wcześniej, co zacytowała Yusti), jak mówię, że kogoś nie lubię, to nie oznacza nielubienia z mojej strony, tylko brak lubienia (neutralność) /do opisania człowieka, którego nie chciałabym na pewno spotkać używam raczej określeń typu wkurzanie, irytowanie ).
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

nlg
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: tak

#18 Post autor: nlg » piątek, 14 grudnia 2007, 16:23

Jedynki nie lubią jak jestem z nimi szczery. Jedynki nie lubią jak ktoś z nimi nie jest szczery. Jak tu żyć.
tak

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#19 Post autor: dillinger » piątek, 14 grudnia 2007, 16:26

Może jesteście za mało szczerzy, albo za bardzo szczerzy ;d

Emjotka, a ja Cie irytuje ?
Ostatnio zmieniony piątek, 14 grudnia 2007, 16:31 przez dillinger, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

Nie

#20 Post autor: Ediakar » piątek, 14 grudnia 2007, 16:26

8w7 nie gadaj głupot :evil: .

Prawdziwa jedynka nigdy się nie obraża za szczerość, i wogóle się nie obraża - trzeba by coś czynić specjalnie w tym celu.

Za plotki też się nie obrażam bo jestem sprawiedliwy i wyrozumiały.

Raven
Posty: 528
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

#21 Post autor: Raven » piątek, 14 grudnia 2007, 16:42

Wielu ludzi zazwyczaj bycie szczerym rozumie jako mówienie komuś o wszystkich jego wadach, stąd w ogóle ta cała kwestia. Rzadko spotykałem się z sytuacją, kiedy ktoś szczerze komplementował osobę inną niż jego chłopak/dziewczyna. W sumie nic dziwnego - niewielu chwali innych, bo to nie zawyża mówiącemu samooceny
1w9

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#22 Post autor: Emjotka » piątek, 14 grudnia 2007, 16:53

dillinger pisze:Emjotka, a ja Cie irytuje ?
A jak sądzisz? Zresztą już o tym pisałam.
Ediakar pisze:Prawdziwa jedynka nigdy się nie obraża za szczerość, i wogóle się nie obraża - trzeba by coś czynić specjalnie w tym celu.
Przepraszam, czy ja dobrze rozumiem? Czy my mówimy o jakimś wymarłym gatunku?
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

nlg
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: tak

Re: Nie

#23 Post autor: nlg » piątek, 14 grudnia 2007, 16:55

Ediakar pisze:8w7 nie gadaj głupot :evil: .

Prawdziwa jedynka nigdy się nie obraża za szczerość, i wogóle się nie obraża - trzeba by coś czynić specjalnie w tym celu.

Za plotki też się nie obrażam bo jestem sprawiedliwy i wyrozumiały.
1w8 nie gadaj głupot :evil:

'Prawdziwa jedynka' którą znam się obraża, ale mi o tym nie mówi. Potem wygarnia swoje bóle przy jakiejś okazji, a ja się zastanawiam o co ona właściwie się obraziła.

1w8 nie istnieje.

@Raven: pozytywizm/negatywizm -> socjonika
tak

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#24 Post autor: Revania » piątek, 14 grudnia 2007, 18:44

Szczerość to niekoniecznie wygarnięcie komuś, co myśli się o nim. Często trzeba to ubrać w odpowiednio delikatne słowa, jednocześnie nie owijając w bawełnę. Niedopuszczalne jest za to obrabianie komuś dupy za plecami! To brak wychowania! Lepiej przecierpieć swoje, niż podejrzewać innych o oszustwo...
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#25 Post autor: yusti » piątek, 14 grudnia 2007, 19:06

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 19:58 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

nlg
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: tak

#26 Post autor: nlg » piątek, 14 grudnia 2007, 22:06

Mówię co myślę i nie oczekuję od innych żeby się ze mną cackali, dla niektórych jestem obcesowy a dla innych nie. Nie bądź przewrażliwiona.
tak

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#27 Post autor: Revania » piątek, 14 grudnia 2007, 22:20

nlg pisze:Mówię co myślę i nie oczekuję od innych żeby się ze mną cackali, dla niektórych jestem obcesowy a dla innych nie. Nie bądź przewrażliwiona.
No to nie miej potem do innych pretensji, że wściekają się na ciebie :roll:

(ja pierdolę, załamka...)
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

nlg
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: tak

#28 Post autor: nlg » sobota, 15 grudnia 2007, 10:43

Revania pisze:
nlg pisze:Mówię co myślę i nie oczekuję od innych żeby się ze mną cackali, dla niektórych jestem obcesowy a dla innych nie. Nie bądź przewrażliwiona.
No to nie miej potem do innych pretensji, że wściekają się na ciebie :roll:

(ja pierdolę, załamka...)
No to nie pierdolcie, że chcecie żeby być z wami szczerym, skoro nie potraficie przyjąć prawdy w innej formie, niż super grzecznej... Jak się pisze 'PRAWDA PONAD TAKT' jak yusti, to trzeba być przygotowanym na każdą prawdę, nie tylko przedstawioną w stylu 'przepraszam że żyję o jedynko, chciałbym zauważyć że minimalnie (choć prawie wcale) odstępujesz od ideału jakim jesteś zazwyczaj".
tak

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#29 Post autor: yusti » sobota, 15 grudnia 2007, 10:48

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 20:00 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

nlg
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: tak

#30 Post autor: nlg » sobota, 15 grudnia 2007, 14:07

Widzę, że do niczego tu nie dojdziemy.
tak

ODPOWIEDZ