Partner / Przyjaciel

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
fra
Posty: 287
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 05:40

#46 Post autor: fra » piątek, 25 kwietnia 2008, 16:21

oj yusti, yusti... z tą zasadniczością to bym się kłóciła. Jeśli bierzesz tylko jeden aspekt życia to faktycznie - jesteś po prostu nieelastyczna, sztywna. Wydaje mi się, że nie narzuciłaś sobie żadnych zasad, przecież "nic nie musisz". Twoją zasadą jest trwać przy tym jaka jesteś a to jest przeciez bardzo łatwe. Trzymanie się narzuconych zasad to jest robić coś konsekwentnie, często wbrew temu co się CHCE. A przecież sama mówisz - jesteś głodna - jesz. Jesteś śpiąca - idziesz spać. To nie są yusti zasady.
A w życiu trzeba być giętkim, elastycznym, umieć się dopasowywać. I nie jest to nieszczerość, obłuda. Mam w d... objawianie wielkiej prawdy babie w okienku. Ona nic dla mnie nie znaczy, ja dla niej też nie - obie zdajemy sobie z tego sprawę i to jest ok. Żadna nie oczekuje od drugiej szczerości. Konwenanse, umowa, rytuał. Trzeba je znać, by się nie pogubić. I by nie pogubić siebie w tym wszystkim, nie obdzierać się ze wszystkich najskrytszych emocji przed byle kim. Wtedy zachowujesz siebie.
Ze znajomymi, przyjaciółmi to co innego. Są pewne OCZEKIWANIA. Tu stawiam na bezkompromisową szczerość. Im ktoś mnie lepiej zna, jest bliżej, tym bardziej uważa mnie za uparciucha, tradycjonalistkę, która wali prosto z mostu jak trzeba i kopie w tyłek dla otrzeźwienia jak się ktoś za bardzo mięknie. Bez chrzanienia się.
Ale umiejętność dostosowywania się nie tylko jest w cienie, ale też jest oznaką wysokiej inteligencji emocjonalnej. Tylko wszystko w granicach, które każdy sobie stawia sam. Ja swoje doskonale znam i potrafię nad nimi panować. Nie ma jednej bariery dla wszystkich, proste.
Ostatnio bardzo mi imponują Trójki. Te zdrowe oczywiście - one to potrafią. Chcę być zdrową Trójką z moimi jedynkowymi zasadami.


1w...6

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#47 Post autor: yusti » piątek, 25 kwietnia 2008, 16:55

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 07:15 przez yusti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
fra
Posty: 287
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 05:40

#48 Post autor: fra » piątek, 25 kwietnia 2008, 17:15

nie wycinaj pojedynczych słów z różnych zdań, proszę. Bo ja wstawię tu zaraz Twoje całe wypowiedzi, wcale nie wyrwane z kontekstu, a jedynie pisane w pewnej odległości czasowej(czasem tylko kilku godzin), które będą sobie zaprzeczać.
Nie rozumiesz, naprawdę. Jestem właśnie szczera - wobec siebie. Zachowuję się zgodnie ze sobą i tym co sobie ustaliłam. Jak ktoś mi wisi, nie znam tej osoby to po kiego mam się wysilac i narzucać ze swoimi racjami i prawdami? Mdliłoby mnie. Źle bym się z tym czuła.Wbrew mnie by to było. Wolę posługiwać się skrótami, pewnymi umownymi bezpiecznymi szablonami, które ta osoba odpowiednio odczyta i odpowie nimi również. Jeśli ich nie zna i nie rozumie tej umowności, mam to gdzieś - utrudnia tylko sobie i mi życie. Po to to jest, by pierdoły umieć załatwiać bezproblemowo i szybko, a nie umierać moralnie podczas kupowania cukru lub załatwiania czegoś na poczcie. To są skróty, pewien kod - wytwór cywilizowanego człowieka, by ułatwić sobie życie. Wsjo.
Nie zamierzam więcej już bronić swego zdania bo zaczynam się powtarzać. Nie rozumiesz, nie musisz :) ;) Zostawmy już mnie a napisz jak tam z tymi Twoimi zasadami, co?
Odczytam wieczorem, bo teraz musze mykać. Paaaa :)
1w...6

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#49 Post autor: yusti » piątek, 25 kwietnia 2008, 17:23

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 07:13 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#50 Post autor: wiadukt » piątek, 25 kwietnia 2008, 19:56

wspaniale sie czyta Twoje posty fra ;) nie musisz nawet oddzielac mysli czy innych takich oddzielen stosowac bym wiedziała o czym piszesz
zgadzam sie z tymi zasadami jakie panuja w swiecie, umowne motywy, schematy ktore warto znac by sie cieszyc zyciem i współzyć z ludzmi
przestrzegam tego, ale nie po to by sie dopasowywac, tylko po prostu by byc soba, bo tego wlasnie chce dla siebie i otoczenia, w y g o d y .
zasady ktorymi sie kieruje, to część mnie, nie uwazam specjalnie, robie to odruchowo, a od razu poprawia sie jakość współdziałania z ludzmi


opis Jedyneczki z http://enneagram.pl/ podaje :

Co lubię w byciu jedynką
  • jestem zdyscyplinowana i potrafię ukończyć bardzo poważne sprawy
  • ciężko pracuję aby uczynić swoje otoczenie lepszym miejscem
  • mam wysokie wymagania wobec siebie i wysokie poczucie etyki. Nie uznaję w tej sprawie żadnych kompromisów
  • jestem rozsądna, odpowiedzialna i poświęcona wszystkiemu czym się zajmuję
  • umiem składać fakty, rozumiem problem i umiem znajdować mądre rozwiązania
  • starając się jak najlepiej, daję dobry przykład innym jak postępować
fra pisze:napisz jak tam z tymi Twoimi zasadami, co?

yusti, Ty niechcieju jeden, nie wymiguj się Obrazek
pytam o to samo co fra ;)
z uwzględnieniem zasad jeśli chodzi o współzycie w społeczeństwie
Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#51 Post autor: yusti » sobota, 26 kwietnia 2008, 11:39

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 07:14 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#52 Post autor: Ediakar » niedziela, 27 kwietnia 2008, 09:26

:roll:

Awatar użytkownika
Pani N.
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 23 marca 2007, 18:08
Lokalizacja: pod Lublinem.

#53 Post autor: Pani N. » niedziela, 27 kwietnia 2008, 20:30

[]
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 grudnia 2008, 19:20 przez Pani N., łącznie zmieniany 1 raz.
4w1 ;)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#54 Post autor: yusti » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 09:39

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 08:11 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pani N.
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 23 marca 2007, 18:08
Lokalizacja: pod Lublinem.

#55 Post autor: Pani N. » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 18:35

yusti pisze:a ja nie wiem, bo ja tak ludzi nie rozpoznaję i nie dziele.
Bez przesadyzmu, nikt chyba nie dzieli ludzi wg tego, co mówi im test osobowości, tu Enneagram. ;) Pobawić się jednak można. Z przymrużeniem oka oczywiście, bo tak najzdrowiej.
mnie jako 1w9 partner musi imponować.
A i owszem. :) Choć chyba przeważnie od partnera wymaga się czegoś, czym mógłby zaimponować. Ja tu bym nawet pokusiła się o stwierdzenie, że partner powinien być (najlepiej) autorytetem.
4w1 ;)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#56 Post autor: yusti » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 18:41

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 08:15 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#57 Post autor: Ediakar » wtorek, 29 kwietnia 2008, 18:16

:twisted: Tak Justi znajdziesz swego madafakera, i wtedy się nam pochwal :o

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#58 Post autor: yusti » wtorek, 29 kwietnia 2008, 19:35

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 08:14 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#59 Post autor: Ediakar » wtorek, 29 kwietnia 2008, 22:38

podpuszczając?? no co tyyy :( , czemu tak piszesz :evil:

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#60 Post autor: yusti » środa, 30 kwietnia 2008, 09:02

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 08:17 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ