Jam jest Orest, ten który... eee, nieważne...

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Jam jest Orest, ten który... eee, nieważne...

#1 Post autor: Orest_Reinn » piątek, 22 lutego 2008, 20:44

EDIT: eee, pierdolenie...
Ostatnio zmieniony sobota, 29 listopada 2008, 00:21 przez Orest_Reinn, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

#2 Post autor: toner » piątek, 22 lutego 2008, 21:08

No to jest słuszna koncepcja.
5w4 LII

Awatar użytkownika
Epona
Posty: 283
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: Opole

#3 Post autor: Epona » piątek, 22 lutego 2008, 22:24

Orest...musiałeś im wszystkim mówić całą prawdę o dwójkach?:P wszystko się wydało...
bez kitu, pasujesz do nas:P

a wiesz dlaczego to napisałeś?
bo chcesz zwrócić na siebie uwagę, jak te wszystkie cholerne dwójki :)
też to lubię.
Co może być najgorsze?
obojętność wobec dwójek, możecie sobie myśleć nawet,że jesteśmy beznadziejni, powiedzcie nam to, ale błagam, nie mówicie, że nic o nas nie wiecie, to boli bardziej niż krytyka.

Orest...jesteś mistrzem, ale dlaczego musiałeś im wszystkim to uświadamiać?:P
a tak ładnie pielęgnowałam obraz bezinteresownej dwójeczki^^

p.s. dobre to winko dzisiaj :D
Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec.

2w1

ders
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 13:38

#4 Post autor: ders » sobota, 23 lutego 2008, 00:30

Masz zią racje. Tu opis 2 jest troszke... pizdowaty. Aprobata dla 2 - to jest to. Dlatego 'daje' w róznej formie <nie tylko stereotypowe latanie za ludźmi, ja np. nie nie daje, tzn jak inni robią sobie ogólnie coś 'złego' to ja tego staram się nie robić, wstrzemięźliwość przed byciem burakiem, choc jak mam faze to gnoje...>
2w1

Siła woli siłą życia.

nlg
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: tak

Re: Jam jest Orest, ten który... eee, nieważne...

#5 Post autor: nlg » sobota, 23 lutego 2008, 23:22

Orest_Reinn pisze:- Szukanie aprobaty. Ktoś kiedyś zwrócił uwagę, że dużo pisałem w temacie "oceń poprzednika". Skwitował to stwierdzeniem, że lubię krytykować. Nieprawda - ja uwielbiam czytać o sobie. Analizowałem każdą opinię o mnie, gdyż sprawia mi to przyjemność. Kiedyś miałem okazję, aby pozyskać anonimową opinię o mnie wszystkich osób w klasie. Byłem wniebowzięty. Nawet pomimo iż na 75% karteczek pisało "kłótliwy i zarozumiały". Lepsze to niż "nie znam zbyt dobrze" :)
mam podobnie
tak

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#6 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 23 lutego 2008, 23:27

Bo masz połączenie z dwójką :P

Awatar użytkownika
Kantus
Posty: 249
Rejestracja: środa, 23 maja 2007, 18:12

#7 Post autor: Kantus » sobota, 23 lutego 2008, 23:34

Nie pij tego więcej :P
Dlaczego uważam się za 2:
To co napisałeś równie dobrze można odnieś do siódemki. ( no może uzależnienie od ludzi to u 7 w mniejszym stopniu.)

A prawdziwy altruista to 9 dwójka zazwyczaj chce coś w zamian. A poza tym jak się już wgłębiasz w enneagram , to zablokowanym ośrodkiem u dwójki jest inteligencja... imho trochę to do ENTp nie pasuje .:]

Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

#8 Post autor: Azagal » sobota, 23 lutego 2008, 23:37

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 16:34 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#9 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 23 lutego 2008, 23:41

A poza tym jak się już wgłębiasz w enneagram , to zablokowanym ośrodkiem u dwójki jest inteligencja... imho trochę to do ENTp nie pasuje :]
Rzeczywiście, ale skoro skupiamy się na ośrodkach, to typy z Ti PoLR-em nie powinny być 7, bo dla 7 inteligencja jest dominującym ośrodkiem ;] Myślę, że enneagramowe ośrodki i funkcje socjoniczne dotyczą różnych płaszczyzn.
Poza tym ENTp się dobrze wpisuje w 2, gdyż w socjonice ukrytym motywem jest funkcja aktywacyjna, a więc... Fe ;)
EDIT: widzę, że Az już o tym wspomniał (posta wyedytował, kanalia jedna)

Awatar użytkownika
enngiv
Posty: 209
Rejestracja: środa, 6 czerwca 2007, 12:29
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: enngiv » niedziela, 24 lutego 2008, 13:14

Dwójka nie jest męczennikiem - dwójka to narcyz. To nie empatia jest charakterystyczna dla dwójki - charakterystyczna jest pycha. Pycha skrywana pod maską fałszywej skromności w celu uzyskania aprobaty.
Prawda...dlatego dziwie sie, jak mozna dwojki traktowac inaczej...ale narcyzm moj drogi, to jest barwa neurotyzmu, czegos szalenie wiekszego, a co do skromnosci...hm...jak przez 80% czasu jestem bialy a 20% czarny to jaki jestem bialy,czarny, zmienny???

Empatia i pycha sa rownomiernie charakterystyczne, gdyz sa wspolzalezne...

Aprobata, akceptacja, poczucie bezpieczenstwa, cieplo, bliskosc, bycie w centrum, poklask, podziw, prowokacja...generalnie wyrazamy tesknote za czyms.

Dwojka jest meczennikiem bo widzi czego potrzebujesz, wie ze potrzebuje tego samego, ale strach jaki ogarnia ludzi bardzo czesto czyni niudolnym wspolna plaszczyzne i to jest cholernie, cholernie meczace...ta ucieczka w strone formy, epatowanie zasranych ideologii, ta proba wyjasnienia...eh

Ale nuda...ciagle walkowac to samo...

Awatar użytkownika
malna
Posty: 322
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 01:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jam jest Orest, ten który... eee, nieważne...

#11 Post autor: malna » niedziela, 24 lutego 2008, 17:28

Orest_Reinn pisze:Dlaczego uważam się za 2:
- Bycie w centrum. [...]
- Uzależnienie od ludzi.
etc. Pomyślałam najpierw o 3. Później o 4. W końcu zaskoczyłam, że cała trójka 2, 3, 4 zasadza się na wstydzie, stąd na dobrą sprawę wszystkie nawiązują do Twojego opisu.
4

have a strange day

Awatar użytkownika
Epona
Posty: 283
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: Opole

#12 Post autor: Epona » niedziela, 24 lutego 2008, 18:35

Orest, sprytny jesteś.

chciałeś zwrócić na siebie uwagę, wybrałeś najmniej uczęszczaną część forum i ją rozkręciłeś.
Wszystko (albo prawie wszystko) co się pisze w temacie dwójek dotyczy Ciebie.

Gratuluję i zazdroszczę :P
Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec.

2w1

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#13 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 24 lutego 2008, 19:28

Empatia i pycha sa rownomiernie charakterystyczne, gdyz sa wspolzalezne...
W jaki sposób?

Dwojka jest meczennikiem bo widzi czego potrzebujesz, wie ze potrzebuje tego samego, ale strach jaki ogarnia ludzi bardzo czesto czyni niudolnym wspolna plaszczyzne i to jest cholernie, cholernie meczace...ta ucieczka w strone formy, epatowanie zasranych ideologii, ta proba wyjasnienia...eh
No właśnie - nic za darmo, nic bezinteresownie. Męczennik poświęca się nie oczekując nic w zamian. A dwójka traktuje wszystko jak kontrakt. Jej pomoc to tak naprawdę udzielenie pożyczki i biada temu kto jej nie spłaci. Dwójka zarządza ludźmi jak finansami. Postrzega relacje międzyludzkie przez pryzmat zysków i strat wyszukując ludzi, na których będzie mogła ubić interes.

Orest, sprytny jesteś.

chciałeś zwrócić na siebie uwagę, wybrałeś najmniej uczęszczaną część forum i ją rozkręciłeś.
Wszystko (albo prawie wszystko) co się pisze w temacie dwójek dotyczy Ciebie.

Gratuluję i zazdroszczę
Wystarczy zrobić zamieszanie :D Wszystkie najważniejsze wydarzenia mają miejsce w gęstej atmosferze. ENTp nie potrafi tak dobrze manipulować jak przeciętna dwójka, ale nadrabia to umiejętnością wprowadzania zamętu :twisted:

ders
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 13:38

#14 Post autor: ders » niedziela, 24 lutego 2008, 21:10

Orest nie mierz innych swoją miarą, zią.
2w1

Siła woli siłą życia.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#15 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 24 lutego 2008, 21:16

A gdzie ty to widzisz? Może trochę przesadzam, ale tak właśnie postrzegam ten typ. To, o czym mówię, wynika bezpośrednio z podstawowych motywów jakie kierują dwójką.

Może ja opisuję niezdrową 2, ale poziomy zdrowia niespecjalnie mnie przekonują.

ODPOWIEDZ