Idealizm

Wiadomość
Autor
Tenar
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 1 listopada 2007, 14:13
Lokalizacja: Kraków

#16 Post autor: Tenar » niedziela, 18 maja 2008, 15:36

Adaras pisze:
Tenar, a może po prostu jest tak, że każdy człowiek ma swój skomplikowany pogląd na życie, który czasem tylko on może zrozumieć?
Inni ludzie rzadko nas rozumieją, przyzwyczaiłem się do tego, choć ja często rozumiem innych ludzi. Kiedyś ktoś mi powiedział, gdy ujawniłem tej osobie jej prawdziwe intencje i pragnienia, powód danego postępowania, w ten sposób: "Cholera, czytasz ze mnie jak z otwartej księgi..." Tą osobą była moja dziewczyna, choć wtedy jeszcze razem nie byliśmy.
Czy Wy też tak macie, że zawsze potraficie przeniknąć przez maskę, którą noszą ludzie i zobaczyć ich prawdziwe oblicze?
Fakt, inni ludzie rzadko nas rozumieją. Koleżanka ostatnio stwierdziła "no przecież nikt nie ma tak, ze jakoś strasznie przejmuje się problemami innych. Każdy patrzy głównie na swoje i o nich myśli". Była bardzo zdziwiona kiedy jej powiedziałam, że niekiedy bywa inaczej, że czasem chciałoby się wziąc od kogoś jego problem na siebie i samemu się z nim borykać.
Też potrafię wyczytać czyjes intencje i pragnienia, czasem nawet ze sposobu zachowania umiem rozpoznac czyjś kawałek przeszłości. Tylko że trudno wtedy znieść kiedy osoba się sama oszukuje. To wtedy strasznie boli. Czasem wolałabym nie wyczuwac i nie wiedzieć. Byłoby prościej.


"Jeżeli już mam wierzyć w coś, czego nie widać, to wolę wierzyć w cuda niż w bakterie".

czarownica
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2008, 23:54
Lokalizacja: MAZURY

#17 Post autor: czarownica » niedziela, 18 maja 2008, 17:42

:D jedno jeste jednak napewno pewne :lol: i pocieszajace... My tutaj na forum wiemy o co komu chodzi i nie dziwimy sie ani tez nie pukamy w głowę..Jestem szczesliwa z powodu tego kim jestem, choc czasem wsrod ludzi czuje sie jak kosmitka(bo własciwie nia jestem , jestem przecież mieszkańcem kosmosu :lol: )
Fajnie jest wiedzieć ,że nie jest sie osamotnionym ani dziwacznym..Trochę sie czuje jak brzydkie kaczatko kiedy dowiedzialo sie ,że nie jeste brzydkim kaczatkiem a pięknym łabądkiem... :lol: :lol: :lol:
Cieszę sie że Jesteście, i ze jesteście tacy fajni .

pOZDRAWIAM bARRRRDZO..

P.S. W SWOIMBOGACTWIE WEW. POSIADAM JESZCZE ADHD :roll:
wszystko swoje niosę sobą...

Awatar użytkownika
Alia
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 11:59
Lokalizacja: z góry

#18 Post autor: Alia » niedziela, 18 maja 2008, 17:59

Nie jestem ani 2 ani idealistką,ale chciałam coś dodać.
Bardzo często zdarza mi się w dyskusjach nawiązywać tematy dotyczące tego, jaki jest świat (dobry, zły) i niemalże za każdym razem opowiadam się za opcją pośrednią, ale znajduję taki układ odniesienia, że zawsze wniosek jest optymistyczny. Spotykałam wiele osób które twierdziły, że są zawiedzione życiowo.W przypadku niektórych udało nam się to zmienić. Nigdy nie mówie że świat jest super i tak już jest. Zawsze staram się to poprzeć jakimiś stosunkowo przemawiającymi argumentami i udowodnić. Niestety, żeby dostrzec piękno świata osoba musi tego chcieć.Najgorzej jest kiedy ktoś zamyka się w "4 piwnicznych ścianach" i mówi o swojej niedoli unikając "światła dziennego".

No ale trudno...
Co do wypowiedzi Tenar ,niby nie jestem 2 a wkurza mnie to ze nie mogę komuś pomóc ,lecz nie działam wbrew cudzej woli.
A pomoc nie wiąze się z litością, robię to bo lubię słuchać, wspolnie szukać rozwiązań i przede wszystkim patrzeć jak coś się komuś udaje(czyli znów potwierdzać fakt że w świecie jest dużo radości). Ale chęci i działanie powinny być obustronne.

A co do rozumienia, to sporo obób mi ciągle mówi, że ja ich rozumiem...
Cieszy mnie to, że mi ufają i dzielą się smutkami i szczęściem .

Ale są takie wypadki, że co innego znaczy rozumieć, a co innego popierać. :)
;) 5w4 /jakieś INFp

"Wszyscy ludzie, których napotykamy na swojej drodze przede wszystkim pokazują nam nas samych."
--

Awatar użytkownika
Adaras
Posty: 78
Rejestracja: piątek, 29 lutego 2008, 21:40

#19 Post autor: Adaras » niedziela, 18 maja 2008, 20:07

Tenar, ja takiej sytuacji nie miałem, ale to po prostu tylko dlatego że nikt mi tego nie powiedział wprost, ale wiem że wiele osób tak myśli ;)
Czarownica, nie wiem jak skomentować Twój post o mojej emotce "^^". powiem tylko Tyle że to jest to samo co " :lol: "
a ADHD widać, nie obraź się że to piszę
PS: ja mam zespół COGJwDN
czyli "Częste odpały, gdy jestem w dobrym nastroju" więc prawie to samo :P
2w1 z odchyleniem ku 5w6.
ENFp 75%sx 25%so

Advanced Global Personality Test Results

czarownica
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2008, 23:54
Lokalizacja: MAZURY

#20 Post autor: czarownica » niedziela, 18 maja 2008, 22:38

:lol: :P :D adaras, ja oczywiscie wcale sie nie gniewam ,że >>to widać ,że mam adhd<<taka jestem i dobrze mi z tym, choc odkryłam to stosunkowo niedawno(przy okazji diagnozowania dzieci)
Musicie mi czasem wybaczyć , ze bede gadac(pisać) jak oszalała, czasem wyrywają mi sie myśli z kontekstu a zapominam ,że ludzie ktorzy mnie sluchają nie siedzą w mojej głowie :lol:
Twoja emotka( o Boze ja sie chyba nigdy nie przyzwyczaje do tego nazywnictwa(posty , emotki itd...) :wink: to była taka myśl moja , skojarzenie i tyle :) dla mnie bardzo miłe :) Ktoś kiedyś nauczył mnie że np () oznacza przytulenie sie 2 osób. I to takie fajne...więc mam nadzieje ,że nie bedziesz mi miał za złe ,że ^^ mi sie kojarzy jak kojarzy :wink:
wszystko swoje niosę sobą...

Awatar użytkownika
Adaras
Posty: 78
Rejestracja: piątek, 29 lutego 2008, 21:40

#21 Post autor: Adaras » niedziela, 18 maja 2008, 22:57

Nie no, nie mam Ci tego za złe, nawet ciekawa interpretacja mojej emotki ;)
2w1 z odchyleniem ku 5w6.
ENFp 75%sx 25%so

Advanced Global Personality Test Results

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#22 Post autor: Orest_Reinn » środa, 21 maja 2008, 07:32

Musicie mi czasem wybaczyć , ze bede gadac(pisać) jak oszalała, czasem wyrywają mi sie myśli z kontekstu a zapominam ,że ludzie ktorzy mnie sluchają nie siedzą w mojej głowie
Aż tak źle nie jest, da się ciebie zrozumeć, w przeciwieństwie do niektórych, którzy kropki na oczy nie widzieli, o przecinku nie wspominając ;)

n0waczek
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 24 marca 2008, 00:44
Lokalizacja: Inowrocław

#23 Post autor: n0waczek » czwartek, 22 maja 2008, 15:05

A wracając do idealizmu.....
Po sobie mogę stwierdzić, że zdecydowanie nim nie jestem....
Raczej na życie patrze zawsze realistycznie, pod każdym względem, a że realizm ma różne strony nie stronię od dużej dawki optymizmu.....
Ale tak to jest jak ktoś jest realistą i empirystą...... :)
Wiele ludzi mi to mówi, a sam również tak siebie postrzegam :)
2w1

Marzenia się spełniają tylko wtedy gdy ktoś nam ich nie odbiera.....

Awatar użytkownika
Adaras
Posty: 78
Rejestracja: piątek, 29 lutego 2008, 21:40

#24 Post autor: Adaras » czwartek, 22 maja 2008, 23:29

n0waczek, nie masz może cech 4 lub 6? :)
2w1 z odchyleniem ku 5w6.
ENFp 75%sx 25%so

Advanced Global Personality Test Results

n0waczek
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 24 marca 2008, 00:44
Lokalizacja: Inowrocław

#25 Post autor: n0waczek » piątek, 23 maja 2008, 00:31

Adaras pisze:n0waczek, nie masz może cech 4 lub 6? :)
Robiłem kilka razy test w różnych odstępach czasowych i zawsze było 2 :)
2w1

Marzenia się spełniają tylko wtedy gdy ktoś nam ich nie odbiera.....

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#26 Post autor: Orest_Reinn » piątek, 23 maja 2008, 08:28

Czy musimy ci przypominać, co sądzimy o testach?

Tenar
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 1 listopada 2007, 14:13
Lokalizacja: Kraków

#27 Post autor: Tenar » piątek, 23 maja 2008, 08:42

Orest_Reinn pisze:Czy musimy ci przypominać, co sądzimy o testach?
Dlaczego wypowiadasz się w liczbie mnogiej?
"Jeżeli już mam wierzyć w coś, czego nie widać, to wolę wierzyć w cuda niż w bakterie".

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#28 Post autor: Orest_Reinn » piątek, 23 maja 2008, 08:55

Bo mam nadzieję, że inni również nie są zwolennikami testów ;]

Tenar
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 1 listopada 2007, 14:13
Lokalizacja: Kraków

#29 Post autor: Tenar » piątek, 23 maja 2008, 09:05

Tylko nadzieję a nie pewność. Nie zawłaszczaj sobie monopolu na wyrażanie opinii ogółu Dwójek!
"Jeżeli już mam wierzyć w coś, czego nie widać, to wolę wierzyć w cuda niż w bakterie".

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#30 Post autor: Orest_Reinn » piątek, 23 maja 2008, 09:57

Czytając forum, można zauważyć, że wiele osób jest negatywnie nastawionych do sugerowania się testem (mówię o ogóle, niekoniecznie o dwójkach). Są to głównie osoby przebywające na forum od dłuższego czasu. Widząc post, w którym zawarte jest stwierdzenie "w teście mi wychodzi...", jeśli nie reagują, to chociaż kręcą z zażenowaniem głową.

ODPOWIEDZ