Temperament Dwójek (test wg Florence Littauer)

Mój temperament to:

Sangwinik
1
5%
Flegmatyk
0
Brak głosów
Choleryk
1
5%
Melancholik
4
18%
Sangwinik/Choleryk
2
9%
Melancholik/Flegmatyk
2
9%
Flegmatyk/Sangwinik
4
18%
Sangwinik/Melancholik
8
36%
Choleryk/Flegmatyk
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 22

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Temperament Dwójek (test wg Florence Littauer)

#1 Post autor: boogi » wtorek, 27 stycznia 2009, 22:06

Drogie Dwójki - jaki jest wasz temperament? Zapraszam do wypełnienia testu na tej stronie. A tutaj są opisy temperamentów.

Ankieta uwzględnia 4 podstawowe typy temperamentu, oraz część typów mieszanych*
Osobowości mieszane

Człowiek wielokrotnie tworzy kombinację więcej niż jednej osobowości. Połączenie dwóch typów osobowości może być następujące:
- w proporcji pół na pół,
- dominujący główny typ osobowości z małą domieszką drugiego.
Istnieją połączenia naturalne oraz połączenia uzupełniające. Są one następujące:
a) połączenia naturalne
- sangwinik/choleryk,
- melancholik/flegmatyk.
b) połączenia uzupełniające
- flegmatyk/sangwinik,
- choleryk/melancholik.
Zdarzają się również połączenia przeciwstawne:
- sangwinik/melancholik,
- choleryk/flegmatyk.
W przypadku osobowości mieszanych występują kombinacje cech z różnych temperamentów. Osobowości mieszane istnieją wtedy, gdy człowiek posiada w podobnej ilości cechy charakterystyczne dla poszczególnych typów. Osobowości te zazwyczaj wykazują się większą elastycznością i przystosowaniem do otaczającej rzeczywistości
Osobiście jestem flegmatycznym sangwinikiem.

* w mieszanych brakuje choleryk/melancholik, ze względu na ograniczoną liczbę opcji w ankiecie, a poza tym nie spodziewam się tego temperamentu u Dwójek ;)


"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#2 Post autor: Snufkin » wtorek, 27 stycznia 2009, 22:32

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 17:59 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

#3 Post autor: Pędzący Bakłażan » wtorek, 27 stycznia 2009, 22:47

Mało dwójek na forum, więc też się dorzucę ;)
Towarzyski sangwinik - Towarzyski sangwinik to optymista. Potrafi przyciągać do siebie ludzi, jest emocjonalny i wylewny, entuzjastyczny i spontaniczny, ma duże poczucie humoru. Gadatliwy, ciekawy, jest dobrym narratorem i urodzonym aktorem. Żyje raczej dniem dzisiejszym niż tym co było lub będzie. Jest duszą towarzystwa i tak gdzie przebywa wnosi radość. Nie chowa urazy, lubi komplementy, szybko przeprasza. W pracy ochotnik, inicjuje nowe formy aktywności, jest twórczy, tryska energią i entuzjazmem. Potrafi sprawiać bardzo dobre wrażenie, posiada umiejętności pobudzania innych do współpracy. Powinien pracować w środowisku wymagającym zmiennych form aktywności, pozbawionym konieczności wykonywania zadań rutynowych. Dobrze będzie czuł się w pracy wymagającej inicjatywy, twórczego rozwiązywania wielu problemów, wymagającej szybkiego podejmowania decyzji. Powinna to być praca zapewniająca szerokie kontakty z ludźmi.
Jest prawdopodobne, że towarzyski sangwinik nie będzie zadowolony z pracy wymagającej posługiwania się liczbami, wykresami, wymagającej dokładności, staranności i skrupulatności.
Przykładowe zawody: instruktor kulturalno oświatowy, pilot wycieczek turystycznych, akwizytor, handlowiec, organizator przedsięwzięć reklamowych, stewardessa, aktor estradowy, śpiewak itd.
Zawody niewskazane: księgowy, ekonomista, laborant chemiczny, dyrektor przedsiębiorstwa, prawnik itp.
Niestety wady są okropne
Osobę o temperamencie towarzyskiego sangwinika cechuje brak determinacji - rzadko realizuje on założony wcześniej plan. Za dużo mówi i przesadnie koloryzuje, co w efekcie często doprowadza do kłamstwa. Jest egocentrykiem. Nie dostrzega swoich wad. Nie jest dobrym doradcą, gdyż woli mówić niż słuchać. Ma kłopoty z pamięcią. Pomimo, iż doskonale pamięta kolory i nieistotne szczegóły, to jednak prawie wcale nie pamięta nazwisk, imion, dat i miejsc. To niestały i zapominalski przyjaciel. Przerywa rozmówcy i odpowiada za innych. Ma zbyt wysokie mniemanie o sobie, przez co odbierany jest jako osoba arogancka. To człowiek niezorganizowany i niedojrzały. Sangwinik żyje w błogiej krainie bezstresowego dzieciństwa i nie chce stawiać czoła brutalnym realiom życia. Cechuje go zmienność i nadmierna spontaniczność.
Po raz kolejny muszę pokiwać głową i się zgodzić ;)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4 Post autor: boogi » wtorek, 27 stycznia 2009, 22:57

Dobrze, żeście opcji ankiety nie zaznaczyli.

Za to zawsze możecie analogiczne posty wkleić w swoich działach :>
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#5 Post autor: Snufkin » wtorek, 27 stycznia 2009, 23:07

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 17:59 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6 Post autor: boogi » wtorek, 27 stycznia 2009, 23:12

Nie. Wrzuciłem tutaj, bo interesują mnie temperamenty Dwójek. W Hyde Parku bym miał przegląd wszystkich typów. To nie jest mój cel.
Zobaczymy, kilka Dwójek czasem na to forum zagląda, może z czasem zaczną się pojawiać odpowiedzi ;)


...poza tym, "grupę krwi" określiło aż 4 (!) Pieszczochów :>
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#7 Post autor: NoMatter » środa, 28 stycznia 2009, 09:09

To ja też się dorzucę ;)
Sangwinik/choleryk.

Poza tym na tej stronie jest napisane że to są osobowości - z tego co wiem to są temperamenty.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#8 Post autor: Gudrun » środa, 28 stycznia 2009, 15:06

Też nie mogłam się powstrzymać :P Perfekcyjny melancholik :roll:

Awatar użytkownika
kinia
Posty: 150
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2008, 22:31
Lokalizacja: kraków

#9 Post autor: kinia » środa, 18 lutego 2009, 14:43

Towarzyski sangwinik 14
Energiczny choleryk 3
Perfekcyjny melancholik 12
Spokojny flegmatyk 11

czyli bez specjalnego zdecydowania

Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

#10 Post autor: chupser » niedziela, 22 lutego 2009, 22:52

E
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 września 2009, 17:23 przez chupser, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
.Anka.
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 14:56
Lokalizacja: z rpga ;-)

#11 Post autor: .Anka. » poniedziałek, 18 maja 2009, 14:53

Towarzyski sangwinik Energiczny choleryk Perfekcyjny melancholik Spokojny flegmatyk
8 10 17 5


Oto najbardziej pasujące do Ciebie typy osobowości:
Perfekcyjny melancholik - Perfekcyjny melancholik to myśliciel, idealista i pesymista. Nastawiony na zadania i analizowanie. Przejawia zdolności artystyczne, jest wyczulony na piękno, muzykalny. Cechuje go duża wrażliwość na potrzeby innych, skłonność do poświęcania się, sumienność. Ostrożnie dobiera przyjaciół, ale jest wobec nich wierny i ofiarny. Raczej woli pozostawać w cieniu, będzie więc unikał publicznych wystąpień i zwracania na siebie uwagi. Jeśli jest obdarzony inteligencją to potrafi łatwo rozwiązywać problemy, znajdować twórcze rozwiązania i tego będzie oczekiwał od swojej pracy. Lubi wykresy, schematy, wykazy i liczby. Z łatwością podporządkowuje się regulaminom, dużą wagę przywiązuje do szczegółów, jest wytrwały i dokładny, uporządkowany zorganizowany, zawsze musi dokończyć to co zaczaj.
Powinien pracować w środowisku nie wymagającym zmiennych form aktywności, szybkich działań, powinna to być praca nie wymagająca częstych kontaktów z ludźmi, publicznych wystąpień, zwracania na siebie uwagi. Przykładowe zawody: ekonomista, księgowy, notariusz, konserwator zabytków, bibliotekarz, archeolog, meteorolog, farmaceuta.
Zawody niewskazane: aktor, akwizytor, manager, handlowiec, prawnik, makler giełdowy, sekretarka.

I masz babo placek... :? a w innym teście wyszło mi INTJ i ENFJ a ten typ to urodzony aktor... Nie cierpię liczb!!! Uważam siebie za typ melancholik/choleryk i tyle. Bliżej opisując mi się nie chce.
6, ESI-Se (nadal nie wierzę, ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz?)

Za późno się zorientowałam. Łatwo pomylić 6 z 4.

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

#12 Post autor: chottomatte » poniedziałek, 18 maja 2009, 15:17

boogi, ja też Ci zaspamuję :mrgreen:

Towarzyski sangwinik - 19
Energiczny choleryk - 4
Perfekcyjny melancholik - 7
Spokojny flegmatyk - 10
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

#13 Post autor: chupser » poniedziałek, 18 maja 2009, 15:21

o kolejny Dawca :D

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

#14 Post autor: chottomatte » poniedziałek, 18 maja 2009, 15:21

Nie dawca :oops: Ale ankiety nie zaznaczałam :wink:

ps: fajnie nie mieć podpisu swojego typu w sygnaturze, można być kim się chce :mrgreen:
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

#15 Post autor: chupser » poniedziałek, 18 maja 2009, 15:24

zawsze pozostaje adres IP :lol:

ODPOWIEDZ