Co inne typy w Was lubią?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adaras
Posty: 78
Rejestracja: piątek, 29 lutego 2008, 21:40

#46 Post autor: Adaras » środa, 7 maja 2008, 22:01

tak szczerze, to ten cytat sporo się mnie tyczy... ale ja mam pogląd na życie
że istnieją ludzie, którzy są dobrzy
istnieją ludzie, którzy nie krzywdzą
istnieją ludzie szlachetni
w miłości również daję całego siebie i idealizuję trochę... dużo w ten sposób można stracić, to jest ryzykowne, ale jeszcze więcej zyskać, jeśli się trafi na odpowiednią osobę.

choć wiem że istnieje dobrych ludzi mało... to jednak ufam ludziom.
muszę Wam jednak powiedzieć że naprawdę rzadko się zdarza, że przejadę się na zaufaniu drugiej osoby. po prostu intuicyjnie wiem z kim rozmawiać, a z kim nie...

to mi się podoba w dwójce i ENFp.... wysoko wykształcona intuicja i umiejętność nawiązywania szybkiego i bliskiego kontaktu z ludźmi.


2w1 z odchyleniem ku 5w6.
ENFp 75%sx 25%so

Advanced Global Personality Test Results

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#47 Post autor: Snufkin » środa, 13 sierpnia 2008, 22:15

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 14:07 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#48 Post autor: Orest_Reinn » środa, 13 sierpnia 2008, 22:35

Można nie lubić 2, ale za to jest to urozmaicona znajomość ;) warto poczukać w otoczeniu dwójek.

Awatar użytkownika
szisziek
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 13:37

Re: Co inne typy w Was lubią?

#49 Post autor: szisziek » niedziela, 8 listopada 2009, 15:57

kazdy ma swoje zdanie i nie probuje nikogo przekonywac do swojego, ale chcialabym zauwazyc ze nie wszystcy chcemy uszczeslwiac na siłe i ze nie chcemy sie podobac (przynajmniej w moim przypadku) jestem 2w3, nie probuje tez robic czegos na pokaz, byc smieszna i przyciagac ludzi żartami. bycie 'dawca' nie oznacza tez tego ze chcemy wzbudzic litosc, poprostu tacy juz jestesmy lubimy pomagac, co chyba jest jedną z lepszych cech...:D

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Co inne typy w Was lubią?

#50 Post autor: Venus w Raku » poniedziałek, 9 listopada 2009, 17:50

Orest_Reinn pisze:Można nie lubić 2, ale za to jest to urozmaicona znajomość...
Masz rację, Orest, bo dochodzę do wniosku, że bez Dwójek moje życie byłoby bardzo ubogie emocjonalnie.
szisziek pisze:...nie wszyscy chcemy uszczeslwiac na siłe i ze nie chcemy sie podobac
A ja myślę, że to jest raczej tak, że nie wszystkich chcecie uszczęśliwiać na siłę i nie wszystkim chcecie się podobać.
1w9, 6w5, sp/sx

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Co inne typy w Was lubią?

#51 Post autor: Pablo » środa, 11 listopada 2009, 16:21

Ja tam kocham w tym typie to ze jak coś się porządnie na łeb w życiu zwali to jest ktoś kto potrafi dać radę albo chociaż posłuchać nie oceniając - są pewne granice ciężaru kiedy to ostatnie jest jednak nawet pod adresem 8 niewskazane.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Co inne typy w Was lubią?

#52 Post autor: Rilla » sobota, 14 listopada 2009, 23:52

Z mojego doświadczenia stwierdzam, że z Dwójką jest jak z ogniem- trzeba uważać. Ogień daje ciepło, ale trzeba dodawać mu drewno, by się nie wypalił. Ogień grzeje, ładnie wygląda, ale można się nim sparzyć. Na Dwójkę zawsze można liczyć, ale trzeba czuwać, by jej nie wykorzystać, trzeba być czujnym, wyczuć moment, w którym można jej pomóc, móc też coś dać do tej relacji, bo Dwójka sama nie powie, że czegoś chce. Dwójka jest bardzo uczynna, ale mim się obejrzysz, ni stąd, ni zowąd może ci zarzucić: "patrz, ile daję; a ty co?", nie koniecznie sprawiedliwie.
Lubię ogień, a igranie z nim trochę mnie intryguje, choć wiem że jest to niebezpieczne.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Co inne typy w Was lubią?

#53 Post autor: Venus w Raku » niedziela, 15 listopada 2009, 06:15

Nie igraj Rilla z Dwójeczkami. Romantyczne są i skłamią dla ciebie, ukradną dla ciebie, a nawet mogą zabić dla ciebie. Wiążą się na stałe tylko z osobami z silnym charakterm i tylko takie osoby mogą je zatrzymać przy sobie, bo Dwójeczka nie jest wcale taka słaba, jak się prezentuje.
Mimo wszystko, zgadzam się, że jest to fascynujący typ.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Co inne typy w Was lubią?

#54 Post autor: Rilla » poniedziałek, 16 listopada 2009, 22:03

Nie igram z Dwójkami, z nikim nie igram, ale relacja akurat z tym typem przypomina mi zabawę z ogniem. Masz rację, że Dwójka dla drugiego człowieka może zrobić wiele, a nawet zbyt wiele- jak ogień. To właśnie budzi we mnie mieszane emocje od zaskoczenia przez podziw i na przerażeniu skończywszy i właśnie to w nich lubię. Są fascynujące, niezmiernie ciekawe jako punkt obserwacji, jako temat rozmowy i niezmiernie dla mnie dziwne. Gdy na spotkaniu enneagramowym zejdzie temat lekko na temat Dwójek, to nie mogę wyjść z podziwu dla ich osoby.
Czy Dwójka wiąże się na stałe tylko z silnymi osobami, tego nie wiem. Zauważyłam, że Dwójka ogólnie ma skłonności do zbliżania się do osób słabych, którymi mogą się zaopiekować i które dają się sobą opiekować, co ich często gubi, bo dają się wykorzystywać, a dostrzegają ten fakt zbyt późno. Tak czy inaczej zgadzam się, że Dwójce do twarzy z kimś o silnej osobowości, choć moim zdaniem siła osobowości nie zależy od typu. Wśród Dwójek zajdzie się wiele słabych i silnych ludzi, jak wśród przedstawicieli wszystkich innych typów.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
szisziek
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 13:37

Re: Co inne typy w Was lubią?

#55 Post autor: szisziek » środa, 2 grudnia 2009, 15:49

Hm ja chyba jednak wole introwertyków, jakoś bardziej mnie przekonują i lubie ich obserwować, nigdy do konca nie wie sie kim sa i jak zareagują, poprostuu mnie pociągają :d

Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

Re: Co inne typy w Was lubią?

#56 Post autor: chupser » czwartek, 3 grudnia 2009, 00:22

jestes gejem?

Awatar użytkownika
szisziek
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 13:37

Re: Co inne typy w Was lubią?

#57 Post autor: szisziek » czwartek, 3 grudnia 2009, 16:26

że ja?

Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

Re: Co inne typy w Was lubią?

#58 Post autor: chupser » czwartek, 3 grudnia 2009, 21:34

szisziek pisze:Hm ja chyba jednak wole introwertyków (...) poprostuu mnie pociągają :d
to pociagaja Ciebie introwertycy czy introwertyczki? bo bylbys interesujacym przypadkiem Dawcy - geja :D

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Co inne typy w Was lubią?

#59 Post autor: Orest_Reinn » czwartek, 3 grudnia 2009, 23:46

No tak... Lubi dawać...

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Co inne typy w Was lubią?

#60 Post autor: Rilla » piątek, 4 grudnia 2009, 00:38

chupser pisze:
szisziek pisze:Hm ja chyba jednak wole introwertyków (...) poprostuu mnie pociągają :d
to pociagaja Ciebie introwertycy czy introwertyczki? bo bylbys interesujacym przypadkiem Dawcy - geja :D
Oj, chupster, "pociągać" kogoś można nie tylko erotycznie. Jeśli pociągają sziszieka introwertycy, może to też znaczyć, że go ciekawią, że go interesują, że przykuwają jego uwagę. Nie zubożajmy tak naszego słownika tylko do znaczeń o tematyce erotycznej. Lepiej go wzbogacać.

Ja lubię Dwójki za to, że są ciepłe i pomocne. Można na nie liczyć i zawsze mają pomysł na to, jak drugiej osobie pomóc, a pomagając nie męczą się, robią to naturalnie, jakby były do tego stworzone. Jednocześnie potrafi to mnie bardzo zdenerwować i wzbudzić zazdrość, ale to pomińmy w tym temacie. ;)
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

ODPOWIEDZ