Ankieta Ixxx/Exxx dla Trójek

Jestem

3w2 - Ixxx (introwertyk)
1
8%
3w2 - Exxx (ekstrawertyk)
0
Brak głosów
3w4 - Ixxx (introwertyk)
7
58%
3w4 - Exxx (ekstrawertyk)
4
33%
 
Liczba głosów: 12

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
nasedo
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 20:49
Lokalizacja: Katowice

Ankieta Ixxx/Exxx dla Trójek

#1 Post autor: nasedo » sobota, 1 marca 2008, 13:34

Witajcie. Chciałbym zaproponować ogólnoenneagramową ankietę dotyczącą korelacji intro/ekstrawersji z każdym z 18 typów. Dlaczego osiemnaście typów a nie po prostu dziewięć? Mam pewne wątpliwości, jak duży jest różnica ilości introwertyków między 4w3 a 4w5 chociażby, uważam, że bardzo duża. Co do innych typów trudno jest mi te różnice określić, stąd ta precyzja przy zadawaniu pytań.

Poniżej dostarczam Wam przykładowe opisy introwertyka oraz ekstrawertyka. Wielu z Was już dobrze wie kim jest, ale są i tacy, którzy nie wiedzą, dlatego będzie im się łatwiej rozeznać. Polecić mogę także test Junga na 48 pytań na stronie www.similarminds.com. Gorąco polecam. Jeśli jednak po zrobieniu testu, po przeczytaniu charakterystyk nie masz pojęcia co jesteś – najlepiej nie głosuj w ankiecie – siejesz tylko niepotrzebny ferment.

Jeżeli nie umiecie najlepiej języka angielskiego, bądź nie umiecie go wcale, a pragnęlibyście zrobić test Junga, który jest tylko w języku angielskim odwołuję Was do mojego innego tematu, gdzie wszystkie zostały specjalnie dla tego postu przetłumaczone (tak! Miałem w tym interes), oto link: http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=2023

Dobrze, koniec gadania, zapraszam do rozważnego zaznaczania odpowiedzi w ankiecie. Poniżej opisy introwersji (Ixxx) oraz ekstrawersji (Exxx):


Exxx
Zazwyczaj najpierw mówisz, a potem myślisz i zasadniczo nie masz pojęcia, co za chwilę powiesz, dopóki nie usłyszysz własnych słów; nierzadko wymyślasz samemu sobie: "Czy ja się kiedykolwiek nauczę trzymać język za zębami ?" Znasz mnóstwo ludzi i wielu z nich zaliczasz do swoich "bliskich przyjaciół"; lubisz, kiedy biorą oni udział w większości twoich zajęć. Jesteś przystępny - zarówno wobec znajomych, jak i nieznajomych - i łatwo z tobą rozpocząć rozmowę, chociaż masz tendencję do monopolizowania konwersacji. Dzwonek telefonu witasz z radością i sam nie wahasz się telefonować do znajomych za każdym razem, kiedy masz im coś do powiedzenia. Lubisz chodzić na przyjęcia i wolisz rozmawiać z wieloma osobami, a nie tylko z jedną, lub dwiema; w rozmowie nie ograniczasz się do tych, których już znasz i zdarza ci się zdradzać stosunkowo intymne szczegóły ludziom zupełnie obcym. Wolisz tworzyć koncepcje w grupie, a nie w samotności; w istocie możesz nawet odczuwać wyczerpanie spędziwszy zbyt dużo czasu na rozmyślaniach bez możliwości sprawdzenia, jak inni reagują na twoje pomysły. Słuchanie sprawia ci więcej trudności, niż mówienie, ponieważ lubisz znajdować się na widoku; znudzisz się, jeśli nie weźmiesz czynnego udziału w rozmowie. "Rozglądasz się" za pomocą języka, a nie oczu: "Zgubiłam okulary. Czy ktoś widział moje okulary? Czy ktoś wie, gdzie są moje okulary?", a potem, kiedy na chwilę zgubisz wątek, werbalnie odnajdujesz go z powrotem - "Zaraz, zaraz, co ja takiego mówiłam?" Wydaje mi się, że to miało coś wspólnego z wczorajszym koncertem". Potrzebujesz afirmacji ze strony przyjaciół i partnera - odnosi się to do tego kim jesteś, co robisz, jak wyglądasz i niemal każdej innej sprawy.

Ixxx
Czasem ludzie mówią o tobie: "nieśmiały", lub "trzyma się na dystans"; niezależnie od tego, czy się z tym zgadzasz, uważasz się za osobę spokojną i refleksyjną i nigdy nie masz dość czasu dla siebie. Zazwyczaj przygotowujesz swoją wypowiedź; chciałbyś, żeby inni robili tak samo i nie wygadywali wszystkiego, co myślą; kiedy musisz stawić czoło konfrontacji, wolałbyś najpierw odpowiedzieć: "Muszę się nad tym zastanowić". Ciszy i spokoju nigdy ci nie dość; potrafisz się jednak przystosowywać, rozwinąwszy wysoką umiejętność koncentracji, dzięki której nie zwracasz uwagi na telewizję, hałasujące dzieci, czy też prowadzoną w pobliżu rozmowę. Nie umiesz powiedzieć "nie", kiedy ktoś chce się z tobą podzielić przemyśleniami, lub problemem; nazywają cię "świetnym słuchaczem", ale ty wiesz lepiej. Żałujesz, że nie potrafisz wyrażać swoich myśli bardziej skutecznie; szczególnie nie znosisz ludzi, którzy mówią to, co ty właśnie miałeś zamiar powiedzieć. Musisz "ładować baterie" spędziwszy jakiś czas w towarzystwie; im intensywniejsze było spotkanie, tym większa szansa, że później będziesz odczuwać znużenie. Nie rozumiesz, dlaczego niektórzy ludzie nieustannie trajkoczą i nie potrafią zatrzymać swoich myśli dla siebie; masz ochotę powiedzieć im, żeby siedzieli cicho, ale rzadko to robisz. Rodzice mówili ci często: "Wyjdź na dwór i pobaw się z przyjaciółmi"; być może martwili się o ciebie, bo lubiłeś/aś spędzać czas samotnie. Wierzysz, że "słowa nic nie znaczą"; najprawdopodobniej reagujesz podejrzliwością, jeśli bliska osoba prawi ci zbyt wiele komplementów, albo mówi coś, co kto inny wcześniej już powiedział.


7w8; INTJ; sx/so/sp;
gg: 3626262

misiek
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2007, 02:59

Re: Ankieta Ixxx/Exxx dla Trójek

#2 Post autor: misiek » niedziela, 2 marca 2008, 01:11

a oto ja... powycinałem z tych tekstów to co do mnie nie pasowało i zostawiłem dokładnie to co uznałem że mnie opisuje (starałem się nie obcinać zdań ale czasami tylko fragment pasował)

-lubisz, kiedy biorą oni udział w większości twoich zajęć.
-Jesteś przystępny - zarówno wobec znajomych, jak i nieznajomych
-łatwo z tobą rozpocząć rozmowę, chociaż masz tendencję do monopolizowania konwersacji.
-Lubisz chodzić na przyjęcia w rozmowie nie ograniczasz się do tych, których już znasz i zdarza ci się zdradzać stosunkowo intymne szczegóły ludziom zupełnie obcym.
-Wolisz tworzyć koncepcje w grupie, a nie w samotności;
-w istocie możesz nawet odczuwać wyczerpanie spędziwszy zbyt dużo czasu na rozmyślaniach bez możliwości sprawdzenia, jak inni reagują na twoje pomysły.
-lubisz znajdować się na widoku;
-Potrzebujesz afirmacji ze strony przyjaciół i partnera - odnosi się to do tego kim jesteś, co robisz, jak wyglądasz i niemal każdej innej sprawy.

-"nieśmiały", lub "trzyma się na dystans"
-uważasz się za osobę spokojną i refleksyjną
-Nie umiesz powiedzieć "nie", kiedy ktoś chce się z tobą podzielić przemyśleniami, lub problemem; nazywają cię "świetnym słuchaczem", ale ty wiesz lepiej.
-Żałujesz, że nie potrafisz wyrażać swoich myśli bardziej skutecznie; szczególnie nie znosisz ludzi, którzy mówią to, co ty właśnie miałeś zamiar powiedzieć.
-Musisz "ładować baterie" spędziwszy jakiś czas w towarzystwie
-Rodzice mówili ci często: "Wyjdź na dwór i pobaw się z przyjaciółmi";
-Wierzysz, że "słowa nic nie znaczą"

Awatar użytkownika
nasedo
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 20:49
Lokalizacja: Katowice

#3 Post autor: nasedo » poniedziałek, 3 marca 2008, 21:04

Dzięki Miśku. Co tak mało trójek?
7w8; INTJ; sx/so/sp;
gg: 3626262

jsk
Posty: 342
Rejestracja: sobota, 15 września 2007, 15:50
Enneatyp: Zdobywca
Kontakt:

#4 Post autor: jsk » poniedziałek, 3 marca 2008, 22:09

nasedo pisze:Co tak mało trójek?
Trójki zajmują się zdobywaniem.

Na moje nieszczęście jestem introwertykiem, mimo iż jestem enneagramową 3.
Dużo zależy od nastroju. Jak jestem pełni entuzjazmu to mogę nawet góry przenosić.
Pasuje do mnie kilka cech ekstrawertycznych
-bycie w centrum zainteresowania
- pobudza mnie przebywanie z innymi ludźmi
- wole szerokość niż głębokość rozmów

Moje introwertyczne wady
Nie lubie pracować w grupie
Więcej słucham niż mówie, choć to zależy od nastroju
Nieśmiałość w stosunku do kobiet, z którymi chciałbym nawiązać bliższe relacje
Wygrywa ten, któ ma jasno określony cel i pragnienie, aby go osiągnąć.

Awatar użytkownika
nasedo
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 20:49
Lokalizacja: Katowice

#5 Post autor: nasedo » środa, 5 marca 2008, 21:58

jsk pisze: Nie lubie pracować w grupie
z tego co gdzieś czytałem, teraz już nie pamietam gdzie, a szkoda, to ogólnie trójki wolą wykonywać pracę samodzielnie... :>

może po prostu masz problem z rwaniem lachona? To nie jest cecha introwertyczna :)
7w8; INTJ; sx/so/sp;
gg: 3626262

ODPOWIEDZ