3w2

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#16 Post autor: Intryga » czwartek, 22 marca 2007, 19:18

Trudno mi określić, czy lubie 9 i czy mi odpowiadają bo przypuszczam ze nie mam przyjemności znać zadnej... Przynajmniej zadnemu z przetestowanych enneagramem moich znajomych tak nie wyszlo ;)

A tak na codzień to najlepiej się jednak czuje w towazystwie 4 oczywiscie :)

3 i 5 hm jestem bardzo ciekawa czy taki zwiazek byłby naprawde najlepszym rozwiązaniem...
3 z 3 mogloby być ciekawie napewno :D jeszcze zalezy od trojek i ich poziomu szczerosci wobec siebie- bo z jednej strony cudowne jest ze 3 rozumie doskonale inne 3 (to napewno bedzie przyciągać... tak btw to np. moja trojkowość pozwala mi na zrozumienie tej mojej znajomej trójeczki i się okazuje ze jestem jedyną osobą której jest jej żal gdy odnosi porażke, inni jej dokuczają itd...) ale co pociaga za soba świadomość ze nasz kochany partner - Trojka moze byc z nami nie szczery i ta niewiedza, czy to akurat przy nas jest "sobą" czy nie... Napewno ciekawe połączenie :)

Co by było najodpowiedniejsze, hmm... bardzo dobre pytanie :) Napewno ciekawie by było z inną trójką :) nie miałam przyjemności na co dzień obcować z Trójką w meskim wydaniu więc moze trudno powiedziec czy 3 byłaby dobra propozycją, ale przypuszczam ze tak :) jezeli chodzi o takie kwestie mam akurat więcej z 5 więc moze dlatego...
ewentualnie może jakaś 5w6... ;)


3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#17 Post autor: Miltado » czwartek, 26 kwietnia 2007, 14:10

Tak po ostatniej rozmowie z Łukaszem zauwazyłem pewną tendencję, 3w2 zawsze pragnie zabłysnąć, a 3w4 zawsze dąży do ideału, to może nas różnić i dzielić, ale chyba coś w tym jest, no nie?? :D
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#18 Post autor: Matea » niedziela, 29 kwietnia 2007, 09:38

Intryga pisze: Zreszta myślę, ze jest ich tyle, ile potrzeba, bo większa ilosć by się w koncu nawzajem pozabijala ;)

Cóż ,trójki chyba mają to do siebie ,że się będę nazwajem wykluczać ,na tym polega cała domena >rywalizacji< :twisted:
Intryga pisze: Dla mnie nieco dziwne moze być połączenie Trójki ze strzydłem Dwójki, czyli Dawcy... (co mogłoby sie w zasadzie wzajemnie wykluczać).

hmm... no zależy ,trójki i dwójki są całkiem podobne ,więc to ,żę przykładowa trójka może mieć pewne skołonności dwójki świadczy tylko o tym ,że postanowiłe też szukać akceptacji na inne sposoby. Tak jak 3w4 szuka jej po części w sobie ,tak 3w2 poczęści w innych. ;P
Intryga pisze: Dokładnie, nie da się poznać Trójki nie będąc w jej skórze, tak mi się przynajmniej wydaje.

No tutaj można się rozwodzić ,a rozwodzić. Dlatego uważam ,że trójkom potrzebny jest ktoś kto potrafi się "przebić" przez te wszystkie maski i zyskac zaufanie trójek co pozwali im jakoś bardziej się otworzyć :>
Dominika88 pisze:Byl kiedys taki jeden. Enneagram 3w2... Mezczyzna mojego zycia. Dokladnie z opisem - typowa gwiazda. Chyba niezbyt zdrowa, bo zyjaca w sieci klamstwa i nieszczerosci. Egoista i manipulant... a szkoda. (...)
Ogolnie 3w2 bywaja imponujacy.

Znam pewnego 3w2 i myśle ,że to jest raczje zdrowa trójka ,albo ja mam na nia taki dobroczynny wpływ ;P
Myśle że większość trójek bo dosyć niskie poczucie własnej wartości ,a pozytywny wizerunek daje im jakaś gwarancję akceptacji. Moim zdaniem 3w2 bardzo pragną miłości dlatego robią wszystko żeby ją uzyskać ze strony innego człowieka.
Co lubię w tych osobach ? Chyba ciepło i opiekuńczość. Owszem są całkiem imponujący ,ale największą satyswację daje możliwość zagłębienia się w ich wnętrze ,które jest jeszcze bardziej imponujące niż sam wizerunek :>
Co mi jeszcze w nich imponuje ? Chyba to :
"Gdy osiągnie sukces na jakimś polu, wtedy staje się prawdziwym mentorem i przewodnikiem dla innych."
O ile to co będą robić będzie służyć bardziej innym niż zapewnieniu sobie uznania i stosownego prestiżu :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 maja 2007, 12:46 przez Matea, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#19 Post autor: Miltado » niedziela, 29 kwietnia 2007, 10:58

Matea pisze: "Gdy osiągnie sukces na jakimś polu, wtedy staje się prawdziwym mentorem i przewodnikiem dla innych."
O ile to co będą robić będzie służyć bardziej innym niż zapewnieniu sobie uznania i stosownego prestiżu :)
He he jakbym słyszał o sobie, zawsze potrafię przekazać swoją wiedzę, gdy czegoś się nauczę, to chyba cecha wszystkich 3, nie tylko 3w2.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#20 Post autor: Almodi » niedziela, 29 kwietnia 2007, 11:08

większość trójek bo dosyć niskie poczucie własnej wartości ,a pozytywny wizerunek daje im jakaś gwarancję akceptacji. Moim zdaniem 3w2 bardzo pragną miłości dlatego robią wszystko żeby ją uzyskać ze strony innego człowieka.
To prawda :) Swoja samoocene opieraja na opiniach innych, stad te maski itp. - kalectwo.

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#21 Post autor: Miltado » niedziela, 29 kwietnia 2007, 14:36

Czasami się zastanawiam ile tak naprawdę jesteśmy warci, niby zdobywcy, ludzie sukcesu, a jednak coś jest nie tak, czegoś zawsze nam brak, przygnębiające to trochę, ale cóż, idealizowanie się ma swoje czarne strony.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Cortina
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 10:58

#22 Post autor: Cortina » niedziela, 29 kwietnia 2007, 14:51

Miltado pisze:ciekaw jakby to było 3 z 3. Czy byłoby pięknie i zgodnie, czy byśmy się tylko "żarli".
Znam małżeństwo 3z3 i dogadują się bardzo dobrze i są ze sobą już z 27 lat. Straszni z nich pozerzy, żyją w świecie ściemy. Kłamią, ubarwiają rzeczywistość. Wywyższają się nad innymi i liczy się dla nich znajomość z wyżej postawionymi ludźmi (szkoda, że takich nie znają) :o
9w1, INFp

Awatar użytkownika
sherry
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2007, 18:03
Lokalizacja: Wrocław

#23 Post autor: sherry » niedziela, 29 kwietnia 2007, 18:54

Co tu dużo mówić.. moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina.. jestem klasycznym przypadkiem 3w2.

Stronke dla zabawy wysłała mi koleżanka. To, że sceptycznie podchodzę do wszelakiej astrologii i numerologii nie jest żadną wielką tajemnicą. Ale.. Zrobiłam sobie test.. Dla rozrywki, zabawy, z ciekawości.. Zwał jak zwał. Sprawdziłam opis do wyniku.. Hmm.. i co dziwne myślę, że z 95% się sprawdziło. Chyba nie ma się z czego cieszyć, bo w większości cechy osobowości 3 to wady, a nie zalety.. Jeszcze z pewną doza sceptycyzmu sprawdziłam relacje moją z numerem koleżanki. I znowu same celne strzały..

Jeszcze chwilę później trafilam na forum.. jak zaczęłam czytać wypowiedzi innych trójek, to już wiem, że takich przypadków jest więcej :) Przerażające to jest.. w większości przypadków mogę skomentować post "to tak jak u mnie".. Dlatego też sama się zalogowała do forum. To, że jestem bardzo trudną osobowością, wiedziałam nie od dzisiaj.. dość często słyszę to też od innych. Ale to poniekąd ulga, że to jakieś cechy charakterystyczne tej osobowości.

Obecnie nie dysponuję zbyt dużą ilością wolnego czasu (bo jak u każdej tróki praca - ze skłonnością do pracholizmu, nauka - na wysokim poziomie i jeszcze kilka dodatkowych zajęć).. ale postaram się cześciej tu zaglądać.

Nie wiem jak mi wyjdzie relacja z innymi "trójkami".. osobiście żadnej nie znam ;)

Pozdrawiam
3w2

Nie uznaję niemożliwości...

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#24 Post autor: tzlm » niedziela, 29 kwietnia 2007, 19:10

sherry pisze:To, że sceptycznie podchodzę do wszelakiej astrologii i numerologii nie jest żadną wielką tajemnicą.
Spadaj. :]

Enneagram nie ma nic wspólnego z numerologią, astrologią i innymi takimi.

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#25 Post autor: Intryga » niedziela, 29 kwietnia 2007, 19:59

sherry pisze:Stronke dla zabawy wysłała mi koleżanka. To, że sceptycznie podchodzę do wszelakiej astrologii i numerologii nie jest żadną wielką tajemnicą. Ale.. Zrobiłam sobie test.. Dla rozrywki, zabawy, z ciekawości.. Zwał jak zwał. Sprawdziłam opis do wyniku.. Hmm.. i co dziwne myślę, że z 95% się sprawdziło. (...) Jeszcze z pewną doza sceptycyzmu sprawdziłam relacje moją z numerem koleżanki. I znowu same celne strzały..
Jeszcze chwilę później trafilam na forum.. jak zaczęłam czytać wypowiedzi innych trójek, to już wiem, że takich przypadków jest więcej :) Przerażające to jest.. w większości przypadków mogę skomentować post "to tak jak u mnie".. Dlatego też sama się zalogowała do forum. To, że jestem bardzo trudną osobowością, wiedziałam nie od dzisiaj.. dość często słyszę to też od innych. Ale to poniekąd ulga, że to jakieś cechy charakterystyczne tej osobowości
Jakbym siebie słyszała :lol: dokładnie, słowo w słowo :D również przezyła straszne zaskoczenie, bo nie dość ze enneagram uświadomił mi to, kim jestem to jeszcze ta myśl, że sa inni tacy jak ja ;D

Witam kolejną 3 ;)
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
sherry
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2007, 18:03
Lokalizacja: Wrocław

#26 Post autor: sherry » niedziela, 29 kwietnia 2007, 20:07

Panie/Pani tzlm ;)

Na pierwszy rzut oka enneagram dla laika tak właśnie wygląda.. Myśl typu "kolejna bzdeta z neta".

Daleko mu jednak do tradycyjnych testów psychogicznych.. których miałam okazję też przejść kilka.. Ale, że wyniki tamtych tylko pokryły się z wynikiem enneagramu.. Zwracam honor! (Ha.. Jednak czasem potrafimy się przyznać do błędu niedowiarki.. Chociaż to troche sprawia bólu ;])

Innymi słowy: 3w2 to sangwinik z domieszką choleryka i klasyczny ekstrawertyk..
3w2

Nie uznaję niemożliwości...

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#27 Post autor: Miltado » niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:08

he he to samo :lol: Jak spojrzałem, zwykły bzdet, akurat robiłem wtedy mnóstwo testów, aby dowiedzieć się kim jestem... to pytanie 3 na które 3 musi sobie kiedyś odpowiedzieć, wtedy właśnie była ta chwila. Jak się okazało ni9e taki bzdet, nadal zgłębiam swoją wiedzę i staram się odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania...

Jestem cholernym, cholerykiem :D

Pozdrawiam nową trójeczkę :D
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#28 Post autor: Intryga » niedziela, 29 kwietnia 2007, 22:12

Miltado pisze:he he to samo :lol: Jak spojrzałem, zwykły bzdet, akurat robiłem wtedy mnóstwo testów, aby dowiedzieć się kim jestem...
Taa, trudno sie nie załamać po setnym z kolei teście z pytaniem "jaki jest Twoj ulubiony kolor?" i w strasznie profesjonalniej odpowiedzi testu, kotry dogłębnie bada nasza psychikę: "lubisz kolor zielony, to znaczy ze jestes radosna, optymistyczna, kolezenska" pomimo odpowiedzi negatywnej na pytanie "Czy czesto tryskasz pozytywną energia, ktora zarazasz swoich licznych przyjacioł?" :roll:
Aż tu nagle Enneagram :D
Miltado pisze:Pozdrawiam nową trójeczkę :D
już nam coraz blizej do tych upragnionych 10 aktywnych 3! :lol:
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Lili79
Posty: 163
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 17:52

#29 Post autor: Lili79 » wtorek, 14 sierpnia 2007, 18:11

Zrobiłam test, wynik 3w2 - czyli takie też bywają.
nie wiem, kto ten test ułożył, bo można się po nim poczuć jak niezły świr! :roll:
w szczególności, iż nie poczuwam się wcale do żadnych manipulacji ! :wink: a jestem wręcz tymi insynuacjami zbulwersowana! :wink:
tak więc powiem Wam, nie wierzcie w te testy, bo nie odzwierciedlają rzeczywistości. jestem tego jawnym przykładem dobra, kochana, troszkę może apodyktyczna, ale that's it.
3w2 Gwiazda.. ocena mojej osobowości wprawiła mnie w największe osłupienie!

jsk
Posty: 342
Rejestracja: sobota, 15 września 2007, 15:50
Enneatyp: Zdobywca
Kontakt:

#30 Post autor: jsk » niedziela, 30 września 2007, 14:52

Intryga pisze:Zauważyłam, że jest wiele przypadków Piątek (zwłaszcza 5w4 właśnie :)), które podziwiają 3. W zasadzie 3 jest chyba najbardziej odpowiednim partnerem dla 5
W rzeczy samej trójki mają cech, które sam chciałbym posiadać
Wygrywa ten, któ ma jasno określony cel i pragnienie, aby go osiągnąć.

ODPOWIEDZ