Jak postępować z 3?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#16 Post autor: Miltado » niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:35

Intryga ja bym napisał tu więcej rzeczy z innej beczki, ale właśnie spalili by mnie na stosie, sztuką jest działać, a nie mówić. I co z tego żebym napisał o naszym np. planowaniu, większość by nie tylko nie zrozumiała, ale od razu nas wykleła, no i po co? Każda 3 ma swoje sekrety i mroki...


ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#17 Post autor: Intryga » niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:43

Miltado pisze:Intryga ja bym napisał tu więcej rzeczy z innej beczki, ale właśnie spalili by mnie na stosie, sztuką jest działać, a nie mówić. I co z tego żebym napisał o naszym np. planowaniu, większość by nie tylko nie zrozumiała, ale od razu nas wykleła, no i po co? Każda 3 ma swoje sekrety i mroki...
Już sam opis enneagramowej 3 jest wystarczajacą antyreklamą :lol: jakiś bezbronny, przypadkowy przechodzień wchodzi, czyta o 3 i potem sie biorą te wszystkie negatywne opinie o 3 (choć często tacy krytykanci nigdy 3 nie spotkali, ale co tam, opis im wystarczy) ;)
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#18 Post autor: Miltado » niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:47

Dokładnie, nienawidze takich osób, są podatne na plotki i kłamstwa, a to samo w sobie jest zarzutem jaki sobie robią. Jak można opierać się na kawałku kartki coś co zapisąła jakaś niewiadoma nam osoba? Ja zawsze wszystko weryfikuje na kilka sposobów.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
SenSorry
Posty: 397
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 13:43
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Suwałki/Poznań

#19 Post autor: SenSorry » poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 11:13

Miltado pisze:Dokładnie, nienawidze takich osób, są podatne na plotki i kłamstwa, a to samo w sobie jest zarzutem jaki sobie robią. Jak można opierać się na kawałku kartki coś co zapisąła jakaś niewiadoma nam osoba? Ja zawsze wszystko weryfikuje na kilka sposobów.
Dokładnie, nigdy nie oceniam ludzi pochopnie. Szczerze mówiąc po przeczytaniu opisu 3 też nie oceniłam bym go jako pozytywny. Ale po poznaniu Was moja opinia się zmieniła. Zawsze wolę sama coś sprawdzić zanim wygłoszę swoje zdanie. Jak o czegoś nie znam to po prostu się nie wypowiadam. Np. Świadkowie Jehowy, wszyscy o nich mówią, plotkują, a tak naprawdę większość nie zna nawet jednego. Kiedyś chciałam się przekonać czy to prawda co się o nich słyszy i po prostu poszłam na ich spotkanie. I jakoś nikt mnie tam nie próbował na siłę wciągać tzn raz poszłam i więcej nie mam zamiaru.
9w8/ISFp/Mag/SCUAN

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#20 Post autor: Intryga » poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 11:37

SenSorry, masz świetne podejście :D niewiele znam osób, którym chce sie cos w ogole sprawdzac, łatwiej im zawsze poprostu mieć zdanie, co z tego, ze wyrobione własciwie na podstawie niczego...
Szkoda, ze tak niewiele osób to rozumie, potem można kogoś bardzo łatwo zranic jakąś pochopną oceną.
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Ayla
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2006, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

#21 Post autor: Ayla » czwartek, 3 maja 2007, 12:44

sherry pisze:To może Czekolada trafiła na 3w2.

Jeżeli ja naprawde jestem klasycznym przypadkiem 3w2, to 3w2 jest jak kot.. nie zapomina. Wybacza, ale nie zapomina. (...)Jeżeli mówimy o sytuacjach privat.. Trójka nie zmusza się nigdy do niczego. a tym bardziej do znajomości z kimkolwiek. Znajomych ma pod dostatkiem i nie pielęgnuje relacji z osobami, które w jakiś sposób "zrobiły jej bubu". Więc jeśli nie zmusza jej do tego sytuacja czyt. praca, to po prostu często zrywa kontakt z osobą, która nadszarpnęła jej zaufanie, wykopała pod nią dołek, albo zwróciła się bez szacunku.
Nie ma sie czym chwalić.. no ale taka jest prawda.
Mam pytanie do 3w2.. czy jest cokolwiek, jakaś jedna rzecz, którą druga osoba mogłaby zrobić, żeby przywrócić przyjaźń? od kilku miesiecy Trójka z którą się przyjaźniłam poswieca mi coraz mniej czasu, a kiedy daję jej to do zrozumienia, odbiera to jako atak albo nadszarpnięcie jej 'idealnosci' (z czego sobie chyba nie zdaje sprawy) i od razu sie wycofuje, nie odzywajac sie tydzien, dwa. Staram się jak najdelikatniej przypominać o sobie ale czasem mysle, ze dla tej osoby juz nie jestem nikim waznym.. czy Wy tak po prostu mozecie zapominac o przyjaciołach dlatego ze było kilka trudnych sytuacji miedzy wami? czy konflikt tak portafi obrazic Trójkę na śmierć i życie? że juz nie ma sensu?.. zwykle staram się wyjaśnić niejasności i zupełnie nie rozumiem jej oddalania się.. zwłąszcza kiedy patrzę ile zaangazowania i energii potrafi włożyc w pracę i w ogole nie myslec o problemach, podczas kiedy ja zostaję, tygodniami męcząc sie z tym sama.. :?
5w4

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#22 Post autor: Matea » piątek, 4 maja 2007, 12:20

No więc ;P

Ja uważam po tym co zaobserwowałam ,że - owszem - 3 łatwo się odsuwają od innych kiedy Ci podważą ich autorytet :> (mam tutaj oczywiście na myśli te osoby z którymi nie utrzymują jakiś zażyłych kontaktów i które niekiedy mogą poprostu traktować instrumentalnie...)
Zdobywcy się utorżsamiają ze swoimi osiągnięciemi ,dlatego każda krytyka może być odebrana jako atak w ich stronę.

Z drugiej strony trójki łatwo można zranić pochopną oceną ,czego niestety zdąrzyłam już doświadczyć. Niestety nigdy nie powiedzą ,że coś jest nie tak ,że coś ich uraziło. Poprostu urazę zachowują dla siebie ,a swoją prywatnośc zasłaniają milczeniem...
Ostatnio zmieniony piątek, 4 maja 2007, 12:53 przez Matea, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#23 Post autor: Intryga » piątek, 4 maja 2007, 12:35

Matea pisze:Z drugiej strony trójki łatwo można zranić pochopną oceną ,czego niestety zdąrzyłam już doświadczyć. Niestety nigdy nie powiedzą ,że coś jest nie tak ,że coś ich uraziło. Poprostu urazę zachowują dla siebie ,a swoją prywatnośc zasłaniają milczeniem...
Czy Ty czasem nie jesteś bardziej 5, Obserwatorem? :lol: naprawde, rzadko sie zdaza, że ktoś tak trafnie zauważy coś u 3. Twój Zdobywca będzie miał z Tobą dobrze, skoro wiesz juz o 3 az tyle i wiesz, skąd nasze reakcje, motywy działania sie biorą i jakie są.
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#24 Post autor: Matea » piątek, 4 maja 2007, 12:52

Ja jestem 4w5 (czyli "Włóczęgą") więc moze coś w tym jest ;)

A mój Zdobywywca... no cóż ,myśle ,że czasem czuje się przytłoczony tym ile o nim wiem ;P
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#25 Post autor: Intryga » piątek, 4 maja 2007, 13:37

Matea pisze: Ja jestem 4w5 (czyli "Włóczęgą") więc moze coś w tym jest ;)
Napewno masz wiec silne to skrzydełko 5, w kazdym badz razie :)
Matea pisze:A mój Zdobywywca... no cóż ,myśle ,że czasem czuje się przytłoczony tym ile o nim wiem ;P
Moze i tak, w sumie to sama od kiedy moja przyjaciólka dowiedziała sie ze jestem 3w4 czuje sie nieco przytłoczona tym, ze teraz juz wie tyle o mnie :) ale wiesz co, mysle ze on to bardzo docenia i pomimo tego, ze czasem wydaje sie "przytłoczony" napewno to, ze wiesz o nim tyle jednak odbiera pozytywnie, że nie musi sie przed Tobą tłumaczyć i go naprawde znasz. Trudno by mu było gdybys nie znała jego "trójkowości" bo musiałby przed Tobą grać.
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#26 Post autor: Matea » piątek, 4 maja 2007, 13:45

:)
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#27 Post autor: Intryga » piątek, 4 maja 2007, 13:49

Matea jaka rozbydowana wypowiedź :lol:
Tak wogole to niech sie Twój Zdobywca cieszy, ze Cie ma, naprawde ktoś, kto zna dobrze 3 i mimo tego to względnie akceptuje to skarb dla 3 :D (dlatego szukam sobie jakieś akceptujacej 9, bo SenSorry twierdzi, ze kto jak kto, ale 9 są w tym dobre :D chociaż jak widać i 4 to potrafi ;))
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Kwiecia
Posty: 213
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:54
Lokalizacja: z Puszczy Kozienickiej

#28 Post autor: Kwiecia » piątek, 4 maja 2007, 20:39

Intryga pisze:szukam sobie jakieś akceptujacej 9, bo SenSorry twierdzi, ze kto jak kto, ale 9 są w tym dobre :D chociaż jak widać i 4 to potrafi ;)
No ba, ja też mam... mojego Zdobywcę :) , moją Trójkę, którą też akceptuję - jakbym mogła inaczej? :) Może i Dziewiątki są dobre w akceptowaniu, ale Czwórki z kolei są zdolne... poświęcać się dla miłości? Kochać bez względu na wszystko? Tak myślę.
4w5 :)

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#29 Post autor: Intryga » piątek, 4 maja 2007, 22:00

Kwiecia pisze:No ba, ja też mam... mojego Zdobywcę :) , moją Trójkę, którą też akceptuję - jakbym mogła inaczej? :) Może i Dziewiątki są dobre w akceptowaniu, ale Czwórki z kolei są zdolne... poświęcać się dla miłości? Kochać bez względu na wszystko? Tak myślę.
No porsze, oakzuje sie ze tu jednak jest kilka osób w zwiazku z 3 :D (Dziewczyny, jak to ładnie brzmi "ja też mam mojego Zdobywcę" ^^)
Kochać bez względu na wszystko, tak tego potrzeba 3 ;)
Może ta świadomość, że cokolwiek się zrobi to i tak bedzie sie akceptowanym?
Że jak się pokaze bez maski to nic sie nie zmieni...
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#30 Post autor: Matea » sobota, 5 maja 2007, 10:51

Owszem trójkom potrzebna jest chyba taka świadomość ,muszę mieć pewność ,że osoba z którą przebywają jest godna zaufania ,ale myśle ,że przedewszystkim powinny się nauczyć stawać twarza w twarz z komfrontacja ,powinny umieć racjonalnie przyjmować krytykę. Powinny zdawać sobie sprawę ,że to prawdziwe "ja" podlega krytyce ,a nie wizerunek który w każdej chwili mogą zmienić. To chyba na tyle.
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

ODPOWIEDZ