Sławne Czwórki

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dz1d3k
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 20:56
Kontakt:

#46 Post autor: Dz1d3k » wtorek, 9 stycznia 2007, 19:11

American Beauty." Annette Benning trying to get ahead in real estate is a 3-Achiever, impressed with another 3 who has made it: Peter Gallagher. Kevin Spacey is needing freedom. I feel most comfortable calling him Everyman, kind of a 9.
W tym momencie przestałem czytać, kto chociaż raz widział American Beauty ie że postać znakomicie zagranaa przez Kevina Spacey'a jest czwórką ... LOL 9 OMG. Jakoś się widze 9 która pragnie Koleżanki swojej nastoletniej córki oraz podejmue ryzyko związanez rzuceniem pracy (którego to jak wiemy 9 za bardzo nie lubią). Po drugie Kevin Spacy rzucając talerzem w ściane raczej mógłby się obawiać "utraty połączenia" czego 9 boją sie najbardziej, on to ma zwyczajnie gdzieś. Panowie BITA czwórka. Poza tym pozostałe typy też wyglądają conajmniej dziwacznie. Clint Eastwood to 6 nie 5 Clint Eastwood tak samo, moje wątpliwości co do Da Vinciego i Goethego nie zostały rozwiane^^ Przypominam że ten ostani jest odpowiedzialny między innymi za stworzenie postaci Wertera któego losy są ostoją życia tragicznego Romantyka, podobnie jak innego bohatera jego utworu - Fausta. Ale to tylko kilka z zauważonych przeze mnie dziwactw ;] Myśle że sie zgadzacie bo jak widać strona ta jest raczej amatorskim dziełem kogoś kto przeczytał ulotke na temat każdego z typów i próbował przyporządkować znane postacie każdemu z typów, niestety średnio mu to wyszło skoro nie zauważył nawet że Britney to bardziej 7 niż trójka (spostrzegawczy zauważą że ten typ ma dużo większe powinowactwo do ósemek niż 9). Zajmne sie dokładniej biografią Goethego i powiem Wam czy zgadzam się z tymi wynikami ;] Na dowód że nie każdy musi mieć racje przesyłam link http://www.geocities.com/lifexplore/enfame.htm gdzie co najmniej kilka typów zostało sklasyfikowanych na innych miejscach niźli na tych podanych tutaj które zarazem bardziej do nich pasują


My soul's leading by enneagram science's (Aristocratic)

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#47 Post autor: tzlm » wtorek, 9 stycznia 2007, 19:18

Co do Da Vinciego to zgodziłabym się z 7. Poszukaj w necie takiego artykułu 'Cechy geniusza' czy podobnie... Zresztą, potrafił przymknąć oko na głupotę swojego ucznia i zatrzymać go przy sobie ze względu na ładne włoski. ^^
Nie wiem ile w tym prawdy, ale daję głowę, że Da Vinci był siódemką.

Awatar użytkownika
Dz1d3k
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 20:56
Kontakt:

#48 Post autor: Dz1d3k » wtorek, 9 stycznia 2007, 19:43

Spoko, z tym sie mogę zgodzić w końcu 7 są połączone linią dezintegracyjną z 5 ale przyznasz sam że Introwertyzm raczej jest cechą* rzadko spotykaną u siódemek** :) To troche tak jak pokorna trójka tchórzliwa ósemka albo niedbała jedynka ;p.
*Introwertyzm można rozpatrywać jako ceche ale też jako korelacje między cechami zgodnie z teorią Jounga
** Siódemki wg. MBTII to drugie po trójkach typy enneagramu pod względem ekstrawertyczności
My soul's leading by enneagram science's (Aristocratic)

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#49 Post autor: ktośtam » wtorek, 9 stycznia 2007, 19:51

Widać jakaś oryginalna siódemka się znalazła ;)

Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

#50 Post autor: Kikijuro » wtorek, 9 stycznia 2007, 20:02

Dz1d3k pisze:W tym momencie przestałem czytać, kto chociaż raz widział American Beauty ie że postać znakomicie zagranaa przez Kevina Spacey'a jest czwórką ... LOL 9 OMG. Jakoś się widze 9 która pragnie Koleżanki swojej nastoletniej córki oraz podejmue ryzyko związanez rzuceniem pracy (którego to jak wiemy 9 za bardzo nie lubią). Po drugie Kevin Spacy rzucając talerzem w ściane raczej mógłby się obawiać "utraty połączenia" czego 9 boją sie najbardziej, on to ma zwyczajnie gdzieś. Panowie BITA czwórka.
A jak dla mnie to wcale nie wykluczałbym że to dziewiątka, jakoś się z nim utożsamiam mimo wszystko.A jego działania to była zwykła chęc zmiany swojego życia która mnie jako dziewiątke spotyka dość często.

Awatar użytkownika
Dz1d3k
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 20:56
Kontakt:

#51 Post autor: Dz1d3k » wtorek, 9 stycznia 2007, 20:25

A jak dla mnie to wcale nie wykluczałbym że to dziewiątka, jakoś się z nim utożsamiam mimo wszystko.A jego działania to była zwykła chęc zmiany swojego życia która mnie jako dziewiątke spotyka dość często.
Nie zapominajmy że to tylko film ;] Autorzy przecfież nie wrzucili kilku taloników (9 dokładnie) do szklanej wazy i nie wylosowali typu który będzie reprezentował Lester Burnham, może on być mieszanką różnych typów (de facto, jak każda osoba chodząca po świecie, nie ma przecież dwóch idntrycznych czwórek, ósemek czy dziewiątek). Ja mimo tego sądze że głowny typ w/w postaci to 4 z tendencją do 3 ;)
My soul's leading by enneagram science's (Aristocratic)

Awatar użytkownika
Dz1d3k
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 20:56
Kontakt:

#52 Post autor: Dz1d3k » czwartek, 11 stycznia 2007, 19:48

Aha, no i poruszając jeszcze raz wątek komicznego p[rzedstawienia postaci z American Beauty, co do pani Bernam można mieć wątpliwości że jest trójką ale przedstawienie tej "dziw"acznej koleżanki w której Lester się zakochał jako czwórki, to dla mnie co najmniej skandal. Nie mówie już o tym że ta panienka chce być nie tyle co orginalna ale podziwiana, nie mówie też o tym że raczej nie odczuwa wstydu w relacjach z innymi ale nie ma w całym filmie słowa o tym by czegoś jej w życiu brakowało, jest wręcz odwrotnie. Dla mnie ANTYczwórka
My soul's leading by enneagram science's (Aristocratic)

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#53 Post autor: aliszien » piątek, 12 stycznia 2007, 10:03

Dz1d3k pisze:ale przedstawienie tej "dziw"acznej koleżanki w której Lester się zakochał jako czwórki, to dla mnie co najmniej skandal. Nie mówie już o tym że ta panienka chce być nie tyle co orginalna ale podziwiana, nie mówie też o tym że raczej nie odczuwa wstydu w relacjach z innymi ale nie ma w całym filmie słowa o tym by czegoś jej w życiu brakowało, jest wręcz odwrotnie. Dla mnie ANTYczwórka
A zauważyłeś/aś, że to dziwka, która okazuje się być dziewicą?
Wyuzdana lolitka, w której siedzi samotna, bojąca się odrzucenia dziewczynka?
W sumie bardziej bym stawiała na 7.

Za to córka bohatera, to piękna czwóreczka :wink:
4w5, INFj, sp/sx

Marek
VIP
VIP
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: nibylandia

#54 Post autor: Marek » piątek, 12 stycznia 2007, 17:25

Zarówno jak i jej bOyFriEnD ^.^'. Kocham ten film. Nieraz utożsamiam się z bohaterami.

Awatar użytkownika
Dz1d3k
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 20:56
Kontakt:

#55 Post autor: Dz1d3k » piątek, 12 stycznia 2007, 19:42

Przypominam że siódemki należą do typów lękowych zatem nie dziwi to że koleżanka jest w rzeczywistoęci troche zagubiona, też stawiałbym na 7 ale nigdy nic nie wiadomo, choć przecież własnie entuzjaści są prawdopodobnie najbardziej uległym typem w sprawach seksu. Co do następnego komentarza to miałbym wątpliwości, dawno filmu nie widziałem ale przecież nie każdy kto sie dołuje musi zaraz być czwórką :) Adorator tej laski, no cóż, typ antyautorytarny robiący wszystko przciwko ojcu przy tym bardzo wrażliwy (tańcząca reklamówka to jedna z najlepszych scen jakie w życiu widziałem, do tego ta muzyka Thomasa Newmana, po prostu cudo). W każdym bądź razie keidy ostanim razem oglądałem film nie miałem pojęcia o tak wspaniałej rzeczy jaką jest enneagram zatem nei mogłem skupić się na interpretacji typów ;) Swoją drogą co sądzicie o... Pile ?? Czy ten Psychol (tudzież Gieniusz) to 4 ? One przecież jak żaden inny typ są pochłonięte sprawami śmierci, cierpienia, ludzkiej egzystencji. Za to ten gliniarz wygląda mi na murowaną 6 ;]
My soul's leading by enneagram science's (Aristocratic)

Cztery
Posty: 179
Rejestracja: czwartek, 11 stycznia 2007, 23:08

#56 Post autor: Cztery » poniedziałek, 15 stycznia 2007, 15:01

Ja znam pełno takich , a rooozpisaneee ; )
" Kiedy patrzymy na rzecz lub osobe , nie widzimy ich takimi jakie są , ale w zależności od tego jacy my jesteśmy " / 4w5

Awatar użytkownika
foil
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 16 stycznia 2007, 02:52
Kontakt:

#57 Post autor: foil » wtorek, 16 stycznia 2007, 03:41

moze trent reznor z nine inch nails ? ;)

z reszta... jak sie pisze takie utwory....

http://www.youtube.com/watch?v=60KfGKXXtBg
4w5

magda;-)
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 16 stycznia 2007, 13:14

#58 Post autor: magda;-) » wtorek, 16 stycznia 2007, 21:01

kundera??????!!!!!!!!!!!jakzesz ja sie ciesze;-). Kocham jego ,,Nieznosna lekkosc bytu". A do tego POlanski (magnetyczne' gorzkie gody') i Lars von Trier............Wszystko zaczyna mi sie ukladac;-). Ciekawe skadinad, czemu nie ma wsrod owych slaw zadnego polityka????????????? :D



Szura: Pratchett pisał, że tylko ludzie szaleni piszą pięć pytajników na końcu zdania. Ile tu ich mamy?... :twisted: :roll:

Awatar użytkownika
Sirjaan
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 19 grudnia 2006, 01:56
Lokalizacja: Mielec/ewentualnie KRAQff :P

#59 Post autor: Sirjaan » środa, 17 stycznia 2007, 18:43

magda;-) pisze: Szura: Pratchett pisał, że tylko ludzie szaleni piszą pięć pytajników na końcu zdania. Ile tu ich mamy?... :twisted: :roll:
uwielbiam tego faceta xD nikt tak nie rozpoczyna ksiażek jak on: "Noc była ciemna jak wnętrze kota" :lol: :twisted: nom mmmmmatko przełożona sióstr klarysek no...xD
.:/...See me ruined by my own creations...\:.

4w5/(ENTP), interesujące-->7w5 sp/sx/so

by ktoś pytał^^

Awatar użytkownika
william
Posty: 134
Rejestracja: środa, 17 stycznia 2007, 23:47

#60 Post autor: william » czwartek, 18 stycznia 2007, 00:46

Jack Kerouac
William S. Burroughs
Hunter Thompson
Co o nich sądzicie? Jak na mój gust to kwintesencja czwórki.

A John Depp?

No i Witkacy. Jakoś mało się tu o nim mówi.
no sympathy for the devil.
[4w5.dumny.fikcyjny.żałosna defilada]

ODPOWIEDZ